Keresés

Részletes keresés

ZotyaJ Creative Commons License 2009.06.12 0 0 256
Mivel az önkormányzat nem teheti meg, hogy közvetlen a volánnal szerződik, mert a Cívisbusz Konzorciummal kötött közszolgáltatási szerződés biztosan tartalmaz egy olyan kitételt, hogy más szolgáltatót nem vehet igénybe az önkormányzat.

Továbbá kérdéses az is, hogy a DKV Zrt. és az Inter-Tan-Ker Zrt. között megkötött szerződés tartalmaz-e kizárólagosságot, vagyis azt, hogy DKV csak az Inter-Tan-Kertől veheti meg az autóbuszok vonali ellátását.

Ezek után, ha nagyon szükség lesz buszra, akkor ahhoz kell az Inter-Tan-Ker hozzájárulása, vagy ők bérelnek a volántól és adják tovább a DKV-nak... De ki tudja, elég kusza az ügy, bármi lehet
Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.12 0 0 255
Jah, ez kérdés lenne :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.11 0 0 254
"akkor a HV bizonyos hogy segítő kezet nyújt. "
Ez, hogy a hajdu volán besegít, ehez nem kell valami városi beleegyezés a hivatal, vagy valami részéről? Mert ha a HV besegít, akkor a DKV szolgáltatásait nem veszik igénybe, és az nekik nem jövedelmez ...
Garficicus Creative Commons License 2009.06.10 0 0 253
a HV még kivár, hiszen lehet, hogy korai a sietség, eladni a buszokat melyek helyi forgalomból felszabadulnak. Jelenleg a szolgáltatóváltás körülményei homályosak, és megeshet, hogy a DKV mindenben nem lesz képes rendelkezésre állni, és akkor a HV bizonyos hogy segítő kezet nyújt. Tehát lehet, hogy még néhány busz megmarad ha szükség lesz a HV ilyen irányú segitségére.
Előzmény: bobalt (252)
bobalt Creative Commons License 2009.06.10 0 0 252
érdekelne, hogy hova kerülnek, vagy mi lesz Volános buszokkal?
Eladtak már belőlük? Ha igen, akkor hová? Melyek kerülnek leselejtezésre?


Valószínűleg jónéhány darab a Bakony Volánnál fog kikötni.
Előzmény: szaunas (251)
szaunas Creative Commons License 2009.06.09 0 0 251
Kérem, ha tud valaki válaszolni, akkor legyen olyan kedves, és tájékoztasson minket:

érdekelne, hogy hova kerülnek, vagy mi lesz Volános buszokkal?
Eladtak már belőlük? Ha igen, akkor hová? Melyek kerülnek leselejtezésre?

Más.

Július 1-én, vagy előtte lesz valamilyen össznépi "ünnepélyes bevonulásuk" a Cívis buszoknak?
(pl: sajtónak, propagandának, reklámnak, látványnak - vagy csak simán, mint aztán mindennap kiállnak és kész?)
Mert látványnak sem lenne utolsó...
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.08 0 0 250
Voltam villamosozni, ma kezdődött a tartóoszlopok kicserélése, de azt kell mondjam, hogy rosszabb követési időkre, és felkészültségre számítottam. Az egész jol meg volt szervezve, a DKV hoz képest..... bár, azért villamospótló buszokat be tehettek volna, elég sokan voltak! adok egy pontot ezzel a DKV nak :) Másnak, erről mi a véleménye?
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.07 0 0 249
"Ősszel kezdődik a villamospálya építése, a villamos tendert is nemsoká ki kellene hírdetni.
Pontosan mi a kihirdetés dátuma?"


Google-n keresgettem , Ezt találtam ...
2009.05.05 14:10

A sikertelen pályázat miatt három hónapot csúszik a szerelvények beszerzése - jelentették be kedden.
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.07 0 0 248
Hát, már ha megkérdezted, :) igen...
Azért, mert választani kellett, és nekem jobban tetszik a Civis18 ;)
ltnine2 Creative Commons License 2009.06.07 0 0 247
Szabad kérdeznem, miért nem Cívis 12 lettél???:P
Előzmény: Törölt nick (246)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.07 0 0 246
Egy kis szín a hétköznapokba(n) ! :)
norbertos Creative Commons License 2009.06.06 0 0 245
Ma az RTL hiradoban is látható volt egy Civis12, egyfajta "sofőr ügyességi verseny" volt Bp-en.
Előzmény: BPI-553 (243)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.06 0 0 244
Köszönjük! és természetesen várjuk az infókat! :)
Előzmény: BPI-553 (243)
BPI-553 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 243
Üdv. mindenkinek!
Végre rátaláltam a megfelelő topicra. :)

A héten 6 próbarendszámos Civis jött vizsgázni az NKH Kispesti vizsgáztatójához. Már hónapok óta járkálnak ide vizsgázni a Civis 12-esekkel. Civis 18-ast még nem hoztak vizsgáztatni, csak a 12-eseket. Mindig a két leggyakoribb próbarendszám a P-00118, P-00119, de a héten, felbukkat a P-03153 és P-03154 is. :)
Jövő héten, ha jönnek, azokat még be tudom írni őket (ha szeretnétek, hogy beírjam őket) és talán még le is tudom őket fotózni (kiv. szerda-csüt.), utána meg nyári szünet lesz, így aztán már nem fogom látni őket a suliból, ha jönnek. :S

Tegnap délután az LMG-049-es Civis 12-est Budapesten a Régi Szentlőrinci út - Nagykőrösi út kereszteződésében láttam. :)

A felső kép pénteken, az alsó kép pedig kedden készült.
LoLkA Creative Commons License 2009.06.04 0 0 242
Ha eddig nem mehettek be a buszok a főtérre, ezután sem mehetnek.
Előzmény: ChrisRea (241)
ChrisRea Creative Commons License 2009.06.04 0 0 241
akkor most itt a civisbusz aztán hajrá, állitólag legendásan környezetkimélőek stb

ideális a célra:

Cívisbuszok Euro 5-ös emissziós normának megfelelnek, ilyen motorral vannak szerelve. Magyarországon ilyen nagy számban ilyen emisszió kibocsátással nem igazán futnak buszok. Emellett 100 százalékosan alacsony padlósak, térdeplő üzemmódot tudnak, azaz egy szintbe tudnak állni a járdaszigettel.
Előzmény: LoLkA (240)
LoLkA Creative Commons License 2009.06.03 0 0 240
Eredetileg úgy volt, hogy a sétáló övezetben fog járni a busz. Akkor duóbuszokban gondolkodtak. A buszok troli módba váltottak volna ha a főtérre érnek. Ennek megfelelően alakították ki a Piac utcát is. Meg kell nézni. A megállók is ki vannak építve. De aztán ezt az ötletet elvetették.
Előzmény: ChrisRea (237)
ChrisRea Creative Commons License 2009.06.03 0 0 239
vagy az se bánom, hivják 2 villamospótlónak a civisbuszokat aztán küldjék végig azon a pályán....


ChrisRea Creative Commons License 2009.06.03 0 0 238
ja látom jött Civisbusz, ezt pont be is lehetne fogni.
Előzmény: ChrisRea (237)
ChrisRea Creative Commons License 2009.06.03 0 0 237
A minap gondoltam rá hogy 31, 32 busz olyan lehetetlen, értelmetlen útvonalon csámborog amióta lezárták nagytemplom környékét hogy borzaszó,2x menetidő stb.


a lényeg ha már a villamos úgyis ott megy, miért ne mehetne megint a 31 busz is a régi medrében ?


maximum ki lehetne cserélni a főtéren áthaladó buszokat gázüzemüre igy a levegő szennyezés se lenne probléma.

akár a villamospályán haladhatna, estleg a pesten is alkalmazott a villamos pálya melletti buckákkal egyfajta fizikai korláttal hangsúlyossá tenni a pályát , legalább nem szédelegnének az emberek a villamos körül és biztonság érzetet is növelné.



a 2-es villamos gyakorlatilag 31 busz pótló villamos...
Előzmény: Garficicus (204)
Tömegközlekedő Creative Commons License 2009.05.18 0 0 236
ZotyaJ Creative Commons License 2009.05.14 0 0 235
"Én DKV párti vagyok, van egy barátom Ő viszont Hajdú -volán"

Én meg közösségi közlekedés párti vagyok.
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.14 0 0 234
Mondjuk, ki tudja a DKV-tól szerintem kitelik.. Én DKV párti vagyok, van egy barátom Ő viszont Hajdú -volán... azért jó, hogy nem ikarusok fognak mostmár járkálni, de azért lehet hogy jobb lenne ugyanazzal a flottaszámmal kezdeni, és akkor nem ritkitani stb stb stb.... elég hülyén van az a villamos megállós tábla is, az utastájékoztató valamikor azt irja ki hogy mikor jön a következő villamos valamikor meg azt hogy hány óra van… mellesleg nem is pontos, szóval szerintem ez nem az a 100-as rendszer+ egy szavunk sem lehet milyen jó troliaink vannak de a kijelző az elején meg ilyesmi … elég fura és szerintem meg lehetne ezeket akadályozni kis odafigyeléssel és nagyobb színvonal lenne000 000 Ft DKV is titkolózik... mindenről... :S de miért? ha valami kiszivárogna, az olyan nagy baj lenne? Kósán azért látszik h kicsit nem hajdú-volán párti! Volt egy beszólása, bár nem tudom debrecenhez szerintem hozzánőtt a Hajdu volán! És a Solarisok sem voltak hülyén kitalálva! Szépek, debrecenhez illenek ezért kicsit fáj is a szivem! Dkv- rol meg annyit hogy ha nem lesz legalább olyan szinvonalu mint a volán, akkor itt nagyon utálni fogják :S kiváncsi leszek a váltást követő idöszakra!
Bocsi a helyesirásért! csak.. kicsit hülyén irok, de most kijavitgattam ugy ahogy!
norbertos Creative Commons License 2009.05.14 0 0 233

mármint :

 

helyesen ? ugye :D

 

"jó, oké :D holnap legépelem hejesen :D "

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 232
jó, oké :D holnap legépelem hejesen :D
norbertos Creative Commons License 2009.05.13 0 0 231

hűűű, nem kötekedni akarok, de össze vissza követhetelenül írod a dolgokat, és a beűk is rendesen fel vannak cserélve a szavakban!

 

Kérlek legközelebb olvasd át és elleőrizd mielőtt beírsz a topicba, mert sajna így csak zagyvaságnak és értelmetlenségnek jön le.

 

Tényleg nem kötekedésként írom, csak jó tanácsként!

Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 230
mondjuk, ki tudja a DKV tol sztem kitelik.. én dkv párti vagyok, van egy baártom ö viszont hajdu-volán... azért jo, hogy nme ikarusok fognak mostmár járkálni, de azért lehet hogy jobb lenne ugyanazzal a flottaszámmal kezdeni, és akkor nem ritkitani stb stb stb.... elég hülyén van az a villamosmegállos tábla is, az utastájékoztato valamikor azt irja ki hogy mikor jön a kövi villamos és közben ott az óra, ami nme is pontos, valamikorazt hogy hogy valosult meg, és x perc van kitéve :D szovlal sztem ez nme az a 100-as rendszer plusz.. a trolin a hangokat szerem :D meg egy szavunk sem lehet miylen jo troliaink vannak de a kijelzö az elején meg... iylesmi.. elég fura és sztem meg lehetne ezeket akadályozni kis odafigyeléssel és nagyobb szinvonal lenne... itt van most a megállofelujitások... 3 megállo 8 000 000 ft? mi abban az annyi ?:S nemértem... am, DKV is titkolozik... mindenröl... :S de miért? ha v mi kiszivárogna, az olyan nagy baj lenne? meg... kósának a beszólása ... :S kicsit nagyon lefikázta a Hajdu-volánt... pedig hejközin nagyon jo tipusu gépei vannak melsleg ezekkel a szolarisokkal ... javitott sokat... :D imádom öket! Azt mondom h dkv forever de közben nem azét érzem meg a többi bajai is a volvoknak, tényleg, a többinek islesz baja amilyen ezeknek vagy, azokat már hejben ki is javitják?
lehet nem érthetö a szöveg.. kicsit hibásan irok, sorry :D de remélem kiolvashato, és köszönöm a választ!
ZotyaJ Creative Commons License 2009.05.13 0 0 229
debrecen város épiti-e a villamosvonalat, és aztán csak a DKV üzemelteti
Igen, a város építi, a DKV pedig üzemeltet majd.

DKV-nak van köze ehez és ö is részt vesz az épitkezésben?
Nyilván minimális szinten részt fognak venni, hiszen csatlakozni kell a jelenlegi hálózathoz (mind felsővezeték, mind utastájékoztató), de a teljes kivitelezésre pályázatot fognak kiírni.

A másik, hogy az uj menetrenek, azok juniustol publikusak, vagy majd csak juliusban tudjukmeg?
Nagyon reméljük, hogy nem július 1-én reggel fogunk szembesülni a változásokkal. :)
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 228
Sziasztok!
lenne 2 kérdésem! az egyik, hogy debrecen város épiti-e a villamosvonalat, és aztán csak a DKV üzemelteti vagy DKV-nak van köze ehez és ö is részt vesz az épitkezésben?! A másik, hogy az uj menetrenek, azok juniustol publikusak, vagy majd csak juliusban tudjukmeg?
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.07 0 0 227
7 darab. 9-301 (cél, nosztalgia trolivá alakítás), 9-305, 9-323 (GS-szín), 9-324, 9-327, 9-328 (GS szín), 9-331.
Előzmény: Feri BPO-576 (226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!