Nagyon off on...
Csincsin, te ezt írtad: img scr="http://www.tar.hu/csincsilla/wiloclov.jpg"
én pedig ezt: img src="http://www.tar.hu/csincsilla/wiloclov.jpg"
a border="0" tényleg nem feltétlenül szükséges, csak szvsz szebb, ha nincs fekete keret a kép körül.
Off off.
én már tegnap óta azon gondolkodom, hogy ha kifárad az egyébként igen szórakoztató mokuss- örténet, akkor elkezdhetnénk komolyan beszélni errôl.
Amúgy elolvastam a termést, gyönyörű!
Meggyes: Ez a lovas történet iszonyú durva! Én is emléxem, hogy korábban már leírtad, mokuss viszont úgy látszik nem.
Tuti pszichopata. A legszebb, a filozófiatanár. Ha egyszer hangyalesô doktor leszek, kimentem az Indexrôl az egész mokuss-életművet és belôle írok tanulmányt.
Csincsin: zoozi valszeg azonos mokussal, egyszer ô maga állította ezt. Érdemes megnézni a nyitott topikjait is! Tanulságos. Szerintem magával beszélget.
hmmm, en 1X se mondtam, hogy barmiben is "szakerto, szakember" lennek!
az allatvedelmi egyesuletunk nem technokrata elven műkszik (bár van pár szakmám, es a vezetők is 1-1 temaban "szak"emberek...)... a humanus allatszeretetet, kezelest a szemleletformalassal kivanja elerni...
aki mas modon teszi , amit tesz, az tegye ugy... nekem erre van lehetosegem, mi ezt tesszuk...
azt, hogy ki hany allaton segitett, azt meg ne te dontsd el...
az lenne a jo, ha mindenki legalabb annyi hasznosat tenne, mint amennyi kart okoz... Nem?
reszemrol ennyi, a tovabbiakban csak olvasom a szinvonalas onimadast, es a tobbi "valotlan tezist"
Nem tűnt fel, Meggyes, hogy már kb. harmadszor írod le ennek a kis antitestnek (asszem, Csobolyó fogalmazott így a másik topikban, zseniális!) a lovad történetét? Mokussnak szelektív a látása is :oD
Még ezt is írtad: "esetleg, ha ebbe vagy szakember, kivancsian hallgatlak..."
Hát pont azért kérdezem tőled, mint egy állatvédő egyesület szakemberétől ezeket. De érdekes módon konkrét válaszokat még mindig nem kapok.
Na jó, befejezem a játékot. Mert valójában csak játék volt, hogy hozzád, mint értelmes emberhez intéztem kérdéseket. Te tényleg minimum skizó lehetsz, mert már 3x megfogadtad, hogy nem írsz ide többet, oszt mégiscsak rendszeresen befirkálsz mindenféle f@szságot :oD Az meg sajna feketén-fehéren kiderült, hogy szakmailag egy nagy nulla vagy.
Ja, még valami. Dicsekszel itten az ingyen munkáról. A honlapon meg lépten-nyomon az adószámotokba lehet ütközni. Mivel törvényileg úgyis nyilvánosan el kell számolni az adók 1%-ával pl, megtennéd, hogy leírod nekünk, mennyi pénz folyt be eddig, és azt mire költöttétek? Mert azt nem hiszem, hogy az a sok hálás ember, akin segítettetek, ne adakozott volna.
A kérdésem a következő volt: milyen alternatív nagyüzemi technológiákat ismersz? Visszakérdezel, hogy tenyésztés, feldolgozás v. szállítás. Hát, amit ismersz, azt írd már le lécci. Mondjuk, elég, ha tenyésztési helyett tartásit írsz :o) feldolgozási helyett pedig elpusztításit :o)
Majd ezt írod: "ezek mukodeset torvenyek szabályozzak, gondolom a technologiak ennek ala vannak rendelve..." Végre megcsillan ténybeli tudásod is. Akkor nincs is semmi baj, hiszen a törvények mindent szabályoznak, a gyárak ezeknek megfelelnek, tehát nincs szabálysértés sehol. Megoldódott a világ egyik legnagyobb állattartási problémája! Ünnepeljünk! Jaaaa, hogy a törvények nem foglalkoznak az állatok humánus tartási, szállítási, elpusztítási módjaival? Vazzeg... :o(
"es visszakerdezve: te itt gatyazol engem, de te mitteszel lovaglason tul?"
Na most ledobbentem. Ertem mar. Mokuss, neked az faj, hogy van ember, aki szetgurcoli az agyat es keres annyi penzt, hogy el tudjon tartani egy lovat? Amit mellesleg ugy fogadtam be egy allatvedo szervezettol, hogy a lo fejet a volt gazdaja szetverte kapaval, meg ugy le volt gyengulve, hogy csorlovel kellett talpra huzni reggelente napokon at. Azon a helyen, ahonnan ez a lo van, olyan dolgok tortentek, hogy azt a te netrol-letoltott-kepeken edzodott gyomrod be se venne. 29 lobol 7 maradt eletben, a gazdajuk kotelekkel kototte fel oket a gerendara, mikor mar annyira le voltak gyengulve az ehsegtol, hogy nem tudtak allni a labukon. Ott az ello kancakbol az ugyancsak ehezo kutyak szetdek ki a csikot. A lo, amit elhoztam, annyira rettegett az embertol, hogy tamadott, utott, vagott, harapott, a foldet ette, mert olyan vitamin- es asvanyianyag hianya volt. Azert erezzem magam szarul, mert ez a lo teljesen egeszseges, ujra bizik az emberben, es elfelejtette mindazt, ami vele tortent, meg nem maszik fel felelmeben az istallo falara, ha valaki hirtelen mozdulatot tesz a kozeleben? Es attol vagyok szar ember, mert gurizek mint egy allat, hogy az alberlet, a szamlak, meg a magam fentartasa mellett el tudok tartani egy lovat?
Elmesz te a jo budos picsaba, mokuss...
Az egyetlen, amit mostantol erzek iranyodba, az a szanalom, ezt nagyon oszinten mondom.
Ehhh...
latod, ugyes vagy te. igy kell vitatkozni: ha feltesznek par erdekes kerdest, az allatvedelem ugyebe, nem megcafolni kell azt esz ervekkel, hanem ezt kell mondani ugyesen: "Ha filozófiát tanítanék az egyetemen, felhoznám meggyest, mint a fajdalom osszevont reakciojat, kepviselojet...
Ez meggyes duhongoje?
Kocsmaba talan jobban kiforr barmilyen tema... mivel ez egyoldalu kommunikacio, es a reagalasok egymasra gyakran eltorzulnak..."
latod, ugyes vagy te. igy kell vitatkozni: ha feltesznek par erdekes kerdest, az allatvedelem ugyebe, nem megcafolni kell azt esz ervekkel, hanem ezt kell mondani ugyesen: "Ha filozófiát tanítanék az egyetemen, felhoznám meggyest, mint a fajdalom osszevont reakciojat, kepviselojet...
Ez meggyes duhongoje?
Kocsmaba talan jobban kiforr barmilyen tema... mivel ez egyoldalu kommunikacio, es a reagalasok egymasra gyakran eltorzulnak..."
ja, bocs, latom mar, hogy valaszoltal az egyik itt feltett kerdesre, csak nem vettem eszre... de biztos ott van a hiba, hogy en nem tudok "globalis problemakban" gondolkodni... en csak egy kis szutyok gyarlo lelek vagyok, akinek az allatvedelem azt jelenti, hogy a sajat kornyezetem tajan rakok rendet... bele se gondoltam, milyen buli allatvedelmes dolog lehet az, hogy alapitok 2-3 egyesuletet, aminek aztan nincs penze arra, amiert letrjott. szuper. en huje, ugy gondoltam, hogy ahelyett, hogy maganyos hoskent kuzdok az allatvedo emberekkel, inkabb betarsulok mar letezo, menhellyel biro szervezethez es nekik segitek. de jogos mokuss berzenkedese ettol, hiszen kobor kutyat osszeszedni por dolog, mert tok budos, meg broaf...
kezdek vilagosan latni.
Jaj, gyerekek, ez annyira jooo :)))
pl a kedvencem, a magányos hős-fless: "míg valaki külső szemmel az elejétől olvassa (nem ezt a topicot) a vitát, láthatja, hogy mig csincsin es a tobbike magukat vedik, addig en tollem idegen, de szenvedo elolenyek erdekeit vedem (nahh minnya leanyaznak...)" - na ez mekkora feeling, nem? :)))
a martir, a hos, szemben a csunya rossz vilaggal, mindenki ellenseg, sot, a legelensegebbek maguk az allatbaratok, ohhh, borzalom!
:))))
A masik kedvencem, amikor mokuss olyan igazi topladek sutyerak modon "vitatkozik", mert esz ervei nincsenek: csincsin szexualis eletet taglalja, csobolyot cseszegeti, filly-t fikazza, engem probal legyalazni - na, nem taglalom, tudjatok, vitanal a sarki kocsmaban nivosabb szinvonalat tudnak kepviselni a helyi alkeszok az aktualis fradi-ujpest meccset taglalvan a kannas borbol keszult felesuk mellett, majd mikor mar mindenki rohog rajta (hat nemtom, rohoges az, ha az embernek kozben csikorog a foga?), jon megint a szenvedo hos-fless ("zarjuk le a temat... es az ilyen jellegu, stilusu vitat okes?"), majd a martirszerep ("kozben betegen, lazasan arra gondolok, milyen jo feyekk vagytokk tih..."), meg kiegeszitesul, hogy ingyen dolgozik.
na ide figyelj, kisbogar, elmagyarazom megegyszer: azzal, hogy szerkesztesz egy weblapot, ertelmetlen kerdoiveket toltesz ki es szetbarmolod az allatszereto emberek forumait, konkretan nulla darab allaton segitsz.
torekedj arra, hogy hiheto legy, jo? anelkul vicces ugyan, amit csinalsz, de gondolom, nem ezt szeretned elerni. konkret dolgokra vagyunk kivancsiak, tobben feltettek a kerdest, de mindig elslisszoltal elole (remelem nem veletlenul), es engem is kezd erdekelni: mit tettel te az allatok vedelmeben? a cikkek itt nem erdekelnek, mert nem a spanyol bikak szenvedesenek megakadalyozasa erdekeben lesz jobb a honi kutyak sorsa. nem attol tunnek el a gyepmesteri telepek, hogy egy angol cicarol olvasok, akit gyerekek megkinoztak, majd a hozzad hasonloan hos allatvedok megmentettek az eletet es a cikkben minimum otszor kejesen kihangsulyozzak, hogy ez a macska elete vegeig testi fajdalmakkal fog elni es mentalisan se jon helyre - EZ az allatvedelem? en EBBOL nem kerek.
hany kutyat szedtel ossze az utcarol, hany kutyanak szereztel gazdat? hanyszor avatkoztal kozbe, ha valaki bantott egy allatot?? nem tudod felfogni, hogy attol meg nyugodtan lehetsz egy senki, nemhogy allatvedo, hogy letoltesz otthon a szobad maganyaban internetrol par kepet, ami rokaketreceket abrazol, es azokat razogatod az orrunk elott!!
de mindegy is, hiaba pampogok, te ezt soha nem fogod megerteni. csak konyorgom, legalabb az allatoknak ne arts, ha mar az allatkedvelo es allatvedo emberek idegeit rojtosra cseszed...
ez annyira broaf, hogy az mar faj...
Azt hiszem sikerult megtalalnom mokusska harmadik enjet. Nezzetek meg a „Segítség! Sünöm van!” topicot. Ez a „zoozi” nagyon gyanus nekem.
Filly: koszi :-) Nekem miert nem sikerult? Megneztem az oldal forrasat es szerintem ugyanazt irtam be… vagy az a border=”0” olyan fontos? Eddigi tapasztalataim alapjan nem igazan…. Bar kozvetlenul nem igazan szoktam html-ben dolgozni… max atirni 1-2 dolgot.
„eppen egy "amator" weblapon dolgozom... közben nyomom ezt a cuccot!” En a helyedben bizony elfogadnam a profik segitseget! Ha az uj oldal hasonlo lesz, mint a regi…. (en speciel tenyleg szivesen vennem, ha valaki megmutatna nekem a flash hasznalatat… en sajnos meg csak gombokat es aprobb animaciokat tudok csinalni)
„…lakossagi problemakat oldunk meg...” Bocsi, mondanal egyet? Az, hogy valaki egy szorolapot talal a postaladajaban meg nem oldja meg a problemait…
„es ennek a topicnak, vagy az itteni hangnememnek semmi koze az egyesulethez...” erdekes, eddig azt hittem, hogy te magad vagy az egyesulet.. az ugyebar koztudott, hogy a fonokok ugy szeretik kivalasztani a beosztottjaikat, hogy azok hasonloan gondolkodjanak mint o. Es ez meg akkor is ervenyes, ha egy csapat onkentesrol van szo.
Ja, alternativ nagyuzemi technologiak… a bioallatok tartasa pl. kifejezetten allatbarat modszerekkel tortenik… es ez mar bizony belefer a biogazdalkodas kategoriajaba… Tipp: latogasd meg a biokultura egyesuletet es vallalj be naluk egy tanulmanyt az biohusrol es tarsairol… hidd el, egesz jol fizetnek… es akkor nem kell tovabb sajnaltatnod magad az ingyenmunkaert ;-)
pl.:
- a kedvenceink a hobbiallatok eloadassal (dia, video, beszéd) osztályokat;
- a szórtóanyagokkal pl. kutya-állattenyélsztőket;
- telefonon pl. olyan embereket, akiknek kérdésük, ohajuk, sóhajuk van....
- személyesen, levélben bárkit, aki kérdez vagy valami...
- ha valakinek ügye van pl. önkormányzattal, hivatallal, segítjük infókkal...
- web-lappal aki eppen rakattint....