Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szutyok897 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 918

"Sokan megveszik a 9-10 ezer Ft-os inkjet nyomtatókat, aztán a gatyájukat is kifizetik festékre, ahelyett, hogy 30-40 ezerért vennének egy lézernyomtatót, aminek töredéke a lapköltsége."  - korrekt hasonlat! amíg heti 1-2 oldalt nyomtatok tökéletes nekem egy 10 ezres tintasugaras, mert nem érdekel a festék ára, úgyis kitart a gyári patron amíg a nyomtatót használom, évekig. Ha viszont már heti 10 oldlat nyomtatok, akkor érdemes lézert vennem. heti 100-200 oldalról nem is beszélve. így van ez az autónál is. ha 10 évre veszek egy autót, és éves 5000 km-t megyek tökéletes választás egy benzines. 10 évesen a magasabb árból nem látok már szitne semmit, és a benzinen sem spóroltam jelentős összeget. Ha viszont, ahogy lentebb kiszámoltam, már éves 15 ezret megyek, akkor a dízel már olcsóbb, arról nem is beszélve, ha valaki 30 ezret megy egy évben.

Az igazi lúzer viszont 2 évente 50 ezer km-el cserélgeti a suzukiját... 50 ezer km-en  már bőven bejönne a vételár különbség, és 2 évesen még vagy 200 ezerrel többet ér a dízel. Azaz egy ilyen user évente 100-200 ezret takaríthatna meg az autózáson, de ő jobban szereti a benzinest :)))

Előzmény: rígel (915)
szutyok897 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 917

Kimásolok neked pár méretet, hogy eldönthesd mit mivel kell hasonlítani. Láthatod, hogy a swifttől még a régi punto is nagyobb, kb annyival, amennyivel az sx4 a GPtől, azaz minimális a különbség. Egyetlen jelentős különbséget bírok felfedezni: a swift csomagtere egy vicc. Nem elég, hogy kicsi, de még az alakja sem praktikus: magasabb mint szélesebb. Egy rekesz sör miatt is le kell dönteni a hátsó ülést.

 

Az, hogy a punto classicot 4 éve, a swiftet 1,5 éve forgalmazzák nem igazán érdekel, amikor ugyanazzal a dízelmotorral tudom megvenni. Egy dolgot látok: swift 1,25mjtd 3M, punto classic 1.3mjtd 2,7M (azonos felszereltéség)

 

hosszúság/szélesség/magasság/tengelytáv/csomagtér méretek:

 

punto: 3840/1660/1480/2460/264

swift: 3695/1690/1500/2390/213

 

sx4: 4100/1730/1555/2500/270
Grande: 4030/1687/1490/2510/275

Előzmény: szutyok897 (908)
Csizi PII Creative Commons License 2006.03.02 0 0 916
Nagyon szép :)
Előzmény: yasuni (886)
rígel Creative Commons License 2006.03.02 0 0 915
Mi magyarok még nem tanultunk meg hosszú távon gondolkozni (ezt általában mondom). Csak a vételár számít, az már nem, hogy összességében mennyibe kerül a fenntartás, mert nem számolják ki. Érdekes módon a tőlünk nyugatabbra élők jobban spórolnak. Bár ez érthető, hiszen sokkal szegényebbek nálunk:)
Egy példa:
Sokan megveszik a 9-10 ezer Ft-os inkjet nyomtatókat, aztán a gatyájukat is kifizetik festékre, ahelyett, hogy 30-40 ezerért vennének egy lézernyomtatót, aminek töredéke a lapköltsége.
Előzmény: szutyok897 (910)
Csizi PII Creative Commons License 2006.03.02 0 0 914

"Ha a régi Puntohoz 205-hoz hasonlítod az új Swiftet vedd figyelembe hogy a Swift most lett 1 éves. Az általad említett autókat hány év árulják?"

 

"Ha jobban megéri a GP dízel mint a Swift benzin akkor miért Swiftből adják el a legtöbbet M.o-n?"

 

Szerinted egyidőben kezdék el árulni őket?

Azt hiszem erre meg is fogalmaztad már a választ.

Előzmény: rock10 (905)
rígel Creative Commons License 2006.03.02 0 0 913
ja, és soha ne mondd, hogy soha! Megbánod! Hidd el.
Előzmény: rock10 (905)
rígel Creative Commons License 2006.03.02 0 0 912
Igen tisztelt rock10!

Először próbáld ki azt az autót, aminél szerinted jobb swifted, aztán majd lehet róla beszélni. Addig meg hallgass, és figyelj! Magadat minősíted, ha arról mondasz véleményt, amiről nincs tapasztalatod.
Az újságokban megjelenő tesztek, pedig finoman szólva szubjektívek, az újságíró véleményét tükrözik. Szerintem ez nem mérvadó. Ugyanarról a kocsiról több, egymásnak ellentmondó teszt is meg szokott jelenni különböző újságokban.
Előzmény: rock10 (905)
szutyok897 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 911

Eladásról: Azért adnak el szépszámmal Swiftet is Európában

"Tavaly Magyarországon 18 385 új Swift kelt el, 63 759 ment külföldre" (totalcar.hu)

Tény, adnak el sok swiftet külföldön, de nem hiszem, hogy mégegy autót találnál, aminek több mint 20%-át egy piacon adják el. Erre szerintem rá lehet fogni, hogy Mo a fő piaca az itthon gyártott swifteknek. Ennél erősebb arány talán csak a dácsia logannál található a román piac javára.

Előzmény: rock10 (905)
szutyok897 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 910

"Én az életbe nem fogok dízel autót venni." - jó annak, aki megteheti, hogy előítéletből 30%-kal többet költ üzemanyagra... ezek szerint nyugat európa jelentős része hülye, mert modern dízeleket vesz. 5-10 éve még votl értelme ragaszkodni a benzines személyautókhoz. csakhogy azóta a dízelek rengeteget fejlődtek, a benzinesek meg maradtak azonos szinten. Ha elkezdik hasonló erővel fejleszteni a benzineseket, mint 10 éve a dízellel tették, akkro pár év múlva nagyon jó, kis fogyasztású benzinmotorok lesznek. a vw-nek már talán van is valami 1,4-es turbos benzinese, ami kb 1,8-as szívó benzines teljesítményt mutat fel. Nem emlékszem már, hoyg ez már sorozatérett, vagy csak valami tanulmány volt.

Ha viszont általánossá válik én is átgondolom majd, hogy benzines vagy dízel.

Addig viszont nem leszek a pénztárcám ellensége, és olcsóbb áron (mire a hitelt kifizetem kevesebbet költöttem autóra) kisebb fogyasztású, nagyobb használt piaci értékű autót veszek.

Persze nem akarok senkit rábeszélni a dízelre, hiszen a benzin-dízel arány a finomításkor adott. ha mindenki dízellel járna drágább lenne a go mint a benzin. pár éve még jóval olcsóbb volt, ma már egál...

Előzmény: rock10 (905)
rígel Creative Commons License 2006.03.02 0 0 909
szeritem igen.
Előzmény: fabris123 (906)
szutyok897 Creative Commons License 2006.03.02 0 0 908

"Az SX4-et felesleges idekeverni mert nem a kisautó kategóriába indul."

az, hogy milyen kategóriában indul mitől függ? nem a méretektől??? mert a GP pontosan azonos méretű (egyes méretekben picit nagyobb), mint az sx4.

most akkor a secientora azt mondom, hogy az felső közép kategóriában indul, akkor hasonlíthatjuk az skoda superbhez? :)))

 

Ha az 1,9-es dízel tényleg baromi szar, akkor sírhatnak majd az sx4 tulajok, mert abban csak az a dízel lesz :) igaz lesz jobb benzines. ami jogos is, hiszen a benzinmániás magyar piacon kívánják értékesíteni jelentős részét az idei gyártásnak. kíváncsi lennék, hogy a magyarországon nem forgalmazott, ny.eu-i piacra szánt, sedici hány százaléka lesz benzines...

Előzmény: rock10 (905)
DirtyBob Creative Commons License 2006.03.02 0 0 907
És Répa Kata mit mondott? :))))
Előzmény: rock10 (905)
fabris123 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 906
Az ingyenklíma e szerint az egész országban jár?
Előzmény: rígel (880)
rock10 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 905

Ha a régi Puntohoz 205-hoz hasonlítod az új Swiftet vedd figyelembe hogy a Swift most lett 1 éves. Az általad említett autókat hány év árulják? 4-5? 3-4 év után a Swift ára is olcsóbb lesz.

Mint mondtam nem próbáltam a Puntoban a dízelt. De lehet hogy kifogom!

Az SX4-et felesleges idekeverni mert nem a kisautó kategóriába indul.

Egyébként a GP tágasságáról annyit hogy az Autó2 honlapján van egy összehasonlító tesz. A GP-t, Cliot, Yarist hasonlítják össze. Az ott leírtak szerint a 3 autó közül a Punto hátsó lábtere a legkissebb.

Nem olvastam még itt a fórumon hogy bárkinek is lenne 1.9-es dízel Puntoja. Az A5 tesztje szerint baromi szar motor mert hangos és sokat fogyaszt, még úgy is hogy nem hajtották.

Eladásról: Azért adnak el szépszámmal Swiftet is Európában. Nekünk 4 hete kellett várni rá mikor vettük mert a gyár nem tudta a külföldi+a hazai megrendeléseket teljesíteni. Ha jobban megéri a GP dízel mint a Swift benzin akkor miért Swiftből adják el a legtöbbet M.o-n

Ha a Puntot japán pörgős motorral és 3 milla alatt árulnák akkor biztos hogy én is azt vennék.

Én az életbe nem fogok dízel autót venni.

 

Előzmény: DirtyBob (898)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.01 0 0 904

7rongy/db? :|

Elég jó ár, bár jól néz ki nagyon!

 

Előzmény: yasuni (902)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.01 0 0 903

Nagyon jól leírtad! Én sem akartam dízelt, elleneztem, mondom nekem nem kell kerregős szar annyira drágán! Apám mondta már akkor, hogy majd megbánod fiam :D!

Aztán fél év után kezdtem belátni, hogy jobb lett volna egy dízel! De akkor fizessek többet fél millával? Ekkor utánnaszámoltam, hogy a havi részletem több lesz 5 max 10ezerrel, de a stiloba  havi 40-50ezerért tankoltam, és dízelbe a 3/4-edét kell tankolni tehát akkor már több mint 10ezret spórolok havonta az üzemanyagon, amiből vígan kifizetem a részlettöbbletet! Azt sem tévesztem szem elől, hogy amikor eladom a kocsit, többet ér a dízel, tehát ott is visszahoz az árából, vagyis akkor már úgymond nyereséget termel! Előzésnél meg qrva jó a dízel, nem kell visszaváltogatni!

Előzmény: szutyok897 (900)
yasuni Creative Commons License 2006.03.01 0 0 902

Az út majd fagy, a kocsi meg törik. Ez rossz vicc volt. Ne vedd komolyan.

Nincs dísztárcsám... Úgy rendeltem a kerékszettet és a dt 7000/db lett volna. Azt már elspúroltam.

Előzmény: aTom_DJ (901)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.01 0 0 901
Mondom a dísztárcsa! Nem a felni! Az sajnos még nekem is a sufniban :(! De már nem kell sokat aludni! 10-e körül felrakom, ha törik ha fagy :D
Előzmény: yasuni (899)
szutyok897 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 900

"mire eladom lehet hogy kiderül hogy olcsóbban vettem a switnél"

így igaz! és ehhez nem is kell éves 50 ezer km-t menni.

számoljunk csak kicsit... legyen a dízel mondjuk 500 ezerrel drágább. a legtöbb ember hitelre veszi az autót, a +500 vételár emel kb havi 5-8000-et a részleten. hogy ezt lenullázzuk:

éves 15 ezer km, ez tipikus magyar átlagautós. sőt ennél talán az átlag többet is megy...

ez havi 1250 km. benzinnel, 8 liter átlagfogyasztással, 260 Ft/l benzinnel: havi 26000 Ft

GO, 6 literrel, szintén 260 Ft: 19500 Ft /hó

azaz az üzemanyagon egy éves 15 ezret utazó ember a mai benzinárakon számolva 6500 Ft-ot takarít meg, így a törlesztés és az üa ktsg kb azonos, szóval mire kifizeti a hitelt a két autó tök ugyanannyiba került.

 

És még nem számoltunk azzal, hogy ha 5 évig megvan az autó, vajon mennyit emelkedik 5 év alatt a benzin ára... ha 300 ft felett lesz a bezin máris 8000 a megtakarítás.

 

Ha pedig valaki éves 20 ezret megy, ami még mindig nem egy hatalmas, szokatlan futás,akkor mai áron is havi 10 ezer a megtakarítás.

 

tetézzem?? mikor 5 év múlva eladod az autót a ma 500 ezerrel többe kerülő dízel még mindig többet ér majd 100-200 ezerrel...

Előzmény: DirtyBob (898)
yasuni Creative Commons License 2006.03.01 0 0 899
ahol a tiéd is aTom! a sufniban...
Előzmény: aTom_DJ (897)
DirtyBob Creative Commons License 2006.03.01 0 0 898
Azért tartom drágának, mert annyiért amennyibe kerül több nagyobb és jobban felszerelt autót lehet kapni. Fiesta, P206, Punto classic stb.. Dízelmotor: A GP-ben egyáltalán nem hangos, próbáltad már? Kicsit lasabban melegszik mint a benzines az igaz de engem annyira nem zavar hogy 5 percel többet kel fáznom reggelente, még mindég nagyságrendekkel jobb mint a busz :) Nem is kell öket pörgetni, mert ellentétben a benzinnel alacsony fordulaton megy, és mint irtam nem kell kitaposni a belét hogy menjen, igy aztán hoszabb az élettartama is. Mindemellet ugyanugy megy mint a kis benzines. És igen kevesebbet fogyaszt ami nekem pl sokkal fontosabb annál hogy 75Le helyett 90Le legyen ráírva. És mivel kevesebbet fogyaszt mire eladom lehet hogy kiderül hogy olcsóbban vettem a switnél sokkalszebb és 2 kategóriával nagyobb GP-met. És nemtudom honnanveszed hogy százerkkel drágáb 1.4 benzin GP 50E-rel olcsóbb a Dízelnél. Nem voltam eddig dízelpárti de megyőzött ez a motor. Előzni is egyszerűbb vele mivel a dízelmotor rugalmasabban gyorsul.
Előzmény: rock10 (889)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.01 0 0 897

Nagyon szép belülről az emotion, de hol vannak a dísztárcsák?

Előzmény: yasuni (886)
yasuni Creative Commons License 2006.03.01 0 0 896

Köszi!

 

Nem véletlenül választottam ezt.

Előzmény: VaNick (892)
yasuni Creative Commons License 2006.03.01 0 0 895
Bizony ám!
Előzmény: v.ferenc (891)
yasuni Creative Commons License 2006.03.01 0 0 894
Neked kurv@r@ igazad van! Erre varjon gombot. Fojton azzal jön, hogy GP vs Swift!!! Nem tudom mit erőlteti még mindig. Szerintem nem érti a srác, hogy a két autó nem ugyanaz a kategória...
Előzmény: szutyok897 (893)
szutyok897 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 893

A grande punto nagyobb autó mint az sx4. ehhez hasonlítsd árban. igaz az 1.5 benzines motor erősebb, mint a fiat 1,2-es. dízelekben viszont sokkal jobb a punto. ami talán érthető is, mivel nem magyarország a célpiac. tőlünk nyugatra pedig az új autók 70% dízel. benzinmotort csak azért gyártanak lassan, hogy színesítség a modellpalettát.

a swiftet hasonlítsd a régi puntohoz, máris kérdéses melyik autó az olcsó... 2,5M-ért van klímás mjtd punto classic...

Előzmény: rock10 (889)
VaNick Creative Commons License 2006.03.01 0 0 892
Yasuni,

naggyon teccik a belseje...!!!

ha egyszer grandém lesz (de az még odébb van...), én is ilyen belsővel szeretném (emotion és a bézs kárpit :-)


VaNick
Előzmény: v.ferenc (891)
v.ferenc Creative Commons License 2006.03.01 0 0 891

Hű de baba!!!!

6 sebességes?

Előzmény: yasuni (886)
Varshi Creative Commons License 2006.03.01 0 0 890

> Áruljátok már el hogy miért drágáljátok a Swiftet.

 

Talán azért, mert majdnem akkora, mint a Panda. :))) Kurva jó autó szerintem, de "kisautó". A Gr. Punto meg eggyel "komolyabb" - méretileg és megjelenésileg is.

 

Amúgy egyáltalán nem drága, vagy annyira drága, mint bármi más. :)

Előzmény: rock10 (889)
rock10 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 889

Áruljátok már el hogy miért drágáljátok a Swiftet. A GP-ért jóval többet fizettek és szerintem nem jobb annyival mint amennyivel drágább. Sőt!

Lehet hogy az 13 dízel Fiat-ban 5 LE 20Nm-al erősebb a motor de ugyanakkor a GP nehezebb mint a Swift. Mi a jó a kis dízelmotorokban a fogyasztáson kívül. Hangosak, télen alig lehet velük fűteni nem lehet őket pörgetni. Én nem vennék kisautót dízel motorral még akkor sem ha a benzinessel egy árban adnák de így hogy jópár százezerrel drágább főleg nem. 

Előzmény: DirtyBob (867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!