Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GRoman Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1084
Az SX4 azért komolyan veendő ellenfele a G. Puntónak. Igaz, hogy kinézetre épphogy elmegy, de alapáron (kevés híján 2.7M) erősebb (1.5 16V 99LE), mint az 1.2 8V alap-Grószpunci szintén 2,6-valamennyiért. Valamivel nagyobb is, és a Suzukinál könnyebb kedvező kamatozású hitelt szerezni, mint a Fiatnál... (Kisdízel viszont nincs hozzá, az 1.9 MJet ott is 4M felett lép be, diesel összkerékkel pedig már valami 5,3M...) A "mi árkategóriánkban" pedig érdemes vetni egy sanda oldalpillantást a Honda Jazz/City párosra is.
Előzmény: fiat-al (1081)
vjozso Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1083

rígel:

"...plusz 1 év ingyen cascót, bár azt nem volt szándékomban kötni, egy év után nem is fogom tovább fizetni."

Ha cascós konstrukciót választottál, akkor szerintem a futamidő végéig fizetned kell a casco-t, mert különben szerződést szegsz...  Egyébként nem olyan rossz az a casco. (pláne hogy az első évben ingyen van)  Gondolj bele: ha történik valami a géppel (ellopják, rommá törik) a bank a teljes hátralévő összeget követeli rajtad rögtön és egy összegben...

Előzmény: rígel (1078)
fiat-al Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1082
ja a Clió az nem hiszem hogy szóba jöhet keveset vettek belöle szerintem nem lesz ilyen De miért is beszélek félre természetesen a fiat az első a többi csak gyenge próbálkozás részemről
fiat-al Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1081
Van még aki most akar venni autót vagy csak egyedül vagyok. Kiváncsi lennék ki milyen autók közül választ. Nekem a Peugeot 206 Fiat Punto Grande Ford focus és még talán a Suzuki SX4 lehet nyerő, de a Suzuki csalódást okozott tiszta műanyag a 206 ról rossz hireket hallottam meg talán kifutó széria a focus tetszett de nem ismerem. Nektek mi a véleményetek
Csizi PII Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1080
Na jó hogy :))
Előzmény: GRoman (1079)
GRoman Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1079
Sz'asztok!

Szabad elmenni kibicelni a talira egy Alfa 75-tel? (Esetleg egy Uno-val, az mégis közelebb van a Puntohoz...)

Az egy év ingyen casco elvileg országos érvényű akció a G. Pontra amúgy...
Előzmény: VaNick (1055)
rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1078
Hát az úgy volt... a hozzászólásaimból kiderül, de eléggé szétszórva, úgyhogy leírom.
Mivel a nyíregyházi szalonban nemhogy kedvezményt nem adtak, de egyenesen kiröhögtek, hogy kedvezményt kérek, felhívtam a twin 93-at Miskolcon, ahol azonnal belement a srác az ajándék metálfényezésbe, és az ajándék mp3-ba. El is mentem rögtön (ez január elején vasárnapi napon volt a nyílt héten) és megrendeltem az autót.
Akkor 8-10 hetet mondtak. 2-3 héttel hamarabb jött végül, és állítólag egy rendelési malőr miatt kaptam egy ingyen klímát is, plusz 1 év ingyen cascót, bár azt nem volt szándékomban kötni, egy év után nem is fogom tovább fizetni. De ha már ingyen van...
Amúgy kp-ben fizettem a felét, a másik fele hitel, elég jó konstrukció, sokat jártam utánna. A futamidő végén elvileg 200 000 Ft körüli összeget fizetek ki kamat gyanánt az eredeti árhoz viszonyítva, ez szerintem korrekt.
Amúgy nagyon rendes az eladó akitől vettem, és a csajok is akik intézték a papírmunkát, rögtön szóltak, ha kellett valami, maximális gyorsasággal csináltak mindent. Ha kellet valami, írtam, vagy telefonáltam, azonnal segítettek. Szóval csak jót tudok mondani.
Amúgy egy nappal az átvétel előtt felhívott a nyíregyházi kereskedő, hogy van egy jó ajánlata, most már egy év csascót is tud ajándékba adni, me még egyezkedhetünk másban is. Mondtam, így jártatok,hamarabb kellett volna gondolkodni, így elestek egy vevőtől, akik hozzájuk hordta volna szervízbe a sarcra a kocsiját
Előzmény: fiat-al (1076)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1077
Nekem nagyon halkan nyikorog, amikor vizes.
Előzmény: v.ferenc (1070)
fiat-al Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1076
Köszi a gyors választ mesélj milyen volt miket tudtál kicsikarni ha volt autód hogy számolták be stb
rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1075
Én ugyan nem vagyok miskolci, de ott vettem a grande-t. Nem bántam meg, hogy oda mentem. Pozitívak a atpasztalataim. Ha ott szándékozol autót venni, és érdekel mások tapasztalata elmondhatom az enyémet.
Amúgy vegyél grande-t, nem bánod meg!!!
Előzmény: fiat-al (1074)
fiat-al Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1074

Na most leirtam egy fél oldalt és egy gombbal kitöröltem mind1

a lényeg az hogy volt mársok fiatom Punto1-2 Bravo Brava Multipla de a legjobb a Coupé 2.0 16 V Turbó volt 200 LE Ha ismeritek akkor nem kell mesélnem róla egy csoda

  Olvastam hogy a Grande punto nyugat európában a legtöbbet eladott autó és németországban is megelözött egy két hazai gyártású modellt

  Azt is olvastam hogy a miskolci fiat szalon jó pontot ért el nálatok jó ezt hallani hogy miskolc kiemelkedik a szalonok sorából igaz én még ott nem vettem új autót igaz az is hozzátartozik hogy új autót még soha nem vettem Itt az ideje hisz már 31 éves vagyok és most a nagy esélyes a Grande Punto és igy biztos pont Miskolc.

  Ha nem gond örülnék a miskolci fiatosoknak de mindenki irhat 

fiat-al Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1073
Tapasztalatokat gyüjtök és segítséget is tudok adni.Remélem mindenkivel jó kapcsolatot tudok kialakítani
fiat-al Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1072

sziasztok

 

új vagyok itt most olvastam el az összes hozzászolást Miskolci vagyok  keresek a környékről olyanokat akik Grande puntot akarnak venni ismerösöket és barátokat szerezni

rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1071
Nekem csak néha, hidegen és nem túl hangosan
Előzmény: v.ferenc (1070)
v.ferenc Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1070
Nektek is csikorog a fékbetét minden fékezésnél iszonyat hangosan?
rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1069
Nem zárja
Előzmény: Varshi (1067)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1068

Nekem nem!

Előzmény: Varshi (1067)
Varshi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1067
A központizár nem zárja a tanksapka-ajtót???
Előzmény: Szarvyman (1063)
v.ferenc Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1066

Nekem is ilyen van.

Mesélj légyszi a tapasztalataidról, én kedden vettem át, még csak most ismrekedünk.

Előzmény: horzsat (1057)
rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1065
Gondolom az új honlapon található konfigurátorban láttad! Szerintem azt egy az egyben átfordították magyarra, tele van hibákkal.
Előzmény: rígel (1064)
rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1064
A fényszóró mosó mióta széria? Egyik felszereltségi szinthez sem adják ingyen úgy tudom.
Előzmény: matizoli (1056)
Szarvyman Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1063

Hiába mondja a szalonos ember, hogy szűrő van a tankbetöltőben, és nem lehet leszívni a benzint, de ha mondjuk valaki ki akar veled cseszni és beszór fél kiló homokot, akkor cumi, szóval mindenképpen jól jönne a zárható tanksapka, remélem az enyémen olyan lesz.

 

A gyári hangcucchoz pedig szerintem nem lehet hozzákötni a winyót, már írták többen is, hogy ki se bírná a winyó az utat, főleg nem pesten, mondjuk máshol sem. :( (elég szar utak vannak ebben az európai unióban, nem? :D)

 

Egyébként meg az is piszokság, hogy nem lehet úgy kérni egy magasabb felszereltségű autót (activetól felfelé asszem), hogy ne legyen benne a hangcucc, pedig a gyári árból jóval komolyabb hangot össze lehet rakni, pláne ha még hozzáteszel egy kicsit. Én végülis abban állapodtam meg a sráccal a szalonban, hogy egy pár napig használom majd, amikor pedig belerakatom a hangcuccot, akkor a gyárit visszaviszem neki és majd eladja egy olyanhoz, amiben nincs, de kérnek bele és megkapom a zsét.

rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1062
A zárható sapka inkább megelőlegezés volt, az első darabokon nincs, de mostmár elvileg mindegyiken kellene hogy legyen. Azért írok feltételes módban, mert láthatjuk hogy nem egészen így van.
Előzmény: horzsat (1058)
rígel Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1061
Mit jelent a Miskolc környéke nálad? Én ott vettem a verdát, de nyíregyházi vagyok.
Előzmény: horzsat (1058)
matizoli Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1060
1.3 MJTD 75 HP lenne a motor. Tegnap én is rájöttem, hogy a tanksapka fedelet hogyan lehet rögzíteni :-)
Előzmény: horzsat (1057)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1059

Köszi, hogy szóltál, de sajnos most szombaton nem jó nekem :(((! Pedig szívesen mennék, nincs is messze :(!

Előzmény: VaNick (1050)
horzsat Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1058
Hali,

Szerintem a zárható tanksapka elbaszás a leírásban.
Én megnéztem a szalonban párat, egyiken sem volt az - az enyémen sincs...
A felnivel kapcsolatban: 185-ös megy az 1.4-re, ha kffelnit kérsz rá, ha acéllal jön, akkor csak 175-ös.
Btw., van valakinek tippje, mennyi egy felni + dísztárcsa a verdára? Nekem sikerült egy kátyut megfogni, kuka lett... Sajna a felni pontos méretét sem tudom.
Ha már itt tartunk, van valaki Miskolc környékéről.
Most kezdem csak olvasni a fórumot, pár hozzászólást láttam csak.
Szívesen elbeszélgetnék az illetővel személyesen.
Ja, átléptem az 1900km-t tegnap, 1 hónapos a kicsike... :-)
Előzmény: v.ferenc (1034)
horzsat Creative Commons License 2006.03.09 0 0 1057
Hali,

A tanksapkat a fedél nyelvén át tudod vezetni, így nem ér hozzá semmihez.
Áruld már el, milyen motor, milyen felszereltésggel? :-)
Az enyém 1.4 8V Dynamic.
Előzmény: matizoli (1056)
matizoli Creative Commons License 2006.03.08 0 0 1056
Nos kedves társak, a mai napon átvettem a kis GP-t. Mit is mondhatnék, eddig pozitív a tapasztalatom. Legfeljebb pár kis apróság bosszant, mint pl.:

- Ha már nem raknak hátulra utastér világítást, akkor legalább tehetnék kicsitt középre eltoltan az elsőt, hogy egy kis fény menjen hátra is.

- Nem tudom mennyibe kerül az akasztófűl az üzemanyagbeöntő fedelen, hogy a tanksapkát rá tudjam akasztani, de úgy nem súrolná a fényezést.

- Talán egy picit lehetett volna jobb hangszórókat beletenni, pl. a Stilo alapban eléggé tökéletes.

- Éppenséggel egy kesztyűtartó világítás jól jött volna, ellenben a megossztottság az jó. A térképzseb valóban parányi.

+ Kényelmes ülések, tágas térérzet.

+ meg minden a negatívumokon kívűl.


ui. Néztétek az új opciós listát. A kiegészítő fűtés széria, de az enyém is tökéletesen fűtött ma a -7C-ban, tehát élek a gyanúval hogy benne van. Nem lehet, hogy ezért nem lehetett rendelni? Az egyik tesztelő panaszkodott, hogy milyen rossz. Nos nálam fázósabb kevés ember van és nekem jónak tűnik, szóval gyanús.
Ja a fényszórómosó is széria, viszont Style-hoz nincs automata klíma. Szerintem hibás a lista.

Egyébként megvagyok elégedve a dinamizmusával (AR 1.7 16V) után is, hisz nem az a kategória. A fogyi olyan 5,5-6 körül van, ez még kicsit sok, de hát csak 40km van benne. Lesz az még jobb is!

Szóval elégedett vagyok :-)
VaNick Creative Commons License 2006.03.08 0 0 1055

aTom,

 most szombaton fehérváron lesz egy minitali...

 

nem jössz el? (múltkor mondtad, hogy nem szólunk elöre...)

 

én is megyek Esztergomból, meg jönnek páran pestrül is...

 

Egyébként akit érdekel, és szivesen megmutatná a csili vili grandéját :-) az nézzen be a puntoclub forumba (fejér megyeiek topic)

 

Üdv:

 

VaNick

Előzmény: aTom_DJ (1051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!