Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fabris123 Creative Commons License 2005.12.22 0 0 180
Ha csak annyi hibát találtak, mint amennyit a cikkben irtak, akkor én annak csak örülök. Olcsónak tényleg nem olcsó, de inkább vennék egy kisebb de szép autót mint ugyanannyiért egy ronda nagyobbat (pl. új Ford Focus, új PUG 307, Almera, Opel Astra és társai, ma már szinte nincs is szép autó 3,5m alatt mindenből az új széria csak rondább lesz)
Előzmény: alázógyík (175)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.22 0 0 179

Azt meg tudom, hogy irigyek sokan rám, én is irigy lennék :)))

Elég nagy "mázli", hogy puntom lesz, mert ha nem kezdik el értékesíteni idén akkor sárga JTD stilo racing lett volna

aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.22 0 0 178

Miért vesztek össze velük???

Velem tök korrektek, és már vettünk náluk új kocsit, akkor sem volt semmi gáz!

Előzmény: donzozi (177)
donzozi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 177

Remélem tudod hogy sok irigyed van!!!

 

Rieglerrel vigyázz... Tbányai ismerőseim közül kettő is elég csúnyán összeveszett velük! Mondjuk Győrben egész korrektek mostanában!

 

Ha megkapod az autot képeket is tegyél fel!!!!

Előzmény: aTom_DJ (176)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.22 0 0 176

Na telcsiztek hogyha minden jól megy du 4-re mehetek érte, ha nem akkor majd holnap délelőtt :))))

Tehát most happy vagyok!

Ellenőrzök mindent, amit csak tudok!

alázógyík Creative Commons License 2005.12.22 0 0 175
Az Autómagazin legújabb számában van egy új teszt a Puntoról, mely igencsak pozitív. Megnéztem a lapkiadót, s nem is olasz, hanem német. :)) Úgy látszik, ez az újság kevésbé irányított mint A.Bildes kollégája, melyből 1 db-ot se veszek, iszonyat gusztustalan az a lap. A Mercis sztori óta pláne.

Itt a Puntonál kiemelték a nagyonjó masszívságot, jól összerakotságot. Remek kormányzás, feszes de jól hangolt futómű. A kapcsolók, váltó müködését japán minőségűnek vallotta.
Hibaként hozták fel, a műszerfal fényes és karcolódó felületét, és 130 km/h óra feletti a nagyobb szélzajt, ill. a magas vételárat.
Az 1.3-as MJ motor jól vitte a kocsit, kellemesen alacsony fogyi mellett. Az autó súlya 1250 kg volt.

Varshi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 174

Szerintem igazad van, de egy autó nagyon sokszor érzelmi kérdés, ne keressünk rációt. :)))

 

 (Akinek már feltűnt a "nő" || "autó" párhuzam, az tudja, miről beszéek. :)))

((Igen, ez onnan is látszik, hogy legtöbbször a kocsit úgy szidjuk, mint egy nőt, pl. büdös k., hisztis dög stb. :)))

Előzmény: ARPI01 (169)
Varshi Creative Commons License 2005.12.22 0 0 173

> biztosítást, cascot kötni meg még nemtom! Csak meglesz holnapra!

 

Azt előre is megteheted. És akkor nem ott kell bohóckodni, és legalább tudsz figyelni a kocsira. Átvételkor MINDENT ellenőrizni!!! (Lásd Stilo homepage listája.)

 

Én két Fiatot vettem vadi újonnan, és mindkettőn volt valami gyárilag hibás dolog (klíma, esőérzékelő).

Előzmény: aTom_DJ (172)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.22 0 0 172

Nem ma lesz a nagy nap, és már abban sem reménykedek annyira, hogy holnap, mert nem elvileg tegnap kellett volna telcsizniük, hogy mikor mehetek érte :(!

De azért a holnapot én 90%-osra tartom mert kedden már el volt intézve a regisztrációja, csak vizsgáztatni kell meg biztosítást, cascot kötni meg még nemtom! Csak meglesz holnapra!

Ha megvan és mentem vele pár ezer km-t akkor mondom a véleményeket :D

alázógyík Creative Commons License 2005.12.22 0 0 171
:-))))

Képeket és elfogúlt véleményeket akarunk. :))
Előzmény: D H (170)
D H Creative Commons License 2005.12.21 0 0 170

hi.

már csak 12 perc, és elkezdődik a nagy nap!

aztán tessék ám beszámolni, hogy s mint megy, néz ki az új gép!!!!

(mennyire őrülnek meg a csajok az utcában, mennyire irigykedik a szomszéd, mennyire büszke a család, mennyire fáj a szív a leadott sztilcsi miatt, stb...

FIGYELEM: CSAK SZUBJEKTÍV, ÉRZELMEKTŐL TÚLFŰTÖTT VÉLEMÉNYT AKARUNK LÁTNI!!!!

 

különben elintézzük, hogy kimoderáljanak örökre ebből a a topicból!!   :))))))))))))))))))

 

 

(na jó, ez csak vicc, komolyan várjuk az észrevételeket, akár a cerka véresre recskázása után is! :)

Előzmény: aTom_DJ (166)
ARPI01 Creative Commons License 2005.12.20 0 0 169

Félreértettél, én nem a dízel-benzines relációrol beszélek, hanem az új autók hatamas értékvesztséről. Hiába fogyaszt kevesebbet az új dízel kocsid, sokat veszítesz ahhoz képest, hogy megtartnád a mostani 1,5 éves kocsidat (vagy egy hasonló korú dízelre cserélnéd).

Szóval nem az örömödet akarom elrontani, inkább a többieknek szólok, akik még nem döntöttek, hogy jobban járnak, ha 1-2 év múlva vesznek egy haszált Grandét (akár dízelt, akár benzinest).

Előzmény: aTom_DJ (164)
Csizi PII Creative Commons License 2005.12.20 0 0 168

Szeretettel várunk a www.puntoclub.hu oldalon :)))

Jó eséllyel egyenlőre Te lennél ott az első Grande Punto tulaj (mint itt)

Remélem csak pozitív élménybeszámolók lesznek és nem lesznek vele olyan problémák, mint az elődökkel.

Előzmény: aTom_DJ (166)
fabris123 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 167
A fiatuato.hu-n lévő cikk eléggé marketing ízű ujjongás, azért a Grande Punto mégsem az évszázad autócsodája. Mindenesetre arra a 6-7e Ft-os olcsó casco-ra kiváncsi leszek (önrész stb...)
Előzmény: aTom_DJ (166)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.19 0 0 166

A motort már hallgattam, mert beindítottam -3fokban, szerintem nem hangos! A hangszigetelése nagyon jó! Kb pont ugyanolyan hangos belülről mint a benzines stlilo, de még menet közben nem hallottam.

Ezt most találtam a fiatauto.hu-n : "Micsoda könnyű kezelhetőség, és végül de nem utolsósorban mindehhez olyan ár, banki finanszírozás és testreszabott casco, ami még a Suzuki Swift költségeit is megszégyeníti."

Kíváncsi leszek én erre a cascora :)

 

Előzmény: alázógyík (165)
alázógyík Creative Commons License 2005.12.19 0 0 165
Drukkolok hogy csütörtökre összejöjjön.
Kiváncsi leszek majd az 1.3-as 90Le-ős mocira. Nyomaték, gyorsulás, zaj/pláne hidegben/, motor rezgése. Egy tuti jó kis beszámolót várunk. :-))

Előzmény: aTom_DJ (164)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.19 0 0 164

Az tuti hogy olcsó helyen tankolok :)

Tudom hogy a stiloval most kevesebbet buknék, de számolj bele még havi 20ezret az utiköltségem változatlan ára miatt :D(ez már megintcsak 240ezer évente)  tehát ha évi fél millát spórolok vele akkor 3év alatt behozza a lemaradást, és azért vettem inkább a jobbik motorral, hogy ne lehessen kifogásom és legalább 6évig ne cseréljem le!

Aztán van az a hatalmas tévhit ugye, hogy a dízel mikor hozza vissza az árát... Ha egy kicsit elkezdesz gondolkodni akkor rájössz, hogy drágább a dízel mint a benzines, de ha azt a kocsit nem a roncstelepre viszed, akkor arányaiban ugyanolyan drágán el tudod adni később! Egy egszerű példát hozok fel! Én megveszem ezt a puntot most 4-ért, te megvennéd inkább benzinesben ugyanilyen felszereltséggel 3ért! Én ezt eladom 6év múlva 1,5-ért, te meg csak 1,1ért tudod eladni! Annyi hogy nekem ez egy "befeketetés"! Szerintetek nincs igazam?

Én nemolyan rég még mindenképpen benzinest akartam, merthogy mégiscsak az az igazi, de a modern dízelek már annyira jók(engine of the year), hogy be kellett valljam magamnak hogy nem ér meg ennyi töbletet egy benzines! Tanultam a saját hibámból, buktam egy csomó lóvét, ez van! Ezt már nem tudom visszacsinálni!

A lényeg, hogy elvileg csütörtökön hozom a new verdát, és valószínűleg a ezen a fórumon én leszek az első tulaj, így megpróbálok minden pozitív és negatív(remélem nem lesz sok) tulajdonságot megosztani!

Előzmény: ARPI01 (163)
ARPI01 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 163
Elég olcsó helyen tankolsz, ha harmad árból akarsz autózni... Ha a te számaidnál maradunk is, km-enként spórolsz kb 14 Ft-ot, ami éves szinten 420e ft megtakarítást jelent. Ehhez képest az autó bukik az első évben kb 1 milliót. A Stiloval meg buknál kb. 300 ezret. Szerintem anyagiag bőven rosszul jársz a cserével.
Előzmény: aTom_DJ (162)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.19 0 0 162

Általában 7,5 körüli, ebben volt sok autópálya. Én nem azt mondtam hogy a 300km az már az oda vissza út, és én úgy számolom az utiköltséget hogy oda vissza mert valahogy haza is kell jönni :)! Bocsi hogy félreérthető voltam. Úgy számoltam mindig hogy 8literes a fogyasztás és ezt beszoroztam a megtett út század részével és megszoroztam 300-al :D tehát 6*8*300 ;)! Eddig még senki nem kötekedett hogy ez nem reális ár, mert mindenki tisztában van vele hogy drága a benzin, ahhoz meg semmi közük hogy mennyit fogyaszt a stilo, dicsekedni viszont nem fogok nekik, hogy a punto mennyit eszik :)))!

Előzmény: fabris123 (161)
fabris123 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 161
300km-re 15e Ft költség? Mennyit zabált a Stilód?
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.19 0 0 160
Előzmény: Grande Punto (158)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.19 0 0 159
Persze hogy nagy az értékvesztés, de ha azt számolom hogy kb évi 30000km-t megyek vele, és a dízel utiköltségét azt 1/3-ad árból hozom ki akkor már mindjárt másképpen fest a dolog! Ha meg azt is beleszámolom, hogyha én zenélni megyek valahova akkor 300km-re kb 15000Ft-os utiköltséget számolok, akkor már ezzel is egy csomó lóvét spórolok hétvégenként! A Puntot azt már hosszú távra tervezem, tehát majd visszahozza az árát, nembeszélve a kényelemről, sőt még tetszik is a járgány!
Grande Punto Creative Commons License 2005.12.18 0 0 158

 

Most nem emléxem puntosan mennyi a különbség a két verda közt de asszem 400-500 lepedő, annyiból lehetne etetni a benyásat... Nekem most egy 2 littyás Granturismo Tipom van attól tartok ehhez képest mindkettő elég karcsú lessz combban, szóval a teljesítményükkel is bajom van az 1,9 ára pedig horrible!!!

Igazán kihozhatnák egy 1,6-os benzinessel...

fabris123 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 157
Én is ezen az dilemmán vagyok, az 1.4 benzines ugyan jóval olcsóbb, csak tartok tőle az meg zabál mint az állat, a 90 lovas multijet meg túl drága.
Előzmény: Grande Punto (156)
Grande Punto Creative Commons License 2005.12.18 0 0 156

Salute amici!

 

a XV. kerben láttam. Állat nekem is nagyon bejön.

Szerintem is drága mert (bár én is FIAT őrült lettem) azért a közvéleményben elterjedt hiedelmek mellett a japánokkal egy árban árulni merész.

Szerintem lesz itt még akciJóózás különben csak a magunkfajták nyúvadnak majd meg érte.

 

Másik dilemmám: milyet vennék?

nincs normális benzines! Szerintem az 1,4 16V-s is épp csak elfogadható lesz (februártól). Minyima egy 1,6-os moci kék bele

 

Dízel?!?

Drága és még sosem vezettem, d én dinamikus autózás párti vagyok, félek hogy az 1,3 Mjd 90 Cavallója minden előnye ellenére sem elég fickós, viszont jóval drágább

 

Mit tanácsolnátok 1,4 16V vagy 1,3 Mjd 90???

 

 

ARPI01 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 155

Így van mindegyiknél. Ezért nem értem, hogy miért jó hitelből új autót venni. A Stilo ára innentől kezdve már nem csökkenne annyira, én biztos nem cserélném le az új Punto-ra.

Előzmény: Varshi (153)
fabris123 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 154
Melyik biztosító casco-ja lesz ennyiért?
Előzmény: aTom_DJ (147)
Varshi Creative Commons License 2005.12.18 0 0 153
Ez a legtöbbb hitelnél így van, nem?
Előzmény: ARPI01 (152)
ARPI01 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 152
Én az értékvesztést számítottam ki, nem a törlesztőrészletet. Ez azt jelenti, hogy több az értékvesztésed, mint a törlesztésed.
Előzmény: aTom_DJ (145)
aTom_DJ Creative Commons License 2005.12.18 0 0 151

Értem, bár a leg gyengébb az 65LE és 1130kg körüli

 

 

Előzmény: szutyok897 (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!