Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 840
Ahhoz képest hogy írtál nekik, tényleg kivettek egy ítéletet (tegnap még 5 volt) de ez a fikázás -ami ráadásul nem igaz- benne maradt.

Persze amit én írtam tegnap, még mindig nincs benne.
Előzmény: aTom_DJ (826)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 839
Ahhoz képest, hogy a taksapka hiányát róják fel az egyik legszörnyübb hibájának...(mást nem nagyon találtak?) ...Nevetséges a magyar autósovinizmus.
Előzmény: DirtyBob (838)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 838
Nekem is zárható a tanksapka :)
Előzmény: rígel (754)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 837
Lesz kép is, most még nincs
Előzmény: rígel (834)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 836
Óvatos vagyok persze, csak hát azért egy kicsit ki kellet próbálni. :))
Előzmény: Varshi (833)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 835
Kereskedőkről már írtam régebben. Remélem roszabb nem lessz a fogyi, de valószínű hogy autópályán ez is többet nyelne 100tól felfelé ment az is felfele rendesen, de nem nagyon mertem még nagyon pörgetni. :) Most reggel csak városban jöttem 14km-et (nem volt sok egyenes rész) 6,1 lett az sem rossz út feléig a motor is hideg volt. Nem is nyomtam nagyon.
Előzmény: rígel (834)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 834
kép van róla?

Oszd már meg a vásárlási tapasztalataidat velünk. Milyen volt az eladó, milyen kedvezményt vagy ingyen extrát sikerült kialkudni stb. Szerintem sokakat érdekel, akik vásárlás előtt állnak

Amúgy én a fogyival nem vagyok ennyire elégedett (nekem 90 lovas dízel van), pedig papíron még kevesebbet kellene fogyasztanom, mint neked. Városban 9 alá még nem sikerült mennem átlagban. Legalábbis a fedélzeti számítógép szerint.
Előzmény: DirtyBob (832)
Varshi Creative Commons License 2006.02.28 0 0 833
Azért kicsit óvatosan a bejáratás ideje alatt! :)
Előzmény: DirtyBob (832)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 832
Tegnap végre átvehettem a Gp-csképet :) (1.3 75LE) Nagyon király! Eddig nem nagyon dízel szimpatizáltam, de nem bántam meg. Mentem 200km-et gyorsan és megyőződtem hogy jóválasztás volt. :) Előtte 60Le punto volt, a hugom nem rég vett egy swiftet, úgy hogy van összehasonlítási alapom. Ezekhez képest "nagyon nagyon" -megy :) Es hangja se nagyon van, csak akkor hallani hogy dízel ha jól odalépek neki. Ellentétben pl egy Ford fiestával (abban is ültem). A swiftet kipróbáltam a 60LE-punto II után és hát többet vártam a +30Le től de jobban menést csak akkor éreztem amikor kitapostam a belét 3-4ezer felett. De a GP-ben egyből lehetett érezni a külömbséget, szóval van benne kraft :) Egyébként azzal a 60LE-vel is eltudtam menni mindenhova, nem éreztem hogy szükségem lenne töbre (igen sok jóval erősebb autó is lemaradt). A legnevetségesebb amikor megveszik a 10 éves bazinagy autót 2000-es vagy nagyobb motorral, és nem merik nyomni a gázpedált mer akkor megkell állni a benzinkútnál. Ja hazafelé menet M3-as (városi részen) Megyek 90-el (80 a korlátozás) Jött a swiftes versenyző leakar tolni, hát odaléptem a gázpedálra és eltünt a tükörben :) Átlag fogyi meg 4,8-lett 200 Km-en amiből 100km város ,és félóra lépésben menés.
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 831

"az 1.2-es maradt. Mint már írtam b@szott lassú volt a Swifthez képest" - egymás mellé állítottad? Nem lehet, hogy az érzéseidre hagyatkoztál? Mert az csalóla. Jelen esetben lassabbnak érzed a puntot, mert az nem pattog úgy az úton. Aztán meg a nem pörgős motor nem neked való, mint írtad.

"Nincs normális benzines pörgös motorja" - valóban, a suzukioz képeat a fiat motorok nem pörgősek. (lökettérfogat/LE  miatt)

Előzmény: rock10 (829)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 830
rock10!
Nézz magadba! De őszintén! Neked rohadtul tetszik a Grandee!!!! De mivel swifted van, ezt nem akarod kimondani, a lelked mélyén azonban más a helyzet. Süt az irígység az írásodból.
Amúgy egy 1.0-es régi swift kb. 2-300Kg-mal könnyebb mint egy Grande (vajon miért?), úgyhogy az összehasonlításod kicsit sántít.
Előzmény: rock10 (829)
rock10 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 829

Én boldog is vagyok a Swiftel!!!!!!!!

Igen elmentem tesztvezetni a GP. Az 1.4-est akartam de sajna nem volt így az 1.2-es maradt. Mint már írtam b@szott lassú volt a Swifthez képest. Előzőleg egy 1.0-ás Swiftünk volt. Megkockáztatom hogy még az is jobban ment mint a Gp ezzel a röhejes motorral. Nekem tul. képpen két bajom van a Puntoval.

1, K@rva drága

2, Nincs normális benzines pörgös motorja.

Vezettem már: Stilot, régi Puntót 1.2 16v motorral- nagyon jó volt, Swift 1.0, Swift2-t minden motorral.

Nekem a dízel motoros autók nem nagyon jönnek be. Dízel autón tanultam vezetni elég is volt egy ideig belőlük. Túl zajosak, télen nem fűtenek, + SZVSZ nem éri meg az a +300-500e Ft-t amit elkérnek értük kivéve ha valaki kiugróan sokat megy egy év alatt.

kovacs_t Creative Commons License 2006.02.27 0 0 828
Köszi Varshi.

Rátapintottál a lényegre, csak én még nem mondtam ki ezt magamnak.

:)
Előzmény: Varshi (807)
kovacs_t Creative Commons License 2006.02.27 0 0 827
Sziasztok

Idézném nagy port kavaró írásom:

Mit gondoltok, melyik a megbízhatóbb, jobb ár-érték arányú, stb.

A Fiat, és eddig az olasz kocsik nem a minőségükről voltak híresek, míg a Suzuki jó minőség régóta, különösen az új Swiftről vannak jó hírek.

A hangsúly ezen van: mit gondoltok, eddig, vannak jó hírek.

Senkit nem volt célom megbántani, én véleményekre vagyok kíváncsi, tapasztalatokra, kézzelgogható előnyökre és hátrányokra. A Fiatról EDDIG nem hallottam jókat, a Swiftről pedig VANNAK jó hírek (is).

Nem vagyok köpönyegforgató, tartom a kérdésem, és köszönöm a választ azoknak, akik próbáltak segíteni a választásomban.

Szép estét mindenkinek.

:)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 826
Mindenesetre dobtam egy mailt a totalcarnak, ne rontsa már le a punto jó átlagát egy olyan "ember", aki csak írigykedik!
Előzmény: GRoman (825)
GRoman Creative Commons License 2006.02.27 0 0 825
De még latinról sem fordít helyesen. Az ugyanis azt jelenti, hogy "Gusztáv buszáról nem esett le díszputtony". (Ha már hülyéskedünk, akkor hülyéskedjünk komolyan. :-))
Előzmény: aTom_DJ (820)
v.ferenc Creative Commons License 2006.02.27 0 0 824

Igen, Ő! lesz az enyém!

köszi a tippet mindenképpen ki fogom próbálni, alig várom már hogy végre haza hozhassam.

Előzmény: aTom_DJ (823)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 823

Ez lesz a tied?

Gratulálok, talán a legjobb választás ez a kék! Majd állj be vele sötétben egy erősebb lámpa alá, és ne lepődj meg ha körbeállják ;)! Világosban szép kék színű, sötétben viszont aztaqrva színe van :DDDD

Előzmény: v.ferenc (821)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 822

Európában idén több puntot adtak el mint stiftet. Magyaroszágon gondolom ez nem így van, de ahogy ismerjük a magyar népet, nem kell magyarázkodni!

"Swift még mindig jobban megéri."

Akkor mi a vita tárgya? Vegyél egy Stiftet, legyél vele boldog!!!

 

Előzmény: rock10 (815)
v.ferenc Creative Commons License 2006.02.27 0 0 821
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 820

Ezt most fedeztem fel: totalcar népitélet G punto 1.3 90paci

 

"De gustibus non est disputandum -azaz Gusztiról nem érdemes vitatkozni... de nekem tetszik. Nem annyira nagy szám a külseje, ez is olyan mai buborék autó, nem túl egyedi, én messziről össze fogom téveszteni néhány corsával, Pgt 307-tel de mégis nekem akkor már ez tetszik leginkább, különösen az orra (hagyjuk az elcsépelt "kis Maserati"-zást)
Szóval szép és -előlegezzük meg, hogy a FIAT felköti a gatyát- reméljük jó is DE Qrva drága ahhoz képest, hogy vacak 8 szelepes ósdi benzinmotorokkal forgalmazzák (hogy vegyünk dízelt fél millással többért???) A tisztességesebb motorokkal és felszereltséggel bírók áráért mégiscsak egy kategóriával fennebbi autókat vehet az ember (noha azok is kárcsú motorokkal de tűrhetően felszerelve Golf, Class. Astra, Focus..- egy szó mint száz: szerintem TÚLÁRAZTÁK.
Kb. 300-500 e FT-tal olcsóbban venném meg csak.
Az 1,2-es motor siralmas egy ilyen súlyú autóba a FIAT SZÉGYENE de nem sokkal jobbak a nagyobb benzinesek sem, mégha ez nem is sportautó. A dízel meg (csűrhetem-csavarhatom) biztos jó, meg gazdaságos de 4-500 ezerrel többért nem tudom kinek éri meg.

Vezetett km: 0

"

 

Ha jól tudom, a népitéletben ítélkezhetünk a saját autónkról, nem pedig elmondhatjuk, hogy nekem ez a kocsi nem tetszik, mert már láttam egyet parkolni!

A másik legjobb része, hogy összekeveri egy opel corsával meg 307-el :)))))))))))))!

Hány dioptriás szemüvege van vajon, és miért nem hordja?
Nem akar valaki dobni egy mailt a totalcarnak :D?

v.ferenc Creative Commons License 2006.02.27 0 0 819

Megkérdezném, hogy még mindig senki nem vett 1,4-es dynamicot?

Tapasztalat szinten érdekelne a dolog. Az enyimet még mindig nem hoztam ki a kereskedésből, talán pénteken, a számlával szívtam sokat, de a csekkek a banktól már kijöttek.

lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 818
vezetted
Előzmény: lilalo12 (817)
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 817

"De akinek a Punto kell legyen vele boldog."

Boldog vagyok vele :-) És még kényelmesebb is, jobb a futóműve. Nagyobb. Még a régi punto is, nemhogy a GP.

Ha így állsz a Fiatosokhoz, azon se csodálkpzz, ha ők így állnak hozzád.  Én nem megyek a Szutyukis fórumba fikázni a stiftet. Mert ha én magamnak nem látok benne fantáziát, nem kezdem el szidni.

Egyébként Te veterred már mindkét autót? Vagy Neked a puszta számok, meg a mások véleménye számít? Van tapasztalatod autókkal? Sokat vezettél már különböző autókat?

Mire használod az auót? Hol használod? Mennyit?

Sorolhatnám még, mi mindent kell figyelembe venni egy autó kiválasztásakor.

Előzmény: rock10 (815)
rígel Creative Commons License 2006.02.27 0 0 816
Kedves rock10!

A klíma tuti ingyen van, és a magnó csak az active és a style felszereltségekhez nem jár Nekem 1 hete van meg a Puntom és boldog vagyok vele. Boldogabb, mint egy swift-tel lennék.
Előzmény: rock10 (815)
rock10 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 815

A Fiat.hu-n sehol nem írják hogy ingyenes a klíma de ha így is van akkor is hiányzik a CD-s rádió. A Lóerő és Nyomaték vitát is annyian kitárgyalták nekünk már felesleges. De én tartom hogy azért sokat számít az a + szűk 20 lóerő. Egy előzésnél nagyon tud hiányozni. SZVSZ a Swift még mindig jobban megéri. De akinek a Punto kell legyen vele boldog.

Előzmény: matizoli (805)
Varshi Creative Commons License 2006.02.27 0 0 814
Előbb jelentkezz be, aztán a gépeden kell legyen a cucc, feltöltés az alsó kis "Tallózás"-sal, majd (ez fontos!!) BESZÚR!
Előzmény: yasuni (812)
rígel Creative Commons License 2006.02.27 0 0 813
Mióta vagy tag?
Küldd el mailben egy régebbi tagnak.
Nekem is atom DJ tette föl a képeimet.
Előzmény: yasuni (812)
yasuni Creative Commons License 2006.02.27 0 0 812
Valaki segítsen képfeltöltésben, mert nekem nincs jogosultságom még asszem.
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.27 0 0 811
Romlanak a japánok is. Bár a PSA-tól még nagyon messze vannak. Meg a japánoknál is melyik tipusról beszélünk?
Előzmény: matizoli (810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!