Keresés

Részletes keresés

harciszerzi Creative Commons License 2020.11.18 -1 0 86962

HAN Ninjutsu személyi és moduláris edzések indulnak!

 

Érdeklődni ITT LEHET.

khru Creative Commons License 2020.11.17 -1 2 86961

Szia!

 

Magyarországon nincs hiteles Krabi Krabong oktató.

 Muay wanarat vagy muay chaiya stílust egy valaki oktat hitelesen. 

Az, hogy milyen gyorsan és milyen oktató válhat belőled egyes helyeken tényleg lehet pénzkérdés. Tudok sorolni pár esetet és nevet akik így szereztek fokozatot muaythai rendszerben. 

 Thaiföldön a muaythai az egyik legnagyobb üzlet.

Természetesen a gym-ek rá vannak állva a turistákra hiszen sok pénzt hoznak. Sok farang (fehér ember) megy edzeni, de közben jól érezni magát a tengerparton és a Thai éjszakában.

A gym-ek edzői rögtön kiszúrják, hogy ki az aki komolyan gondolja az edzéseket és ki az aki fotózkodni jött.

De akik kicsit is komolyan gondolják az edzéseket még azokra is meg van a üzleti politikájuk. 

Két három hét edzés után az ügyesebbeknek mérkőzést rendeznek. Ez akkor jön létre ha látják hogy az illetőn lehet jó pénzt keresni.

A farangok a ringben mindig jó látványosság.

Persze legtöbbször vagy a helyi szakáccsal kel küzdeni vagy egy kiöregedet alig középszerű volt versenyzővel aki egész nap tartja a paót (rúgópárna) az edzőteremben. Este meg bunyózik egyet. Persze veszít. Így a farang boldogan és büszkén távozik. (A gym jó pénzt kereset és magasról leszarják, hogy veszítettek.) Természetesen bátorságot adva másoknak akiken szintén jó lóvét lehet keresni. 

Dióhéjban ennyi. 

 

 

Wai

Előzmény: Törölt nick (86949)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 86960

Mi  a véleményetek erről a két helyről? Pontosabban az általuk kínált instruktor képzésről. 

 

https://eskrimahungary.hu/instruktorkepzes

 

https://keiko.hu/oktatokepzes/

 

Ha esetleg csak simán kombinálja valaki mondjuk az eskrimát (beleértve a pusztakezes részt is) és a kardvívást (beleértve később a botot és talán a naginatát), abból kijöhet egy ütősebb kombináció?

 

Lehet hogy téves a feltevésem, de alapvetően ha valaki fegyverrel kezdi a tanulást az a pusztakezes formáknál némi segítséget jelenthet.

 

A kínai stílusoknál személyesen én mindig is hiányoltam azt, hogy nincs olyan ága (legalábbis nem tudok olyanról, ami elérhető itt Magyarországon), ami fegyveres formákkal kezdené az oktatást.

 

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 86958

Erre mondjuk az európai ember kifejlesztette a lőfegyvert. 

Előzmény: sszasza (86947)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 86957

Magyarországon kb egy emberről tudok, aki Thaiföldön tanult krabi krabong-ot, de tőle biztos, hogy nem fogsz tanulni, elég elfoglalt ember.

Előzmény: Törölt nick (86951)
tigristomi Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 86956

Kyusho - ahhoz, hogy vki a test energia rendszere által gyógyítson, szerintem ahhoz akupunktúra orvosnak kell lennie.
Néhány kungfuban maradt fennt, hogy a harcművész mester egyben akupunktúra orvos is, hazánkban nem nagyon tudok ilyen magyar emberről.

 

Ez van a Kyusho oldalán: KYUSHO (Dim Mak / Tsubo / Vital Point / Pressure Point) szó szerinti jelentése: „ÉLET PONT”.

Dim mak ütést szerintem olyan ember, aki nem olyan harcművészetet tanul ahol az adott iskola már eleve ismeri az energetikát, az nem fog tudni végrehajtani.

Tehát, szerintem egy karatés, aki mellé hozzá tanulja a kyusho-t hétvégi szemináriumokon, nem fog tudni Dim mak ütést végrehajtani.

Előzmény: sszasza (86942)
tigristomi Creative Commons License 2020.11.17 -2 0 86955

Eltévedt a jóga, hogy ebben a topikban van?
30 éve jógázom. Az én szó használatomban jóga van, olyan nincs, hogy modern jóga.
Modern jógával nem nagyon foglalkoztam, már maga a szó kombináció nem stimmel.
Teljesen mindegy, hogy honnan eredeztetik, vagy mihez hasonlítják, maga az a kifejezés, hogy modern jóga, egy hamis dolog.
A cikkben írt jóga-harcos pózzal találkoztam amikor az iyengar jógával ismerkedtem,
de előtte és utána sose gyakoroltam, számomra ez a póz, meg a melegített termes jógák, jóga téglák, jóga szivacsok, jóga ruhák nem tartoznak hozzá a jógához.

Előzmény: capacete (86940)
tigristomi Creative Commons License 2020.11.17 -1 0 86954

https://www.youtube.com/watch?v=OFpsfEhMprU

Top 10 Kyusho Points. FULL Instructional

 

Előzmény: sszasza (86942)
sszasza Creative Commons License 2020.11.16 -1 0 86953

Ez persze régen is megvolt, de állitólag sokat romlott a helyzet az utóbbi pár évben.

Előzmény: sszasza (86952)
sszasza Creative Commons License 2020.11.16 -1 0 86952

Jó lenne ha Khru hozzá tudna szólni a témához. Ismerősöktől úgy hallom, az utóbbi években Thaiföld annyira ráállt a turistákra, hogy már thaiboxban is egyre jobban meg kell válogatni, melyik klubba megy az ember. A krabi-krabong meg egy másik érdekes termék, félő hogy ott se a szinvonal hanem az eladhatóság dominál már.

Előzmény: Törölt nick (86951)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.14 -1 0 86951

Mondjuk ahogy és amennyire láttam a különféle youtube videókból ez a stílus kissé hasonlít az eskrimára. Külföldi weblapot láttam, ahol lehet több blokkos kurzusban Thaiföldön krabi krabong instruktorrá, tanárra illetve mesterré válni egy bizonyos összeg fejében és képzési idő keretében. Elég üde színfolt lenne ez a stílus itthon.

Előzmény: sz332 (86950)
sz332 Creative Commons License 2020.11.14 -1 0 86950

Tudomásom szerint maximum 1-1 szeminárium lehetett, ahol thaiföldről hazajövők mutattak ezt-azt, de rendszeresen ezt szerintem senki nem gyakorolja itthon.

Ha esetleg mégis találsz valakit, szólj.

Előzmény: Törölt nick (86949)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.14 -1 0 86949

Tiszteletem!

 

Kutattam az interneten, de sajnos nem találtam egyértelmű információt arról, hogy Magyarországon önállóan lehet-e krabi krabongot tanulni, leginkább Budapesten.

 

Esetleg van erről valakinek valamilyen aktuális és használható információja? Amennyiben igen, azt megköszönném illetve azok is, akiket ez érdekelhet még. :)

Vuduman Creative Commons License 2020.11.09 -1 0 86948
sszasza Creative Commons License 2020.11.04 -1 1 86947

Reméljük, utolsó megjegyzésedet nem úgy oldja meg, hogy távolról, érintés nélkül kinyírja az érintetteket... :-)))

Előzmény: Shin_Shingitai (86946)
Shin_Shingitai Creative Commons License 2020.11.04 -1 0 86946

Valóban jó mozgású volt, amikor ismertem, de az utóbbi 30 évben 10 évente váltogatta az iskolát és mesterét , akihez tartozott. Főleg amikor nem úgy jöttek az erdmények és üzleti sikerek az oktatásból , ahogy ő 
szerette volna ...
Remélem itt megtalálta amit keresett és nem hagy maga mögött elvarratlan szálakat.

Előzmény: sszasza (86945)
sszasza Creative Commons License 2020.11.04 -1 0 86945

Utánakérdeztem kicsit, azt mondja egy barátom aki régen edzett vele, hogy amúgy a Zsolt ügyes srác, de nem igazán harcos típus, hanem inkább olyan menedzser-üzletember viselkedésű. Ez így már jobban érthető...

Előzmény: capacete (86943)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86944

Főleg akkor, ha a legközebbi nyelvrokonaiknál, a manysiknál pont:

 

* a ló = luv;

* a kutya = kutyuv (Кӯтюв);

* a szán = szun;

* a nyíl = nyal (ня̄л).

 

És nemcsak a manysiknál, hanem az összes finnugor népnél hasonló: finn (nuoli), észt (nool) stb.

https://en.wiktionary.org/wiki/Reconstruction:Proto-Uralic/%C5%84%C3%ABle

 

 

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (86925)
capacete Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86943

Értem. Ebből akkor úgy tűnik, hogy elkezdte fejlesztgetni a saját rendszerét, aztán rájött, hogy érdemes fizetni az amerikai kóklernek, mert így egy jól hangzó kamustílus nagymestere lehet.

Előzmény: sszasza (86942)
sszasza Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86942

Nem követem őket, mert szerintem hibás amit művelnek. Valamikor a 8(?) éve cserélgettem eszmét egy sráccal aki oda járt. Több probléma is van.

Az volt a benyomásom, hogy ez tulajdonképp az én SIM-em csak kifordítva: én egy bizonyos logika szerint a mozgás összerakását-javítását csinálom, ők pedig a szétszedését. A probléma ott van, hogy ahogy az egészséges, erős, jól koordinált ízületi mozgású embernek nincs szüksége a SIM-re, szerintem ugyanúgy nem is működik a kyusho az ilyen emberek ellen. Én is, ahogy javulok a SIM-től, "mellékhatásként" egyre kevésbé vagyok érzékeny a különböző feszítésekre, nyomásokra stb. Olyasvalaki, aki eleve jó bőrbe született, és harcos hozzállású, szerintem tök érzéketlen rá. Ennek több oka is van.

1. Körülbelül úgy működnek ezek a technikák, hogy csinál valamit a mókus amitől itt-ott a feszültség csökken az izomzatban, ezért a következő technika már hozzáfér alatta a struktúrához, ami az ízületek, idegpontok. (A meridiánokban én nem hiszek.) Namost egy erős fickón nem csökken annyit a fesz, hogy a trükközései miatt nem ideális harci pózban álló kyushóst ne tudná nyomban agyoncsapni.

2. Akinek be van idegződve, hogy ha megfeszítik akkor kitér-enged (judo, lágy kinai irányzatok stb), ott van esélye a kyushósnak. De aki önkéntelenül (megfelelően!) felfeszíti a ízületeit és beletart (a "kemények", bunyósok), ott bukik az egész logika.

3. Mivel több technikából áll a "fogás", nagy sebességnél, mozgásban baromi nehéz pontosan kivitelezni.

 

Namost mindenki eldöntheti, hogy ki az ellenfele: a civilizált, koordinálatlan ízületi rendszerű, erőtlen (utcai  szakkifejezéssel: gyík) ellenfél, vagy egy erős/kemény/agresszív-belemenős  bunyós. Előbbiek ellen működni fog. Csakhogy ellenük sokkal egyszerűbb dolgok is működnek. Számomra ezért értelmetlen a rendszer.

 

Úgy tudom, a Szénásiék szemfényvesztéssel nem foglalkoztak. Ha most kapcsolatban állnak ilyen távolról halált osztó mókusokkal, akkor valszeg ők is elindultak a lejtőn.

 

Elvileg logikus, hogy bizonyos szint felett "gyógyítanak" is. Aki érti mit csinál, meg is tudhatja forditani azt. Kulcsár Gáborék pl chin-na-t űznek (kinai belső irányzat, szintén ilyen ideg-izületbuzerálós). Délelőtt izületeket rakott rendbe hivatásszerűen, délután meg azt mutatta edzésen hogyan kell őket a harcban elrontani.

Előzmény: capacete (86936)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86941

Ok, köszi, így megvan :)

Előzmény: capacete (86940)
capacete Creative Commons License 2020.11.02 -1 1 86940

Nem fake news, még ebben a topikban is volt róla szó nem is olyan régen, vsak a telex nagyon felületes. Két kattintással megtalálhatta volna, hogy a modern jóga mozgásanyagát elsősorban a dán “primitív gimnasztikából” másolták.

Előzmény: f_zsolt_01 (86937)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86939

"Úgy, hogy a pózok huszadik századi alkotói ősi szanszkrit nyelven adtak neveket, nagyjából azzal a lendülettel, ahogy az ötvenes évek előtt nem létező Dunaújváros nevét írják rovásírással a mai hagyományőrzők.

 

Mark Singleton mindazonáltal igyekszik megvigasztalni azokat, akiket elkedvetlenített a mítosz elvesztése. Az ember szereti, ha számára fontos dolgokat ősi riuálék hitelesítenek, de a jógagyakorlatok ezek hiányában is ugyanúgy működnek." (Telex)

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (86938)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86938

"Viszont furcsa volt a telex cikkét elolvasni, nem tudom, hogy ez fakenews -e vagy sem..."

 

Nagyon nem úgy tűnik.

 

Mark Singleton.

 

"Mark Singleton spent three years in India in the 1990s learning yoga intensively, both physically and mentally, and discovering that authentic, traditional Indian yoga was strikingly difficult to find: the classes and workshops that he took were aimed mostly at "Western yoga pilgrims".[3] He practised yoga for two and a half hours early each morning, spent the day studying the history and philosophy of yoga, and then taught or attended a yoga class. His discovery that modern āsana-based yoga had much more recent origins than was claimed for it caused him "something like a crisis of faith".[3]

Returning to England, he gained his Ph.D. in divinity at Cambridge University under the supervision of Elizabeth De Michelis.[4] He is a qualified teacher of Iyengar Yoga and Satyananda Yoga.[4] From 2006 to 2013 he taught at St John's College, Santa Fe.[5]

 

In 2009, he and Jean Byrne edited the collection Yoga in the Modern World.[6]

 

In 2010 Singleton published a revised version of his Ph.D. thesis on modern yoga, Yoga Body: The Origins of Modern Posture Practice; it argues that certain modern forms of yoga represent a radical reworking of the haṭha yoga tradition in both content (dropping most haṭha practices other than āsanas) and purpose (exercise rather than mokṣa, spiritual liberation), and that the incorporation of many standing āsanas into popular yoga reflects the rise of systems of modern physical culture (such as Niels Bukh's Primitive Gymnastics) widespread in India during the 20th century.[7] He has written about his work in The New York Times and the Yoga Journal,[4][8] including a tribute to B. K. S. Iyengar"

 

További olvasmány:

https://en.wikipedia.org/wiki/Yoga_Body

Előzmény: f_zsolt_01 (86937)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2020.11.02 -1 0 86937

Tibor, sokmindenki akarja a saját dolgait patináns köntösben eladni. Fiatalon először a karate, all-style karate volt a nagy kedvenc, amikor megnéztük a Bruce Lee filmeket, jött a kungfu, kungfu-karate klub. Minden volt :D, kell az embereknek a misztikum.

Nemrég olvastram egy cikket a jógáról:   https://telex.hu/eszkombajn/2020/11/01/joga-eredete-svedtorna-india-svedorszag?fbclid=IwAR00C0UWoWUvm78DhpP5Wtg-PmhtYFinwiK-ia19HUj1mFomWE7jSA0tKAQ

 

Én anno Yesudian és mostanában (vagy 10 éve) Iyengar könyveit olvastam, illetve régen Weninger Antal könyveivel kezdtem. Mondanom sem kell, hogy nekem Weninger Antal gondolkodása állt hozzám legközelebb. Viszont furcsa volt a telex cikkét elolvasni, nem tudom, hogy ez fakenews -e vagy sem, de tény hogy az Anti bácsi könyveiben volt vagy két maréknyi gyakorlat, meditáció, légzés és itt be is fejeződött a dolog. Nekem sokkal szimpatikusabb az, ha valaki előáll, hogy nézzétek fejlesztem a rendszerem itt állok, tesztelem, jól működik , jó elvek mentén van összerakva, nem csak én tudom megcsinálni, amit megmutatok, hanem a tanitványaim és azok tanítványai is. Ez  ér annyit, mint "Én nagymester vagyok, két fekete övem van 20 dannal, nekem hiszel, vagy a szemednek?"

 

 

 

 

Előzmény: Szebényi Tibor (86924)
capacete Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 86936

Mit érdemes róluk tudni?

Előzmény: sszasza (86935)
sszasza Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 86935

Úgy látom ez a Szénásiék brigádja. Hát ők már vannak egy jó ideje, szerintem 10 év is megvan.

Előzmény: dezsoKE (86929)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 86934

Édes jó Istenem milyen támadások ezek?

Az összes ilyen alapító ,guru,si-fu,főpap f..om tudja mit beküldeném egy három perces menetre boxolni,thai boxolni vagy karateka ellen utána jöhetnek a technikák....

Miért kell saját maguknak is hazudni???(mármint a tanulóknak a ,,mester" motivációját értem)

Előzmény: capacete (86932)
dezsoKE Creative Commons License 2020.11.01 -1 2 86933

Nagy a kókler-gyanú...

Előzmény: capacete (86932)
capacete Creative Commons License 2020.11.01 -1 0 86932

Hát, a magyar "nagymester" erősen pocakos figura, úgy látom, ez általában igaz a kyusho-jitsura, Dillmann pl. erősen elhízott. Mondjuk ez lehet, hogy azért van, mert a csodatechnikákkal mozogni sem kell a sikerhez. A legjobb, hogy most láttam a honlapon, hogy a 7. szinttől már gyógyítani is tudnak!

 

Itt van néhány videó:

 

https://kyusho-academy.com/kyusho-video/

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (86931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!