Keresés

Részletes keresés

vargaur Creative Commons License 2004.05.21 0 0 255
Helló
Ez is egy lehetséges válasz a kérdésre, igaz kicsit terjedelmes.
Tudok ennél 1 sokkal rövidebbet, ami szerintem jól befoglalja a jogalkotók akaratát.

Csak, azért se :(

VGY

Előzmény: mcpie (254)
mcpie Creative Commons License 2004.05.21 0 0 254
Mivel magyarázzák? :))))

Az átlagpolgár fegyverfóbiáját értelmezik úgy, hogy nekik jó legyen. Illetve nem hajlandóak különválasztani a legális fegyvereket az illegálisaktól. Ez utóbbiakkal követik el a fegyveres bűncselekmények 99.99%-át. A jogalkotók (és bizonyos jogalkalmazó hatóságok) elképzelése szerint, ha a legális fegyverekhez való hozzájutást megnehezítik, akkor csökken a fegyveres bűncselekmények száma.
A másik ok, amit persze nem dörgölnek a választópolgárok orra alá, hogy nem tartják őket felnőttnek, arra hivatkoznak, hogy ha mindenkinek lehetne lőfegyvere, aki szeretne, akkor halomra lőnék egymást a polgárok. Stb... :((

Előzmény: eRRoR (253)
eRRoR Creative Commons License 2004.05.21 0 0 253
Hi!

Tegnap kicsit felkaptam a vizet. Láttam a Reality tévén egy műsort. Ill. csak a végét. A lényeg, hogy az usában egy faszi berontott valami étterembe egy puskával, és ki akarta rabolni. Erre felállt két vendég, előkapták a stukkert és megkínálták 1-1 golyóval a rosszfiút.
Az öreg, aki elsőként lőtt, a következőket mondta: Mindenkinek joga van megvédeni saját magát és másokat az ilyen emberektől. Én tökéletesen egyetértek vele. Szomorú, hogy nálunk csak a gyilkosoknak vannak jogai.
És a statisztika: Azokban az államokban, ahol engedélyezik a fegyvertartást, lényegesen kevesebb a bűncselekmények száma. Ennek nagyon egyszerű oka van. A gonosz bácsik ugyanis hülyék lennének olyan városban garázdálkodni, ahol tudják, minden második lakosnak pisztoly lapul a zsebében. Ez érthető.
Gondolom, most semmi újat nem mondtam, de engem baromira érdekelne, hogy nálunk mivel indokolják a fegyver megszerezhetőségének ilyen mértékű szigorítását? Tudom, hogy nincs sok értelme foglalkozni ezzel a kérdéssel, de nagyon kíváncsi vagyok. Valaki felvilágosítana?

gvass1 Creative Commons License 2004.05.17 0 0 252
"Mi huzza ki a huvelyt? "

Semmi.
A huvely egyszeruen a kakasnak tamaszkodik, a loves pillanataban csak a kakasrugo es kakastomeg tart ellen, az pedig szabad tomegzarkent uzemel. ha eppen jol jonnek ossze a dolgok.

Előzmény: belic (251)
belic Creative Commons License 2004.05.17 0 0 251
Hello!

nem is hallott az illeto eszkozrol!!!

Ez stimmel.

A "fegyver" all meg 1 db kakasbol, amit felhuzol, bepakolod a toltenyt, aztan elhuzod a billlentyut. Semmi szan, vagy iylesmi, egyszeru, 1-lovetu bigyo!

Mi huzza ki a huvelyt?


Bel

Előzmény: gvass1 (249)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.17 0 0 250
"becsapódási zajt nem hallottam! Lehetséges ez, vagy én nem hallottam rosszul? "

Valoszinuleg el sem repult odaig a lovedek, vagy plane nem talalta el a tablat 10 meterrol.

Előzmény: Mitsu85 (247)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.17 0 0 249
"Nem. Egyszeruen kezzel kell kiszedned, kozepesen szerencses esetben :-) egyszeruen a szan (a pisztoly felso resze) hatrahuzasaval. Ez szinte mindig mukodik, nagyon ritka, hogy igy sem jon ki, abban az esetben (ha tenyleg 100%-ig biztos vagy abban, hogy kilotted a lovedeket) szembol ki lehet tolni egy vesszovel.
Egyebkent a kicsit szerencsetlen eset egyszeruen azt jelenti, hogy kicsi erovel lendult hatra a szan."

Ohh igen!!!
Mindig szerettem, ha valaki ugy ad szakmai tanacsot, hogy meg csak nem is hallott az illeto eszkozrol!!!

Mert ugyanmar, hogyan kellene hatrahuzni a szanjat a Kef-9-nek???

Csak mert nincs neki olyan!

A KEF 9 egy pisztoly alaku spiater/alu tomb, amiben van egy sima cso, tetejiben egy lefuvonyilassal.

A "fegyver" all meg 1 db kakasbol, amit felhuzol, bepakolod a toltenyt, aztan elhuzod a billlentyut. Semmi szan, vagy iylesmi, egyszeru, 1-lovetu bigyo!

Előzmény: belic (246)
mcpie Creative Commons License 2004.05.17 0 0 248
"Egy ismerosom meg azt mondja, hogy a soft air jateka miylen eros. En meg azzal szoktam viccbol hasbaloni magam rohogve. "

Azért van amelyiktől könnybelábad az ember szeme egy ilyen akció után ... :)

http://www.arniesairsoft.co.uk/beta/html/modules.php?name=Review_Links

Előzmény: gvass1 (244)
Mitsu85 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 247
Hi!
Köszi a segítséget, megnyugodtam! :)

Most este, a város határában rálőttem kb 10m-ől, egy jelzőtáblára, de a pukkanáson, és kicsivel később a hüvely koppanásán kívül, semmiféle becsapódási zajt nem hallottam! Lehetséges ez, vagy én nem hallottam rosszul? A becsapódás helyét nem néztem meg, mert elég sötét volt, és kocsi is jött! gvass említett valamit, lehet hogy erre gondolt...?

mitsu

Előzmény: belic (246)
belic Creative Commons License 2004.05.14 0 0 246
Hello!

szerencses esetben a huvely kiesik...Ha nem "szerencsés eset" van, akkor nekem lehet valami bajom?

Nem. Egyszeruen kezzel kell kiszedned, kozepesen szerencses esetben :-) egyszeruen a szan (a pisztoly felso resze) hatrahuzasaval. Ez szinte mindig mukodik, nagyon ritka, hogy igy sem jon ki, abban az esetben (ha tenyleg 100%-ig biztos vagy abban, hogy kilotted a lovedeket) szembol ki lehet tolni egy vesszovel.
Egyebkent a kicsit szerencsetlen eset egyszeruen azt jelenti, hogy kicsi erovel lendult hatra a szan.

Bel

Előzmény: Mitsu85 (245)
Mitsu85 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 245
"Egen.
Egy ismerosom meg azt mondja, hogy a soft air jateka miylen eros. En meg azzal szoktam viccbol hasbaloni magam rohogve."

jól van na, nem kell felkapni a vizet, mint mondtam, nem tom milyennek kellene lennie!
Felőlem lehet tök gagyi is, úgysem értek hozzá!

"A loves hatrarhato ereje a kakast hatraloki, es szerencses esetben a huvely kiesik/elrepul egy kisse."

Mit értesz szerencsés eset alatt? Elképzelhető, hogy nem dobja ki rendesen a hüvelyt?
Mekkora távolságra repíti el? Ha nem "szerencsés eset" van, akkor nekem lehet valami bajom? Ez a szerencse dolog nem hangzik túl biztatóan! :)

Thx
byez mitsu

Előzmény: gvass1 (244)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 244
"Tegnap lőttem vele, és nem tűnt olyan gyengének, bár mint mondtam, tényleg ez az első pisztolyom, tehát nincs összehasonlítási alapom."

Egen.
Egy ismerosom meg azt mondja, hogy a soft air jateka miylen eros. En meg azzal szoktam viccbol hasbaloni magam rohogve.

"Azt nem értem, hogy a hüvely, hova tunt, merthogy nem volt a csőben! A csövön keresztül távozhatott? Azt olvastam róla, hogy önürítős, ez mit takar? "

A loves hatrarhato ereje a kakast hatraloki, es szerencses esetben a huvely kiesik/elrepul egy kisse.

Előzmény: Mitsu85 (243)
Mitsu85 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 243
Ja értem!
Tegnap lőttem vele, és nem tűnt olyan gyengének, bár mint mondtam, tényleg ez az első pisztolyom, tehát nincs összehasonlítási alapom. De viszont a hangja, tényleg elég nagy!

Azt nem értem, hogy a hüvely, hova tunt, merthogy nem volt a csőben! A csövön keresztül távozhatott? Azt olvastam róla, hogy önürítős, ez mit takar?

Előzmény: gvass1 (242)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 242
"Mit értesz azon, hogy a nagy durranáson kívül semmire nem jó? Talán nagyon gagyi? Vagy gyengének találod? "

Mindegyik igaz.
A KEF a leggagyibb flobert fegyver, amit valaha keszitettek.
Mar nincs is gyartasban, erteke ha mukodik, kb. 2 ezer Ft.

Gyenge? persze, hiszen 7,5 J a torkolati energiakorlat. Ez pedig a 9 mm Fb. eseteben annyira csekely torkolati sebesseget jelent, hogy egy darab takonyrol is lepattan, ha kijon esetleg a csobol.
Viszont nagyot durran.

Előzmény: Mitsu85 (241)
Mitsu85 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 241
Hi all!

Köszönöm szépen a felvilágosítást! Nagyon sokat segítettél!

Mit értesz azon, hogy a nagy durranáson kívül semmire nem jó? Talán nagyon gagyi? Vagy gyengének találod?
Nekem fogalmam sincs róla, hogy milyennek kéne lennie egy flóbert pisztolynak, és összehasonlítási alapom sincs. Ez az első pisztolyom. Ha tudsz róla valami infót, szivesen veszem. Kb milyen áron mozog?
Köszi az infókat!

byez mitsu

Előzmény: gvass1 (238)
hunserv Creative Commons License 2004.05.14 0 0 240
Jobban (+olcsobban es gyorsabban) jarsz ha faragsz ra egyet...
Előzmény: Törölt nick (237)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 239
hi,
"Leledzik nálam egy Arminius HW4-es csak sikerült eltörnöm az irányzékát.
Tudja valaki hol kapok hozzá másikat és mennyi az ára? "

A gyori Hungaro-Arms az importore, de kizart, hogy tartsanak hozza alkatreszt.
Probald meg interneten megrendelni a gyarbol.

Előzmény: Törölt nick (237)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.14 0 0 238
"Van egy Keserű KEF 9mm-es flóbert pisztolyom. Most kaptam, és nem igazán ismerem az erre vonatkozó jogszabályokat. Semmi féle engedélyem nincs fegyvertartásra. 18 éves elmúltam. Szabadon tarthatom? Közterületen, autóban? "

Szabadon tarthatod, de konkretan azon kivul, hogy durran egy nagyot, semmire nem jo.

Kozteruleten nem viselheted megtoltve (mar csak ezert sem, mert magatol elsul), csak elcsomagolva, urtive szallithatod.

Autoban lehetne jogszeruen megtoltve, de muszakilag nem lehetseges.

80 ft/db ar az realis.

Előzmény: Mitsu85 (236)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 237
Sziasztok!

Leledzik nálam egy Arminius HW4-es csak sikerült eltörnöm az irányzékát.
Tudja valaki hol kapok hozzá másikat és mennyi az ára?

Elöre is köszi
Csep

Mitsu85 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 236
Hi all!

Új vagyok ezen a topicon, de lenne egy kérdésem.
Van egy Keserű KEF 9mm-es flóbert pisztolyom. Most kaptam, és nem igazán ismerem az erre vonatkozó jogszabályokat. Semmi féle engedélyem nincs fegyvertartásra. 18 éves elmúltam. Szabadon tarthatom? Közterületen, autóban?
Kérem, aki tud ebben segíteni, nem kíméljen a válaszokkal.

Továbbá ma vettem hozza töltényt, 80Ft/db áron. Én sokaltam, de mivel nem volt más, megvettem. Szerintetek sok volt?

Kérek mindenkit, ha tud segítsen válaszaival.

THX
byez mitsu

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 235
Bocs gvass,tényleg igazad van,el is felejtettem melyik országban élünk!akkor inkább még maradok egy ideig a légpuskánál,bár mamár ki tudja..
gvass1 Creative Commons License 2004.05.13 0 0 234
"A kora meggondolandó,lehet hogy átugrok a szlovákokhoz náluk csak van(a határ 10 perc),"

Ez oreg hiba lenne. Az ott szabadon tarthato Korak egyertelmuen lofegyvernek minosulnek nalunk!

Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.13 0 0 233
Üdv!
köszi a választ gvass!A kora meggondolandó,lehet hogy átugrok a szlovákokhoz náluk csak van(a határ 10 perc),bár elég húzós az ára,főleg hogy csak hobbieszköz....
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 232
"gvass mesterhez lenne egy kérdésem:otthoni hobbilövészetre 4mm-es flóbertből milyen márka ill. típus lenne célszerű? "

Ha csak 5-6 meterre kell (nem 10-15-re), akkor csekkolj be a hasznalt legfegyver adas-vetel topicba.

Amugy imho a legjobb az Arminius HW4, csak eppen a legfrissebb arlista szerint a 4"-os valtozat kisker ara 85.400- HUF.

A Kora a masodik legjobb, abbol azonban nincs elado 4" 4 mm-es tudtommal az orszagban. 2,5"-es 48.900-. 6 mm-es nem erdekel? Abbol 6" sportmarkolatos 68.900-

Az Alfa hasonlo arban elofordulhat, de valamivel szerenyebb muszakilag, mint a Kora.

ME-t akarmilyen latvanyos, ne vegyel, a Keseru jobb.

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.12 0 0 231
üdv mindenkinek!
gvass mesterhez lenne egy kérdésem:otthoni hobbilövészetre 4mm-es flóbertből milyen márka ill. típus lenne célszerű?
(keserűt hanyagoljuk)az ár lehetőleg középkategóriás legyen.

köszi

Messer

vargaur Creative Commons License 2004.05.12 0 0 230
Sziasztok

Most jutottam el odáig, hogy végigolvastam a listát, a sok okos dolog között megakadt a szemem villanygladiátornak adott válaszon

>Kerdes: az elado mint elmeleti lehetoseg >emlitette hogy a hatas novelese megoldhato >gyufarol lekapart fejjel, a lovedek moge rakva. >Ez mennyit novel a hatoerejen? Es a

Szeritetek nem marhaság?
A startpatron folytás hiányában /hiszen a gumugolyó szinte semmit nem ad/ lövéskor kifujja maga előtt a gyufafejanyagot, jó esetben meggyulladva levegőben elég.
Vagy nagyot tévedek?
VGy

Előzmény: villanygladiator (187)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.12 0 0 229
"Mi a különbség mondjuk a csappantyú és a startpatron között. Na jó a startpatront tudom, hogy milyen de csappantyút még csak beszerelve láttam. "

A 6 mm startpatron az egy loport es lovedeket nem tartalmazo huvelytolteny.
Tulkeppen ugye egy peremgyujtasu csappantyuzott huvely, osszehuzott huvelyszajjal.

A csappantyu amugy ugye alapesetben a fo hajito loportoltet inditasara szolgal. Formaja, muszaki kialakitasa sokfele lehet.

"És miért is nincs engedélyezve a tartása?"

Mert rohadtul ostoba orszagban elunk, ahol a jogalkotok a legsotetebbek.

Előzmény: vargaur (228)
vargaur Creative Commons License 2004.05.11 0 0 228
Apropó...
Mi a különbség mondjuk a csappantyú és a startpatron között. Na jó a startpatront tudom, hogy milyen de csappantyút még csak beszerelve láttam.
És miért is nincs engedélyezve a tartása?
Köszi
VGy
vargaur Creative Commons License 2004.05.11 0 0 227
Köszi a válasz.

Na jó, a csappantyúval nem voltam tisztában, meg a többi hivatalos megnevezésével sem ezért irtam az izé szót :))

VGy

Előzmény: gvass1 (226)
gvass1 Creative Commons License 2004.05.11 0 0 226
"Meg tudná valaki mondani, hogy a csappantyúknak, Flóbert löszernek és a startpatronnak, tehát ezeknek a lőpor nélküli izéknek nagyjából mennyi a szavatossági ideje, mikor érdemes eldurrogtatni és ujabbat venni ? "

Csappantyut nem tarthatsz. A flobert nem loszer, hanem tolteny, mert kulonben engedelykoteles lenne.

Amugy szaraz, huvos helyen tarolva evtizedekig jok. De miert nem lodozod el oket gyakorlasra?

Előzmény: vargaur (224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!