Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 424
Az alufelnit kifelejtetted, úgyhogy már 4 milla fellett van!
Előzmény: fabris123 (421)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 423
Tényleg, az árat nem is figyeltem! .....és akkor még megkérdezik a nők, hogy miért tartjuk őket butábbnak az autók terén!(tisztelet a kivételnek, mert van olyan is!)
Előzmény: fabris123 (421)
fabris123 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 422
Király lehet egy több mint 1 tonnás kocsihoz egyliteres háromhengeres motort adni, jól vannak azOpelnál? Már a Grandéhoz is botrányos az 1.2-es motor és SZVSZ a Corsa se lesz könnyebb...
Előzmény: rígel (419)
fabris123 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 421
Hát én is ezért akadtam ki. 10 perc körbevizslatás és 10 perc tesztvezetésből többet megállapítok mint ebből a "tesztből". A legjobban meg az tetszett, hogy a végére 3,6m-t irtak a tesztautó árának. A Dynamic 1,3MJet 90LE 5 ajtós alapára tényleg annyi. Ja, hogy a tesztautón van metálfény (+70e), automata klíma (+250e) , mp3 rádió (+20e), elektromosan állítható tükrök (+20e) akkor mennyi is a tesztautó ára:3960e. Ha tényleg 3,6m lenne egy ilyen felszereltség gondolkodás nélkül már becseréltem volna a Puntómat.
Előzmény: rígel (406)
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 420
utóbbi hozzászólásomat visszavonom, megnéztem mégegyszer! Első olvasatra több motorra emlékeztem.
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 419
A motorválaszték ezért egy kicsit bőségesebb, mint a Fiat-nál
Előzmény: aTom_DJ (418)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 418

Totalcar új opel corsa cikkjéből: "Europe tervezőinek nem sikerült olyan szép és egységes formát kialakítani mint a Fiatnak a padlólemeztárs Grande Punto esetében, de a többi vetélytársénál semmivel sem tűnik rosszabbnak a kisautó külseje."

Ott a pont!

és úgylátszik nemcsak a punto motorjai olyan kicsik, az új corsa egy súlyban lesz a puntoval és 1literes 3 hengeres moci az alap :O

aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 417

Fűteni fűt, már hamarabb is, tehát nem dideregtem már az 5. megtett km után! Jó dolog az az állófűtés az biztos! Amég nem ér közelébe az üzemi hőmérsékletnek addig viszont nem hajtom!

Előzmény: Varshi (415)
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 416
Mielőtt megrendeltem a Grande-mat, az összes Fiatos ismerősömet - 6 család- megkérdeztem, hogy mi a véleményük. Mindegyikük maximálisan elégedett. (Nem úgy mint a Renault-os ismerőseim)
Én még csak fórumokban olvastam szar Fiatokról, de ezt nem azért írtam le mert kételkednék bárkinek a szavában ezzel kapcsolatban!
DE!
Szerintem bármelyik márkából (még a hiper szuper Toyotából és Mazdából is) kifoghatsz olyan példányt, aminek állandóan valami kínja van, legfeljebb a Fiat esetében nagyobb a valószínűsége.
Ez a valószínűsg csökken most le a Grande Punto-tól kezdve (remélem, a FIAT érdekében is) ígéreteik szerint. És én hiszek nekik, mert tudnak ők autót csinálni, mint már írtam egy előző hozzászólásomban, és most elemi érdekük is ez.
Kb fél éve terveztem az autó vásárlást, nagyon szemeztem egy 115 lovas For focus trend-del, mégis hezitáltam, vártam a z új clio-ra, kipróbáltam, nem hatott meg. Aztán megláttam élőben a Grande-t, és ezután 2- héttel megrendeltem! Remélem vagyunk még páran, akik nem csupán észérvek miatt vesznek meg egy autót, hanem kinézetre is- mi legalább megismerjük a kocsinkat a parkolóban, és mielőtt beülünk gyönyörködünk benne egy sort... még 2-3 év múlva is.
Varshi Creative Commons License 2006.01.23 0 0 415

Az üzemi hőmérsékletet 20km megtétele után sem érte el :))))))))

 

Ha a terveim szerint alakulnak a dolgok a köv. autóval, nekem az első "tuning" az állófűtés lesz. Ne kelljen már egy sokmilliós kocsiban fáznom. Ráadásul a tubót se nyírja ki a hidegen való hajtás...

 

Fura dolog, hogy nem terjedt még el jobban.

Előzmény: aTom_DJ (413)
Varshi Creative Commons License 2006.01.23 0 0 414

De hát működött végül, nem? :]

 

(Nekem úgy adták át a Puntót, hogy

- nem működött a légkondi (csókolom, nullrevízió?? nem télen vettem át!!)

- döglött volt az akksi, helyben cserélni kellett

Úgy adták át a Stilót, hogy

- nem működött az esőérzékelő, mert valamit berheltek és rossz helyre kötöttek a riasztónál...)

 

Folytassam?

Előzmény: aTom_DJ (412)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 413

Akkor reménykedek, hogy a puntot is jól kifogtuk :)

Ma igen kemény minuszok voltak felénk, de indult rendesen. Az üzemi hőmérsékletet 20km megtétele után sem érte el :))))))))

Előzmény: Varshi (411)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 412

Ha ezért is veszel KIA-t akkor nem hinném, hogy azt majd jobban tisztelik a családban! Legalábbis szerintem, mivel kórai, nem részesül nagy tiszteletben(sajnos)! Reméljük majd bebizonyítja, hogy Őt igenis tisztelni kell, mert jó!

Most vett egy Sevrolé kanost a szembeszomszédunk, és úgy adták át, hogy nem lehetett bezárni a kocsit! Visszavitte, megütögették megrázták, assszondják jó ez, már működik is :|! Ez azért már vicc!!!! Ez működhet magyarországon, az EU-ban???

Előzmény: Mazso8 (407)
Varshi Creative Commons License 2006.01.23 0 0 411
Igen.
Előzmény: aTom_DJ (410)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 410
Apámnak 5éves fiat scudojával defekten kívül más baj nem volt! Stilomban 2 aksi tönkrement 1 év alatt de más semmi. Bátyjámnak 4éves seicentoval még defekt sem volt! Akkor az én családom fogja csak ki a jó fiatokat(kivéve a stilot)?
aTom_DJ Creative Commons License 2006.01.23 0 0 409

Ez a teszt valóban nem egy igazi teszt, de az összesítés végén ezen jót röhögtem: "magasra felemelhető az ülés, így az apróbb termetű fehérnép jól láthatja az autó elejét..."

Nem lehet olyan magasra ülni, hogy lásd az autó elejét, bár tényleg extra magasra fel lehet emelni :D

Jobb volt a bravo formája :|? Na azért ez egy kicsit túlzás sztem!

A gyenge meg mihez képest gyenge? 90lóval 1145kg-os kocsi nem fog repülni ezt mindenki tudja, de ne is foglalkozzunk már azzal a tesztetel szerintem!

Sajnos sokan el vannak tévedve, hogy a fiat milyen szar!

Ez a punto talán bejön a fiatnak(végre...)

Úgy néz ki, hogy idén a Ferrari ismét visszaveszi az uralmat az f1-ben mert Schumacher 3 tizedes előnnyel tartja a jerezi pályán a körrekordot V8-al! Tudnak azok az olaszok, Csalonzónak meg nem lesz idén is mázlija, ő pont ugyanolyan mint Villneuve volt régen.

 

Más

Szerdán viszem egy 3000-es olajcserére

Varshi Creative Commons License 2006.01.23 0 0 408
Tökéletesen megértelek, én ugyanígy jártam, csak 2-szer is: és újonnan vásárolt Fiatokkal.
Előzmény: Mazso8 (407)
Mazso8 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 407

Valószinűleg az F1-es autók fejlesztésére egy kicsit több pénzt fordítanak. Miután megvettem a Bravot én is folyamatosan kaptam az ívet a családtól ismerősöktől, hogy miért Fiatot vettem. Meg hogy szét fog esni alattam stb.. Persze ezekre a beszólásokra mindíg haraptam, igyekeztem mindíg kiállni a márka mellett. Sőt azt terveztem, hogy a következő autóm is Fiat lesz /Grande/. Másfél évig nem is volt gond vele, nagyon szerettem. De amit az utóbbi kb 10 hónapban produkált végleg meggyőzött arról, hogy soha az életben ne vegyek még egyszer Fiatot!!! Pedig nem sajnáltam rá a pénzt, mindíg cseréltettem mindent amit kellett, nem úgy voltam vele, hogy hajtom amíg szét nem esik, gyakrabban cseréltem az olajat stb.. Már több mint a fél autó új, mégis mindíg elromlott valami. Az utolsó két hónapban pedig végleg betelt a pohár! Kb. 150e-ft ot költöttem rá. Ez karácsony környékén pont jól jött! Az autó elvileg most is tökletes hibátlan állapotban van, és lehet hogy ez így is marad jó ideig. Sőt valószinűleg jól jár vele az aki megveszi majd, de én már semmiképp sem tartanám meg. Egyszerűen azért, mert már nem bízom meg az autóban! Folyton az jár az eszemben, hogy csak nehogy valami elromoljon. Nem merek már vele hosszabb útra menni. És ami a legrosszabb, /és ez volt az egyik fő oka annak, hogy a Kiát választottam, még ha nem is olyan szép mint a Grande/ hogy mostanában azt vettem észre magamon, hogy amikor a családban, vagy az ismerőseim leszólják a Fiatot, csak lesütöm a szemem, és már nem tudok mondani semmit! Hát így jártam Én a Fiattal. Bármi lesz is fikázni sohasem fogom, de már megvédeni sem tudom. Szívből remélem, hogy a Grande Puntó valóban egy jól sikerült, hosszútávon is megbízható autó lesz, és kihúzza a fiatot a kátyuból! Atom gratulálok az autódhoz, nagyon szép! Valószinűleg én is pont ilyet vettem volna, ezzel a szinnel. Használd egészséggel!

Üdv!

Előzmény: rígel (401)
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 406
Te ezt a szutykot tesztnek nevezed? Egy 8.-os gyerek különbet ír, ha beültetik 1 órára a kocsiba. Tulajdonképpen tényleg nem ír semmit. A végére meg odabiggyesztenek egy műszakiadat táblázatot, ami 6 millió helyen olvasható, és akit érdekel a Grande már kivülről fújja.

Az ilyenektől mindig felhúzom magam
Előzmény: fabris123 (404)
fabris123 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 405
8-9l-es átlagfogyasztás mellett csodálkozol?
Előzmény: ismeros (403)
fabris123 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 404
Szeretem az ilyen teszteket, csak éppen semmi konkrétum nincs benne. Miért engednek nőnek autót tesztelni? Hülyén nézne ki ha a pasik meg rúzst tesztelnének...
Előzmény: rígel (402)
ismeros Creative Commons License 2006.01.23 0 0 403
A mazda fórumon valószínüleg sokaknak van FIATjuk.Így bőséges tapasztalattal bírnak.
Esetleg második autóként használják a rizsrakétát? :P
Előzmény: ERP (396)
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 402
olvastam. Ezért a "tesztért" ugye nem fizetnek!? Répa Kata 2
Előzmény: Varshi (399)
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 401
Ezt én is így gondolom, és a jó öreg Luca is. Mindenki szidja az olasz munkát, de azért ne felejtsük el, hogy ha olyan F1-es kocsit tudtak építeni, ami jó pár évig fölényesen uralta a F1-et, akkor mégis csak tudnak valamit az autógyártásról ezek a "trehány" digók... Szóval Luca már letett egy-két dolgot az asztalra- én hiszek neki.
Előzmény: fabris123 (398)
Varshi Creative Commons License 2006.01.23 0 0 400

> A fiat 1.3D-je 120lovas lesz még idén elvileg :P)

 

???

1.5-2 éve igérnek egy 100 lovas verziót belőle, de még az se jött ki. Vagy ez csak poén volt?

 

 

> De ha ilyen erős akkor, hogy a búsba lehet a 0-ról 100-ra gyorsulása 11,5s ha az autó menetkész tömege mindössze 1131kg :|?

 

Valszeg 5sebességes a váltója.

Előzmény: aTom_DJ (394)
Varshi Creative Commons License 2006.01.23 0 0 399
fabris123 Creative Commons License 2006.01.23 0 0 398
A régi Puntó az tényleg f*s nekem is olyan van. A motorral nincs baj, de azon kivül kezd minden elromlani benne 3 évesen. A Grandéról meg majd kiderül hogy jó lesz-e. Ha az olaszok ezt is eltolták, akkor nekik viszont roló, mert ez az utolsó mentsváruk, hogy kimásszanak a szép nagy "illatos" kupacból.
Előzmény: ERP (396)
rígel Creative Commons License 2006.01.23 0 0 397
Biztosan jó autó a Rio, de ez a Grande Punto fórum!!! Ezért nem is ide írom le a véleményemet róla... pedig van nekem is.
ERP Creative Commons License 2006.01.23 0 0 396
Hát nem tudom, hogy milyen a grande punto, de magáról a puntóról meg a fiatról sok rossz véleményt olvastam itt:mazda autó fórum.
fabris123 Creative Commons License 2006.01.22 0 0 395
A Riót én is nézegettem a Kia nyílt napon, kivülről nagyon tetszik, de a műszerfal és a középkonzol látványa elég elkeserítő. A nyílt napon csak az alap Rio volt, a magasabb felszereltségűeknek szebb valamivel a beltere?
Előzmény: GRoman (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!