Keresés

Részletes keresés

Kovand77vip Creative Commons License 2009.01.14 0 0 1903
király ez a játék
_midnite Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1902

A sorozatlövés olcsóbb, és pontosabb LMG-ből, az egyes lövés drágább, a fegyverrántás drágább, a fegyver (pláne 100 skólóval) nehezebb).

Ha őszinte akarok lenni, egy két kivétellel* jobban megéri gépkarabélyt használni.



*Az LMG-t a való életben sem egyes személyek ellen, hanem csapatok 'lefogására' használják (ahol valaki kidugja a fejét, kap egy sorozatot), erre lehetne használni a játékban is. Ilyen helyzet gyakorlatilag csak a drassen-i ellentámadás, meg ha egy erősen védett objektumnál összetereled az ellent, és sokan állnak egy csomóban.



Én érzelmi okokból (az RPK hangja gyönyörű :D) tartok egyet a csapatban, de világosan látszik, hogy egy gépkarabély hasznosabb...
Előzmény: Joranne_Sutt (1901)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1901
LMG használatnak van értelme szerintetek? ezek nehezebb AR-ként működnek, vagy van más különbség is?
Kovand77vip Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1900
Az első rész jó volt. Áldott gyerekkor!
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1899
aham, köszi. ezekszerint a foregrip meg ilyen cuccok le fognak maradni a puskákról. :) bár monnyuk nagyobb AR-nek nincs tökéletes silencerje, igaz, a flash supressor azé jó lehet, mert nem látják sötétben honnan lövök.
Előzmény: _midnite (1898)
_midnite Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1898


A hagyományos irányzékhoz képest gyorsítja a célzást. Amíg normál esetben három dolgot kell egy egyenesbe hozni: irányzék, célkereszt/célgömb, cél.
Itt ebből egy ki van iktatva, így gyorsabb és egyszerűbb a célzás.
Aki nagyon profi normál irányzékkal, annak valszeg nem segít sokat (de gyorsít a célzásán!), de egy kevéssé kiképzett embernél, tartalékosoknak azonban nagyon hasznos a gyorsan leadott lövéseknél.

Ráadásul a 'pötty' amit tkp. a célon látsz, egy vetített kép. Ezt a képet akárhonnan nézed, ugyanazt fogod látni.
(ez azért fontos, mert ha mereven előre nézel, a stukkert meg mondjuk 30 fokban balra tartod, nem tudsz 'átnézni a célkereszten', de a reflex optikán ott lesz a kép, hogy hova fog menni a golyó)

Előnynek minősül az is, hogy nem kell az egyik szemed csukva tartani amíg célzol.
Ez kis dolognak tűnik, de amellett, hogy a perifériális látásod jobb ha mindkét szemed nyitva van, megúszod a fejfájást is. (ami ha sokáig használod csak az egyik szemed, tutira jön)

Előzmény: Joranne_Sutt (1896)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1897
na ez az insane szint elég vicces. :) harmadik kezdésre nem rakott be ellenfelet a közvetlen közelembe omertában, ami már egészen használható volt, felmentem az első épület tetejére és indult a rakkendroll. :) páran megpróbáltak felmászni, meghaltak, a többi nagy részét fentről szedtem le.

a következő ütközetem a szomszédos omertai szektorban volt. :) beszéltem migelékkel ahogy kell, majd irát ott hagytam (mentés után), mert minek vigyem magammal, csak nyűg van vele. meg így dimitrit fel lehet könnyen venni, nem kell visszacaplatni. na, egy óra múlva, mielőtt a két emberem átért volna a következő szektorba, szól ira, hogy ellen van a pályán. remek. visszatölt, ház tetejére felmegy, hasonló ütközet kerekedett belőle, mint az előző. ezek voltak amúgy azok, akiket drassen fele talál a zember (sárga volt mind). drassen előtt megálltam szunyálni estig, mert valami azt súgta, jobb lesz az, na meg night opsx2-es a cust mercem. na még este előtt itt is megtámadtak, szerencsére itt van egy farm, és itt is volt hova felmászni. itt szereztem két smg-t is, szerencsére, amivel drassen első két szektora már viszonylag könnyen abszolválható volt, a középsőn monnyuk hordában rohantak rám feketék és vörösek, de megszórtam őket gránátokkal és mustárral, ami betett nekik. itt tartok most. a legutolsó pályán hozzájutottam egy colt commando-hoz, egy hk3-ashoz (bár ez elég lestrapált, úh. javítani kell, ehhez kell dimitri), meg egy kala a jobbik fajtából. ezen kívül egyéb vicces cuccokhoz is hozzájutottam. van két egész jó állapotban levő kahstan smg, ami nagyon jól fog jönni a counterattackhoz (sztem az egyik legjobb egykezes smg, mivel 5 az accyja, és a range is jobb, mint egy pisztolyé, 5AP-ért). továbbá két MAC10-es ami csak automatát tud lőni. apropó, azon nem akad ki a gép,ha két ilyet fog a zember a kezében? kíváncsi vagyok hogy insane-n mekkora horda fog rámmászni.
Előzmény: Joranne_Sutt (1896)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.13 0 0 1896
hát egyrészt, de azt se tudtam micsoda. :)

kezdtem egyet közben insane-n. drassen második szektorában szedtem fel az első AK-t. :) egyelőre barry + cust merc felállásban nyomulok, másra nem volt píz.
Előzmény: _midnite (1895)
_midnite Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1895

célkereszt helyett van...

De nem értem a kérdést. Az érdekel, hogy miért előnyös vagy mi?
Előzmény: Joranne_Sutt (1894)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1894
ok, de ez mire jó? :) nem értek az ilyesmihez.
Előzmény: _midnite (1893)
_midnite Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1893
reflex sight (elb.tam)


jjj
Előzmény: Joranne_Sutt (1892)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1892
a reflex scope az mi?
Előzmény: _midnite (1890)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1891
expert. :)
Előzmény: kerdojel (1888)
_midnite Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1890

Most nézem hogy kihagytam két dolgot:

- reflex site: csökkenti a lövéshez szükséges AP-t
- folding stock/retractable stock: csökkenti a célratartáshoz (=első lövés) szükséges büntető AP-t.



Végülis szerintem egy gépkarabély úgy lenne jó, hogy:
+ rifle LAM/LAM Flashlight
+ reflex scope
+ scope 4X

A maradék helyre pedig silencer, retractable stock, foregrip (nálam kb. ilyen sorrendben)
Előzmény: _midnite (1874)
_midnite Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1889
>>>lézeres irányzékból melyik a legjobb?



- rifle-LAM: de csak az újabb tervezésű fegyverekre rakhatod

- rifle-LAM+Flashlight: uaz., mint a rifle-LAM, de ad bónuszt épületben/bányában is

- 'aimpoint projector': régebbi tipusú fegyverekre jó, a legnagyobb távolságra adja mega bónuszt, DE nem tehetsz fel távcsövet. Elméletileg városi harcnál, ahol nem nagyon célzol csak lősz, oda jó lenne, de csak lassú fegyverekre lehet feltenni, (pl. G41, golyószórók).

- LAM 200: pisztolyokra csak ezt lehet rakni




>>>a 4x-esnél nagyobb nagyítás miért baj?



A csőlátás!
Lehet már tapasztaltad, hogy a mesterlövészed előtt hirtelen feltűnik valaki, és lelövi. Ez azért van, mert ha használod a pl. 10Xes távcsövet, akkor egy 5-6 mezős sávban vak vagy. Ha nem pont előtted áll a fickó, akkor teljesen melléd tud jönni.
Előzmény: Joranne_Sutt (1876)
kerdojel Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1888
Milyen nehézségi fokon játszol? Mert nekem már experiencedben is sűrűbben jönnek annál, hogysem két ember elég lehessen...
Előzmény: Joranne_Sutt (1885)
kerdojel Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1887
Na majd a Deirdrana Live-ban újragondolhatod ezt a taktikát. Meg asszem a börtönben is célszerű a gáz megnyitása nélkül végezni.:)
Előzmény: Joranne_Sutt (1884)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1886
ja azt lehet tudni hogy az egyes boltoknak mekkora a tőkeerejük? úgy látom tonynak elég jó, de a cambriai faszinak cska egy ezrese szokott lenni.
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1885
kényelmes amúgy, mert, ők jönnek hozzám, én meg kapok interruptot és ilyesmiket.
Előzmény: Joranne_Sutt (1884)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1884
de , szoktam éjszaka is. de pont azt csinálom, hogy az első ember kinyírását hadd hallják, aztán úgyis jönnek felém, két ember eddig mindig elég volt ahhoz hogy leszedje őket - nekem szok lenni nvg-m, meg gyorsan lépnek szintet a zemberek, ja és assault rifle kell hozzá, hogy fejbelövéssel könnyen megpurcanjanak.
Előzmény: kerdojel (1883)
kerdojel Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1883
Jó, te nem éjszaka harcolsz. Én sokszor kezdek neki szép csendesen, aztán valami gikszer hatására előbb-utóbb úgyis rájönnek, hogy itt vagyok, és akkor előkapom az ágyúkat.
Előzmény: Joranne_Sutt (1882)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1882
ja értem. hát én hurcibáltam magamnál ilyen cuccokat, de soha nem használtam egy esetet leszámítva, amikor valamelyik hick felmászott hozzám a fészer tetejére és barrynak már csak 6 AP-je volt, és nem tudott lőni az AK-jával. a két tokarevvel toltam fejbe az arcot, de nem pusztult meg tőle.
Előzmény: kerdojel (1881)
kerdojel Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1881
Persze, csak a tárcsere AP + zaj.
Előzmény: Joranne_Sutt (1880)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1880
Hp lőszer van 5.56-os is.
Előzmény: kerdojel (1878)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1879
a weapon revisiont elolvastam, csakhogy sokat nem segít. :) az hogy melyik pontosan hogy hat nincs igazán leírva, csak a szkópok.
Előzmény: kerdojel (1878)
kerdojel Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1878
Kiegek
lövés
"- The Sniper Scope has a high magnification (10x) and leads to more time needed to acquire a target, thus it adds a single AP to the cost of firing a gun. The ability to place a shot more carefully warrants a small bonus to damage."

SMG-t azért lehet jó tartani a nagy puska mellett, mert keveredhetsz váratlanul éjszakai harcba, amikor esetleg szimpatikusabb lehet csendben tevékenykedni, amellett pakolhatsz bele mondjuk HP lőszert, amivel páncélozatlan célpont ellen jobb sebzés/AP arányt érhetsz el.
Előzmény: Joranne_Sutt (1876)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1877
ja most látom, hogy az 5.56-osok közül a Valmet M82 is tápos mert 35-ös range-re csak 5 AP kell a célzáshoz.
ja ahogy nézem, a rugó+alu rúd már nem gyorsít csak a burst és auto shoton, a csőhosszabbítás viszont a fenti puskának elég jót tud tenni.
Előzmény: Joranne_Sutt (1876)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1876
lézeres irányzékból melyik a legjobb? a 4x-esnél nagyobb nagyítás miért baj?
Előzmény: _midnite (1874)
Joranne_Sutt Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1875
ja megfigyeltem, hogy a jól célzott lövések általában nagyobbat is sebeznek, ez tényleg így van?
Előzmény: Joranne_Sutt (1873)
_midnite Creative Commons License 2009.01.12 0 0 1874

gondolom az a scope ami rámegy (assault riflénél ez a 7 szeres ált.), meg valami lézeres irányzék? abből mi a legjobb? ezen kívül hangtompító, és bipod?

 

 

Én úgy szoktam, hogy

- 'kapaszkodó' (foregrip)

- lézeres irányzék (ami van, aszem a hatótáv változik)

- távcső v. reflex sight (én négyszeresnél nagyobbat nem rakok rá, mert akkor már oldalra nem látsz)

- hangtompító (ha rámegy)

 

amelyikre nem megy fel a hangtompító, arra lángrejtő (flash supressor)

Előzmény: Joranne_Sutt (1873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!