Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

yasuni Creative Commons License 2006.02.28 0 0 852
Nekem is zárható a tanksapkám!
Előzmény: DirtyBob (838)
Lente Creative Commons License 2006.02.28 0 0 851

Igen, de a számítógép, ami számol, csak hozzávetőleges saccolást végez.

Én még nem számoltam utánna mennyit csal az átlagfogyasztás mérő. Az 5,7-et tudja, amit a gyár ígért, vagyis ezt kihozza szgép is :-)

Nade inkább szép GP-ról kéne beszélni.

Én csak a vágyakozók sorában vagyok sajnos.

Előzmény: Varshi (849)
yasuni Creative Commons License 2006.02.28 0 0 850
Nekem már 6,8 volt a fogyi legutóbb. Csak város.
Előzmény: rígel (834)
Varshi Creative Commons License 2006.02.28 0 0 849

> Égnek áll a hajam, mikor a lámpánál a gázra lépve a pill. fogy. felemegy majdnem 25 literre! Amúgy lehet rossz a szenzor?

 

Mér lenne rossz?

Gondolj bele, hogy működik/működhet a számítás. Csak egyszerűen az a tört, ami a pill. fogyasztást jelöli: liter/100km -- ha ezzel a gázpedál állással/sebességben haladsz 100 km-t.

(Egyhelyben állva 25-nél nem ír ki többet, lásd majd a lenti számításnál a nullával való osztást, sok kocsi ilyenkor liter/óra (!) mértékegységre vált át!! Hisz nincsen valóban megtett km.) 

Vili? Ha ugyanazon gázpedálllás mellett haladsz, de 1-esben vagy 5-ös helyett, akkor ugyanannyi benzin ömlik a motorba, de lassabban haladva sokkal kevesebb a megtett km!

--> emelkedik a fogyasztás, ha x liter üzemanyag elégetése után elvégzed az "x liter" per "megtett km-ek" osztást. Érthető ez így?

 

Ha belegondolsz, akkor egy helyben állva is elautózhatsz 30-40 liter benzint (bár ehhez majdnem egy nap kell :), és ezt a litert elosztva 0 megtett km-rel közel végtelen(!) fogyasztást érhetsz el. :))

 

Mondok egy másik példát: erősen gyorsítasz, és majdnem 20 litert ír ki arra a mondjuk 10 mp-re. Ha valóban így mennél végig, és a teljes tank elfogyasztásáig végig ezt csinálnád, hogy padlófék, felgyorsít, fék, gyorsít... akkor a kútnál is 20 litert tankolnál megtett 100 km-enként...

Minden világos így? :)

Előzmény: rígel (843)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 848
ezzel tisztában vagyok, de akkor is sokkoló. És sokkal többször mutat extrém magas értéket, mint extrém alacsonyat, ezért magasabb a mutatott átlagfogyasztás, mint az általam számolt.
Előzmény: Lente (847)
Lente Creative Commons License 2006.02.28 0 0 847

rígel: A pillanatnyi fogyi csak megközelítés abban a pillanatban, ami csak annyit, jelent, ha így taposnád egyesben folyamatosan, akkor 25-öt eszik.

Nekem új Pandám van, benzines, az is 25-öt ír ki fogyira elinduláskor, asszem nem tud ennél nagyobb számot :-)

Autópályán is mindig vészesen nagyot mutat... Végülis jó nevelő eszköz, semmi több.

Előzmény: rígel (843)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 846
Én is hasonlóan éreztem.

Ha teheted menj el több kereskedésbe, ne legyél szívbajos. Ha valahol nem hajlandóak kedvezményt adni, akkor máshol költöd el a pénzed és kész.
Én kaptam alapból ingyen metálfényt, mp3-as cd-t, ill. később klímát, de az mostmár alapból jár. Illetve nem akartam cascót kötni, de egy évet adtak ajándékba, 1 év után eldöntöm, hogy fizetem-e tovább, vagy nem.
Előzmény: exec (845)
exec Creative Commons License 2006.02.28 0 0 845

én március közepén végén szeretném megvenni vagy megrendelni a GPécskét :-) attól függ lesz-e a kereskedésben vagy lesz-e egyáltalán magyarországon, 5ajtós, 1,3as mjet 75 lovast néztem ki feketemetál színben, annyira tetszik a GP hogy rég éreztem ilyen késztetést a vásárlásra:-)

 

Azt szeretném megkérdezni hogy kereskedőkkel, akciókkal, engedményekkel milyen tapasztalataitok vannak? Meg hát olvasgattam hogy ha rendelésre kerül a sor akkor ált 9-10 hetet mondanak, de 4-5 alatt megjön, jólenne ha minden összejön már április közepén vezetni a kicsikét, vagy legkésőbb májusig:-)

rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 844
Mert már ismét 5 van. Tényleg 4 volt, nem vagyok hülye. Vagy mégis:)
Előzmény: aTom_DJ (841)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 843
azon vagyok! első számítás szerint (bár csak megközelítőleg, mert nem volt teletakolva) 6l körül jön ki. Ez már mindjárt másképp cseng, de nem értem akkor miért jelez a számítógép sokkal többet.
Égnek áll a hajam, mikor a lámpánál a gázra lépve a pill. fogy. felemegy majdnem 25 literre!
Amúgy lehet rossz a szenzor?
Előzmény: aTom_DJ (842)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.28 0 0 842

"Amúgy én a fogyival nem vagyok ennyire elégedett (nekem 90 lovas dízel van), pedig papíron még kevesebbet kellene fogyasztanom, mint neked. Városban 9 alá még nem sikerült mennem átlagban. Legalábbis a fedélzeti számítógép szerint. "

 

Bazzeg, én még a 7-et sem tudtam megközelíteni alúlról!

 

6.5 körül volt eddig a legtöbb, fedélzeti számítógép szerint! Egyszer ellenőriztem egy teljes tankolást, akkor 880km-t tettem meg 42,4liter gázolajjal, és szerinte pont 5 volt az átlagfogyi, ha kiszámolod, akkor ez csak 4,8!!!

 

Mérd le a fogyasztást, 9 litert nem ehet meg, még 7-et sem! Vagy a számítógép csal, vagy a motorral van gáz!

Előzmény: rígel (834)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.28 0 0 841
Én most is 5-öt látok!
Előzmény: rígel (840)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 840
Ahhoz képest hogy írtál nekik, tényleg kivettek egy ítéletet (tegnap még 5 volt) de ez a fikázás -ami ráadásul nem igaz- benne maradt.

Persze amit én írtam tegnap, még mindig nincs benne.
Előzmény: aTom_DJ (826)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 839
Ahhoz képest, hogy a taksapka hiányát róják fel az egyik legszörnyübb hibájának...(mást nem nagyon találtak?) ...Nevetséges a magyar autósovinizmus.
Előzmény: DirtyBob (838)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 838
Nekem is zárható a tanksapka :)
Előzmény: rígel (754)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 837
Lesz kép is, most még nincs
Előzmény: rígel (834)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 836
Óvatos vagyok persze, csak hát azért egy kicsit ki kellet próbálni. :))
Előzmény: Varshi (833)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 835
Kereskedőkről már írtam régebben. Remélem roszabb nem lessz a fogyi, de valószínű hogy autópályán ez is többet nyelne 100tól felfelé ment az is felfele rendesen, de nem nagyon mertem még nagyon pörgetni. :) Most reggel csak városban jöttem 14km-et (nem volt sok egyenes rész) 6,1 lett az sem rossz út feléig a motor is hideg volt. Nem is nyomtam nagyon.
Előzmény: rígel (834)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 834
kép van róla?

Oszd már meg a vásárlási tapasztalataidat velünk. Milyen volt az eladó, milyen kedvezményt vagy ingyen extrát sikerült kialkudni stb. Szerintem sokakat érdekel, akik vásárlás előtt állnak

Amúgy én a fogyival nem vagyok ennyire elégedett (nekem 90 lovas dízel van), pedig papíron még kevesebbet kellene fogyasztanom, mint neked. Városban 9 alá még nem sikerült mennem átlagban. Legalábbis a fedélzeti számítógép szerint.
Előzmény: DirtyBob (832)
Varshi Creative Commons License 2006.02.28 0 0 833
Azért kicsit óvatosan a bejáratás ideje alatt! :)
Előzmény: DirtyBob (832)
DirtyBob Creative Commons License 2006.02.28 0 0 832
Tegnap végre átvehettem a Gp-csképet :) (1.3 75LE) Nagyon király! Eddig nem nagyon dízel szimpatizáltam, de nem bántam meg. Mentem 200km-et gyorsan és megyőződtem hogy jóválasztás volt. :) Előtte 60Le punto volt, a hugom nem rég vett egy swiftet, úgy hogy van összehasonlítási alapom. Ezekhez képest "nagyon nagyon" -megy :) Es hangja se nagyon van, csak akkor hallani hogy dízel ha jól odalépek neki. Ellentétben pl egy Ford fiestával (abban is ültem). A swiftet kipróbáltam a 60LE-punto II után és hát többet vártam a +30Le től de jobban menést csak akkor éreztem amikor kitapostam a belét 3-4ezer felett. De a GP-ben egyből lehetett érezni a külömbséget, szóval van benne kraft :) Egyébként azzal a 60LE-vel is eltudtam menni mindenhova, nem éreztem hogy szükségem lenne töbre (igen sok jóval erősebb autó is lemaradt). A legnevetségesebb amikor megveszik a 10 éves bazinagy autót 2000-es vagy nagyobb motorral, és nem merik nyomni a gázpedált mer akkor megkell állni a benzinkútnál. Ja hazafelé menet M3-as (városi részen) Megyek 90-el (80 a korlátozás) Jött a swiftes versenyző leakar tolni, hát odaléptem a gázpedálra és eltünt a tükörben :) Átlag fogyi meg 4,8-lett 200 Km-en amiből 100km város ,és félóra lépésben menés.
lilalo12 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 831

"az 1.2-es maradt. Mint már írtam b@szott lassú volt a Swifthez képest" - egymás mellé állítottad? Nem lehet, hogy az érzéseidre hagyatkoztál? Mert az csalóla. Jelen esetben lassabbnak érzed a puntot, mert az nem pattog úgy az úton. Aztán meg a nem pörgős motor nem neked való, mint írtad.

"Nincs normális benzines pörgös motorja" - valóban, a suzukioz képeat a fiat motorok nem pörgősek. (lökettérfogat/LE  miatt)

Előzmény: rock10 (829)
rígel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 830
rock10!
Nézz magadba! De őszintén! Neked rohadtul tetszik a Grandee!!!! De mivel swifted van, ezt nem akarod kimondani, a lelked mélyén azonban más a helyzet. Süt az irígység az írásodból.
Amúgy egy 1.0-es régi swift kb. 2-300Kg-mal könnyebb mint egy Grande (vajon miért?), úgyhogy az összehasonlításod kicsit sántít.
Előzmény: rock10 (829)
rock10 Creative Commons License 2006.02.28 0 0 829

Én boldog is vagyok a Swiftel!!!!!!!!

Igen elmentem tesztvezetni a GP. Az 1.4-est akartam de sajna nem volt így az 1.2-es maradt. Mint már írtam b@szott lassú volt a Swifthez képest. Előzőleg egy 1.0-ás Swiftünk volt. Megkockáztatom hogy még az is jobban ment mint a Gp ezzel a röhejes motorral. Nekem tul. képpen két bajom van a Puntoval.

1, K@rva drága

2, Nincs normális benzines pörgös motorja.

Vezettem már: Stilot, régi Puntót 1.2 16v motorral- nagyon jó volt, Swift 1.0, Swift2-t minden motorral.

Nekem a dízel motoros autók nem nagyon jönnek be. Dízel autón tanultam vezetni elég is volt egy ideig belőlük. Túl zajosak, télen nem fűtenek, + SZVSZ nem éri meg az a +300-500e Ft-t amit elkérnek értük kivéve ha valaki kiugróan sokat megy egy év alatt.

kovacs_t Creative Commons License 2006.02.27 0 0 828
Köszi Varshi.

Rátapintottál a lényegre, csak én még nem mondtam ki ezt magamnak.

:)
Előzmény: Varshi (807)
kovacs_t Creative Commons License 2006.02.27 0 0 827
Sziasztok

Idézném nagy port kavaró írásom:

Mit gondoltok, melyik a megbízhatóbb, jobb ár-érték arányú, stb.

A Fiat, és eddig az olasz kocsik nem a minőségükről voltak híresek, míg a Suzuki jó minőség régóta, különösen az új Swiftről vannak jó hírek.

A hangsúly ezen van: mit gondoltok, eddig, vannak jó hírek.

Senkit nem volt célom megbántani, én véleményekre vagyok kíváncsi, tapasztalatokra, kézzelgogható előnyökre és hátrányokra. A Fiatról EDDIG nem hallottam jókat, a Swiftről pedig VANNAK jó hírek (is).

Nem vagyok köpönyegforgató, tartom a kérdésem, és köszönöm a választ azoknak, akik próbáltak segíteni a választásomban.

Szép estét mindenkinek.

:)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 826
Mindenesetre dobtam egy mailt a totalcarnak, ne rontsa már le a punto jó átlagát egy olyan "ember", aki csak írigykedik!
Előzmény: GRoman (825)
GRoman Creative Commons License 2006.02.27 0 0 825
De még latinról sem fordít helyesen. Az ugyanis azt jelenti, hogy "Gusztáv buszáról nem esett le díszputtony". (Ha már hülyéskedünk, akkor hülyéskedjünk komolyan. :-))
Előzmény: aTom_DJ (820)
v.ferenc Creative Commons License 2006.02.27 0 0 824

Igen, Ő! lesz az enyém!

köszi a tippet mindenképpen ki fogom próbálni, alig várom már hogy végre haza hozhassam.

Előzmény: aTom_DJ (823)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.02.27 0 0 823

Ez lesz a tied?

Gratulálok, talán a legjobb választás ez a kék! Majd állj be vele sötétben egy erősebb lámpa alá, és ne lepődj meg ha körbeállják ;)! Világosban szép kék színű, sötétben viszont aztaqrva színe van :DDDD

Előzmény: v.ferenc (821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!