Keresés

Részletes keresés

Jacktwoo Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128877

Amíg rezsicsökin belül tudsz maradni, addig nagyon hosszú a megtérülési idő.

Szerintem.

Előzmény: rage. (128876)
rage. Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128876

Ami még fontos lehet,hogy 21fokra állítva hozza a 900-1000m3 fogyasztást. Bár a csajok itthon nem boldogok annyira ettől:)

Előzmény: rage. (128875)
rage. Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128875

Igen ez a kérdés nem hagy nyugodni. Milyen komfortot hoz ha hoz. De az 1 mill is kérdés mert maga a kazán mondjuk 400k a hozzá plusz extra dolgok gondolom még 100k. Mondjuk a felrakás nem kerül pénzbe csak az engedélyezés. Kémény nem változik mert oldalfali most is. A radiátorokon gondolom nem kell változtatni.

Előzmény: nagykunsági (128874)
nagykunsági Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128874

A kondenzációs is annyi karbantartást igényel, mint a turbós. Az, hogy az emberek elhanyagolják, és csak akkor látja szakember, mikor gond van, az nem tesz jót a turbósnak sem. 

Nem olyan bonyolult, egyszer beállítod és évekig megy. Én speciel nem használok időjáráskövetést, sima on-off termosztát van. 

 

 

Ha éves szinten 1000m3 a fogyasztásod, akkor anyagi oldalát nézve nagyon soká fog megtérülni. Jelenlegi gázárak mellett. 

Csere közelíteni fog az 1 millához. 

Előzmény: rage. (128873)
rage. Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128873

Üdv. Sokat olvasgattam az elmúlt időszakban kazáncsere ügyben. Mert elgondolkoztam,hogy lecserélem az immergas eolo 23-as kazánomat. Amihez 8db radiátor van kötve egy kb 100nm-es házban. De ami lényeg,hogy ugye egy kondenzációs kazánt tervezek/tem. Több helyen kérdést is tettem be:)

Viszont olvasgatva azért elég bonyolultnak tűnik működésileg a kondenzációs a turbós kazánhoz képest. Karbantartásilag és vezérlésileg(időjárás követés, alacsony moduláció) Kérdés megéri e lecserélni. Komfort vagy gazdaságilag. Kb 1000m3 megy el éves szinten jelenleg fűtés és némi hmv készítésre. De nem akarom ,hogy bonyolultabb legyen az életem egy kazán miatt:)

A radiátorok kb 8-10 évesek sztem rézcsöves rendszerrel.

nixon70 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128872

20-as

Előzmény: nixon70 (128871)
nixon70 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128871

Csináld azzal.

Előzmény: reg1000 (128870)
reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128870

3 méter, van közte egy sarok.

Előzmény: nixon70 (128869)
nixon70 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128869

Milyen távolságra van a két radiátor?

Előzmény: reg1000 (128868)
reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128868

Ha kicserélem a csövezést pp-e süthető csőre, az javít a helyzeten?

Abból milyen átmérő kéne?

Amúgy fütésbolt ajánlotta az 5 rétegü 16-ost.

reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128867

Ok, köszi.

nixon70 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128866

A 16-os 5 rétegű csatlakozója az szűkítés.

Előzmény: reg1000 (128863)
Kapocska Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128865

"Kazán állítás google,"

 

A Google neked is segít ,miért szar az egész.

Előzmény: reg1000 (128863)
cucu Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 128864

Ja, ha sorba van kötve a kettő radiátor, akkor ne várj nagy meleget! Kb. a negyedét fogják leadni, mintha nem sorba lennének kötve.

Előzmény: reg1000 (128863)
reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128863

Egy nagy radiátor volt, most kettő kissebb.

A régi, az a darázs 160-as radiátor, nem tudom az adatait.

Az új, bauhausos sanica 100-as, 2db sorba kötve 16-os 5 rétegűvel.

Termofej van, de nyitva. Lehet, hogy nyitva is megfogja a vizet valamennyire?

Kazán állítás google, de biztos jó, mert reagál rá rögtön.

238-as menü.

Kipróbálom termofej nélkül, hátha az is számít.

 

Előzmény: Kapocska (128862)
Kapocska Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128862

„ csőkereszmetszet ugyan az.”

Gondoltam,hogy az elágazásig nem cserélted, de onnan hogyan megy?

A „teljesítménye” a kettőnek mennyivel nagyobb v. nem  a réginek?

Termofejek vannak?

„Milyen leírásra gondolsz?”

A kazánéra ahol írnak a szivattyúról meg a teljesítmény állításról.

Előzmény: reg1000 (128861)
reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128861

Nem került be szűkítőelem. Az új radiátorok torlója nyitva van, csőkereszmetszet ugyan az.

Milyen leírásra gondolsz?

Előzmény: Kapocska (128860)
Kapocska Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128860

„Nem melegedett,”

Valamilyen szűkítőelem került be a szerelésnél?

„Menüben a szivattyúsebesség eredetileg 2-re (modulációs) volt állítva.”

Hol van a leírása?

 

„Ha átállítom 1-re (gyors), akkor nem áll le a láng, de így nem lesz baja hosszútávon?”

Ha van ilyen állítási lehetőség akkor az üzemszerű működésnek számít és nem okozhat

meghibásodást (valójában a szivattyú fordulatán keresztül emelted az emelőmagasságát/nyomását).

Előzmény: reg1000 (128859)
reg1000 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128859

Van egy kis falikazán problémám.

Radiátoros központifűtés,

Ariston class one falikazán.

Kicseréltem a legtávolabbi legnagyobb radiátort két kissebbre.

Nem melegedett, ezért zártam a közelebbi radiátorokon a torlószelepeken.

Azóta melegszik legtávolabbi is, viszont a kazán lángja elég hamar leáll.

A visszatérő cső közel sincs olyan meleg mint az elmenő.

A szivattyú megy tovább, aztán visszakapcsol a láng is pár perc múlva.

Menüben a szivattyúsebesség eredetileg 2-re (modulációs) volt állítva.

Ha átállítom 1-re (gyors), akkor nem áll le a láng, de így nem lesz baja hosszútávon?

Ha 0-ra (lassú) állítom, akkor is sűrűn leáll.

Ha kinyitom az összes torlót, és a sebességet 2-re állítom, akkor sem állogat le, de úgy meg nem elég meleg a távoli radiátor.

Szóval az a megoldás, hogy gyorsra állítom a szivattyút?

Vagy valami más baj van?

 

Kapocska Creative Commons License 2024.01.06 0 0 128858

„Ha fent leszigetelem, akkor van lent szikra, be is gyullad az őrláng.”

Akkor már nem fagynak meg a lakók.

„nem húzza el eléggé az érintkezőt,”

Lehet kopás ,elhajlás……

Pl. ha a megnyomott rész 0.5mm-t kopik akkor az érintkező távolság több mm-rel csökken.

Vedd ki azt a kilincsművet és nyújtsd meg (kalapács)  azt a részt amit nyom a gázszelep  indító gombja hogy nőjön a távolság.

 

„Miért csak a begyújtáskor enged szikráztatni lent?”

Nem csak akkor.

 

„De ha mégis valaki benyomja a szikráztatót akkor”

A sorrend az, hogy megnyomod a gombot és szikráztatsz és ,ha a termomágnes bent tartja akkor üzemkész/üzemelhet aztán nyugodtan szikráztathatsz a feltétele adott (eltávolodott az érintkező nem csinál "rövidzárlatot").

 

Előzmény: kacagógerle (128857)
kacagógerle Creative Commons License 2024.01.05 0 0 128857

Pontosan 50 éves technika, 74-ben épültek ezek a házak.

Ha fent leszigetelem, akkor van lent szikra, be is gyullad az őrláng. Az a gáz:-), hogy a gomb benyomásakor nem húzza el eléggé az érintkezőt, emiatt fent szikrázik a gyújtogatáskor(összehasonlítottam az érintkezőtávolságot egy megfelelően működő ugyanilyen konvektorral).

A lényegét viszont még mindig nem értem. Miért csak a begyújtáskor enged szikráztatni lent? A begyújtást követően úgy sem szikráztat senki, hiszen begyulladt és üzemel. De ha mégis valaki benyomja a szikráztatót akkor mikor már a begyújtott konvektor ég, mi történik? Elvileg semmi, hiszen van már ott láng.

Előzmény: Kapocska (128832)
nagykunsági Creative Commons License 2024.01.05 0 1 128856

Akkor neked nagy szerencséd van.

 

Nálunk anno mikor vették át a gázkazánt, kijött a kéményes kifúrta és úgy hagyta. Így szoktuk, mondta.

 

Nálad legalább megpróbálta beragasztani. 

Előzmény: TelegdiJ (128853)
Kapocska Creative Commons License 2024.01.05 0 0 128855

Elvileg szükséges egy mérési lehetőség:

 

KiMI1.1:2022.12.16

7.9.5.az összekötő elemben a megfelelő tüzeléstechnikai elemzések, mérések elvégzéséhez szükséges mérőnyílás nem áll rendelkezésre,vagy az ingatlan használója nem járul hozzá a kialakításához.

 

Ha nincs ,jegyzőkönyv, .....................

 

Általában szén-monoxid szintet mérnek ,mert az sok mindent elárul .

Nem tudni mekkora a furat ,de egy lemezcsavart valószínű bele lehet hajtani v.

 egy lemezből hajlított kör alakú bilincs (3-3 cm fedéssel).

 

Előzmény: TelegdiJ (128853)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.05 -2 0 128854

Valószínűleg tömegáramot kell mérni a közös kényénre csatlakoztatott összes készüléknél. Meghatározott távolságra az égéstértől. Az meg csak a lukon keresztül lesz pontos, megbontott rendszernél már más lehet.

Hogy eddig hogy csinálták nem tudható.

Nem kell aggódnod.

Abban a csőben depresszió van, onnan semmi nem jöhet ki, a lukon sem. max befelé egy pici ha szarul ragasztotta.

Egyébként attól a luktól pár10centire van egy sokkal nagyobb luk, az maga a cső vége az égéstér felett. Ha visszajönne valami akkor az ott is simán jöhetne, meg jöhetett volna eddig is.

A lukat legközelebb fordíttasd befelé, hogy ne látszódjon. Igaz, hogy csúnya, de maga a kéménycső sem lehet a lakás dísze, gondolom.

 

A kéményellenőrzés és a készülékkarbantartás két teljesen különböző dolog. Jogszabályok írják elő, hogy mit mikor, miért. Az egyik megvolt, jön a másik.

Előzmény: TelegdiJ (128853)
TelegdiJ Creative Commons License 2024.01.05 0 1 128853

Tisztelt mindenki!

 

A múlt héten sorellenőrzés volt nálunk a társasházban, a szokásos 2 évenkénti kéményellenőrzés. A két kiküldött illető megérkezett, és megkezdték a nézelődést. 

Majd az egyik laza mozdulattal átfúrta a fürdőszobai vízmelegítő elvezető csövét, mert -szerinte- úgy jobban tudnak mérni...Évekig simán megfelelt a normál mérés. A tag szerint mindenhol kifúrják már... Ennek ellenére pl. az alattam lakónál semmi fúrást nem hallottam. Ezek után valami hőálló fémszínű ragasztódarabbal leragasztotta a fúrógép nyomása miatt kissé a lyuknál benyomódott csövet... Szerinte az úgy jó. Ennek ellenére azóta rohadtul nem érezzük magunkat biztonságba, bárki bármit is mondjon arról a fasza ragasztóról! Ezt nagyjából ahhoz hasonlítanám, mintha egy kerti felfújhatós medencét vágtak volna ki, hogy megnézzék, jó e belül, majd frankón megfoltozták volna egy matricával. Gyakorlatilag pont a lényege veszett oda a csőnek, ami eddig teljesen zárt, lyukmentes, szivárgásmentes volt. Ez most mi?????! Megmondom őszintén, nem akarok rosszat senkinek, ezért nem hívtam fel eddig a központjukat. A vizsgálat után közölték, hogy minden f.sza, minden áll mint a cövek, tökéletes. Majd ráírta a papírra, hogy "Karbantartás szükséges". és közölte, hogy "idén jönni fog egy szerelő"... Magyarra fordítva: minden klappol, ingyenes a vizsgálat, de azért idén jön egy szerelő, aki mint tudjuk 10 ezerért még csak köszön.. szerintetek tegyek panaszt a központnál? A cső nagyon a begyembe van, totál putri kinézete lett, de legfőképpen a biztonságérzet ugye...Simán megcsinálhatta volna azt,. hogy a csövet felül kicsit kihúzza a falból és odadugja a szondát nem? Felháborító! 

trebront Creative Commons License 2024.01.03 0 0 128852

tippre: Szárnyas utca valamelyik háza. mégsem az üllőire néz.

jó kis 60-as évekbeli ("boldogságot az 56 után csöndben megalkuvóknak") ház.

mini konyha, ablak nélküli fürdő, ablak nélküli külön WC.

építőanyaghiány, munkaerőhiány, kommunista szombat, csak a határidő számít (műszaki tartalom, minőségbiztosítás, terv: nem számít) stb..

 

maradék tippem: pince és a szellőző csövek átnézése (és kitakarítása) a teljes házban! légszűrő minden szellőzőnyílásra.

esetleg valamelyik szomszéd szilikaport őröl otthon és rossz csőbe fújatja ki az elszívójával.

ilyen háznál láttam olyat h a lakásonkénti külön szellőzőcsövek a záró vasbeton födémtől felfelé hiányoztak. onnantól 1 db 120x20cm kürtő volt az egész (pince-mosókonyha, fürdők, wc-k, wc.strang és konyhaszellőzők egyben). legfelső lakó panaszkodott is az idegen szarszagra nagy szélben.

Előzmény: trebront (128851)
trebront Creative Commons License 2024.01.03 0 1 128851

bocs, ujraolvastam: gyűjtőkémény és már bélelt. de a bélelés nem oldotta meg a bajt. tehát nem magából a kéményfalból jön a leváló anyag.

magántulajdonu a ház, miért is fizetne bárki is neki ezért?

magyar államot (vagy állami szervet) perelni pedig szélmalomharc, bármekkora mocskos dolgot is csináltak

Előzmény: trebront (128850)
trebront Creative Commons License 2024.01.03 0 1 128850

én nem azt olvastam ki a cikkből, h a kéményből jön, hanem azt, h a lakásban mindenhol megjelenik.

ha nincs CO mérgezés, akkor nincs kéményből visszaáramlás, vagyis nem a kéményből jön.. szerintem.

de nem voltam ott, nem láttam semmit, csak a cikket, aminek a fele biztos, h pontatlanul volt megfogalmazva, mert sem a tulaj (dühből, tudatlanságból), sem az újságíró (mert semmihez sem ért) nem érti, h mi is történik, így fel sem fogja, h hibásan írja le a cikket.

csak hergel.

hivhatták volna még az Elműt is, meg a vízműveket is, hátha...

kéményes megmondta h a kémény rendben, nincs visszaáramlás. nincs is több dolga vele (ha gyűjtőkémény, akkor minden kapcsolódó lakásba be kellett mennie, de ez nem derült ki).

az én tippem látatlanban: szellőző az üllői út járdaszintjén szivja a friss levegőt (tele mocsokkal, fékporral, dizelkorommal). beinditják a nyílt égésterű vizmelegítőt, ami elindit egy légáramlást: kéményen kimegy a gáz égéstermék, szellőzőből felszívja a friss=koszos utcai levegőt.. be a lakásba.

műszaki megoldások?

villanybojler (kémény és szellőzők lezárása), egész épület szellőző átnézése/átalakítása.

Előzmény: Capt.IQ229 (128849)
Capt.IQ229 Creative Commons License 2024.01.03 -4 3 128849

Ha egy kéménynyíláson befelé jön anyni por amit emlegetnek ott semmilyen készülék nem tud üzemelni. Vagy ha igen akkor hamar elpusztulnak a humanoidok a lakásban.

7-8 év és többmillió befektetés helyett ki az a hülye aki nem vesz egy 50eFtos villanybojlert. Hanem tüdőbeteggé teszi magát direkt, csakazértis.

Nincs itt mit vizsgálni, retkes ballibsi hergelőgárda. Pfujjj...

Előzmény: trebront (128848)
trebront Creative Commons License 2024.01.03 0 0 128848

azoknak a házaknak rendszerint a pincetérből indul a "frisslevegő" szellőzőkürtőjük.

én ott is szétnéznék... meg mindenhol, amivel van bármilyen légtechnikai kapcsolata a lakásnak.

a kéményes ezeket le.szarja, az ő dolga csak a kémény meg a CO. és igaza van, a többi nem az ő dolga.

Előzmény: cucu (128843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!