Keresés

Részletes keresés

katie1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 169

Egyébként tény és való nem mindegy ,hogy milyen az ágy, Nekünk ami van kisipari termék és én megvagyok elégedve. Ez a billerbeck rugós matracon már aludtam de kb. tizenegyszer fent voltam egy éjszaka ,nekem ezért nem jött be.

Időszakok nállam is vannak. pl. ha süt a nap egész jól vagyok,mindegy hogy mennyi a minusz fok.De sajna előre tudom hogy ez meddig tart. Én mindig a napsütésnek drukkolok.

Ha babát akarsz vállalni: mindig csak a kicsi jövevényre gondolj amit nagy szerettel vársz,ill vártok. Nem lesz sohase semmi baj. Baj esetleg az lesz ,hogy hangoskodni fog a baba ha éhes,de erre van megoldás!

Űdv

Előzmény: GoldApple79 (168)
GoldApple79 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 168
Én nehezen alszom el párna nélkül.
Egyébként én is gondolkodom az ágycserén, mert nekünk nem matracos az ágyunk, nem túl régi /3éves/, de amikor vettük, még nem tudtam, hogy ilyen gondjaim lesznek.
Amúgy valaki írta a topikban, hogy az egészségügyi intézményekben milyen ágyak vannak, hát igazat kell adnom neki. Sajnos az utóbbi időben volt részem benne, és teljesen le voltam döbbenve.
Szerintem, ha van a közeledben Cardo Szakbolt, menj be hozzájuk, és járd körbe a témát.
Sokféle matracot árulnak, az előbb néztem a honlapjukon.
Egyébként nálad is vannak olyan időszakok, amikor kevésbé vagy egyáltalán nem fáj a hátad?
Azt mondják, hogy nőknél teljesen másképp zajlik a betegség.
A nőgyógyászom azt mondta a minap, hogy gyorsan szüljek, mert nehéz lesz kihordani a babát...
Előzmény: katie1 (167)
katie1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 167
Hosszú évek óta párna nélkűl alszom.
Előzmény: GoldApple79 (164)
GoldApple79 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 166
4 napja nem vettem be Mesulidot, és nem panaszkodom. Eddig még nem volt példa ilyenre. Erre vártam már régóta. Mindig mondták, hogy az SPA-nál vannak jobb és rosszabb időszakok, és én mindig vártam a jobb-at. Kimondhatatlanul boldog vagyok:-)
Tudok tornázni - jó nem mondom, hogy nem fáj, de ez a korábbihoz képest istenes!
Azt hiszem kellene vennem a munkahelyi székemre egy olyan korongot, amit szintén orvosi szakboltokban is lehet kapni. Ülőpárna szerűség... Szinte egész nap (8 óra) ülök, és talán kényelmesebb lenne. Igyekszem sokszor felkelni, sétálni, nyújtózkodni, az irodai dolgokat is úgy helyeztem el, hogy többször fel kelljen kelnem. Mozgok amennyit tudok.
Remélem nem csak egy pár napig fog tartani ez az állapot...
Mindenkinek szép napot!
katie1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 165

Szia!

Cardo matrac után érdeklődtem,hogy milyen mert nem ismerem.

Üdv.

Előzmény: GoldApple79 (163)
GoldApple79 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 164
Ja és szerintem az is fontos, hogy nem szabad nagypárnával aludni!
Nálam bevált a kispárna (lapos), sőt néha anélkül alszom. De ez is egyénenként változó.
Azt olvastam, hogy a legjobb hanyatt feküdni, vagy oldalt, de akkor figyelni kell, arra, hogy ne húzzuk fel a térdünket... Én szeretek összegömbölyödni, és hiába figyelek elalvásnál a helyes testtartásra, éjjel ösztönösen összegömbölyödök. Lehet, hogy az előző életemben cica voltam?:-))
Előzmény: katie1 (162)
GoldApple79 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 163
Sziasztok!

Azt mondják, hogy nem túl egészséges rugós matracon aludni. "Nyugaton" pl. már nem is nagyon lehet kapni. A kókusz most a divat.:-) Mert hogy kerülni kell a fémen való fekvést, sugárzás, energiák...stb. Hallgattam korábban erről egy kiselőadást, részben meggyőző...
Én azt mondom, hogy mindenki a saját tapasztalatainak megfelelően alakítsa ki a fekhelyét. Nem szeretek általánosítani. Előfordulhat, hogy egy méregdrága Cardo-n sem megy úgy az alvás, mint ahogy a reklám-szlogenek ígérik. Elég lutri a választás, hiszen nagyon sokba kerülnek, és pár perces próba után nem hiszem, hogy lehet dönteni.
Előzmény: katie1 (162)
katie1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 162

Mackó bácsi!

Azért kérdeztem,hogy milyen mert nekünk van ez a billerbeck ágybetét arra is 10 év van.Ez rugós  és időnként forgatni kell. Kb 20 cm vastag. De nem tudok rajta normálisan aludni,valahogy nállam nem jön össze.

Nem régiben láttam bio matracnak nevezett valamit ami állítólag eredeti kókuszból készűl de írtózatos áron ,de túl sok jót nem néztem ki belőlle. Ilyenről halottál már ??

Űdv.

Előzmény: Törölt nick (161)
katie1 Creative Commons License 2005.02.09 0 0 160

Sziasztok!

Egyébként ez a cardo matrac milyen? Hasonlít estleg a billerbeck ágybetéthez?

Előzmény: Rebelx (159)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.09 0 0 159

En is csak a tornat javasolnam, esetleg valami finom jogaval kezdhet az ember, konyv, vagy video, mert abban vannak legzogyakorlatok, talan a meditacio is segithet vmit. Meg a joga kicsit serkenti a verkeringest, segiti az emesztest, mittomen. En kb 500 meterre vagyok az uszodatol, de eddig meg csak erosen tervezem, hogy megjelenek. Nem igen tudok uszni, kb 1 hossz utan piheno van, ezert maceras nekem speciel. De a vege ugyis az lesz.

Cardo matracrol nem tudok semmit, az enyem IKEA-s mint mondtam, de Mackobacsi is azt mondt, hogy sajnos ez sem csodaszer. Mindenkeppen, ha en vasarolnek, megkerdeznem, hogy mennyi ido alatt veszik meg vissza, mert nem olcso, es mi van ha nem jo?

 

Rebelx

Előzmény: dobózs (157)
dobózs Creative Commons License 2005.02.09 0 0 157

sziasztok szép és fájdalommentes napot mindenkinek

 

meg tudná valaki mondani hogy konkrétan mennyibe kerül a cardo matrac vagy ágy egyben és hogy tényleg olyan jó e mint mondtátok

 

mert aludni eggyáltalán nem tudok már és az idegeim kezdik megsínyleni pedig nem vagyok egy nyafis alkat

 

és még valami én is hallottam hogy ez a betegség fogyással jár de eddig csak sajna híztam de nagyon igaz megmozdulni sem nagyon tudok vidéki lévén úszáslehetőségre még csak esélyem sincs.

 

van valakinek valami ötlete???

 

 

Rebelx Creative Commons License 2005.02.08 0 0 156
Hobbi. Szeretnek komolyabban is foglalkozni ezzel, de par kepet lonek Nektek is a falra. Osszehozzuk valahogy. ;)
Előzmény: Törölt nick (154)
katie1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 155

Űdv mackó bácsi!

Változatlanúl megint elmondom csak a saját érzéseimet írtam le.

Nem hangoztattam semmit sem ,csak ami velem történt azt prószíltam leírni.

A reagálásotok ilyen? Max .tudomásúl vettem.

 

Előzmény: Törölt nick (149)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.08 0 0 153
Off Orulok, hogy lattal. Ja a kepen en vagyok, baloldalon a temakorok, ami szerint besoroltam a kepeimet, van benne termeszet, portrek, Zoo York az New York trefasan, a softball, az olyan mint a baseball, csak konnyebb, a falun gong az egy utcai tuntetes volt, a Grand Central Terminal az a nagypalyaudvar, Weekend in the Adirondack, az egy kozeli hegyseg volt ahol hetvegere kiruccantunk, es vannak a Bukkrol is kepek, asszem ez az elso. Amire igazan buszke vagyok, azok a portrek. http://johannesphoto.tripod.com/id5.html On
Előzmény: Törölt nick (152)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.08 0 0 151

Aha!

 

Innen a Mackobacsi... Meg jo, hogy mindenhol azt olvasom, hogy a tipikus SPA-s olyan, mint a nadszal. :) En is 1.5 eve szoktam le a cigirol, +6 kg.

Eszak-Mo-on lakom Miskolctol nem messze, de ugy tunik marcius elejen megyek az Irgalmasokhoz. Dr Koo Eva foorvosno a beepitett emberem. Megyek mindenfajta rtgkepekkel, leletekkel, ketnapi hidegelelemmel...

Off

Katie1!

 

O egy toy uszi, persze itt rosszalkodik ejjel-nappal velunk a lakasban.

 

Megyek megnezem Mackobacsit.

 

Ha kivancsiak vagytok a munkaimra es szelessavu internet van, megnezhetitek a kepeimet itt: htpp://johannesphoto.tripod.com

On.

Előzmény: Törölt nick (150)
katie1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 148
Ez egy tündér ! Csak a szemeire kell nézni.De gondolom ez bent van veletek a lakásban.??
Előzmény: Rebelx (146)
katie1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 147

Szia mackó bácsi!

Nem nagyon találjuk a közös hangot de ez nem baj.Ha valaki tájékozotabb és tapasztaltabb ez is nagyon jó. Csak senki se ismerje meg az igazi spa -át valójában ,főleg ne   saját magán.

Nálam a humor érzék még működik azért tartok  ott ahol vagyok.

De nálatok ez a humor érzék ?? Ugy igazából nem tudom hova sorolni.

Inkább nincs,mint lenne.

De ha valaki 99 év 11 hó óta  67 % -os rokkant az spa miatt ,annak szerinted van tapasztalata,vagy esetleg tájákozottsága ??????????

Űdv.

Előzmény: Törölt nick (139)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.08 0 0 146

Azert irom, mert ugy erzem magam. Pocak, uszogumi, meg ilyenek. :)

Off: A kutyakrol akarok fotot csinalni, mert szeretek fotozni, es nekunk is van egy rosszcsontunk.

On

Rebelx

Előzmény: katie1 (145)
katie1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 145

Szia Rebelx!

A kérdésem ami volt :

Nem vesztettél súlyt akkor az nagyon jó. De miért említed a dagi szót ???

 

Mackó bácsi nagyon nagy leonbergi kutyus barát.És ez nagyon jó.

Nekünk rotweiler-űnk van. De semmi pénzért nem adnám oda senkinek sem./fiu és leány / No de miért írom most le ezt?

De most kiről akarsz fotót csinálni????

Előzmény: Rebelx (144)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.08 0 0 144

Most jottem az urologiarol, gocot kerestek,eleg "behatoan" megvizsgalt a doki... :(

Nekem inkabb atalakult az izomzatom, regen aktivan testepitettem, hetente hetszer, nap mint nap, mostanra inkabb dagi lettem. 82 kg vagyok 173 cm-hez. Igazabol nem sok. Azt irjak sulyveszteseggel jar az allapot, en meg nem vesztettem sulyt.

Ja Mackobacsit mar en is kerestem a forumon, meg a honlapjukon is, de fotot meg nem lattam rola. HA egyszer talalkozunk csinalok valami normalis fotot a kutyakrol jo?

Előzmény: katie1 (143)
katie1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 143

 

Mackó bácsi!

Egyébként nagyon gratulálok nektek a kutyusokhoz.Ha esetleg az én városomba jöttök nagyon szeretném ha személyesen megismerhetnélek. A naptár szerint nem is olyan sokára .

Űdv. mindenkinek

Előzmény: Törölt nick (139)
katie1 Creative Commons License 2005.02.08 0 0 142

Űdv Rebelx!

Engem mackó bácsi hívott erre a fórumra.Tavaly ősszel a házi patika fórúmba sikerűlt belentkeznem. Ott változás lett és kapásból kitörűltek.Nem tudtam vissza jelentkezni mert mindíg vissza dobott a masina,hogy ilyen levelezési címen már van regisztráció.

mackó bácsinak köszönhetem,hogy itt vagyok.Fel is ajánlottam a mackó mézet ,de nem reagált rá.

Ha nem lenne humor érzékem már nem itt lennék.Nállatok biztosan ez működik,de eddig nem vettem észre.

Nagyon köszönöm neked a biztatást,de nem adom fel,mivel az orvosom is biztat .

Mindenki úgy éli az életét ahogyan tudja. Engem kérdeztetek én elmondtam a véleményemet ill. tapasztalataimat. Igaz majd eddig csak rosszaló válaszokat olvastam.

 

Van egy kérdésem: spa állapotban súly csökkenés vagy esetlegesen izom átváltozásban volt e már részetek ??????

 

Én sohasem adom fel!!!!! Űdv katie.

Előzmény: Rebelx (138)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.07 0 0 141

The cause of the disease is not known in detail. The disease has a genetic background; people with the genetic marker ---> HLA B27 have a higher risk to get symptoms. Possibly infections can trigger flares of the disease or induce the first flare.

 

Aszongya: A betegseg oka nem ismert reszletesen. A kornak genetikai hattere van, ez a hla-b27 antigennel nagyobb veszelye van a kialakulasanak. ES ITT A LENYEG: Feltehetoleg fertozeses betegseg lobbantja fel az SPA elso jeleit.

 

De en ezt olvastam valahol magyarul is, csak nem talalom...

Előzmény: Törölt nick (140)
Rebelx Creative Commons License 2005.02.07 0 0 138

Katie1!

 

Figyu, en csodalom az optimizmusodat. Tamadni meg vegkepp nem tamadunk senkit, mindenki maga erzi a keresztjenek a sulyat. Nehogy megsertodj, meg elmenj, mert Te vagy itten az egyik legtapasztaltabb.

Fel a fejjel!

 

Előzmény: katie1 (137)
katie1 Creative Commons License 2005.02.07 0 0 137

Mackó bácsi !

Nekem ne mond el ,hogy az spa milyen folyamat. Szerencsére a mostani orvosom mindent megtesz az érdekemben. A fájdalom mindentől függetlenűl megvan , de én több időt töltök el különböző kezeléseken szinte mind saját otthonomban.

 De elég jól tartom magam. Érjétek meg sok éven át tartó kinlódást és legyetek 51 évesek. És akkor mondjátok el nekem,hogy ez mivel jár.Remélem tudok olvasni majd a késöbiekben is rólatok.

Ha a neten kutakodtatok ezzel az állapottal kapcsolatosan akkor szerintem nem találtatok olyat ami ezt a bárányhimlővel kapcsolatba hozza. Ha esetleg igen írjátok le hol lehet megkeresni a bárányhimlő ami az spa alapja.?

Azért egy kicsit elvagyok keseredve,mert állandó támadás részese vagyok részetekről.

Azért megkérdezem: szerintetek miért vagyok 67%-ban leszázalékolva az spa-val,

mert csak egy kis becsípődés van ,és semmi több ??????

 

Kivánom nektek legyen olyan nagyszerű orvosotok mint aki a mai napig nekem van.

Űdv.katie.

Előzmény: Törölt nick (128)
bes Creative Commons License 2005.02.07 0 0 136
csak sajnos akkor sincs semmi ha tudják mi indította el...
ld. az én esetemet...
40 napig ettem az antibiotikumot, ronggyá vált a gyomrom tőle, a végén az orvos is úgy gondolta hogy felesleges volt :( vissza nem fordul a folyamat tőle...

PERSZE az utódok, akiket majd oltani lehet (esetleg) a kórokozók ellen, profitálhatnak ezekből az ismeretekből...
addig meg torna, úszás, optimizmus! :)
bes Creative Commons License 2005.02.07 0 0 133
Kösözöm mindenkinek a labdával kapcsolatos infókat, linkeket és tapasztalatokat!

tanulmányozom őket :)
bes Creative Commons License 2005.02.07 0 0 132
ja egyébként 6 éves koromo körül lehettem bárányhimlős.
A tüneteim -így utólag visszanézve 25-26 évesen kezdődhettek.


bes Creative Commons License 2005.02.07 0 0 131
hmm....
én rákerestem a neten, az előbbiekben belinkelt orvosi keresővel, próbálták a bárányhimlővel is összehozni, nemigen sikerült.

Az tány, hogy a SNSA egyik csoportját , a REiter szindrómát ismert fertőzés váltja ki, (nekem is ilyen volt, és kezelték hossszan antibiotikummal de igazán NAGY javulás nem következett be).
szóval szvsz nem kizárt, hogy ahol ismert a fertőzéses előzmény, azt Reiter szindrómának hívják, ahol meg (még) nem, azt Bechterewnek.

tarkó-sarok vagy mi volt a kérdés: nekem simán megy, igaz reggel van egy kis nyögdécselés néha.
Nőknél ez a kór enyhébb (szokott lenni). de van kivétel
Rebelx Creative Commons License 2005.02.07 0 0 129

Olvastam valahol, hogy indito lehet a baranyhimlo. En az ovodaban-iskolaban nem kaptam el, ezert kesobb... Es xar volt. Viszketett, kenni kellett, ket het betegallomany.

Megprobalom megkeresni a cikket ahol errol volt szo.

Előzmény: katie1 (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!