Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 694
Amúgy lesz 180 lovas nem olajkályha sport grande is... :)
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 693
Hát a civic abszolút nem tetszik... Néztem, de nagyon nem az én izlésvilágom...
GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 692
Ezért írtam először azt, hogy "hasonló teljesítményű". A Punto sem éppen madárcsontú, úgyhogy mondjuk azt, hogy egy nagyságrendben van a kg/le arányuk. (A 0-100-ra gyorsulásuk közel azonos, legalábbis emlékszem, hogy papíron mindkettő csak kicsit rosszabb, mint a 17 éves szakadt vasam (148LE/1160kg, hátsókerékhajtás, 8,2s százra).) De legyen jobb pár tizeddel a Punto. Egy négytagú család családi autójának akkor sem alkalmas, a Honda meg igen (bár a csomagtere annak is kisebb, mint a 75-é).
A "nyomatékszegénységre" meg ne vegyél mérget. Minden dízeles a nyomatékkal jön, csak azt felejtik el, hogy a főtengelyen ugyan nagyobb a nyomaték, de a max fordulatszám kisebb, ezért hosszabb áttételezésű váltó kell hozzájuk, így a hajtott tengelyen jelentkező nyomaték már egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb... 2000 alatt - amíg nem tölt a turbo - meg többnyire sehol sincs a híres dízelnyomaték. (De a MJet pont azért jó, mert azt lehet szinte benzines módon is vezetni... :-))

Félreértés ne essék, a maga kategóriájában nagyon jó a Grande Punto, nekem nagyon tetszik (főleg a kanyartulajdonságai, majdnem olyan élvezetes vezetni, int a transaxle-t, driftelni persze nem tud). Olyan 90LE-s változatot, mint a tiéd, vennék is, mert jól néz ki, jól megy, keveset fogyaszt, kedvező a biztosítása, stb. De az 1.9-es "sport" változat (hogy lehet egyáltalán egy 8V olajkályha sportos?) áráért - ahogy mondani szokás - "már autót is lehet kapni". :-)
Előzmény: aTom_DJ (691)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 691

hiába a +10le, nem csak az számít! Ott van a súly többlet meg a nyomaték szegénység!

GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 690
Valóban nem ellenfelek, mert a Civic egy számmal nagyobb... Ezért nem is lehet az alap benzines GPuntot az alap benzines Civichez hasonlítani (ami történetesen 10LE-vel erősebb, mint a csúcs GP :-)) De ha arról van szó, hogy milyen autóba fektessünk 4,6 millát...

Na persze, gázolaj "okosba"... Nem vagyok az a típus.
Előzmény: aTom_DJ (689)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 689
Nana, azért azzal vigyázz, hogy nem fogyaszt többet ;)! Igenis olcsóbb a gázolaj, ne akard, hogy kifejtsem bővebben! Formailag meg egyértelműen a grande a nyerő, dehát miért beszélgetünk róla, mert valójában nem is ellenfelek!?! A civicnek megvan egy rajongótábora, akinek tetszik, nem mindenkinek tetszik mindenkinek ám az űrhajó feeling! Grande sport 1,4 benzinessel meg asszem csak 3,5! Inkább ezt hasonlítsd akkor ahhoz az árhoz!
Előzmény: GRoman (688)
GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 688
aTom_DJ:

Nem mondtam, hogy diesel... Van annak rendes benzinmotorja, nem vagyunk rászorulva az olajkályhára... (Nem vagyok egy nagy dízelfan. Ez a Multijet még szalonképes, és a G.P. motorpalettája meg árazása direkt van úgy kialakítva, hogy jóformán nem érdemes benzinessel venni.)

Mindenesetre ugyanannyi pénzért egy számmal nagyobb, hasonló teljesítményű autó... (Még fogyasztani se fogyaszt lényegesen többet, Mo-n pedig nem olyan nagy az árkülönbség a benzin és a nafta között...)
Előzmény: aTom_DJ (686)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 687
Persze, hogy megnézik! Valaki már írta is, hogy a sok unalmas külsejű autó között feltűnik!
Előzmény: yasuni (685)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 686
4,6 millából veszel dízel civicet? Ügyes ember lehetsz! Én már olyanokat hallok hogy dízeleket már csak 2007-re tudnak hozni :SSS! Én egy évet nem várnék kocsira, az tuti! Addigra lehet hogy kijön egy új modell és úgy megbánod mint az állat, hogy nemsokára el kell menned megvenni mert megrendelted, "de mikor is??? El is felejtettem már!"
Előzmény: GRoman (684)
yasuni Creative Commons License 2006.02.21 0 0 685
Azért még mindig megnézik. Eddig 2 láttam a sajátomon kívül. Egyiket rendszeresen.
Előzmény: aTom_DJ (682)
GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 684

rígel:

 

Freudi elszólás? Most már jön a tavasz, aztán lehet az autó ablakán sasolni kifele, hogy milyen "emlősök" állnak a megállóban... :-))

 

Szarvyman:

 

Le se tojd azt a cikket. Csak a negatívumokat hangsúlyozzák. Télen minden autó többet fogyaszt (bár a dízelek elvileg kevésbé). A végkifejlet azonban szvsz. igaz: nem érdemes G.P.-t venni ezzel a motorváltozattal. Ha van 4,6 millád, és a Sport Punto vagy a Leon között ingadozol, akkor válaszd a... Honda Civicet. (Igaz, per pillanat októberi gyártásból tudnak rendelni. Nemcsak a GP kelendő...)

Előzmény: rígel (676)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 683
Előbb lemosattam a grandét, hiszen holnap lesz két hónapos és ne maradjon rajta az a sok sós dzsuva! Koszosan kék volt mostmeg aztaqrva színű :)))! Télen minden egyes mosás után ilyen élményem volt :)!
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 682

De milyen jó érzés ez, igaz? :)))

El sem tudod képzelni, hogy tavaly mennyire bámulták :PPP

Előzmény: rígel (675)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 681
Az tényleg kurva sok, de nem akarom elhinni, hogy annyit eszik! Ők ilyen 8-10literekről beszélnek! Szerintem egyáltalán nem pozitív hangvételű a teszt, csak úgy tűnik! Szerintem kb úgy jön le, hogy ez tök jó kocsi de ne vedd meg, mert nem lehet használni! Olvassátok csak el a cikkhez a hozzászólásokat, nagyon szídják a janikát, mert ez már nem az első eset!
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 680
Megvettem az előbb az autópiacot, abban van egy cikk az 1.9-es sportról, de ez is elég semmitmondó... Ott 7,8at jelölnek meg fogyasztásnak, ami ha jól rémlik a gyéri adat... Ha gondoljátok este bepötyögöm ide a cikket... (meg ha szabad ilyet egyáltalán... :) )
rígel Creative Commons License 2006.02.21 0 0 679
köszi, remélem úgy lesz
Előzmény: Csizi PII (678)
Csizi PII Creative Commons License 2006.02.21 0 0 678
Sok balesetmentes és szervizmentes km-ert hozzá :))
Előzmény: rígel (675)
Varshi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 677

> hogy ehetne kevesebbet is,

 

Ööö, konkrétan arról volt szó, hogy kurva sokat eszik. A feltüntetett adatok a hasonló teljesítményű benzines Stilómhoz voltak hasonlatosak, csak az nehezebb több mint kétszáz kilóval... Ez azért kicsit gáz, nem? Amúgy nem fikkantották, hanem elsimerték, hogy inkább más motorral vennék.

 

Szvsz poz. hangvételű volt a cikk annak ellenére, hogy az a motor nem éppen a legjobb formáját hozta. (Mondjuk az se kizárt, hogy valami nem volt vele oké...)

Előzmény: aTom_DJ (673)
rígel Creative Commons License 2006.02.21 0 0 676
bust=busz
rígel Creative Commons License 2006.02.21 0 0 675
Sziasztok!

Tegnap elhoztam a kocsit! Nagyon élvezem. Kicsit furcsa, hogy mindenki megbámulja a lámpánál és a bustmegállókban.
Holnapra csinálok majd képeket
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.20 0 0 674
Gondoltam, hogy valami nem stimmel, mert nem szabadna ennyit ennie. Nem is ismertem eddig az a5-öt, csak most ismertem meg, mióta keservesen punto sport teszt után kutatok... :)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.20 0 0 673
Ha te az a5-nek hiszel, butus vagy, már bocs! Nem az első cikkük, ami magyarul szart sem ér! Nem tudtak belekötni a kocsi külsejébe, akkor írnak fél oldalt arról, hogy ehetne kevesebbet is, de mindezt csak azért, mert német autó mániások!
Előzmény: Szarvyman (671)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.20 0 0 672

Gyári 17-es: 6,5Jx17 ET45

Ennyit tudok segíteni, sajna a többit nem :(!

Előzmény: v.ferenc (669)
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.20 0 0 671
Hát folyamatosan töröm a fejem, de akárhogyis, a punto felé hajlok, mégiscsak abba szerettem bele már jó régen... Mellesleg az ára is kedvezőbb. Viszont az a5-ös cikk lelombozott egy picit...
fabris123 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 670
Az új Seat-oknak elég katasztrófa kinézetük van tiszta jellegtelen dög mindegyik én is mindig keverem őket.
Előzmény: aTom_DJ (664)
v.ferenc Creative Commons License 2006.02.20 0 0 669

Sziasztok!

Érdeklődnék, nem -e hallotta valaki, hogy a gyári cd- lejátszó elvileg elő van készítve arra hogy hozzá lehessen csatlakoztatni winchestert. A kereskedésbe az értékesítő ember mondta.

És hogy tudja-e valaki hogy a könnyűfém felninek mi a pontos mérete. et- szám, /j ilyesmi.

Köszi!

yasuni Creative Commons License 2006.02.20 0 0 668
Akkor én vagyok a legszerencsésebb! Azt se tudom melyik csatornán van az autómánia és még 1et se láttam.
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.20 0 0 667

Hát szó, ami szó tényleg össze lehet keverni. Pont most voltam a szalonban és nézem a leon, aztán állt mellette egy másik, na mondom ez is az. Aztán nézem a hátsó kilincset, ja mondom mégse az, de akkor mi, hátrasétáltam, hát altea volt ráírva. :) Ki is próbáltam, de sajnos diesel nem volt tesztautóban, de a héten lesz és elvileg hívni fognak. Mondjuk ez a benzines sem ment rosszul, de a diesel biztos királyabb lesz a nyomatékossága miatt.

 

Egyébként gondoltam, hogy nem fognak válaszolni az e-mailemre, azért írtam azt, hogy válaszra sem méltattak, mert azt akartam kifejezni vele, hogy lesz@arják a néző véleményét, adják ugyanúgy a trágya műsorukat...

yasuni Creative Commons License 2006.02.20 0 0 666
Szerintem a grande egy sokkal karakteresebb autó mint a leon. Az is fog maradni az orra miatt. Nem hiszem, hogy le merik majd koppintani. aTom jól mondja, hogy leon=altea. Túlságosan hasonlítanak egymásra.
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.20 0 0 665

Mindenhol ennyire szaporodnak a grande puntok vagy csak a környékünkön???

Egy kis 3000fős községben lakom, és már 3 grande punto van :|! Tudom, hogy sokat eladtak januárban, de külön magyarországi adatokat nem láttam!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!