Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 822

Európában idén több puntot adtak el mint stiftet. Magyaroszágon gondolom ez nem így van, de ahogy ismerjük a magyar népet, nem kell magyarázkodni!

"Swift még mindig jobban megéri."

Akkor mi a vita tárgya? Vegyél egy Stiftet, legyél vele boldog!!!

 

Előzmény: rock10 (815)
v.ferenc Creative Commons License 2006.02.27 0 0 821
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 820

Ezt most fedeztem fel: totalcar népitélet G punto 1.3 90paci

 

"De gustibus non est disputandum -azaz Gusztiról nem érdemes vitatkozni... de nekem tetszik. Nem annyira nagy szám a külseje, ez is olyan mai buborék autó, nem túl egyedi, én messziről össze fogom téveszteni néhány corsával, Pgt 307-tel de mégis nekem akkor már ez tetszik leginkább, különösen az orra (hagyjuk az elcsépelt "kis Maserati"-zást)
Szóval szép és -előlegezzük meg, hogy a FIAT felköti a gatyát- reméljük jó is DE Qrva drága ahhoz képest, hogy vacak 8 szelepes ósdi benzinmotorokkal forgalmazzák (hogy vegyünk dízelt fél millással többért???) A tisztességesebb motorokkal és felszereltséggel bírók áráért mégiscsak egy kategóriával fennebbi autókat vehet az ember (noha azok is kárcsú motorokkal de tűrhetően felszerelve Golf, Class. Astra, Focus..- egy szó mint száz: szerintem TÚLÁRAZTÁK.
Kb. 300-500 e FT-tal olcsóbban venném meg csak.
Az 1,2-es motor siralmas egy ilyen súlyú autóba a FIAT SZÉGYENE de nem sokkal jobbak a nagyobb benzinesek sem, mégha ez nem is sportautó. A dízel meg (csűrhetem-csavarhatom) biztos jó, meg gazdaságos de 4-500 ezerrel többért nem tudom kinek éri meg.

Vezetett km: 0

"

 

Ha jól tudom, a népitéletben ítélkezhetünk a saját autónkról, nem pedig elmondhatjuk, hogy nekem ez a kocsi nem tetszik, mert már láttam egyet parkolni!

A másik legjobb része, hogy összekeveri egy opel corsával meg 307-el :)))))))))))))!

Hány dioptriás szemüvege van vajon, és miért nem hordja?
Nem akar valaki dobni egy mailt a totalcarnak :D?

v.ferenc Creative Commons License 2006.02.27 0 0 819

Megkérdezném, hogy még mindig senki nem vett 1,4-es dynamicot?

Tapasztalat szinten érdekelne a dolog. Az enyimet még mindig nem hoztam ki a kereskedésből, talán pénteken, a számlával szívtam sokat, de a csekkek a banktól már kijöttek.

lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 818
vezetted
Előzmény: lilalo12 (817)
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 817

"De akinek a Punto kell legyen vele boldog."

Boldog vagyok vele :-) És még kényelmesebb is, jobb a futóműve. Nagyobb. Még a régi punto is, nemhogy a GP.

Ha így állsz a Fiatosokhoz, azon se csodálkpzz, ha ők így állnak hozzád.  Én nem megyek a Szutyukis fórumba fikázni a stiftet. Mert ha én magamnak nem látok benne fantáziát, nem kezdem el szidni.

Egyébként Te veterred már mindkét autót? Vagy Neked a puszta számok, meg a mások véleménye számít? Van tapasztalatod autókkal? Sokat vezettél már különböző autókat?

Mire használod az auót? Hol használod? Mennyit?

Sorolhatnám még, mi mindent kell figyelembe venni egy autó kiválasztásakor.

Előzmény: rock10 (815)
rígel Creative Commons License 2006.02.27 0 0 816
Kedves rock10!

A klíma tuti ingyen van, és a magnó csak az active és a style felszereltségekhez nem jár Nekem 1 hete van meg a Puntom és boldog vagyok vele. Boldogabb, mint egy swift-tel lennék.
Előzmény: rock10 (815)
rock10 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 815

A Fiat.hu-n sehol nem írják hogy ingyenes a klíma de ha így is van akkor is hiányzik a CD-s rádió. A Lóerő és Nyomaték vitát is annyian kitárgyalták nekünk már felesleges. De én tartom hogy azért sokat számít az a + szűk 20 lóerő. Egy előzésnél nagyon tud hiányozni. SZVSZ a Swift még mindig jobban megéri. De akinek a Punto kell legyen vele boldog.

Előzmény: matizoli (805)
Varshi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 814
Előbb jelentkezz be, aztán a gépeden kell legyen a cucc, feltöltés az alsó kis "Tallózás"-sal, majd (ez fontos!!) BESZÚR!
Előzmény: yasuni (812)
rígel Creative Commons License 2006.02.27 0 0 813
Mióta vagy tag?
Küldd el mailben egy régebbi tagnak.
Nekem is atom DJ tette föl a képeimet.
Előzmény: yasuni (812)
yasuni Creative Commons License 2006.02.27 0 0 812
Valaki segítsen képfeltöltésben, mert nekem nincs jogosultságom még asszem.
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 811
Romlanak a japánok is. Bár a PSA-tól még nagyon messze vannak. Meg a japánoknál is melyik tipusról beszélünk?
Előzmény: matizoli (810)
matizoli Creative Commons License 2006.02.27 0 0 810
Naaaaa. :) Van ám ott is rendesen.

Van, persze, de nem olyan arányban, ami ezeket a beszólásokat indokolná. Tulajdonképpen lassan nem nagyon van olyan márka (kiv. japánok), amelyik határozottan jobbak lennének. Éppen ezért tartom problémásnak ezeket a beszólásokat, mert a PSA pl. sokkal rosszabb, sajnos, és mégis a Fiat-on maradt rajta ez a szlogen
Előzmény: Varshi (808)
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 809

Nekem Puntom van, semmi baja nem volt még eddig. 50000 jm van benne, csak olajcsere, szűrőcsere. Az hogy a Suzukikról az a hír járja, hogy megbízható, arra is tudnék ellenpéldát sorolni. De nem is egy túlbonyolított szerkezetek, mondhatni fapadosak. Ez a hír is járja róla. Amikor a puntomat vettem alapnál kicsit jobban felszerelten, Suzukiba azokat az extrákat már nem is lehetett kérni. Mondhatod, hogy az új Sviftben van sok extra, viszont annak a megbízhatóságáról még nincsenek infok.

Ebben a topikban viszont az általad feltett kérdés, ugyanúgy mint a Sviftesben, nem értelmes. Olyan, mintha egy növényevő topikban megkérdeznéd, melyik a finomabb: sárgarépa vagy a bélszín.

Előzmény: kovacs_t (792)
Varshi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 808

> Én már annyira rühellem ezeket a begyepesedett beszólásokat! Fiat - szar minőség. Meglehet nézni a Totalcar - Népitélet-et.

 

Naaaaa. :) Van ám ott is rendesen.

Szerintem maradjunk annyiban, hogy ha azt a minőségbeli szórást, amit a két db újonnan vásárolt ÚJ Fiatomnál is tapasztaltam, ki tudják javítani, akkor végre nem lesz rosszabb hírnevük, mint másoknak, akik ebben a "ligában" játszanak (= olcsó néptutók kategóriája).

 

Bízom benne, hogy a Grandénak ha lesznek is hibái, azok nem olyan szeszélyes és kiirthatatlan (ebben a gyár és az ellenintézkedések is közrejátszanak persze) idegbajok lesznek, mint amik miatt tipikusan elpártolnak az olasz autóktól azok, akik megjárták vele (esetleg nem is egyszer). Just like me.

Előzmény: matizoli (796)
Varshi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 807

Szerintem Te a Swiftet vedd, de tényleg.

 

Az írásaidból látszik, hogy "jobban esne", ha a Swift lenne a befutó (az eddigi tapasztalaid meg az ára is emellett szól). Ráadásul nem látom benned azt, ami egy "boldog Fiat-tulajdonos"-hoz feltétlenül szükséges (hogy az esetleges minőségbeli eltéréseket elviselje, ill. egyáltalán megvegye), ami pedig a lelkesedés és a vonzalom.

 

Ha kielégíti az igényeidet a Swift (nincs szükséged arra, hogy nagyobb autód legyen, ill. hogy szebb), akkor Neked az lesz a tökéletes választás. Nem látok nyitottt kérdést.

Előzmény: kovacs_t (792)
szutyok897 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 806

"megyek is vissza a Swiftes fórumba, mert ott minden típusról kérdezhetek, és okosan

meg lehet beszélni mindent, senki sem ott vezeti le a napi feszkót."

 

talán úgy kellene kezdeni, hogy megkérded az emberek véleményét az adott autóról, nem pedig úgy, hogy mindkét helyen lefikázod az autót amiről a topic szól.

várható, hogy egy swift fórumban mindenki elfogult a suzukival kapcsolatban, a punto topicban pedig a többség fiat párti... talán nem úgy kéne bemutatkozni, hogy úgy hallottam szar a fiat/suzuki, hanem inkább meg kellene kérdezni mik a tapasztalatok, vélemények. majd hozzászámítva, hogy mindkét esetben nagy eséllyel elfogult véleményeket hallasz, mérlegelsz.

de még ekkor is azt mondom az a lényeg mire van szükséged. ha kisautóra suzuki (vagy punto classic), ha nagyobb akkor GP, vagy vársz az sx4-re. sajnos a sedicit nem tervezezik forgalmazni nálunk :(

Előzmény: kovacs_t (799)
matizoli Creative Commons License 2006.02.27 0 0 805
Nos ilyen az, ha valaki nem elég figyelmes!
Klíma ingyér van, elektromos tükör benne van, csak nem fűthető!
Az hogy a Fiat 8V csak 77Le, az nem jelent semmit, mert a nyomatéka az van akkora, (bár szerintem nagyobb), így nem kell szétpörgetni.
Punto 77Le/6000rpm és 115/3000rpm
Suzuki 92Le/5800rpm és 116/4200rpm

Ebből látszik, hogy mivel alacsonyabban található a nyomaték a Puntoban ezért mindennapos használatban kellemesebben vezethető, nem kell annyit váltani, ellenben lehet hogy autópályán lemarad a Suzukitól. De nem is ez a lényeg! :-)

Gyanitom, hogy ezért a fogyasztása sem lesz jobb, főleg ha a tömeg arányokat nézzük.

A gyorsulásbeli különbség pedig megint nem releváns, mert 2 különböző tipusú, de azonos 0-100-ra gyorsulás értékű autó sem fog egyformán gyorsulni (valamelyik megelőzi a másikat). Ellenben a Punto nagyobbat tol a nyomaték miatt, csak nem kell, vagy nem érdemes pörgetni.

A nagy Lóerő az csak parasztvakítás, sok jelentőssége nincs. Olyan mint a PMPO 1000W a gagyi audió cuccokon.

No de nem vitatkozok tovább, csak nem értem a Suzuki és a GP hasonlítást, és gondoltam megvédem a GP-t :-))))
Előzmény: rock10 (800)
szutyok897 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 804

Amúgy mi a gond az Opellel?

 

ecotec - ez a szó mindent elárul, de kicsit bővebben:

leszámítva, hogy több olajat fogyaszt mint egy 2takt semmi :)

(ja mégis, gázadásra elég meggondolja mit is kéne most tenni...)

Előzmény: kovacs_t (799)
szutyok897 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 803

Én csak azt szerettem volna megtudni, miért jobb ha ezt vagy azt veszek

ezt neked kellene tudni, mivel a két autó nem azonos kategória. Akinek kis autó kell 1-2 személynek városban, annak swift, aki viszont szeretné használni a csomagtartót is, és néha esetleg 4-en is beülnek, annak punto. És ha gyakran kell ezt megtenni, akkor máris nincs min gondolkodni, a hátul ülők kényelme, és hogy tetőbox nélkül elférnek a csomagok sokaknak megér 10-20% többletet.

egyébként gp egyértelmű előnyei: sokkal szebb, és fiat ;)

a suzuki előnyeiről nem tudok mit mondani. 5 éve mondtam volna, hoyg japán megbízhatóság, mert a régi swiftnek ez volt az egyetlen erénye. viszont a wagonr, ignis már ezt az előnyt nem nagyon csillogtatta. És ahogy a kezdeti nehézségeket láttam (cserés kuplung munkahenger, cserés ac pumpa, szarul záródó csomagtérajtó) az új swift sem biztos, hogy erről lesz híres.

Előzmény: kovacs_t (799)
szutyok897 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 802

suzuki-punto vita:

ha adott méretű autókat hasonlítunk össze máris más a helyzet:

punto classic 1,3 mjtd 2,5M

swift azonos motorral 2,9M

 

ha grande puntonak keresünk suzuki ellenfelet, nézzük meg az sx4-et. alapár 2,6-2,7.

 

a GP-swift összehasonlításnak mi az alapja? autó-autó??

ezzel az erővel hasonlíthatjuk a swiftet a pandához is. alapár 1,7 vs. 2M

alázógyík Creative Commons License 2006.02.27 0 0 801
A mutyuki topikban is így kezdted a bemutatkozást, hogy a Suzuki szar és a Fiat jó, melyiket válasszam? :-))
Ha meg előitéletes ember vagy, akkor meg úgy se halllgatsz másra, v. nem fogadsz el tőlük semmi tanácsot.
Nem?
Előzmény: kovacs_t (799)
rock10 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 800
Van amiben igatad van. 3 milláért valóban Stilot lehet kapni de az már jó pár éves, kifutó modell. Ha jól tudom jön abból is az új. Abban is igazad van hohgy az 1.4-es motorral "csak" 10%al drágább mint a Suzuki, DE: "Csak" 77 LE, Nincs benne el tükör és ami a legfontosabb még+ 200e a manuális klíma hozzá. Így ez már mindjárt nem 10 %. Egy picivel azért több:-))) Méreteit tekintve valóban a régi punti clió stb áll hozzá közelebb mármint a Suzyhoz de az ára is. Az új Puntó ill Clió nemcsak "méret kategóriát" ugrott hanem árkategóriát is. Sajna mert valóban nagyon szép:-)))
Előzmény: matizoli (798)
kovacs_t Creative Commons License 2006.02.27 0 0 799
Hőhőőő

Nem mondtam senkire, hogy hülye. Én csak arra gondoltam, hogy afórum, mint amolyan társalkodóféle, arra való, hogy az emberek megosszák egymással a véleményüket, és én csak érveket, ellenérveket szerettem volna hallani.

A népítélet Grande Punto-nál nem releváns, hisz mindössze 2 van.

Én csak azt szerettem volna megtudni, miért jobb ha ezt vagy azt veszek. Node megyek is vissza a Swiftes fórumba, mert ott minden típusról kérdezhetek, és okosan meg lehet beszélni mindent, senki sem ott vezeti le a napi feszkót.

Amúgy mi a gond az Opellel?
matizoli Creative Commons License 2006.02.27 0 0 798
Néz az hogy a Swift drága, ezt tartom. Ugyanis, én nem a benzineseket nézem, hanem a dizelt. Gyakorlatilag ilyen kategóriájú autót nem igen veszek meg ennyiért, vagy olcsóbban, ilyen felszereltséggel. 3,255 Eft (2 zónás klíma, abs, légzsák, stb.) No persze akadhat kivétel, de 1x bementem a Suzulihoz, mikor megjelent és 1 olyan ami nekem tetszik és benne van minden, közel 2,9 lett volna az 1.3-as motorral. Na ennyiért majdnem 1 Stilot is kitolok. Az hogy a Punto ára sok? Igen.

Dynamic 1.4 8V 77 Le (3,040 eFt), és azt hiszem minden benne van ennyiért, sőt 1 év ajándék Casco is. Ha azt nézzük 10%-al dárgább, de annyival nagyobb is és felszerltebb is. Szóval talán mégsem olyan drága!!!

De akinek a Suzuki tetszik, az maradjon annál. Nem gond, az is jó, csak ne akarják már állandóan összehasonlítani más kategóriákkal. Az az a kategória, amibe a Panda - Punto Classic, vagy Peugeot 206 tartozik. A Suzi is amikor kihizitt egy nagyobb kategóriát, brutál drága volt (Baleno, Liana). Szal nem olcsó az.
Előzmény: rock10 (797)
rock10 Creative Commons License 2006.02.26 0 0 797
Ezt egy GP topikban mondod hogy a Swift drága? Akkor a Punto micsoda? A mi Swiftünknekeddig semmi baja sem volt(kopp, kopp, kopp). Nyáron a Balatonra menntünk vele akkor még csak 3000 km volt benn. Nem sokan toltak le a belső sávból de így is 7,2-es fogyasztást mértem. SZVSZ fog ez még lejebb is menni mert a Japán motorok fogyasztása 10000-15000 km között áll be. A Stilo egy jó autó ismerősömnek is az van. 2 éves kisebb hibák voltak eddig pl.hibaüzenetek el ablak kapcsoló de megbízható.De az egy másik kategória.
Előzmény: matizoli (796)
matizoli Creative Commons License 2006.02.26 0 0 796
Én már annyira rühellem ezeket a begyepesedett beszólásokat! Fiat - szar minőség. Meglehet nézni a Totalcar - Népitélet-et. Abból nem ez jön le. Ne a kispolákból induljunk már ki. Bár az is jó volt, de ...

A Suzuki megbzható volt, mert nem volt benne semmi ami elromolhatott (a la Trabant) + gyártották kb 20 évig, hát volt idő a tipushibákat tesztelni, de az új Swift-el már vannak gondok, ráadásul az Ignis óta a fogyasztás sem a régi már. Ettől függetlenűl elismerem a Japán autó minőségi felsőbbrendűségét, azonban ez az árában is jelentkezik, így viszont nem biztos hogy megéri.

Nekem volt 3 Alfa 33-am, egyik kitünőbb darab mint a másik, ezenkívűl volt és van kb 15 Fiat. Egyre se tudok rosszat mondani. Ami öreg volt az persze hogy betegeskedett, de összességében nekem a megbízhatóság példaképe lett az elmúlt 10 évben.

Érdekes hogy nem beszélünk a rosszakról - PSA, Renault, Saab, Opel Ecotec - ezekkel vanak gondok. De Fiattal? Ugyanmár mondjon már valaki problémát mostanában, ami nem a széthajtott, hülye tulaj miatt van?

Ráadásul én a Stiloval eljárok 7 literrel vegyesben, de Frankfurtig 4 személlyel 140-150 között is kijött 6,2-6,4 literből. Csinálja már ezt utána egy Ignis?

Ja a szomszédom 100000km után ismét Stilóra cserélte az autóját, illetve vett 1 Pandát is az asszonynak. Ezek szerint ő is hülye!

Szóval ne hasonlítgassuk már egy Suzukihoz. Az igen túlárazott, kicsiny, ellenben esztétikus kisautó. De DRÁGA, nagyon DRÁGA!!!!
Előzmény: kovacs_t (792)
rock10 Creative Commons License 2006.02.26 0 0 795
Szia! Nekünk Swift 2 van. De, hogy hitvány autó lenne a GP-hez képest azt nem hiszem. Voltam a Puntot tesztvezetni sajna csak az 1.2-t. Kíváncsi lettem volna az 1.4-re. De az 1.2-es a Suzukihoz képest b@sszott lassú volt. Beső méreteit tekintve persze nagyobb a Punto . De annyival nem nyújt többet (sőt) mint amennyivel drágább. Múlt nyáron vettük a Swiftet 2.750.000 Ft-ért. Van benne minden fontos extra pl. El.ablak, tükrök ABS Sebességfüggő szervó 6 hangszórós CD légkondi stb. Ha most Puntót akarnánk venni ugyan ilyen felszereltséggel bőven 3 és fél millió fölött lenne árban. A motorválaszték SZVSZ nevetséges aki normális kis pörgős benzinest akar(mint én nem szeretem a dízel kocsikat) nagyon drága árat fizet érte. Az 1.2-es motor pedig egy vicc. Szóval jó autó a puntó is de akinek a méretek nem annyira számítanak annak jobban megéri a Swift, mert kevesebb pénzért több exrát ill. nagyobb teljesíményt kap. 
Előzmény: yasuni (794)
yasuni Creative Commons License 2006.02.26 0 0 794

Nekem 18 éves korom óta fiatjaim voltak. Riasztón meg központi záron kívül nem romlott el rajtuk semmi. Kivéve, ha lezúztam őket... brrrrr!

Szóval az, hogy "a fiatok nem jó minőségről híresek" egy hülyeség, úgy Kb 20 éve.

A swift egy hitvány kis jószág a GP-hez képest. Ráadásul b@szott sokat fogyaszt méreteihez képest ahogy hallottam. Minőségileg jó kocsi. Az új swiftről beszélek. Voltam is tesztvezetni és tetszett.

De a GPvel inkább ne hasonlítgassuk össze.

Mondjuk 1.3as multijet-el biztos király. :-DDDDD

Előzmény: kovacs_t (792)
alázógyík Creative Commons License 2006.02.26 0 0 793
A rövidke idő alatt, mióta árusítják, hibák nem nagyon jöttek elő.
Bár már külfüldi fórumokon is olvastam, amit aTOM is írt, hogy csíkozott az ablaktörlő. :))
A számtalan díj, amit nyert biztos nem a véletlen műve. Nem rossz a Swift, sőt szvsz jól sikerült, de a Grande nagyobb, biztonságosabb, modernebb, ellenben drágább.
Hogy az olasz autók minősége nem híres? :-)Bármelyik Suzukival összemerném mérni a Stilom csöndességét, a szervízkönyvét, igaz még csak 2 éves.


Előzmény: kovacs_t (792)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!