Keresés

Részletes keresés

orygabor Creative Commons License 2023.04.11 0 2 10925

Nem kötelező nézni, és nem jár!

Előzmény: forgione1 (10922)
KawaBazsy Creative Commons License 2023.04.11 0 1 10924

Amig kedved van, azért csináld csak, sztem megvan a fix közönséged (including me :-). Irigye mindig annak van, aki sikeres..

Előzmény: cobranco (10923)
cobranco Creative Commons License 2023.04.11 0 4 10923

Szó nincs mesterséges húzásról, ez sose volt napi szappanopera. A filmek feltöltési üteme évek óta konstans, nyilván a klubtagok hamarabb láthatják, de ez a normál premieren nem változtat. Lehet használni Adblockert, meg egyéb mást okoskodni, évek óta hajlok rá, hogy letegyem a lantot, ez csak újabb szög a koporsóba. Úgy eltünök a semmibe, ahogy jöttem a semmiből. Persze erre mondhatják, "úgy is mész hülyegyerek, ez a hobbid"...igen túrázni fogok, de filmet nem kötelező csinálnom!

Előzmény: forgione1 (10922)
forgione1 Creative Commons License 2023.04.11 -5 0 10922

Amit nyersz a vámon, azt a 12 nap csuszást elveszted a kifizetési dátumon, mire megjön a nagyközönség is :-)

Miközben amúgy is levagy maradva 1 évvel, amit még mesterségen tovább húzol, mintha rétes tészta lenne.

Amúgy meg éljen az uBlock

Előzmény: cobranco (10919)
orygabor Creative Commons License 2023.04.07 0 0 10921

Köszönjük a szép ajándékot!

KawaBazsy Creative Commons License 2023.04.07 0 0 10920

Köszönjük, viszont! :-)

Előzmény: cobranco (10919)
cobranco Creative Commons License 2023.04.07 0 2 10919

„Ez  már mindentől annyira távol van, hogy aki itt van, még annak sincs közel”-mondják a helyiek.

 

Peloponnészosz dél-keleti csúcsán húzódó Maleas-félsziget, Gögögország egyik legszebb része. Óriási hegyek, eldugodt tengeröblök.

Innentől nem meglepő, hogy kalandoraink egy olyan útvonalon próbálkoznak, ami a térképen nem is létezik. Ennek ellenére sorban veszik az akadályokat, lesz egekbe tekergőző szerpentin, a változatosság jegyében újra kősivatag, egy kietlenségével tekintélyt parancsoló „gigakanyon” is bejelentkezik engedély nélkül, természetesen az „álomtengerpart csobbanással” menüpont és a Borbás Marcsit is meghazudtoló gasztronómiai műsor ezúttal sem maradhat ki

 

Görögországi barangolásunk újabb részével kivánok mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

 

Bazi nagy Görög-túra 9.rész: "A világ vége után másféllel" 2021. /1440p/

 

Útvonal: Kapsala-Fokiano-Pigadi-Amigdala-Pirgoudi-Tristila-Leonidio-Plaka beach

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704055289675825&type=1&l=dfff516944

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.04.02 0 2 10918

Sziasztok!
Ismét egy Balkán hétvége következik.

 

Balkán Kalandok 2022 - 5.rész - Viszlát Makarska Riviéra

https://youtu.be/az0tSQUOXVQ

 

Utunk a Makarska Riviérán vezet csodaszép strandok és települések mellett. Ám utunkat egy kis csúszás tarja fenn, majd egy nem várt esemény hatására a történet is átíródik. Utunk újra Bosznia-Hercegovina útjai vezet, ahol Ciro mellett néhány vízeséssel is összefutunk.

 

Útvonal: [HR] Camp Ciste - Drvenik - Zaostrog - Podaca - Gradac - Ploce - Opuzen - Metkovic - [BiH] Dracevo - Struge - Capljina - Kravica vízesés - Capljina

 

cobranco Creative Commons License 2023.03.18 0 4 10917

Az Égei-tenger beltengere, a szeszélyes Myrtoon tenger és a fölötte húzódó kopár Parnon-gerinc, kegyetlen, de ugyanakkor kihívásokkal teli kombináció a kalandra vágyók körében.

Nem hiába, a természet, a legnagyobb konstruktőr, itt is nagyot alkotott. A „görög-szappanopera” következő epizódja megtekinthető..

 

Tartalom: „Kalandoraink tengeri fürdőzéssel indítják a napot, majd belevágnak a sűrűjébe, lesz itt minden, dél-tengeri fjord, tűzforró kősivatag, égbetörő sziklakanyon, álomtengerpart csobbanással, majd egy maratoni hosszúságú, színes, szélesvásznú gasztroblokk-ot követően, „Szálláshely keresés a semmi közepén” címmel láthatnak tudósítást a kedves nézők…”

 

Bazi nagy Görög túra 8.rész: "Dühöngő hegyek" 2021. /1440p/

 

Útvonal: Giallos beach-Epidavros Liméra-Kremidi öböl-Geraki fjord-Gerakas-Richia-Lambokambos-Jerome kanyon-Kiparissi

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704055289675825&type=1&l=dfff516944

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.03.12 0 2 10916

A Balkán kalandok 2022 ismét folytatódik. A helyszín még mindig, Horvátország, Brac sziget. Szél, eső, napsütés - jutott a mai napra mindenből. De a látnivalók se maradtak ki a mai napból. Terítéken az Adria szigetvilág legmagasabb pontja, a Vidova Gora ahonnan fantasztikus táj tárult elénk. Pazar tájban való gurulást követően felhőtlen strandolás következett. Majd kompolás és a Makarska Riviéra csodás strandjait csodáljuk "madártávlatból".

 

A Balkán kalandok 2022 sorozat következő 4. része már elérhető Bandibácsi youtube csatornáján. De az alábbi linken is elérhető: https://youtu.be/baeNki8awuQ

 

Útvonal: [Brac sziget] Vidova Gora elágazás - Vidova Gora /778m/ - Praznica - Sumartin - [komp] - Makarska - Tucepi - Podgora - Drasnice - Igrane - Kamp Ciste


#kerékpártúra #Horvátország #Brac #Makarska

cobranco Creative Commons License 2023.02.26 0 0 10915

Utólag, miután megnézte a filmet már érdekelte, sőt fel is idegesítette magát, hogy kihagyta. Bevallom, nem is nagyon erőltettem, mert logisztikailag így volt jó. Amúgy értem, mert alulról, a tengerszintről nem tünik annyira ütősnek, mint bentről, fentről.

Előzmény: orygabor (10914)
orygabor Creative Commons License 2023.02.26 0 0 10914

Huh, ez durva volt. Mészit miért nem érdekelte?

Előzmény: cobranco (10913)
cobranco Creative Commons License 2023.02.24 0 1 10913

„Olyan hihetetlenül néz ki, mintha egy fantasy film digitális díszlete lenne”-ez Monemvasia, dél-Peloponnesos, de, megkockáztatom, hogy egész Görögország egyik legfelkapottabb turista látványossága. A történelmi korokat is megélt bevehetetlen erődsziget még ma is impozáns látványt nyújt. Az üszkös romok és a felújított templomok kontrasztja, a  nyüzsgő bazársorok feelingje hamisítatlan középkori hangulatot idéz vissza, a fellegvár látványvilága  szavakkal ki sem fejezhető. A sziget feltérképezése komoly sport és túrafeladat is, javaslom mindenkinek a film megtekintését.

 

Bazi nagy Görög túra 7.rész: "Csodák szigete" /Monemvasia/ 2021. /1440p/

 

Útvonal: Castle Gate-Piactér-Kastro Monemvasia /Fellegvár/-Agia Sophia-Lighthouse Monemvasia-Cisterna Galeazza-Nisis Monemvasia-Elkomennos Kristos Church- Keleti bazár

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704055289675825&type=1&l=dfff516944

 

Ui:

Bár a film témája kerékpáros szempontból kicsit OFF, de, mivel a túránk tervezett külön programja volt,  egyfajta üdítő kivételként belefér.

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.02.18 0 1 10912

Sziasztok!

Újra robog a Balkán bringatúra! Bár nem kell kerékpártúrázónak lenni ahhoz, hogy csodáljuk Balkán szépségét. Elég most csak hátra dőlni és Balkán Kalandok következő részét megtekinteni.


A folytatásban országot váltunk és célba vesszük az Adriát. De előtte rá csodálkozunk Winetou egyik forgatási helyére. Majd alulról lessük Klissa várát ahol a Trónok harca is forgott. Érkezés Splitbe, majd rövid városnézés után a Dalmát szigetvilág egyik legje következik, Brac sziget.

 

A film itt érhető el: https://youtu.be/W-UXt5j_xic
Vagy Bandibácsi youtube csatornáján is megtalálod.

 

Útvonal: Bukova Gora [BiH] - [HR] Trili - Bisko - Klissa - Split - Supetar (Brac sziget) - Nercevisca

 

Köszönöm mindenkinek a megtekintést, a feliratkozást.
#kerékpártúra #slpit #brac

KawaBazsy Creative Commons License 2023.02.10 0 0 10911

"-370 forintos Euro árfolyam.." De jó lenne, ha csak annyi lenne.. :-)

Előzmény: cobranco (10910)
cobranco Creative Commons License 2023.02.04 0 4 10910

A Dimitros-katasztrófa, mai napig Európa egyik megmagyarázatlan rejtélye. A misztikus homályba burkolódzó partra vetett hajóroncs története több, mint 40 éve számos találgatást megélt. A „szellemhajó”, bár dél-Görögország egyik legfelkapottabb foto-témája, egyre inkább enyészik el, utolsó kétségbeesett harcát vívja legnagyobb ellenségével, az idő vasfogával. Görög bringatúránk újabb epizódja következik...

 

Tartalom: „Egy bizarr helyen eltöltött éjszaka után kalandoraink újra akcióban. Cél, az Égei-tenger. Betámadják a regionális központot, Gythio-t, a polip fővárosát. Hogy kóstolnak-e octopust vagy sem, egyenlőre maradjon költői kérdés, az viszont, hogy a felvezetőben emlegetett „kisértethajó” útba esik-e, már nagyon is realitás. A végeláthatatlan narancs és citrom-ültetvények között elérik-e a kilátástalanul messzinek tűnő keleti partot, csak azoknak derül ki, akik rákapcsolnak a „Play” gombra…”

 

Bazi nagy Görög túra 6.rész: "Mediterrán Odüsszeia" 2021. /1440p/

 

Útvonal: Vathi beach-Gythio-Trinitsa-Dimitros shipwreck-Skala-Vratiotis-Molai-Sikea-Monemvasia-Kremidi beach

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704040003010687&type=1&l=dfff516944

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.01.28 0 0 10909

Sziasztok!
Folytatódik a Balkán Kalandok 2022. Még mindig a csodálatos Bosznia - Hercegovina a helyszín. Elhagyjuk táborhelyünket és az erdő öleléséből a végtelennek tűnő, a kék ég alatt elterülő Kupres fennsíkon vezet tovább utunk. Közel s távol magasodó hegycsúcsok ölelésében. A történelem, a közelmúlt veszélyei kísérik utunkat. A nap végét pedig a pazar környezetben elterülő Busko Jezero koronázza meg.


A második rész linkje: https://youtu.be/-41P945AALc
de megtalálod Bandibácsi youtube csatornáján.

 

Köszönöm a megtekintést és feliratkozást! 

 

Útvonal: Plivsko jezero - Jezero - Sipovo - Kupres - Suica - Tomislavgrad - Grabovica - Bukova Gora

 

#kerékpártúra #boszniahercegovina

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.01.20 0 0 10908

Sziasztok! Hoztam nektek egy újévi kis filmet. Egy amolyan év nyitó és év záró kisfilm az új év első napján. Az idei újévi tavasz most a jó idő keresésével kezdődött. Így alakul ki belőle egy sejtelmes fantasztikus újévi első túra. Útközben hallhatunk az útról, elmélkedésről, múltról és jövőről.
Megtalálom a Napot? Milyen látványvilág fogad a Mátrában? Az évnyitó filmből minden kiderül.
A kis túrafilm itt tekinthető meg: https://youtu.be/386IlT3bocI
Vagy megtalálható youtube csatornámon is, Bandibácsi néven megtaláltok.
Általában az itthon forgatott kisfilmeket nem sokan nézitek, de ha mégis megtekintitek azt nagyon köszönöm, a likokat és természetesen a feliratkozásokat is.

orygabor Creative Commons License 2023.01.17 0 0 10907

Aha, így már más!

Előzmény: cobranco (10906)
cobranco Creative Commons License 2023.01.16 0 3 10906

Én a semmiért nem fizetek, nálam ez elvi kérdés!

Előzmény: orygabor (10905)
orygabor Creative Commons License 2023.01.16 0 0 10905

Én nem szaroztam volna este kilenckor táborhellyel, ha ott a kemping....

Előzmény: cobranco (10903)
wintercold92 Creative Commons License 2023.01.15 0 0 10904

Épp most fejeztem be. 

Már várom a következő részt. :D

Előzmény: cobranco (10903)
cobranco Creative Commons License 2023.01.14 0 2 10903

A „Kegyetlen világ” kifejezés Görögország déli részére kettős értelemben is igaz. Egyrészt földrajzilag, másrészt társadalmilag is. Ebben a teljesen ismeretlen, tömeg túrizmus által érintetlen szürreális világban, ahol a valószerűtlenül kék tengeröblök és az elképesztően sivár vidék váltják egymást. Görög túránk következő epizódja megtekintésre készen áll....

 

Tartalom:  Kalandoraink folytatják útjukat az ismeretlenbe…

                  /Sorry, most csak ennyire telt /

 

Bazi nagy Görög-túra 5.rész: "Vérbosszú földje" 2021. /1440p/

 

Útvonal: Cape Tenaro-Marmari-Porto Kagio-Lagia-Agios Kiprianos-Kokkala-Halikia-Kothronas-Scoutari-Kamares beach-Vathi

 

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.4704040003010687&type=1&l=dfff516944

bandi.bácsi Creative Commons License 2023.01.07 0 1 10902

Sziasztok! Figyelmetekbe ajánlom a Balkán kalandok 2022 sorozatom első részét. Egy fantasztikus túra kezdődik egy máig szinte ismeretlen országban Bosznia - Hercegovinában /illetve lesz Horvát tengerpart is/. Túránk nem titkolt célja, hogy megismertesse mindenkivel e csodás ország rejtett és kevésbé rejtett kincseit. Nem is kezdhetjük mással, minthogy egyből a közepén kezdjük, egy igazán ütős látvánnyal, a Vrbas kanyonnal.
De, hogy milyen veszélyek leselkednek ránk? Vajon mit nem szabad fotózni és, hogy milyen magasan lehet sétálni a kanyon felett? - az első részből kiderül.
https://youtu.be/Y3kr9KrRDXU
Útvonal: Banja Luka - M16 os út /E661/ Jajca - Plivsko jezero
#boszniahercegovina #kerékpártúra #jajca

Re:barbara Creative Commons License 2023.01.02 0 0 10901

Egyetértek az előttem szólóval. Ez kb. arra jó, ha valaki - általam ismeretlen okokból - városban akar mtb-vel cirkálni. :)  Vannak ilyenek. 

Erdőben, terephez kényelmetlen lesz a merev villa. 

 

Előzmény: wintercold92 (10897)
Re:barbara Creative Commons License 2023.01.02 0 0 10900

Ismerem az érzést... :) 

 

 

Előzmény: orygabor (10896)
odba14 Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10899

Ha használtat szeretnél, akkor itt (is) nézz szét: https://bolha.testbike.hu/mtb

 

Ha inkább újat szeretnél:  
Szerintem a decahtlonos bringáknak a legjobb az ár/érték arányuk.
Ez pl. bele is fér a keretedbe:
https://www.decathlon.hu/p/noi-mtb-kerekpar-st-530-27-5-turkizkek/_/R-p-310525?mc=8562847&c=K%C3%89K_T%C3%9CRKIZ
Hidraulikus tárcsaféket ennyiért máshol valószínűleg nem adnak.
Évek óta használok egy hasonló bringát, pl. többször voltam már vele a Zemplénben is, nekem bevált.
Mondjuk már lecseréltem rajta ezt-azt, pl. egy jó defektvédett gumi szinte alap a terepezésnél.

 

Előzmény: wintercold92 (10897)
orygabor Creative Commons License 2023.01.01 0 0 10898

Ez inkább kirándulásra való. Az első villa nem teleszkópos. A teló már egy jobb erdei útra is elkél. Ha terepezni szeretnél, oda komolyabb váltó, hajtómű kell.

Előzmény: wintercold92 (10897)
wintercold92 Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10897

Az ilyesmi Corellikről mi a vélemény?

Illetve az Alpina márkát is nézegettem. Ezeket ismeritek?

https://csapesz.hu/kerekpar-corelli-nuptse-alu-ni-18-ezust-570947-6669

orygabor Creative Commons License 2022.12.31 0 0 10896

A múltkor láttam egy Merida Crossway-t a jófogáson, kormányról lokkolható telója volt, Deore XT cuccokkal, már csak egy integrált hastómű hiányzott róla, asszem 170 körül volt. Sírtam, hogy nem vehettem meg, nehezen magyaráztam volna meg, minek egy harmadik bicikli.

Előzmény: wintercold92 (10893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!