Keresés

Részletes keresés

Nobody1 Creative Commons License 2022.03.31 0 2 5082

Ó, már pár napja itt próbálgatják lerázni a rozsdát a farkukról. :)

Az este a tojó és a bak-csók is megszólaltak. :)  Lehet akkor érkeztek, mert idén látni még nem láttam és csak most hallottam először a "kvakkogásukat".

A falusi gólyák még mindig nem jöttek meg. A halastavi viszont - jó szokása szerint - már 2 hete itt van, igaz még magányosan várja az "asszonyt".

Vagy 30 éve minden április elsején (volt, hogy 1-2 nappal korábban is) láttam 1-2 füsti fecskét. Félek a mostani hideg betörés és a fogyatkozó fecskelétszám miatt idén ez nem jön össze. Azért holnap egész nap nyitott szemmel és füllel járok - hátha...

Előzmény: MAN10 (5081)
MAN10 Creative Commons License 2022.03.31 0 1 5081

Megjelentek ma nálam a rozsdafarkúak. Nem tudom, akartak-e az odú közelébe menni, mert kint szédelegtem, és így nem mertek közelebb jönni. 

MAN10 Creative Commons License 2022.03.22 0 2 5080

Elhiszem, hogy van árnyoldala is a tanyasi életnek, de mindezzel együtt irigyellek. "paraszt" gyerek vagyok én is, igaz nem tanyán nőttem fel, de volt mindig jószág a ház körül. Tyúk, kacsa, pulyka, disznó.kb 15 éves koromtól etettem is a disznókat, meg takarítottam az ólat. Kukoricát címerezni járt a család minden nyáron, 10 éves koromtól, 4 hektárt. Répakapálás, napraforgó böngészés kombájn után. Tehát ismerem a nehézségeket, bár már nem így élek, nincs ezekre idő. A munkám miatt már majdnem utálom az embereket, a nyüzsgést, a forgalmat. Ezért keresem a nyugalmat szabadidőmben, örülök, ha nem kell itthonról kimozdulni egy-egy napot. Így aztán bizony vonzó számomra a életmódod, romantikusabb, mint a Szolnoki dugóban ülni egész nap.... 

Előzmény: Nobody1 (5079)
Nobody1 Creative Commons License 2022.03.22 0 2 5079

"Bizonyisten irigyellek"

 

Gondolom akkor is, amikor viharos szél a szemembe hordja a havas esőt és bokáig érő sárban megyek a 3 km-re lévő boltba kenyérért... :)

Előzmény: MAN10 (5076)
MAN10 Creative Commons License 2022.03.22 0 0 5078

Rozsdafarkú nálam is fészkelt tavaly, még én sem láttam, de várom őket, kint van az odú. 

Előzmény: corvi01 (5077)
corvi01 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 5077

Meglepő módon csak két napja láttuk az első rozsdi hímet, máskor már március elején itt hemzsegtek... Nejem, mezei pacsirtát is csak most hallott, s az is anno jóval korábbi szokott lenni..!?

Előzmény: Nobody1 (5075)
MAN10 Creative Commons License 2022.03.21 0 1 5076

Bizonyisten irigyellek.... 

Előzmény: Nobody1 (5075)
Nobody1 Creative Commons License 2022.03.21 0 3 5075

Itt Csongrádban is már vagy egy hete megjelentek az örvösök. Szombaton a halastói gólyát is láttam és pár napja a tavalyi dolmányos fészekben kotlik már az erdei füles. Egész nap "hümmögnek" egymásnak a másik fán pihenő párjával. :)

De a fekete és énekes rigók is napok óta énekelnek esténként. Aztán ha kicsit korábban indul a füles vadászni, rögtön abbamarad az éneklés és kitör a hangos "rigólázadás"... :)

Előzmény: corvi01 (5073)
MAN10 Creative Commons License 2022.03.21 0 0 5074

Ma reggel is mínusz 7...🤪

Előzmény: corvi01 (5073)
corvi01 Creative Commons License 2022.03.21 0 1 5073

Itt Pest környékén, meg a tanyánknál (Fejér megye) már egy hete látom őket, pedig még kemény mínuszok vóóótak...

Előzmény: yüz karasi (5072)
yüz karasi Creative Commons License 2022.03.14 0 2 5072

Tegnap 16 30-kor a telkem melletti kis parkba megérkezett az első örvös pár. Tavaly 4 pár is költött 400 méteren belül a közelemben, kíváncsian várom, hogy az idén mennyien jönnek vissza.

Zelemiri Creative Commons License 2022.02.01 0 0 5071

Madarak szakácsa:)

Előzmény: MAN10 (5070)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.28 0 1 5070

Amikor ősszel elkezdtem az etetést, a bevásárlóközpontban kapható, előre bekevert eleséget vettem. Soká tartott, mire felébredtem, hogy az itt nálam nem megfelelő. Sok benne az árpa, zab, még kukorica is akad. Tehát ezek a nagy magok itt nem fogytak el, hanem mind az etetők alatt van a földön. Úgyhogy elmentem a takarmányboltba, vettem fehér-és vöröskölest, csíkos napraforgót, és még repcemagot is. Legtöbbet fekete napraforgót vettem, és ezekből magam keverem egy vödörben az eleséget. Ki is takarítják az etetőket mindennap! 

MAN10 Creative Commons License 2022.01.27 0 2 5069

Én mindennap nézem a fórumot, de tegnapelőtt egészen estig dolgoztam, és ezt reggel hallottam vezetés közben. Aztán mire idekerültem, el felejtettem.... Tyúkeszem van, hogy stílusos legyek... 🤪

 

Az előbb zöldikét is láttam távcsővel az etetőn. 

Előzmény: yüz karasi (5068)
yüz karasi Creative Commons License 2022.01.27 0 0 5068

Tudom, hogy 24.-én érkezett, csodálkoztam is, hogy itt eddig senki nem tette szóvá.

Én is csak azért, mert ma hallottam a rádióban, hogy nem tudják, Charli fia -e.

Előzmény: MAN10 (5067)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.27 0 1 5067

Én tegnapelőtt reggel hallottam, hogy megérkezett. Pont - 10 fok volt akkor. Szegénynek biztos nem volt melege.

Vettem valamelyik nap a Lidlben egy távcsövet, viszonylag jó. Azért írom így, mért közöttetek biztosan van, akinek profi távcsöve van, ehhez képest. De nekem máris nagy élmény, teljesen más így látni a madarakat. Még tengelicet is láttam, meg a cinkéket bejárkálni az odúkba. 

Előzmény: yüz karasi (5066)
yüz karasi Creative Commons License 2022.01.27 0 0 5066

A 24.hu azt írja, hogy Kele a korábbi, -14 éven első,- Charli fia. Ma reggel viszont a Kossuth rádióban  azt mondta a "szakértő", hogy nem tudják, hogy így van-e.

Azért ez egy kicsit furcsa.

Előzmény: yüz karasi (5065)
yüz karasi Creative Commons License 2022.01.27 0 1 5065

Megérkezett Kele, idén is az első gólya!

MAN10 Creative Commons License 2022.01.13 0 2 5064

Bízom benne, hogy tavasszal lesznek lakói az odúknak. Ez lenne nekem a "fizetség". Több odút nem csinálok, kicsi hozzá a terület. Ennyit még talán elbír. Majd szépítem az udvart. Ja, el is felejtettem írni, ősszel ültettem egy kis füge bokrot. Most le van takarva avarral a hideg ellen. 

Előzmény: Zelemiri (5063)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.13 0 0 5063

Ehhez nem értek, de az biztos, hogy a madárkák már kitüntettek :)

figyelmükkel. Lehet, hogy Nobody tudja. Kicsit régen írt. 

Majd meglátod tavasszal a madik milyen ünnepélyes koncertet fognak Neked adni, meg családodnak. :)))

 

Azért a nagy odúkészítésben vigyázz magadra. Nem szeretnék arról olvasni, hogy a nagy lelkesedésben az ujjadra csaptál egy kalapáccsal. Jó nyilván viccelek, de csak óvatosan! :)

 

 

Előzmény: MAN10 (5062)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.12 0 1 5062

Úgy értelmezem, hogy valamelyik csomagot meg kell vásárolni, de nekem ezek az apróságok nem kellenek, odút csináltam, a könyv már megvan. Ezzel ki is zárom magam a programból, lehetőségem sincs, hogy részt vegyek benne, holott nagy lelkesedéssel állok a madárbarát kert kialakításához. Mindegy, a kert az enyém marad, a madarak jól érzik magukat szerintem, és ez a lényeg. Tábla meg nem lesz. 

Előzmény: MAN10 (5061)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.11 0 1 5061

A madárbarát kert cím elnyeréséhez tényleg ennyi minden kell?? 5 féle odút készítettem, saját kézzel, etetek, mint az őrült. Pici udvaron próbálok mindent elkövetni, hogy a madaraknak minél jobb legyen. Értem, hogy bizonyítani kell, de szerintem le lehet szűrni, hogy ki gondolja komolyan....... 

corvi01 Creative Commons License 2022.01.10 0 1 5060

A madárvédők és hivatalaik más tészta, nem egyenlők az un. "állatvédelmi" klikkel!

Ők, a vadásztársaságokkal együtt (kis kivétellel) valóban a természet még meglévő értékeit, mentik, óvják és védik.

Előzmény: Zelemiri (5057)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.10 0 1 5059

Igen, nagyon tetszett! Tényleg úgy szaladgáltam ide-oda, csináltam telefonnal pár képet. 🙂

Előzmény: Zelemiri (5058)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.10 0 0 5058

Biztosan nagy élmény volt :)

Akkor úgy érezhetted magad ( gondolom), mint egy kissrác mondjuk a legokiállításon.

Előzmény: MAN10 (5054)
Zelemiri Creative Commons License 2022.01.10 0 0 5057

Elhiszem, biztosan sok ilyen van.:(

Szerencsére én ismerek 2 madárvédőt, ahol tényleg mindent megtesznek a madarakért.

Előzmény: corvi01 (5055)
yüz karasi Creative Commons License 2022.01.10 0 2 5056

Sajnos, ez nem csak az állatvédelem területén van így.

Előzmény: corvi01 (5055)
corvi01 Creative Commons License 2022.01.09 0 2 5055

Amúgy amikor volt ez az allatvedelmi kutatás én azt is beküldtem. Nagyon hianyoltam belőle a vadállatok védelmét.

Írtam is mailt az illletekeseknek, az agrar miniszteriumnak asszem a témaban, kértem fontoljak meg az ivartalanítasok allami támogatásat nagyobb mértékben, neadjIsten ingyenessé tételét. Persze nuku válasz érkezett.

 

Az állatvédelmi hivatalokat, alapítványokat ... csak a saját hivatali státuszuk, meg a támogatói háttér érdekli! Némely tagja, még a természetben sem járt soha,,,konkrét személyeket ismertem anno, s ilyenek hoznak döntéseket.

NO KOMMENT.. :(

Előzmény: Zelemiri (5053)
MAN10 Creative Commons License 2022.01.09 0 3 5054

Jó estét nektek! Ma voltunk Mátrafüreden sógoréknál, visszafelé bementünk Gyöngyösön a Mátra Múzeumba. Érdekes, és gyönyörű. Sokat változott gyermekkorom óta, egyszer osztálykiránduláson voltunk ott, kB. 30 éve. De a kertje nagyon megfogott! Mindenféle típusú odú, legalább 15-öt láttam, több hasonlót, mint az én rönkből készült odúm. Kuvikodú is van egy kirakva. Természetvédelmi farakás, darázsgarázs, korhadó fatörzsek, öreg odvas fák.... Imádtam! 

Zelemiri Creative Commons License 2022.01.09 -1 3 5053

Igazad van, de azért ne legyél rosszkedvű. Milyen sok madárfajtát felsoroltál:)

A macskáktól én is ki vagyok néha borulva, mert nagyban hozzájárulnak a madárállomány megfogyatkozásához, mindenütt a világon. Sok szigeten, ahova az ember vitte el őket (invazív faj) több fajt kipusztítottak. Ausztraliaban szinte haboru van a macskák ellen.

A benti macskaval- nem kijárossal- nincs bajom. Azt mondjak macskagazdik az kínzás a macskának. Pedig nem így van. Benti macska hosszabb életű: nem üti el auto, emberi ármány, kutya mas macska nem nyuvasztja, nem kóbor el (kandúr), nem szed össze betegséget.

Vannak felelős macskatartok, akik bent tartjak, ivartalanítják. A mi szomszedunk csak felig felelős - ivartalanitotta kidkorukban a 2 macskáját. Jóban vagyunk a nénivel - de mar mondtam neki, nem zavar mar az s, hogy telesz@rja a kertunket a 2 macskája, csak rakjon legalabb csilinges perforacio menten elszakadni tudo ( fa miatt) nyakorvet rajuk. En magam megvettem, rajukraktam, de leszedte a néni. Hát nem tudok mit tenni, ha látom vadaszni őket ijesztek. Amugy jo - nem jo folyamatosan etetem őket, hátha kevesebb ingerenciat kapnak madarpecsenyere. Olvastam, ha jo husoszsiros kajat kapnak, kisebb az ingerenciajuk vadaszni. Dagadtan nem lesznek olyan fürgék :)

Amúgy amikor volt ez az allatvedelmi kutatás én azt is beküldtem. Nagyon hianyoltam belőle a vadállatok védelmét.

Írtam is mailt az illletekeseknek, az agrar miniszteriumnak asszem a témaban, kértem fontoljak meg az ivartalanítasok allami támogatásat nagyobb mértékben, neadjIsten ingyenessé tételét. Persze nuku válasz érkezett. Itt a lakohelyemen szoktam ritkán beszélgetni a környezetfelelős politikussal, amúgy is ismerősünk, macskatemarol, fákról, szrlektivizalasrol is szoktam fárasztani szegényt. Aranyos, ő foglalkozik a dolgokkal.

Én is pesszimista vok sokx környezet témában, de nem szabad lehajtanunk búsan a fejünket, aki él remél.

Szval fiúk építsétek csak az odúkat! :)))

 

Madaras szép napot mindenkinek!

 

 

 

Előzmény: yüz karasi (5051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!