Keresés

Részletes keresés

Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 644
Hacsek!
Elöször is megnéztem a web oldalatokat:) teccik:)
Másodszor: kaparás nálunk csak az ablakon lehetséges, azt megcsinálja a szaki dalolva, mert ha nem... akkor kitalálok valamit borzasztót, hogy mondjuk addig amig ott van, nem megyek haza és kénytelen lesz megfosztania magát az én látványomtól:)
Arabella
Előzmény: Hacsek (640)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.29 0 0 643
A gyanú sötét árnyéka...

Hacsek szívem!

Jó a fotód!

Rémuszod

(ha én beszkennelném - amire sajnos szkenner hiányában még várnotok kell - vóna nagy ámuldozás-bámuldozás!!)

Előzmény: Hacsek (640)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 642
Fishtax!

Az nem kevés!

Előzmény: Fishtax (638)
hóember Creative Commons License 1999.06.29 0 0 641
Nem kell a púder, az a Rémusz bácsinak szólt vala!
Előzmény: Hacsek (640)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 640
Drága Arabellám, szívem!
(bocs, kénytelen vagyok udvarolni egy kicsit, mert itten az előbb felmerült egy gyanú(:-))

A szaki nem arról tud nyilatkozni, hogy lehet-e, hanem hogy hajlandó-e kaparni. Általában nem nagyon szokták szeretni, mert melóigényes, fárasztó pepecselés, kikészíti a csuklót (a szobafestő és az ács, mint tudjuk, művésznek tekinti magát)
Másrészt a kaparást a nőgyógyász sem csinálja szívesen.

Előzmény: Arabella (630)
hóember Creative Commons License 1999.06.29 0 0 639
Küldtem egy Emilt Neked.
Előzmény: Hacsek (636)
Fishtax Creative Commons License 1999.06.29 0 0 638
Hali tacsa!

Kössssz a választ!
Akkor lépjünk egyel tovább: Az ablakcserét magam nem vállalom, az mind szakemberre lesz bízva! Sajnos - mivel a ház már 30 éves, azóta csak festve lettek az ablakok - úgy néz ki/be, hogy tokkal-vonóval célszerű cserélni. Ezt persze nem szagember, hanem magam állapítottam meg!
Mi a célszerűbb: műanyag v. faablak???
Továbbá: kaptam árajánlatot műanyagra: 9,5 nm, teljes csere, hő- és zajvédő üvegezés, vidékről felszállítva, szerelve, számlával 250.000,- Ft! Sok/kevés?

Üdv, kösssz...
Fishtax

Előzmény: tacsa (624)
Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 637
IKEA!
Mi is készülünk oda!:))
Arabella
Előzmény: Rémusz bácsi (629)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 636
Kedves hóember!

Nemhogy a képem megtekinthető (nem egy nagy látvány különben), de azon kevesek közé tartozom, akik a regisztrációnál beírták a teljes nevüket is, mert azt gondoltam, hogy ebben a rovatban akkor lehet igazán mérvadóan szerepelnem, ha nem bújok egy nick mögé, hanem minden szavamat vállalom.
Úgyhogy az adataim megtekinthetőek itt az "adatok"-ban, az arcom pedig a
http://www.archiweb.hu/web/group11/chapter3/tartalom.htm
oldalon.
Viszont! Miből gondolod, hogy Rémusz bácsi vagy jómagam milyen irányultságúak vagyunk???
Mindenkit megnyugtatok, én csak a szokásos utat járom. (fijuk, ne közeliccsetek)

Előzmény: hóember (634)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 635
Akiko!

Én egyiknek sem vagyok a reklámembere, ezért azt kell mondanom, ismered a nyerő hármast!

Most asztán döncsé!!

Előzmény: Akiko (633)
hóember Creative Commons License 1999.06.29 0 0 634
Úgy látom visszaállt a rend.
Előzmény: Rémusz bácsi (632)
Akiko Creative Commons License 1999.06.29 0 0 633
Hacsek!

Tetősík ablak ügyben nyomozok, és igazából az érdekelne, hogy tudnál-e tanácsot adni a gyártmány kiválasztásban? Az érdekelne, hogy az ár/teljesítmény, szolgáltatás, minőség, stb. paraméterek alapján
melyik típusban érdemes inkább gondolkodni. Én eddig a Velux/Roto/Schindler hármast ismerem.

Akiko

Előzmény: Hacsek (614)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.29 0 0 632
Kedves Hacsek (birtokos jelző nélkül),

elnézést, előbb belejött a képbe két telefon, így mind a fonalat, mind a fejemet elveszítettem. Szóval: kérdésem arra irányult, hogy lyó-e a Diego. Erre választ is kaptam volt, ígyhát köszönöm.

Nem vagyok egy Makovecz, hogy farigcsáljak :(

Előzmény: Hacsek (626)
hóember Creative Commons License 1999.06.29 0 0 631
Vigyázz, a Hacsek az fiú, láttam a fényképét.:-))
Előzmény: Rémusz bácsi (629)
Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 630
Aha, szóval a szaki megmondja, hogy lehet, vagy nem lehet "kaparni"?
Arabella
Előzmény: Hacsek (628)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.29 0 0 629
Kedves Arabella! Magácska ne célozgasson itt, nem mondtam, hanem írtam, és nem is arra gondoltam!! (a nejem is olvashassa a topicot)

És hol fexik egyébiránt az ominózus? Szerintem lyó áron vettétek.

Hacsekem! Pont azér akarom a korpuszt SK csinyálni, mer az ajtót készen akarom venni. Pl. az IKEÁ-ban vannak elég szépek, és külön is lehet kapni, de azér még körbe lesz nézve máshol is.

Parkettát SK?? Ijet sem hallottam még!! De egyébként, mivel OTP-féle lakásról van szó, a burkolás benne van az árban eleve.

Előzmény: Arabella (627)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 628
Arabella!

A festék leégetésének módját minden jobb szobafestő és épületasztalos ismeri. Ez nem egy termék, hanem megfelelő szerszámok kellenek hozzá (Ez kb. egy miniatűr léghevítőt vagy kislángszórót és úgynevezett spaklit takar), valamint erős csukló.

Előzmény: Arabella (619)
Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 627
Rémusz bácsi!
Azt írod:
Emléxem, korábban azt mondtam neked,
hogy álmodozó vagy, hogy annyiért és akkorát akarsz.

Erre nem nagyon emléxem, mivel ez szigoruan titokos volt, de te tudod.:) Külömben szerintem azért áron alul vettük, mivel nekem ott kérem szépen jogaim vannak. Amit persze érvényesítettem is. És a szimpátia az sokat jelent (na meg a hallgatás:) )
Arabella

Előzmény: Rémusz bácsi (623)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 626
Kedves Rémusz bácsi!

Mármint hogy miről mi a véleményem?
Ha úgy értetted, hogy ember képes lehet-e ajtólapot barkácsolni, akkor igen a válaszom.
Óvatosságból azt javasolnám, hogy nézd meg egy gyári ajtótok és szárny geometriáját, ütközéseit és másold le milliméter pontossággal, majd a megfelelő profi barkácsszerszámokkal csináld meg. Jó munkát hozzá! (Én neki nem állnék, de ennek csak a lustaság az oka.)

A Diego az jó, csak azt nem értem, hogy ha ajtót tudsz barkácsolni, akkor a lényegesen egyszerűbb geometriájú parkettához miért nem látsz hozzá sk?

Előzmény: Rémusz bácsi (623)
Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 625
Tacsa, hacsek Rémusz bácsi és a többiek!
Köszönöm a biztatást ( habár a vizsgákra a jókívánságot nálunk nem szokták megköszönni:)igérem, hogy nem hagylak ki titeket egyetlen momentumból sem:) Egy idő után meg is fogátok majd unni.:)))
Most ott állunk, hogy megszerezzük az alaprajzot( ugy nagyjából tudjuk,hogy mi mennyi, de kéne a pontos méret)aztán kéne valami gépészeti rajz is, aztán a tervezés, aztán a piiinz, hogy nagyjából mi mennyi és utána ihaj- csuhaj felköltözünk az emeletre két-három hónapra és majd a készbe beköltüzünk:)))
A konyha olyan 4mx1.80 és csak az egyik oldalt szeretnénk beépíteni. Szalag parkettában mi is gondolkodunk, de ha olcsóbb az, hogy a mostanit felcsiszoltatjuk és újra lakkozzuk, akkor marad a mostani, de van egy olyan is, hogy mindenhol kőpadló, csak a hálóban nem. Szerintetek az hideg magasföldszinten? A nm az kb 95-100eFtba jön ki, még nem tudjuk pontosan, mert mi 42 emlékszünk a tulaj meg 46ra. Mög kell nézni.
Arabella
Előzmény: tacsa (622)
tacsa Creative Commons License 1999.06.29 0 0 624
Kedves Fishtax!

Hacsek válasza kicsit azt hiszem Neked is szólt. A panelben az az "egyedi", hogy szendvics szerkezet a fal , azaz van benne hőszigetelés is, tehát amikor rögzíteni akarjuk az ablakot pl., akkor vizsgázni kell, ne a hőszitelésbe akarjuk ezt tenni, mert az kovászos lehet( pl. viharos szélben ).
Vannak ugye az ablak fő részei: a tok, a szárnyak, és az üvegezés. A tok rögzítése lehet elvileg tehát eltérő a panelben, esetleg a fal vastagság lehet a szendvics szerkezet miatt kiseb , mint a falazott családi házas, maga a tok, a szárny és az üveg lényegében azonos problémát jelent a panel és az egyéb épületek esetében. Az esetleges rögzítési nehézségek miatt , meg ugye a valószínűleg többedik emeletre tekintettel , ha lehet a tokokat célszerű megtartani, és csak felújítani. Ha kell, a szárnyakat lehet és kell cserélni.

Más kérdés?
üdv
tacsa

Előzmény: Fishtax (620)
Rémusz bácsi Creative Commons License 1999.06.29 0 0 623
Kedves Arabella!

Először is sok örömet az új lakáshoz! Emléxem, korábban azt mondtam neked, hogy álmodozó vagy, hogy annyiért és akkorát akarsz. Végül mennyiért sikerült? Lehet Ft/négyzetméterben is megadni.

Mi is a konyhaberendezés örömeit éljük éppen. Úgy tűnik, hogy legkedvezőbb ár/minőség megoldásként mégiscsak SK készítjük a korpuszt, és akkor fussa valami szép valódi fenyő vagy fenyőmintájú MDF-ajtókra.

Ti hogyan csinyáljátok? És mekkora a berendezendő konyha?

Szalagparkettát úgy tűnik, Diegoban vesszük, mer adnak hozzá alátétet is, háromezerér négyzetméterét. És ez már elfogadható minőségű, olyan MDF-szerű alapokra van helyezve.

Hacsek, mi a véleményed?

Előzmény: Arabella (609)
tacsa Creative Commons License 1999.06.29 0 0 622
Kedves Arabella!

Az egyetemen a vizsgák előtt mindig azt kívántuk egymásnak, hogy "a népi Kína összes sz@rát!" Nos, most Neked / Nektek is!. Hacsekkel mi is szívesen foglalkozunk a lájthóffal, meg a többivel, csak szólj, ha tudunk valamit segíteni.

Üdv
tacsa

Előzmény: Arabella (609)
tacsa Creative Commons License 1999.06.29 0 0 621
Kedves minusz!
Folytatás:( tárgyalás vége! )
Szóval műszaki tartalom, ár(fizetési kondíciók ) és határidő a fő kérdések, ami alapján dönthetsz a megfelelő vállalkozó kiválasztásáról. Ezek egymással kapcsolatban lévő tételek, így ha sürghősen kell valami, az nyilván többe kerül, mint ha kicsit ráérősebb. Célszerű mindenre legalább 3 ajánlatot beszerezni, ezek akkor összevethetők, ha írásos formában összeszeded ami az igényed, és konkrét válaszokat kérsz, alkalmazott anyagokra, kezdési és befejezési határidőre, árra stb.-re. ez elég összetett feladat, de megéri a ráfordított energiát, mert sokszor 4-5 ajánlat között 100 %-os különbség is lehet. Korábban már írtunk arról hacsekkel., hogy kérni kell referencia munka megjelölését is, képviselő névvel, ha lehet és indokolt, akit fel lehet keresni rákérdezés céljából.

Nem szabad mindig arra koncentrálni, melyik a legolcsóbb, pontosan az összefüggések miatt, valójában ahogy Petra írta, valószínű, hogy a nagyon olcsó nagyon drágának bizonyul. Például közben kiderül, mi nincs benne, mikor fejezi be stb. stb. Szóval óvatos előkészítés, versenyeztetés, elemzés és utána döntés, majd a kiválasztott vállalkozóval írásos szerződés ( persze mondjuk 100.000.- Ft feletti értéknél ) Hangsúlyozom, a szerződés kettőtök közötti jogi dokumentum, mely a két fél védelmét szolgálja, és vita esetén akár bíróság előtt is dokumentum. ( Nem az APEH-nek szánt bizonylat!)

Most elvileg ennyit, sokat lehetne írni róla, inkább ha konkrét kérdésed van , arra válaszolunk hacsekkel!

Üdv
tacsa

Előzmény: minusz (606)
Fishtax Creative Commons License 1999.06.29 0 0 620
Friss topiclátogatóként nem szeretnék akadékoskodni, de látom, ez az ablakfelújítás/csere - móka engem is érint (részlegesen), mint alább írtam.

Szóval: specialitás panelben??

Kössssz...
Fishtax

Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 619
Köszönöm!
Látom, hogy a konyha és háló ablakát ezek szerint teljesen ki kell cserélni.További kérdés: halottam, hogy van olyan módszer (?), hogy valahogy a régi ablakkeretről leégetik a festéket és utána újra lehet festeni.
Tudsz valami ilyesmiről?
Arabella
Előzmény: Hacsek (618)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 618
Szia Arabella!

A régi faablakot (szaknyelven szárnyat)általában a kerettel (szaknyelven tokkal) érdemes kicserélni. Ugyanis egy új szárnyat a régi tokba beszabni nem olcsóbb, mint egy új komplett ablak.
(pl. a régi tok valószínűleg egyáltalán nem alkalmas bukó nyitásmódhoz)

A nyílászáró-felújítás inkább azt jelenti, hogy maga a tok és szárny jó még, csak az üvegezés nem megfelelő hő- és hangszigetelés szempontjából, és ezért építenek be szigetelőüveget, vagy szigetelő üvegezést. (A kettő nem ugyanaz!) Az hogy melyiket lehet alkalmazni, a meglévő szerkezettől függ.

Előzmény: Arabella (617)
Arabella Creative Commons License 1999.06.29 0 0 617
Hacsek!
Milyen ablakot ajánlasz? Nekünk ha minden igaz, akkor kéne egy konyhába, meg egy a hálóba és ha lehet, akkor bukó is legyen, meg jó hangszigetelő. Kérdésem mikor kell kicserélni és mikor kell felújítani azt ablakokat, melyikbe érdemes belefogni, Konkértan: A nappali ablaka eléggé le van robbanva, kérdés, hogy a keretet cseréljük ,az egészet cseréljük, vagy csak javittassuk?
Arabella
Előzmény: Hacsek (615)
Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 616
Kedves Tacsa!

Őszinte hálám a kitartásodért. Maradj kérlek továbbra is rendszeresen!
Most tanulmányozom a kép beillesztésének technikáját a topicba, és ha már biztonságosan megy, akkor egy magammal hozott echte schweitzere schokolade bescannelt képével jutalmazlak.
(Érdemes esetleg majd a képernyőt nyelvvel illetni, hátha...)

Hacsek Creative Commons License 1999.06.29 0 0 615
Bernát!

Érdemes azon is gondolkodni, hogy tetőtér-beépítés esetén nem jó megtartani a borított-gerendás fafödémet (mert valószínűleg nem elég strapabíró)
Relatíve nem túl drágán készülhetne mondjuk egy monolit vasbetonlemez, esetleg acélgerendás pótfödém. Mind a kettő azért jó, mert pontosan és biztonságosan a kellő terheléshez méretezhetőek. Ez egy régi fafödémre nem igaz. A borított gerendás födém eredetileg nem arra való, hogy állandó terhelésnek tegyék ki, ezért alkalmazták padlásfödémnek. Ahol lakószintek között is borított fafödém van, az általában régi emeletráépítés következménye.

Előzmény: bernát (600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!