Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2021.12.14 0 0 35032

Azon a lámpás talin, ahonnan idő előtt, megfagyva távoztam, nálad láttam Kemenes féle Nucleust?

Előzmény: KawaBazsy (35024)
...slr... Creative Commons License 2021.12.14 0 0 35031

" Bár a lámpák, akkuk, ledek fejlődtek. Hogy jó irányba? Ezt mindenki maga döntse el. "

 

Szia, szerintem mindenféle irányba fejlődtek, jóba is és rosszba is. Nézzük a jókat: a TIR technika egyre jobb, hőállóbb, sokoldalúbb. A jobb márkák jó minőségű üveggel védik a TIR-t. 

A Manker az U22-ben és az MK37-ben egészen új TIR-rel jöttek elő, ötvözték a TIR-t a Fresnel lencsék alapötletével: vágjunk ki plánparallel hengergyűrűket az optikai közegből, hogy kevesebb anyaggal valósítsuk meg - közel - ugyanazt a hatást. Így jobbá vált az optikájuk hőtűrése. 

 

A ledek terén megtört a Cree egyeduralma, igazi verseny jött létre, és olyan kiváló ledek is piacra kerültek, mint pl. az Osram LH351D, amivel a Nichiát lehet megszorongatni jó színvisszaadás terén. 

 

Az intex topikokhoz hasonló, nagyobb közösségi terek jöttek létre, ahol valódi alkotó munka folyik, így jöttek létre remek BLF lámpák, és a Narsil, Anduril kezelőfelület. 

 

A fejlődés sokféle felhasználási területnek hozott jobb lehetőségeket. Engem speciel a fotózást támogató lámpák érdekelnek, találtam is olyan lámpákat, amik tetszenek. A Manker E14 III például nagyon szép széles, egyenletes kört vetít, Carlco optikája van, állandó áramú meghajtása, és üveggel védett a TIR-je. Makrofotóhoz valószínűeg jól használható indirekt fényforrásként. A Lumintopnak megjelent az első Anduril 2-es lámpája, az FWAA, közte Nichia ledes változat is. Ez a lámpa már majdnem kívülállóknak is ajándékozható.

Előzmény: FBLLMAG (35005)
x20fan Creative Commons License 2021.12.02 0 0 35030

Esetleg még próbálhatod a nem szép de működőképes drótos megoldást, amikor az alkatrészt nem közvetlenül forrasztod a helyére, hanem két vagy ahány érintkezési pontja van drót segítségével. Ha dobozban van az elektronika, akkor nem látszik, és ha később ismét cserélni kell az alkatrészt, már sokkal könnyebb lesz a drótokra forrasztani, és nem gyilkolod szét a nyákot.

Előzmény: KawaBazsy (35029)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.12.02 0 0 35029

Vettem folyasztószert, de így is megbukott a mutatvány, egyszerűen túl kicsi az alkatrész. Először leköszörültem egy kis szeget, azt erősítve a páka vastagabbik fejéhez próbáltam olvasztani, de nem akarta, hiába tekertem 500 fokra. Aztán megpróbáltam a meglevő heggyel, az megolvasztotta, de nem jött le a cucc, csipesszel sem. Végül eltört.. Úgyhogy sztem rendelnem kellene immáron egy harmadik ilyen töltőt (az első még az elején elfüstölt, de küldtek helyette másikat), vagy esetleg ajánljatok - ha van - hasonló képességű cuccot, h mást is kipróbáljak..

Előzmény: x20fan (35025)
1127_R Creative Commons License 2021.12.01 0 0 35028

Pl valami ilyesmi:

 

A bal sarokban Nitecore T26GT , míg a jobb oldaliban SkyRay King 7 ledes lámpája világít

 

Nitecore T26GT:

4 darab Cree XP-L HI V3 LED

 

Nitecore 3500 mAh-s 18650-es akksi fullra töltve

Saját bevallás szerint 1700 Luem.

 

SkyRay King 

7 darab XLM T6 LED

Panasonic NCR18650B fullra töltve

Saját bevallás szerint 8000-9000 Lumen

 

Hát én nem látom a 4, 5-szörös fényáram különbséget, nem beszélve az olcsóbb kékes fényű ledekről. Illetve a fókusz is más "kicsit". Nem tudom, hogy megéri-e a 15xös árat a Nictecore, de azért a különbség jelentős.

 

Előzmény: 1127_R (35027)
1127_R Creative Commons License 2021.12.01 0 0 35027

Kizártnak gondolom így leegyszerűsítve. Persze van olyan, hogy a márkát kell megfizetni, de alapjában véve a minőséget mindig meg kell fizetni.

Konkrétum van?

Előzmény: XNC (35026)
XNC Creative Commons License 2021.12.01 -1 0 35026

Én is vettem néhány olcsó lámpát.
Az a röhej; hogy jobbak, mint a drágábban vásárolt márkás lámpák.....

Előzmény: 12 voltos (35014)
x20fan Creative Commons License 2021.11.24 0 1 35025

A legegyszerűbb folyasztószer az alkoholban oldott fenyőgyanta, azzal lekened a forrasztandó területet, és gyönyörűen fut rajta a forraszanyag. De lehet kapni tégelyben krém állagút vagy kis műanyag palackban folyékonyat.

A normál hegy nem tudom mekkora, te látod, hogy odaférsz vele az alkatrészhez vagy nem. A hőfokot meg állítsd be úgy, hogy ne legyen túl forró, de biztonsággal olvassza a forraszanyagot. Tehát addig tekerd fölfelé, amíg elkezdi olvasztani meg még egy kicsit. Az is számít, hogy mekkora a hőkapacitása a hegynek, ha kis könnyű hegy akkor a hőfokszabályzásnak kell jól működnie, ráfűteni amikor hűlni kezd mert hozzáért a forrasztandó területhez.

Előzmény: KawaBazsy (35024)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.23 0 0 35024

Állítható a hőfok, s ilyen normál hegye van.. Adtak hozzá kétféle vastagságú forrasztóónt, rák tudja, h milyet, s nem tudom mi az a folyasztószer, de majd ráguglizok.. köszi! :-)

Előzmény: x20fan (35023)
x20fan Creative Commons License 2021.11.23 0 1 35023

Nem tudom a Lidl-ösnek állítható-e a hőfoka, meg hogy milyen vastag a hegye. Ha túl vastag, akkor hozzá kell fogatni egy megfelelő méretű rézdrótot, az leviszi a hőfokot is. Ha túl forró a páka és nem vagy elég gyors, akkor leégetheted a rézfóliát a hordozóról, onnantól sokkal problémásabb lesz megoldani az alkatrész rögzítését. Folyasztószert nem kell sajnálni, különben kiég a gyanta a forraszanyagból és hideg lesz a forrasztás, törékeny, később kontakthibás, különösen ha ólommentes forraszanyagot használsz.

Előzmény: KawaBazsy (35021)
xtctraxx Creative Commons License 2021.11.23 0 1 35022

Passz, nekem ilyen nagyon hegyes cucc van (nem lidl :D), azzal javítottam meg a JETBeam JET-µ-t is, ott elég kevés hely volt. Szerintem ilyesmivel sikerülhetne a töltőt is forrasztani.

Előzmény: KawaBazsy (35021)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.23 0 0 35021

Üdv! Véletlen fordítva raktam be egy akkut az Opus BT-C100-ba, s ahogy a honlapodon levő teszt alatt a hsz-ekben is írják, elfüstölt, de ott van, h melyik kis alkatrészt kell cserélni.. A kérdésem, h ilyen piciben hogy szokták, ehhez vmi mikro forrasztó páka kell? Nekem csak sima Lidis van.. :-)

Előzmény: xtctraxx (35012)
1127_R Creative Commons License 2021.11.22 0 0 35020

Mindig tetszett a Led Lenser letisztult formája és most egész jó akciók vannak a Media Markt-ban. 

Nem szabad nekem ilyeneket nézegetni. :)

Előzmény: FBLLMAG (35019)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.11.22 0 0 35019

Szia! Itt is megtaláltuk egymást.

 

Nekem is tetszik az Olight Baton. Bár, szerintem, mindegy, hogy S1, S1R, S1R2, S1A, S2, S2R, S2R2, S2A. Nagyon hasonló a fényük a természetben. Egyébként, ízlések és pofonok.

 

Nálam, jelenleg, ezek találhatók.

 

Előzmény: 1127_R (35016)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.11.22 0 0 35018

Cserébe, cserélhető az akku. Sokan ezt hiányolták a bicikli lámpákból. ;-)

Előzmény: Masta1 (35017)
Masta1 Creative Commons License 2021.11.21 0 0 35017

Bicikli lámpa?
Megleptem magam egy Nitecore BR25-el , eddig nem csalódtam, durván odaveri a Fenix BC21R-t :o 
percekig kerestem hol kell tölteni majd, szokatlan megoldás, h az akksin van az usb-c bemenet )

1127_R Creative Commons License 2021.11.21 0 0 35016

Olight sr1 Baton II

Perverz módon tetszik a piros arany kivitel.

Kicsit csalódás, hogy a csak műanyag és nem kristályüveg mint a Nitecore, de itt van a gép mellett, és a mágneses töltő nagyon praktikus.

Előzmény: FBLLMAG (35009)
hanigabi Creative Commons License 2021.11.15 0 0 35015

Sziasztok, tudtok olyan üzletet itthon, ahol ilyet kaphatok?

 

12 voltos Creative Commons License 2021.11.13 0 0 35014

épp most vettem még kettőt :)

Előzmény: XNC (35013)
XNC Creative Commons License 2021.11.13 -1 0 35013

Én is jártam már így.

Ha lesz időm, kifejtem bővebben.

Előzmény: 12 voltos (35011)
xtctraxx Creative Commons License 2021.11.12 0 0 35012

Idén nem volt sem időm, sem pénzem a hobbimra sajnos.

Nézzük miket is szereztem be, ha jól emlékszem, időben visszafelé, így még talán van emlékem róluk:

- Ledlenser EVO25

- Olight Obulb MC

- Trustfire MC3

- Nitecore P30i

- Nitecore HC60 v2

- Nitecore NU05

- Acebeam E70 CRI

- XTAR Pacer (WK18)

- XTAR T1 és T1 UV

- Sofirn SC31 Pro (Andúril, igen)

 

Illetve rendelés alatt van még egy pár lámpácskám, de azokat majd úgy is látjátok, mert írni fogok róluk hamarosan :)

Előzmény: FBLLMAG (35009)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.11 0 0 35011

frissítés: mégse gyenge a fénye, rossz akkukat raktam bele, nem voltak feltöltve :D

nagyon jó fénye van :)

Előzmény: 12 voltos (35003)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2021.11.11 0 0 35010

En szinte teljesen lealltam a gyujtessel. Mar csak ilyen kulcstartora valo, toltheto lampakat vettem kettot. Egy NC Tinyt es egy NC TIP-et, de ezek is csak az asztalon allnak. A kulcstartomon levo toltheto CooYoo Quantumot hasznalom neha, semmi mast. Egy szep korszak volt, elcsesztem ra egy csomo penzt, van ket limitalt szerias lampam is, de mind ott all egy szekrenyben :) 

Előzmény: FBLLMAG (35009)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.11.11 0 0 35009

Ki milyen lámpát vásárolt az utóbbi évben, időben? Mit sikerült beszerezni? Astrolux, Wuben, Sofirn az olcsóbbak közül is fejlesztett az utóbbi időben. De a Fenix, Nitecore, Olight, Acebeam, Armytek, Ledlenser is kijött pár érdekességgel. 

 

Mire fáj a fogatok? Mi lenne kinézve?

FBLLMAG Creative Commons License 2021.11.09 0 0 35008

Megoldás a P7R Signature merülésére, ha köztes fényáramot állítasz be. Ugyanis a 15 lm után, alapból, 500 lm van beállítva. Sokszor elegendő olyan 100 lm is. ;-)

Előzmény: xtctraxx (35007)
xtctraxx Creative Commons License 2021.11.08 0 0 35007

Nem is szólok az eszmefuttatásba bele, csak jelezni szeretném, hogy nálam a Ledlenser P7R Signature feltűnően gyorsan merül.

Tény, hogy forrósodik is, ergo használja az elérhető maximális fényáramot. Eddig a lakásban nem volt az étkező asztal felett lámpa, mindenféle talpra állítható modellt használtam a vacsorához, hogy rendesen lássunk (a plafonról visszavert fényben). A P7R Signature nagyon jól bevált erre a célra, de melegedett és merült is gyorsan, gyorsabban, mint a többi lámpám. A Seeker 2 Pro volt talán a második legjobb. Az MT14-et tettem most át CC módba, most azt tesztelném, de közben oda szerkesztettem egy hálózatról működő lámpát, szóval ez a probléma megoldódott. De érdekes tapasztalás volt.

Mint ahogy az is, hogy a múltkorában a túra végére feltettük a fejlámpákat, és bizony a Perun annak ellenére, hogy magas és turbó fokozatokban is használtam alig merült. Ez nagyon kellemes meglepetés volt. Mondjuk a HC65 v2-t már megrendeltem, szóval nem lesz a Perun a "fő" fejlámpám az is tuti.

Rossz tapasztalatot is írok: Olight M1T Raider EDC lámpámról. Már másodjára szívatott meg, hogy lemerült használat közben. Sajnos ebbe nem tettek semmi jelzést, vagy jelzés értékű villantást, hasonlót, ez bizony menet közben egyszer csak kikapcsol és kész-vége, sötétben maradsz. Szóval ennek a lámpámnak mennie kell, engem még egyszer nem szívat meg. Pedig nagyon szerettem, az üzemidő is egész korrekt volt az előző 16340 akkus lámpámhoz képest, amit a harmatos üzemidő miatt cseréltem le. A fénye az nagyon jól használható volt és a faék kezelést is szeretem, de rettentően felbosszantott tegnap este.

Jó hír: Megrendeltem a BLF LT1 legújabb kiadását, amin már Anduril 2 van. Az Anduril 1 nekem ugyan olyan haszontalan volt mint a Narsil, most ezzel is teszek egy próbát, hátha...

Előzmény: FBLLMAG (35006)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.11.07 0 0 35006

Látom nosztalgiázunk. Nálam a Ledes lámpázás 2004 előtt kezdődött (2004 -ben váltottam céget). 12 ledes, alu fémházas, 3 db AAA elemmel működő csoda lámpa. A mai napig megvan. Édesanyám használja. 

 

A modernebb, CREE ledesek közül, a Maglite XL200 -assal kezdtem, majd jött hozzá a MINI PRO+, később a 2D PRO. És ezek már ténylegesen vízállók voltak. 2011 - 2012 táján, a Li-Ion -os Fenix PD32, PD35 termékei sem voltak erősebbek. Viszont a Maglite kezelése azóta is csodaszámba megy. Sőt, pár éve, az agyondicsért Convoy a XM-L2 ledével sem volt erősebb. Nálam a Ledlenser lámpái következtek. M7, M5, TT, T2, szépen sorban. Ezek mind 10000 cd felett tudtak, tudnak mind. 2012 -ben, hol voltak még az apróbb 10000 - 20000 cd -át tudó lámpák (2015 -ből, a PD35 TAC is 10000 cd -ra volt képes). Persze, szűkebben ment a nagyobb Li-Ion -osaknak. A 3, 4 db 18650 -es akkuval rendelkező lámpák tudtak 40 - 50 kcd -át. Mennyi vita volt ezen a topikon is. Sokan látatlanban fikázták ezeket a gyártókat. Kb ezért szálltam be, évek után a vitába. A FBLLMAG is ebből keletkezett. FB a nevem kezdőbetűi, LL a Ledlenser, MAG pedig, kitaláltátok, a Maglite -ot jelöli. 2015 körül kezdtem vásárolni más neves gyártók termékét is. Eleivel főleg a 2AA -sakat (ebből is volt vita). Nitecore, Fenix, Olight, a Zebralight is sorra került, és az Armytekre is rátaláltam. Ekkor még azt olvastam, hogy gyenge üzemidő, meg hogy nem lehet velük látni. Nálam egész mások voltak a tapasztalatok. Többször össze lettek vetve a 2AA -s lámpáim, ezek gyártón belüli testvéreivel. A másik topikból Zozz -nál be is lettek mérve, fagyos körülmények között (táblázat). A Li-Ion -os lámpák, rendre, 30% - 40% -ot veszítettek a fényerejükből (pedig csak akkor lettek kihozva), míg a lámpáim mp -ek alatt el kezdték emelni a fényerejüket, ahogy bemelegedtek (nem forrósodtak). Később más találkozókon is össze tudtuk hasonlítani a fényüket. Pl Olight S2A szemben az Olight S2 / S2R (ugye fórum gazda).  Engem is elkapott a gépszíj. Jöttek a 18650 -es, később a 21700 -as lámpák. És lett 18350 -es lámpám is. Erősebb lámpáim is lettek, 800, 1000, m hatótávval. Kipróbáltam a több 1000 lm -os lámpákat is. Anduril, Narsil-m, stb kezeléssel. Az olcsóbbak is sorra kerültek. Olcsóbbak, mert ezek sem olcsók. Lásd pl. Emisar. De akár az Astrolux -ot, vagy más gyártót is említhetnék. Lámpáim meg nem voltak annyira drágábbak, pláne úgy, hogy a kapott csomagot nézem. Akku, tok, klipsz, stb. jár a lámpához.

 

Valahogy, valamiért, mindig visszatérek az 1AA / 2AA -s lámpáimhoz (pedig ezek is elavult technika, ugye). Kezelés? Az Armytek Prime C2 PRO, Nitecore MH23 is kb ugyanúgy használható. Méret? A 2AA -sak sokszor hosszabbak. Talán a méret és súly. A leggyakrabban alacsonyabb fokozatokon használom a lámpáimat. Akkor miért cipeljek a zsebemben nagyobb súlyt. A Zebralight SC5W lámpám 75 g akkustól. A 18650 -es akku maga 50 g. Séta üzemben a Zebrám 30 órát teljesít, az Emisar 18650 -es akkuval, szintén. És  nem csak a Zebra, de az Armytek is. A Fenix E20 V2.0 lámpám is apró, vékony, könnyedén elfér a zsebben. A sétáló fénye kenterbe veri az Emisar -t. Bírni is bírja. Stabilan. Ára pedig, majdnem a fele, 60% -a az Emisarnak. Ami végett még mindig kedvelem ezeket a NiMh -ás lámpáimat, hogy nem forrósodnak (olyan 40 °C -ra melegszenek), nem vesz vissza, vagy huzamosabban bírják a legmagasabb fokozaton. A MH23 is kb 15 - 20 percig tartja a magas fokozatát (kb 10 kcd). Ez így rendben is lenne. De kevesebb mint 2 óra alatt le is meríti a 18650 -es akkut. És a Convoy is gyorsan merül, ahogy a legtöbb Li-Ion -os lámpa. Érdekes mód a Ledlenser P7R Signature is kb ugyanolyan gyorsan merül, mint a P5R Core. Nálam. Pedig a P7R Signature 21700 -as akkuval, a P5R Core pedig 14500 -as akkuval rendelkezik. Miért? Mert a P5R Core szűkebben világít, ezért kevesebb fényáram is elégséges. És ezzel eljutottunk napjainkig.

Előzmény: RazorX911 (34996)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.11.07 0 0 35005

Sajnos. Az utolsó években elég kevés írás született. Bár a lámpák, akkuk, ledek fejlődtek. Hogy jó irányba? Ezt mindenki maga döntse el.

Az akkuk növekedtek (21700), kapacitásuk is megnőt, és sajnos a tömegük is. Okosodtak is a lámpák, lassan teljesen testre szabhatók lesznek. Kipróbáltam pár megoldást. Látni a különbséget az olcsóbb és drágább modellek között. A drágább lámpáknál azonnal, mikor állítom be, látom, hogy mit állítok. A fényárammal is elszálltak. Atomvillanás, ahogy többen is írták. Nekem is ez a véleményem. Rövidtávra használva, csak megvakítja az embert. Távolabbra már jobb lenne, de eszi az akkut. 100 m -re odapirítani, a 10 mp is elegendő tud lenni. De a 4000 lm -hez jobb esetben 40 W kell, az akku meg 10 Wh -ás. Sajnos, az Andurilt, Narsilt használó lámpák, mint a magasabb, mint az alacsonyabb fokozatokon gyengébb hatásfokkal rendelkeznek. Igen, a 21700 - as akkukkal emelkedett az akkuk kapacitása is, kb +50% -kal. A lámpák 1000 lm -ről 1800 lm turbó fokozatra válltottak, és a 800 - 900 lm fokozatot is huzamosabban képesek tartani. Ergo, a magasabb fokozatokon az üzemidő nem nőt. A Fenix esetében a 10 lm -es eco fokozat 30 lm -re válltozott. És sok esetben ez a legalacsonyabb fokozat. A kőzépső fokozatokon nyertek a megnövelt kapacitással üzemidőt a gyártók.

 

Az 1/2/4 db -ot használó, AA/AAA méretű, elemet / akkut használó lámpák is fejlődtek. Az 1AA -sak apróbbak, hordozhatók, miközben, a 4000 - 5000 cd fényerőt is képesek teljesíteni. A 4AA -sak képesek 30000 - 40000 cd fényerőre is, 1000 - 1800 lm mellett. A 2AA -s lámpáknál, a hatásfokkal, fényárammal játszva, esti séta üzemmódban, elérték az 50 - 58 óra (extrém esetben, az Armytek Prime A2 PRO 75 órás) üzemidőt. 2 db ENELOOP akkuval. A Zebralight SC5W lámpám pedig 30 órát teljesít, 1 db AA ENELOOP felhasználásával. (21700 -as akkuval a Fenix 80 órát, a Nitecore 45 órát teljesít.) Az esti sétálós üzemmód nem vakoskodást jelent. Mindent látok a környezetemben.

 

A drágább fókuszálható lámpák IPX8 besorolással rendelkeznek ma már. Stabil a kimenetük. A Ledlenser rengeteget fejlődött az utóbbi időben. Testre szabhatókká válltak, megjelent a piros fény, textúrázott tir lencse, és a CRI is emelkedett. Bőr tok, mágneszárral. Egyre átgondoltabbak a termékeik. Viszont, nem lettek olcsóbbak.

Előzmény: radio111 (34995)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.06 0 0 35004

ja és masszív

Előzmény: 12 voltos (35003)
12 voltos Creative Commons License 2021.11.06 0 0 35003

vettem kínai boltban 800ft-ért egy zseblámpát. a váza valami alu ötvözet, de marha szép és precíz. gondoltam emiatt a fénye is jó lehet. hát nem, tök gyenge :)

de annyira jó a váz, hogy ledeket fogok cserélni benne

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!