Keresés

Részletes keresés

Alex Raps Creative Commons License 2021.03.14 -2 1 37884

Igaz. Zenehallgatás közben valóban nincs online adatkapcsolat. :)

Előzmény: btamas70 (37879)
big-dewil Creative Commons License 2021.03.14 -2 2 37883

ha már kötekxel, a hangfal szól. ))) illetve egészen pontosan a füledben lévő kicsike kalapácsos csontocska, cirka 15% torzitással...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37882)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.03.14 -3 1 37882

Szerintem senki se hallgasson kábelt, mert a kábel nem szól jól. Joshua Redman Beyond című lemeze, na az jól szól. Azt érdemes hallgatni, akár laptop-hangszórón is.

 

Persze tudom, ez olyan most, mintha a hájendezés alapjait kérdőjelezem meg, de nem. Van pár dolog, ami fontos, akár nagyon-nagyon sok pénzt ráköltve is, és van, ami nem. A nem (annyira) fontos dolgok között van a digitális kábel is. A nem fontos dolgokat onnan lehet felismerni, hogy ugyanannyit, vagy kevesebbet számítanak, mint pl a füled vs a tweeter magassága a padlótol. Ha érted, mire gondolok.

Előzmény: manta-z (37870)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37881

Semmi gond, ne kérj elnézést, mert nincs miért, főleg nem egy egészséges kritikáért. Lehet kicsit elfogult vagyok a gyártóval szemben, nyilván vannak szebb meg jobb készülékek is, viszont realitást nélkülöző rosszindulatú megjegyzésekkel szemben meg fogom védeni ha van rá alapom. 

Ha nem tetszik a külseje, vagy a kidolgozottsága az egy egészséges kritika. Aki hallotta és nem tetszik az szintén az a kategória. 

Én elégedett vagyok vele engem ez érdekel, nem kell mindenkinek, ugyanazt szeretnie. Az lenne a lényeg, hogy mindenki találja meg a számára megfelelőt aztán legyen vele boldog. 

Előzmény: Charlie Fineman (37878)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37880
btamas70 Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37879

Letöltés után az internetkapcsolatot akár fizikailag is meg lehet szakítani – innentől kezdve az USB kábel vs internet összehasonlításnak se füle, se farka...)))

Előzmény: Alex Raps (37875)
Charlie Fineman Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37878

elnézést, h kritizáltam a dac-t! nem tudtam, h ilyened van, nem akartam veled dacolni.

a cd játékos amúgy nagyon tetszik. a dac is tetszik. csak a hátulja nem.

Előzmény: manta-z (37874)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37877

Az utolsó fél méter ha az USB-ről beszélünk két aktív készülék között van. Amúgy Tidal-on már rengeteg felvétel nagyfelbontáson van MQA tömörítéssel. Az el tud menni 24 bit 352kHz-ig. A minek azt most hagyjuk... 

Ilyen szempontból érdekesebb kérdés, a készülékek tápellátását biztosító 1,5 méter hálózati kábel. Ott aztán tényleg nincs komolyabb aktív eszköz a legközelebbi trafóházig aztán mégis. 

Amúgy nem gondolom, hallom :)

De tényleg ez így meddő vita. Én nem meggyőzni akarlak továbbá nem fogok tudni neked teljes mértékben megnyugtató logikus magyarázatot adni a dologra de attól még létezik. Vagy nyitott vagy rá aztán utánamész ha érdekel, vagy nem ennyi. 

Előzmény: Alex Raps (37875)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -4 1 37876

"pont azon az utolsó egy-másfél méteren fog majd számítani"

 

Ez takkra és bitre pont ua. a logika, hogy a Paksról jövő delejben mér az utolsó másfél méter kábel számít, amikor az informatikusok nem hallanak ottannék semmiféle különbséget, bárhogyan is  hegyezik a fülüket...;)

 

Erre egyetlen választ szabad csak adni: CSAK.

Előzmény: Alex Raps (37875)
Alex Raps Creative Commons License 2021.03.14 -3 1 37875

Hogyan szerzed be a 24 Bit/192 kHz (vagy ennél jobb) zenei file-t? Mondom hogyan. Felkattansz mondjuk az egyik on-line lossless áruházba és letöltöd onnan. Na most. Az a szerver ahonnan ez lejön a tenger túlsó feléről elégíti ki a Te megrendelésedet*, és aztán a kitudja hogy miféle kábeleken és routereken keresztül jut el hozzád a PC-re. Innen már nem tudom milyen utat választasz, hogy egy pendrive-ra v. egy hálózati meghajtóra másolod és aztán onnan kerül a médialejátszódba, de ez már nem is releváns. Na most. Gondolod hogy a file tartalmának a hangzása 15 ezer km kábeleken szervereken és routereken keresztüli utazást követően, pont azon az utolsó egy-másfél méteren fog majd számítani ahova a 100 ezres USB kábelt dugtad? :D 

 

*lossless komplett zenei anyagok nem férnek el egy hagyományos CD-n v. DVD-n ezért a forgalmazásuk csak Blue Ray lemezeken és vagy online forrásokból lehetséges. Ezek közül Blue Ray lemezes értékesítést még nem láttam.

Előzmény: manta-z (37870)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -2 0 37874

Asszem ebben teljesen igazad van. Megnéztem a sajátomat, mert nem rémlett ilyen szintű lyukkavalkád. Azon már jobban sikerült a hátlap. A kilogó panel a BT modul antennája az lehetne valóban esztétikusabb. 

 

 

 

Előzmény: somytomy (37867)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37873

Mondjuk ebben teljesen igazad van. 

 

Előzmény: Mono SE (37872)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 37872

"csak megfelelő minőségű rendszer kell, hogy kijöjjön."

 

Ennél sokkal fontosabb az a zenei érzékenység (majdnem intelligenciát írtam;) ami messze-messze túlmutat az A-B tesztet szajkózó naiv;) botfülek észlelésén és befogadóképességén.

 

Előzmény: manta-z (37870)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 37871

Ha elengedjük azt az ideiglenesen hiányzó csatlakozót a hátlapon, akkor engem sokkal jobban idegesít az a vakegérség, amivel NEM festették le az előlap színére az oldalsó hűtőbordát. Ordenáré a felemás doboz, vagy lenne az előlap is mattezüst, vagy az oldallap is matt fekete Ha ilyent vennék, azonnal lefújnám, és szarnék a garanciára is;)::: Tessék, félig kész::

 

 

A CD jáccójuk viszont bármilyen nézetből és minden tekintetben álomszép, ráadásul kurvára odaver a Kimura-fílingnek is;]]:

 

 

 

Előzmény: somytomy (37867)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 37870

Nem szítod a tüzet. Én most olyat mondok neked amit a nagy hifi guruk sosem fognak bevallani.Kb fingom nincs miért meg igazából a többieknek sem.  Vannak elméleteim rá meg mindenkinek is vagy 20 különböző féle. Az Audioquest weblapján van egy elég jó leírás erről azt érdemes elolvasni ha erdekel. Akinek meg igen az a pár ember az meg nem fogja elmondani.  Nagyjából mérhetetlen, de a digitális jelekkel a kábelek hangilag ugyanúgy viselkednek mintha analóg jel megy rajtuk. Egyszer neked felajánlottam mint ős TDIs, hogy gyere el hallgasd meg senkinek ne higyj csak a saját fülednek. Amíg ezt te magad nem tapasztalod meg nem fogod elhinni régen én sem nagyon hittem, hogy ez egy létező jelenség csak megfelelő minőségű rendszer kell, hogy kijöjjön.

Előzmény: Alex Raps (37869)
Alex Raps Creative Commons License 2021.03.14 -1 1 37869

Tudom megint szítom itt a tüzet, de annak a nullának meg az egyesnek mi a seggemért kell 100 ezres USB kábel? Esetleg gömbölyűbb lesz a nulla és egyenesebb az egyes, aztán ezt meghallod? :D A csúcs minőségű DAC-t még megértem*, de amíg a hang csak adat, bőségesen elegendő ha olyan kábelt használsz ami A-ból eljuttatja B-be a jelet (vagyis "csak" szabványos), mert a hangzás szempontjából úgyis csak az számít(hat) ami utána van.

 

*Van viszont amikor kurvára nem: Ha a Hi-Res processzor egy "audiofil" médialejátszóba kerül akkor 100-200 eFt-ot azonnal dob az áron, egyébként meg a fülesekhez ugyanez 10-15 €-ért kukázható az amazonon. :D  https://www.amazon.de/gp/product/B0752VHD4P?m=AMU7URIUKIF17&tag=dodocool0d-21

Előzmény: manta-z (37868)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37868

A Bluetooth egy kényelmes dolog mert a "digitális" forrást használók mostmár nagyrészt valamilyen streaming szolgáltatót használnak vagy ha nemcsak otthon hallgatnak zenét akkor felteszik a telefonra vagy valamilyen mobil eszközre. Azon állítják össze a lejátszási listát. Halál kényelmes, hazamész elindítod a telefonról a zenét és meg tud szólalni jó minőségben, nem kell más eszközökkel szórakozni. Ennek is vannak korlátai nyilván és ki is fog futni olyan szempontból, hogy nem képes a nagyfelbontású formátumok továbbítására. A jövőbeli digitális trend mióta tidal felkarolta az MQA formátumot ez lesz, legalábbis jelenleg így néz ki. Szóval hálózati streamek + MQA képes DAC. Jelenleg félmillióig nézegettem hálózati MQA képes streamert. Nem nagyon találtam olyat ami ennek a BTs cuccnak meg tudta volna ütni a hangminőségét (lehet van de nem jött szembe). 300000 ig vállalhatatlan hangú cuccok vannak. A külön streamert plusz külön MQA DAC közé USB kábel kell az is egy százas ami normális. Az integrált streamert + DAC meg jó minőségben jóval millió felett van. Az MQA meg tiltja, hogy digitális audio jelként ki legyen vezetve a készülékből szóval szívás.

Előzmény: Mono SE (37865)
somytomy Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37867

Szerintem arra gondolt, hogy az utolsó képen egyrészt az otpikai bemenet csatlakozója sem éppen passzentos a kivágásban, másrészt a hátlap közepén egy másik nyíláson át valami színes drót látszik a készülék belsejében. A formaterv amúgy tényleg mutatós, de az összeszereléssel kapcsolatban kétségeket ébreszt, hogy a honlap kedvéért lefotózott példánynak ilyen barkácsolt hátlapja van.

Plusz a reklámszöveg nyelvezete nekem néhol a különböző online piacokon mindig fél raklapnyi kommersz erősítőt áruló "kereskedőket" idézi, de ezt már mondtam.

Előzmény: Mono SE (37864)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 37866

"Godinát én is hallottam nem is 1 szer"

 

Tipikus esete a high-end félreértésének, amikor az "egész" megértését és szellemi élvezetét a "részletek" átláthatatlan fizikai gyönyörűsége fedi el. Tudjuk, hogy minden audió termékben ott van kódolva annak az embernek a zenével való kapcsolata, aki a doboztetőre az utolsó csavart becsavarta... 

 

Hát, részemről Inkább másfél kiló Kimura, mint huszonöt kiló Godina 

Előzmény: manta-z (37861)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 37865

A blútúszra mint szolgáltatásra nem vágyom, de pl. a dac-kitek határozottan felizgattak a honlapjukon. Ha korábban ismerem a cég tevékenységét, tuti biztos, hogy talán meg is vettem volna a Burr-Brown, vagy az AK csipeset, mikor itt csereberélgettem a NOS dac felhozatalt - ráadásul a Metrumhoz képest féláron. 

 

És tessék, pont az ős Metrummal eresztették össze egy tesztben a Muto dobozkájukat: 

https://hifipig.com/human-audio-muto-dac-2/

Előzmény: manta-z (37848)
Mono SE Creative Commons License 2021.03.14 -3 1 37864

Ha a külsőre gondolsz, pl. a bambuszházra, az kifejezetten trendi, és a pénzesebb fiatalok körében inkább ez a high-end fíling iránya manapság, mintsem az üvegacryl-crómrézmetál nehéztüzérség. Ami a belsőt illeti, volt itt nálam két Metrum DAC is a párszáz ezres kategóriából, amiknek nyilván lecsavaroztam a tetejét. Hát azokat sem árulnám átlátszó dobozban;)

Előzmény: gabocza1 (37862)
manta-z Creative Commons License 2021.03.14 -1 0 37863

Semmilyen kritikával nem illettelek.

Előzmény: gabocza1 (37862)
gabocza1 Creative Commons License 2021.03.14 -3 0 37862

Ha figyelmesen olvastál volna, láthattad volna, hogy csak a esztétikájára tettem megjegyzést! 

Előzmény: manta-z (37856)
manta-z Creative Commons License 2021.03.13 -2 0 37861

Dehogy is. Mint írtam a látottakat hallottakat lehet véleményezni egy szóval nem vontam kétségbe az ezirányú megjegyzésedet. Viszont a kínai paneles okoskodásod már csak szimpla rosszindulat. Godinát én is hallottam nem is 1 szer. Nem az én világom, viszont ott a kivitelezés minőségét bármelyik gyártó megirigyelné sztem a világon bárhol. Szóval konkrét tények nélkül ez a simlizés  duma is olyan megfoghatatlan. Egyébként milyen készülékeket preferálsz?

Előzmény: _percy_ (37860)
_percy_ Creative Commons License 2021.03.13 -2 1 37860

Nincsenek "prekoncepció"-im, mivel hallottam szólni nem egy terméküket, Godina audió terméket is. (ha már itt tartunk)
Egy szavukat sem hiszem el. Felfújt lufi, amire ráfér egy vaskosabb árcímke, semmi több.

Neked tetszik, hát hallgatod. Nekem nem tetszik nem hallgatom ;-)
Sőt, a haverokat is lebeszélem ezekről, mert meg vagyok győződve arról hogy simlisek. (történeteket is hallok bőséggel olyan emberkéktől akikben megbízom)

Csak a jó véleményeket lehet leírni? Miez, egy hígendes csoport a facsén? ;-D

Előzmény: manta-z (37859)
manta-z Creative Commons License 2021.03.13 -2 0 37859

Izlésekről kár vitatkozni, hogy kinek mi tetszik. Egyetlenegy "sorozatgyártott" panel van benne az OEM BT modul,  de az sem kínai, minden más a gyártó saját fejlesztése. Nem akarok senkit semmiről meggyőzni, Mono kért egy példát linkeltem.  Ennyi. Mindenkinek lehet véleménye a látottak, hallottak alapján, minden más találgatás meg légből kapott prekoncepció a hozzászólót minősíti. 

Előzmény: _percy_ (37858)
_percy_ Creative Commons License 2021.03.13 -2 0 37858

Az AN teljesen más kérdés, ugye kinek mi tetszik.
Sokféle AN-t hallottam az elmúlt 25 év alatt sohasem tudott meggyőzni egyik sem hogy nagyon kaparnom kellene miattuk.
Ez a cucc pedig így kisiparilag elkészítve nem kicsit drágácska. Ha belenéznénk simán el tudom képzelni hogy filléres kínai panelecskéket is találnánk dögivel :)
Nem bízom meg bennük. Pont.

Előzmény: manta-z (37855)
manta-z Creative Commons License 2021.03.13 -1 0 37857

Hozzad tegyük mellé. Gondolom mindkettőt hallottad.

Előzmény: Charlie Fineman (37854)
manta-z Creative Commons License 2021.03.13 -1 0 37856

Azért ezt linkeltem mert ezt hallottam. Nem fogok olyanról nyilatkozni amit csak katalógusból ismerek.

Előzmény: gabocza1 (37849)
manta-z Creative Commons License 2021.03.13 -1 0 37855

Ha AN lenne akkor 2 millió lenne sztem nem sok...

Előzmény: _percy_ (37851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!