Keresés

Részletes keresés

Aewyn Creative Commons License 2003.07.17 0 0 269
Nagy vagy!

Álmomban sem jutott volna eszembe, hogy a megoldást a másik oldalon kell keresni!

:)

Előzmény: crockl (268)
crockl Creative Commons License 2003.07.17 0 0 268
Elvileg ie-bol tudsz favoritokat menteni html formaba kifele. Na, az nagyjabol jo is lesz mozillanak is. Amit ajanlok, hogy mozilla-bol mond azt bookmark manager-be, hogy import :)
Előzmény: Aewyn (267)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.17 0 0 267
Az nem is varázslat :)

Csak sajnos én eddig Explorert használtam és van millió jól berendezett könyvjelzőm.

Előzmény: crockl (266)
crockl Creative Commons License 2003.07.17 0 0 266
marmint milyen bookmark? Mert ha win-es mozillas, ns-es, akkor siman bemasolod .mozilla profile-od ala ahol most is van, es felulirod.
Előzmény: Aewyn (265)
Aewyn Creative Commons License 2003.07.17 0 0 265
Sikerült az ie/win-ből a teljes levelezésemet átmenteni mozilla/linux-ra. :)))))))
(tapsvihar)

Csak a bookmarkokkal nem boldogulok. Nincs erre véletlenül egy script, vagy bármi, ami átmenti a mozillás formátumba az összes bookm-ot ?

(A guggoláson túl vagyok, de én csak csupa halott/téves linket találtam ezzel kapcsolatban)

Hülyesamu Creative Commons License 2003.07.17 0 0 264
Hilfe.

Nem tudja véletlenül valaki, hogy van-e most oly beállítás, valamelyik konfig fájlban, amivel be lehet állítani, hohy a bookmarkokhoz a címsorban megjelenő kis ikonokat is elmentse a proggi?

Ez valamelyik korábbi verzióban már benne volt, csak kivették belőle.

thx

kpl Creative Commons License 2003.07.16 0 0 263
Gondoltam rá, de úgy elég randa lenne a filelistám. Meg még nagyobb lenne a káosz mint most :-(

Momentán azt csinálom, hogy a levadászandó lapot megnyitom szerkesztésre, a tetejére vagy az első sorába bekopizom az url-jét és mentem másként, közben adok neki valami emberi nevet. Na ezt kéne automatizálni valahogy. Ráadásul (linux alatt, wendóz alatt nem próbáltam) ez a módszer a laphoz tartozó képeket nem rakja külön könyvtárba. Persze ha újra megnyitom és újra elmentem akkor már jó.

Csak hát ez naggyon macerás.

B.S.D.: Én _mindenre_ középső gombbal, vagy ctrl+bal gombbal nyomok, és minden új fül háttérben nyílik meg :-) De a user.js-t azért ki fogom próbálni. Köszi.

Előzmény: amanibhavam (261)
best sunday dress Creative Commons License 2003.07.16 0 0 262
hali!

bár más probléma, de biztonság: ha nem akarod, hogy nyomonkövethető legyen, egy honlapról hova tovább mentél, az user.js-be ez a sor kell (nem foglalkoztam vele, mit csinál, de beraktam, müx.)

user_pref("capability.policy.default.Window.onunload", "noAccess");

ami nagyon jó még, az az extensionökből a tab browsing, be lehet állítani, hogy ne új ablakokat, hanem füleket nyisson meg, ha _blank targetként van linkelve vmi.

Előzmény: Filburt (259)
amanibhavam Creative Commons License 2003.07.16 0 0 261
és ha kicopyzod az urlt, és a Save as.. opciónál azt adod meg filenévnek?
Előzmény: kpl (260)
kpl Creative Commons License 2003.07.16 0 0 260
Kis kérdésem lenne: meg lehet-e oldani azt, vagy hogyan lehetne elérni, hogy a neten talált html-lap mentésekor, a hozzá tartozó url is mentésre kerüljön valahogy? Mondjuk mint a lap címe vagy mint az első sora. Egy régebben megtalált lapot ugyanis mégegyszer megtalálni néha eléggé macerás. Gondolom ha a laphoz tartozó képek címét mentéskor a mozilla meg tudja változtatni úgy, hogy egy helyi könyvtárba mutassanak, akkor ez se lehet nagyon bonyolult. Lehet hogy már tudja is a mozilla, csak én nem találom sehol a bekapcsolóját?

kpl

Filburt Creative Commons License 2003.07.12 0 0 259
Komoly dolgok ezek. Anonymize utan a szoveg az oldalon: "Az IP cim, AMIT MEGPROBALTAL ELREJTENI:".....

Nincs mese, meg kell tanulni valodi anonym proxy epiteni.

Filburt

Előzmény: Filburt (258)
Filburt Creative Commons License 2003.07.11 0 0 258
Megvan az ok. A squid adja ki defabol.
Ezt kell agyoncsapni az anonymize_headers opcioval a squid.conf-ban.

Filburt

Előzmény: Törölt nick (257)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 257
Szervusz Filburt!

Nálad különbözik a Your IP Address és a HTTP_X_FORWARDED_FOR mezőkben megjelenő IP cím?
Hálozatod van otthon?

Milyen _belső_ IP cím? <=== ezt nem értem.

Előzmény: Filburt (256)
Filburt Creative Commons License 2003.07.11 0 0 256
Elsiettem a valaszt.
Itt bent a cegnel, komoly tuzfalak mogott NEM latszik a belso IP cimem. B-/ Fene megette.

Filburt

Előzmény: Törölt nick (254)
Filburt Creative Commons License 2003.07.11 0 0 255
Koszi a linket meg a valaszt.
Felig megnyugtattal, felig nem.

byez,

Filburt

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 254
Szervusz Filburt!

> A browser (pl. Mozilla, de az IE is) kiadja ezt, vagy a tuzfalamon van valami luk?

Browser pofaz, szvsz. Nálam tök üres ez a sór.

Nézd meg ezt a linket is: Másik security oldal. Bal oldal, fent van a _Test Your System_.

Előzmény: Filburt (253)
Filburt Creative Commons License 2003.07.10 0 0 253
Ahoj,

Kerlek nezzetek ra erre: www.auditmypc.com Audit / Privacy es mondjatok arrol velemenyt, hogyan tudja kitalalni a HTTP_X_FORWARDED_FOR mezoben megjeleno belso IP cimemet?

A browser (pl. Mozilla, de az IE is) kiadja ezt, vagy a tuzfalamon van valami luk?

Thx,

Filburt

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.10 0 0 252
Szervusz Strong Bad!

> Na most a sylpheedben en a Galeon-t allitottam be, hogy uj tab-ban nyissa meg amire duplakattintok.
Igen, gyárilag lehet választani ilyen "scriptet" - galeon --new-tab '%s', felkinálja menüben.
Be lehet állitani ezt Mozillának is mozilla -remote 'openURL(%s, new-tab)', de nem ez a gondom.

Ha nincs megnyitva Mozilla, akkor hiába klikkelek a linkre, nem történik semmi, pedig el kellene indulnia a Mozillának, de nem indul el.

Erre kell nekem megoldás.

Előzmény: Strong Bad (250)
kiskresz Creative Commons License 2003.07.10 0 0 251
Mandrake 9.1 + Evolution és nekem működik.
Előzmény: khiraly (249)
Strong Bad Creative Commons License 2003.07.09 0 0 250
Korabban sylpheed-claws-t hasznaltam en is. Foleg mert ossze lehetett integralni a bogofilterrel, es az marha jo. A Thunderbird-ben viszont van Junk Mail control (mint az anyukajaban a Mozilla Messengerben is), es teljesen jol mukodik, sot. Ezert probaltam ki. Na most a sylpheedben en a Galeon-t allitottam be, hogy uj tab-ban nyissa meg amire duplakattintok. Mukodott, es fogalmam sincs nalad mi baja lehet.
Az Evolutionban is eleg szomoru hogy nem mukodik a dolog, hiszen az Evolution a Gnome integralt resze akar lenni vagy mi. KDE-ben a KDEMail legalabb meghivja a Konqueror-t.
khiraly Creative Commons License 2003.07.09 0 0 249
nekem evolution csinalja ugyanezt. Es nemtom miert.
Szoval nem nyitja meg a bongeszobe. Hiaba fut, vagy nem mellett a mozilla
Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.08 0 0 248
Szervusz Strong Bad!

Nem használok Thunderbirdöt, viszont ilyen szempontbol furán viselkedik a Sylpheed-Claws kliensem is.
Amennyiben nincs nyitva a Mozilla, akkor hiába kattintok levélben a linkre, nem történk semmi. Viszont, ha a Mozilla korábban meg lett nyitva valamely virtuális desktopon, akkor ugyanerre a linkre kattintva emailben, feljön egy Mozilla ablak a levélben szereplő oldalt behozva.

Logikus magyarázatot nem találtam erre, és mivel állandoan fut nálam a Mozilla, bevallom, nagyon nem is kerestem a megoldást.

Nálad is ugyanez a gond?

Előzmény: Strong Bad (247)
Strong Bad Creative Commons License 2003.07.08 0 0 247
Thunderbird mail klienst hasznal valaki? Ha rakattintok egy linkre a levelemben, nem tortenik semmi. Legalabb a Mozilla-t felhozhatna konyorgom...

(Mandrake 9.1)

g_mac Creative Commons License 2003.06.10 0 0 246
Szintén megvan mindkét probléma:
a bezárás nekem akkor történik, ha sok lapot nyitok meg fülekben. Ilyenkor teljesen randomszerűen az összes mozilla ablak képes becsukódni. Nem láttam összefüggést a scrollozással.
És szintén nincs history, valamint a címsorba sem jegyez. Illetve jegyzett egy darabig, aztán elfelejtette és már hetek óta ugyanaz van benne. Ja és nem működik a GO gomb sem, csak ha enter-t ütök a címsorban. Bár én a skin hibájára gyanakodtam, vagy valami profil kezelési hibára.
(RH9+Mozilla 1.3.1)
e_laca Creative Commons License 2003.06.09 0 0 245
Ilyet látott még valaki?
Az 1.3-as Mozillám (Knoppix gyárija) semmi históriára, el?zményekre nem emléxik. A Ctrl-H-ra feljöv? ablak is üres, meg a címsor legördül?je is üres (Nothing available). Pedig a .mozilla/laca/krixkrax.slt/history.dat-ba úgy t?nik, megjegyzi a dolgokat.

Laca

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.09 0 0 244
Szervusztok!

Következő a gondom, 2-3 héte észrevettem a következő topikban Kiástam a csatabárdot!, hogy egér scrollozás közben szabályosan kilép a Mozillám (/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; en-US; rv:1.3b) Gecko/20030301). Mondjuk 34900 és 34970-ik hozzászólás között tutira. Van még legalább kettő ilyen tartomány, ahol tutira megzakkan a Mozilla, de azokat nem határoztam be ilyen precizen a lustaságom miatt. :) Más topikokban, legalábbis az általam látogatottak között, ilyen gondom nincs.

A rendszeremben változás nem volt, HTML-hez viszont nem értek. Logokban semmi változást nem véltem felfedezni.

Amikor kilép a Mozillám, az /etc -ban keletkezik egy X0-lock file, melynek tartalma szímplán 539. Jelentésére nem jöttem rá (hogy hozzáférési jógokat jelölhetnek a számok stimmt, de miért jelenik meg a file, még mire vonatkozik pontosan, azt nem tudom).

Másnak voltak/vannak ilyen gondjai? Mire tippeltek? stb.. (A nevesitett topiklátogatokat kikérdeztem, rajtam kivül senkinel nincs, nem volt, ilyen jellegü gondja.)

Előre is köszönöm a segitségeteket.

Chip-TFF Creative Commons License 2003.05.30 0 0 243
Felraktam egy mai 1.5-ost. Pipecul muxik. ;)
Előzmény: Chip-TFF (242)
Chip-TFF Creative Commons License 2003.05.30 0 0 242
Nalam:
Mozilla 1.4b
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.4b) Gecko/20030507

Ja, elfelejtettem mondani: Win2K alatt mint latszik. ;)
Linux alol is megcsekkolom majd.

crockl Creative Commons License 2003.05.30 0 0 241
Nem fagy, de el vagy cseszve a menu, javascript-e is. Itt most a friss ropogos 1.4rc1 szerepelt :)
Előzmény: Chip-TFF (239)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.30 0 0 240
Szervusz Chip-TFF!

Röviden, nem.
Mozilla/5.0 (X11; U; FreeBSD i386; en-US; rv:1.3b) Gecko/20030301

Előzmény: Chip-TFF (239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!