Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

DirtyBob Creative Commons License 2006.02.22 0 0 708
Na ezt sem igy szerkesztettem :(
Előzmény: DirtyBob (707)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.22 0 0 707
Civic 1.4i LS LE: 90 Gyorsulás (0-100 km/h, s): 11.8 Végsebesség (km/h): 177 Fogyasztás (város/városon kívűl/átlag l/100 km) 8/5.6/6.3 Saját tömeg (kg): 1130 Grande Punto 1.4 16V Emotion LE: 95 Gyorsulás (0-100 km/h, s): 11.4 Végsebesség (km/h): 185 Fogyasztás (város/városon kívűl/átlag l/100 km) 7.9/5.2/6.3 Saját tömeg (kg): 1040 Miert is ne hasonlítsuk a hona alap benzinesét? Illetve hol van a +10LE az alap benzin civic-ben a gp 130LE-hez képest? Hozzátenném hogy nekem is tetszik a civic, és én sem venném meg a dizel "sport" puntot 4,6M -ért, ha lenne annyi felesleges pénzem inkább várnék a benzines turbósra :) Ja és remélem holnap mehetek már a GP 1.3 multijet ért (75) :))
Előzmény: GRoman (690)
Lente Creative Commons License 2006.02.22 0 0 706
Hátha kaphat egy TS motort :-)
Előzmény: GRoman (705)
GRoman Creative Commons License 2006.02.22 0 0 705

Szarvyman:

 

Akkor nem szóltam...

(Ide írtam egész sokat az imént, de elnyelte a "server timeout"... Nem ismétlem meg, nagyrészt úgyis Off.)

 

Mindenesetre, ha tényleg lesz "igazi", benzinmotoros sport-Grószpunci (mondjuk olyan öthengeres "HGT-féle" motorral), arra fogom csorgatni a nyálam rendesen...

(Egyáltalán van most a Fiatnak valamirevaló, Euro4-et is teljesítő nagyobb benzinmotorja? Erősen hanyagolták ezt a fejlesztési irányt az utóbbi időben, attól tartok...)

Előzmény: Szarvyman (693)
Varshi Creative Commons License 2006.02.22 0 0 704
Hát a fogyasztást itt se dicsérik. http://origo.hu/print/auto/teszt/20060221fiat.html
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.22 0 0 703

Hát egy kisicsit igen!

Nyugodtan otthagyhatod pesten! Egy suzukit hamarabb elvisznek ;)!

 

A kanyarodáshoz visszatérve: nekem nagyon tetszik, biztosan közbe játszik a könnyű moci is, ezért orrtolás valóban nincs!

Előzmény: Lente (702)
Lente Creative Commons License 2006.02.22 0 0 702

"Nem tudtak belekötni a kocsi külsejébe, akkor írnak fél oldalt arról, hogy ehetne kevesebbet is, de mindezt csak azért, mert német autó mániások! "

 

Mert aztán mi meg nem vagyunk olaszautómániások... :-DDD

 

Ahogy egy teszten tiporják ezek a kocsikat, bármennyit fogyaszthat. Meg mostmár egyre nehezebben bírják betartani a károsanyagnormákat, aztán össze-vissza folytogatják szegény motorokat, aztán utánna csodálkoznak, hogy gyenge, vagy nyomatéktalan vagy sokat eszik...

 

A Grande teccik, kéne... de nem merném sehol sem otthagyni Pesten, annyira feltűnő.

A Pandám utodja egy 1,3 mjtd Grande lesz néhány év múlva remélem. (hacsak rám nem szakad valami bank, mert akkor Thesis-t :-))

 

ciao

L.

Előzmény: aTom_DJ (673)
GRoman Creative Commons License 2006.02.22 0 0 701
Varshi:

Nem, úgy értem, hogy lehet húzatni. A TS se nagy ász 2000 alatt, úgyhogy én úgy szoktam vezetni az enyémet (ha nem sietek), hogy váltás végére essen vissza a fordulat kb 2500-ra. Ugyanígy vezettem a GP-t is tesztvezetéskor, bár a szalonos rá akart venni, hogy váltsak el 3000-nél, de nem hallgattam rá. (És úgy még tűrhetően haladgatott is a 75 lovas, de a 90LE azért kell bele szvsz.)
Előzmény: Varshi (696)
GRoman Creative Commons License 2006.02.22 0 0 700

Nem ő mérte, de valamelyik cikkben benne volt. De amit tapasztaltam, annak alapján simán el is hiszem. És közben még le se rázza az ember veséjét. Szóval Grande Punto futómű rulez! (Mármint a ma is gyártott, elérhető árú autók között értve.)

Az ilyen kis elsőkerékhajtású szutykokra egyébként jellemző orrtolás a GP esetén valszeg azért marad el, mert a kisdízel csupa alu, elég könnyű, és tán még viszonylag hátra is sikerült rakni a tengelytávon belül.

Előzmény: alázógyík (699)
alázógyík Creative Commons License 2006.02.22 0 0 699
Lemérted? :-))

Előzmény: aTom_DJ (698)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.22 0 0 698

Hát nemtom, nekem csak a sajátommal van tapasztalatom, és sokkal jobban tetszik mint egy benzines, kár a hangjáért :(!

Tuti, hogy lesz 180lovas grande! Túl nagy sikere van!

GRoman: A kanyarsebessége a puntónak nagyon kiemelkedő: 0,98g!!!!!

Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 697

Hát a mai autópiacban ezt írják: "Amíg valamikor az év végén be nem mutatkozik a Grande Punto 180 lóerős, 1,6-os turbómotorral szerelt valódi sportváltozata, addig ez a 130 lóerős dízel tartja a frontot - sport néven"

 

Én erre hivatkozva írtam, hogy lesz...

Varshi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 696

Te koma, szerintem ezt hagyd, ebből legutóbb csúnya flém lett a Stilo topicon is. :s

 

 

> (De a MJet pont azért jó, mert azt lehet szinte benzines módon is vezetni... :-))

 

Miért, ha neked egy motor a használható fordulatszám alsó 40%-ában tök döglött, akkor az olyan, mint egy benzines? ;)  Hopp, ez már a benzin vs. dízel topicba való. :D Na jó éjt.

Előzmény: GRoman (692)
Varshi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 695

> Amúgy lesz 180 lovas nem olajkályha sport grande is... :)

 

Ja, rögtön beparkol majd a 20V turbós Stilo mellé, mi? (Meg a nagyteljesítményű Panda, meg a...) Ja.

Előzmény: Szarvyman (694)
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 694
Amúgy lesz 180 lovas nem olajkályha sport grande is... :)
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 693
Hát a civic abszolút nem tetszik... Néztem, de nagyon nem az én izlésvilágom...
GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 692
Ezért írtam először azt, hogy "hasonló teljesítményű". A Punto sem éppen madárcsontú, úgyhogy mondjuk azt, hogy egy nagyságrendben van a kg/le arányuk. (A 0-100-ra gyorsulásuk közel azonos, legalábbis emlékszem, hogy papíron mindkettő csak kicsit rosszabb, mint a 17 éves szakadt vasam (148LE/1160kg, hátsókerékhajtás, 8,2s százra).) De legyen jobb pár tizeddel a Punto. Egy négytagú család családi autójának akkor sem alkalmas, a Honda meg igen (bár a csomagtere annak is kisebb, mint a 75-é).
A "nyomatékszegénységre" meg ne vegyél mérget. Minden dízeles a nyomatékkal jön, csak azt felejtik el, hogy a főtengelyen ugyan nagyobb a nyomaték, de a max fordulatszám kisebb, ezért hosszabb áttételezésű váltó kell hozzájuk, így a hajtott tengelyen jelentkező nyomaték már egyáltalán nem biztos, hogy nagyobb... 2000 alatt - amíg nem tölt a turbo - meg többnyire sehol sincs a híres dízelnyomaték. (De a MJet pont azért jó, mert azt lehet szinte benzines módon is vezetni... :-))

Félreértés ne essék, a maga kategóriájában nagyon jó a Grande Punto, nekem nagyon tetszik (főleg a kanyartulajdonságai, majdnem olyan élvezetes vezetni, int a transaxle-t, driftelni persze nem tud). Olyan 90LE-s változatot, mint a tiéd, vennék is, mert jól néz ki, jól megy, keveset fogyaszt, kedvező a biztosítása, stb. De az 1.9-es "sport" változat (hogy lehet egyáltalán egy 8V olajkályha sportos?) áráért - ahogy mondani szokás - "már autót is lehet kapni". :-)
Előzmény: aTom_DJ (691)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 691

hiába a +10le, nem csak az számít! Ott van a súly többlet meg a nyomaték szegénység!

GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 690
Valóban nem ellenfelek, mert a Civic egy számmal nagyobb... Ezért nem is lehet az alap benzines GPuntot az alap benzines Civichez hasonlítani (ami történetesen 10LE-vel erősebb, mint a csúcs GP :-)) De ha arról van szó, hogy milyen autóba fektessünk 4,6 millát...

Na persze, gázolaj "okosba"... Nem vagyok az a típus.
Előzmény: aTom_DJ (689)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 689
Nana, azért azzal vigyázz, hogy nem fogyaszt többet ;)! Igenis olcsóbb a gázolaj, ne akard, hogy kifejtsem bővebben! Formailag meg egyértelműen a grande a nyerő, dehát miért beszélgetünk róla, mert valójában nem is ellenfelek!?! A civicnek megvan egy rajongótábora, akinek tetszik, nem mindenkinek tetszik mindenkinek ám az űrhajó feeling! Grande sport 1,4 benzinessel meg asszem csak 3,5! Inkább ezt hasonlítsd akkor ahhoz az árhoz!
Előzmény: GRoman (688)
GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 688
aTom_DJ:

Nem mondtam, hogy diesel... Van annak rendes benzinmotorja, nem vagyunk rászorulva az olajkályhára... (Nem vagyok egy nagy dízelfan. Ez a Multijet még szalonképes, és a G.P. motorpalettája meg árazása direkt van úgy kialakítva, hogy jóformán nem érdemes benzinessel venni.)

Mindenesetre ugyanannyi pénzért egy számmal nagyobb, hasonló teljesítményű autó... (Még fogyasztani se fogyaszt lényegesen többet, Mo-n pedig nem olyan nagy az árkülönbség a benzin és a nafta között...)
Előzmény: aTom_DJ (686)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 687
Persze, hogy megnézik! Valaki már írta is, hogy a sok unalmas külsejű autó között feltűnik!
Előzmény: yasuni (685)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 686
4,6 millából veszel dízel civicet? Ügyes ember lehetsz! Én már olyanokat hallok hogy dízeleket már csak 2007-re tudnak hozni :SSS! Én egy évet nem várnék kocsira, az tuti! Addigra lehet hogy kijön egy új modell és úgy megbánod mint az állat, hogy nemsokára el kell menned megvenni mert megrendelted, "de mikor is??? El is felejtettem már!"
Előzmény: GRoman (684)
yasuni Creative Commons License 2006.02.21 0 0 685
Azért még mindig megnézik. Eddig 2 láttam a sajátomon kívül. Egyiket rendszeresen.
Előzmény: aTom_DJ (682)
GRoman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 684

rígel:

 

Freudi elszólás? Most már jön a tavasz, aztán lehet az autó ablakán sasolni kifele, hogy milyen "emlősök" állnak a megállóban... :-))

 

Szarvyman:

 

Le se tojd azt a cikket. Csak a negatívumokat hangsúlyozzák. Télen minden autó többet fogyaszt (bár a dízelek elvileg kevésbé). A végkifejlet azonban szvsz. igaz: nem érdemes G.P.-t venni ezzel a motorváltozattal. Ha van 4,6 millád, és a Sport Punto vagy a Leon között ingadozol, akkor válaszd a... Honda Civicet. (Igaz, per pillanat októberi gyártásból tudnak rendelni. Nemcsak a GP kelendő...)

Előzmény: rígel (676)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 683
Előbb lemosattam a grandét, hiszen holnap lesz két hónapos és ne maradjon rajta az a sok sós dzsuva! Koszosan kék volt mostmeg aztaqrva színű :)))! Télen minden egyes mosás után ilyen élményem volt :)!
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 682

De milyen jó érzés ez, igaz? :)))

El sem tudod képzelni, hogy tavaly mennyire bámulták :PPP

Előzmény: rígel (675)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.21 0 0 681
Az tényleg kurva sok, de nem akarom elhinni, hogy annyit eszik! Ők ilyen 8-10literekről beszélnek! Szerintem egyáltalán nem pozitív hangvételű a teszt, csak úgy tűnik! Szerintem kb úgy jön le, hogy ez tök jó kocsi de ne vedd meg, mert nem lehet használni! Olvassátok csak el a cikkhez a hozzászólásokat, nagyon szídják a janikát, mert ez már nem az első eset!
Szarvyman Creative Commons License 2006.02.21 0 0 680
Megvettem az előbb az autópiacot, abban van egy cikk az 1.9-es sportról, de ez is elég semmitmondó... Ott 7,8at jelölnek meg fogyasztásnak, ami ha jól rémlik a gyéri adat... Ha gondoljátok este bepötyögöm ide a cikket... (meg ha szabad ilyet egyáltalán... :) )
rígel Creative Commons License 2006.02.21 0 0 679
köszi, remélem úgy lesz
Előzmény: Csizi PII (678)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!