Keresés

Részletes keresés

ojeh Creative Commons License 2024.02.20 -3 0 47522

NEEEEEEM köteles engedni, honnan veszed ezt a baromságot?!!!

************
SEMMI közöd a számszéd telkéhez.
************

Miért is kellene engednie, hogy használd az ő telkét?
Ha nem akarja bármi okból is...

-----------------------------------

Persze HOZZÁJÁRULHAT....

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99700253.kor

(8) Az utólagos hőszigetelés és homlokzatburkolás

 

b) a telek homlokvonalára kiépített épület esetében a közterületre átnyúlhat,

és


c) az oldalhatárra kiépített!!!!!! épület esetében

a szomszéd ingatlan tulajdonosának hozzájárulása!!!!!!!
esetén a szomszéd ingatlanra átnyúlhat,

azzal, hogy
az érintett telkek beépítettsége ennek megfelelően eltérhet az építési övezetre,
övezetre előírt megengedett legnagyobb beépítettség mértékétől,
az utólagos hőszigetelés és homlokzatburkolás által elfoglalt terület mértékével.

Előzmény: ksanyi52 (47512)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.20 -2 0 47521

Nekem is hozzáértő kiszámolta a radiátorok méretét majd a szerelővel kitaláltuk a nyomvonalat.

 

No ez a kánaán addig tartott amig be nem szigeteltük a hazat és ki nem cseréltük az ablakokat. :)

Előzmény: Szabiceps (47520)
Szabiceps Creative Commons License 2024.02.20 0 2 47520

Igen, igazad van. Már meg is kerestem egy céget ezzel kapcsolatban. Csak nem voltam jártas, hogy miként megy ez. Gondoltam, hogy a szerelő nem hasraütésre mondja amit mond, de sajnos igen. Illetve azzal sem voltam tisztában, hogy mennyibe kerül egy ilyen tervezés, csak abból indultam ki, hogy egy tervezés drága több száz ezer forint és ára most nincs keret, de szerencsére 50k körül kijön.

Előzmény: smith (47515)
Szabiceps Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47519

Igen, az ablakok cserélve vannak jó minőségű műanyagra három rétegű üveggel.

Előzmény: Mutual Friend (47514)
Szabiceps Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47518

Zártsorú ingatlanról van szó, vagyis ha szembe állunk a házzal akkor a ház jobb oldali fala az a szomszéd telkére néz és pont a telekhatáron. És azt mondta, hogyha felraknék 15cm az túl sokat venne el az ő udvarból így nem enged csak 5cmt.

Előzmény: ksanyi52 (47512)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47517

newm atengedésről beszélünk.

 

Én is határos vagyok a szomszéddal azaz meg van ott nekemk 10-20 cm is de köteles egy felujitáskor ideiglenesen megengedni hogy akár felálványozzunk és a házam falán akarmit matassunk. Nyilván ha valami kára keletkezik ebből azt nekem állni kell.

Előzmény: Gyurco78 (47516)
Gyurco78 Creative Commons License 2024.02.20 0 1 47516

Ha oldalhatáros, egyáltalán nem köteles átengedni 10-15 centit a telkéből. Mi van, ha pl. kocsibejáró van ott, és nem lehetne beállni?

Előzmény: Mutual Friend (47513)
smith Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 47515

Ebben az esetben különösen kifizetődő lenne egy helyszíni felméréses hőigény számítás. Nem fogok ide linkelni egyet sem, de nagyjából egy nagyobb radiátor árából megtudhatod, hogy mennyi az annyi.

Előzmény: Szabiceps (47511)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47514

Anyámnak is olyan van az nem annyira klafa.

Gondolom a nyilászárók cserélve vannak már azaz nem gerébtokos ablakok vannak ? ...

Előzmény: Szabiceps (47511)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47513

Szerintem is köteles engedni.

Előzmény: Szabiceps (47511)
ksanyi52 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47512

Mi az hogy nem engedi, haragba vagytok? Köteles engedni.

Előzmény: Szabiceps (47511)
Szabiceps Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47511

Egy nagyon régi 100 éves házról van szó, ami még azzal a régi kisméretű téglából épült. Szigetelés jelenleg csak az utca fronton van, de majdnem körbe lesz szigetelve a ház és a födém is. Ami kimarad az a nagyszoba egyik fala, mert a szomszéd nem engedi.

Előzmény: Mutual Friend (47506)
Kutyt Creative Commons License 2024.02.20 0 0 47510

Üdvözlöm! Nagy Tibor vagyok. Termomax javítással foglalkozik, vagy csak a szóban forgót gyógyította meg? Üdv, NT

Előzmény: W/m2K (10712)
kormos* Creative Commons License 2024.02.20 -2 1 47509

Radiátorból meg minél nagyobbat...

Előzmény: Szabiceps (47505)
kormos* Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 47508

Olyan kazánt vegyél aminek a legkisebb a min. teljesítménye. Minimálisan 3 kw körül, de inkább alatta legyen. A Hajdu felejtős ilyen kicsi lakásban...

Előzmény: Szabiceps (47505)
smith Creative Commons License 2024.02.20 -2 0 47507

Sajnos komoly hőigény tervezésre nincs pénzem, így magamnak próbálgattam számolni.

 

Na, így lehet igazán csak drágává tenni egy projektet...

Kapásból: ha kondenzációs kazánnal számolsz, akkor 50/30 a max.

kisszoba (6nm2): itt egy radiátor lesz, a fűtés szerelő egy 2420Wattosat ajánlott

 

A fűtésszerelő vágja a menetet, hegesszen. Honnan lenne fogalma a hőigényről? Nem neki kell megvennie majd üzemeltetnie az elbaltázott rendszered...
Ez 400W/m2. Mi ez, fóliasátor?

Előzmény: Szabiceps (47505)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.02.19 0 0 47506

Miből gondolod, hogy 70c lesz a vizhőfok?

 

Nyilván igy látatlanba nem tud senki mondani semmit ahőleadó felőletek mennyire vannak alul vagy felül tervezve mert ismerni kellene az épület szerkezetét. Nem mindegy hogy egy b30 as 40 éves ház vagy egy uj porotherm 30 cm grafit szigeteléssel.

 

Szerintem 70 fokod soha nem lesz ott igy "kvázi nagy" radiátorok kellenek az alacsony vizhőfokhoz.

 

Előzmény: Szabiceps (47505)
Szabiceps Creative Commons License 2024.02.19 0 0 47505

Sziasztok,

 

Kazán és radiátor kiválasztásban szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos komoly hőigény tervezésre nincs pénzem, így magamnak próbálgattam számolni.

A fűtendő területek a következők:

-nappali (16nm2): padlófűtés lesz egyedül

-kisszoba (6nm2): itt egy radiátor lesz, a fűtés szerelő egy 2420Wattosat ajánlott

-konyha (6,5nm2): itt is egy radiátor lesz, a fűtés szerelő egy 3388Wattosat ajánlott

- fürdőszoba (4nm2): itt is padlófűtés lesz és egy törölköző szárító radiátor

-belmagasság: 2,7

Na már most a kérdésem az az, hogy ezek a radiátorok nem túl nagy teljesítményűek oda? Ha 70C-os vízzel lesz megküldve akkor nem biztosított, hogy a víz kellően visszahűl a kondenzációhoz. Józan paraszt ész szerint, ha kisebb a teljesítmény akkor jobban vissza hűl így jobb a kazán hatásfoka. Viszont valahol azt olvastam, hogy érdemes kicsit túltervezni a radiátorokkal, mert akkor nem kell olyan magas hőmérsékleten működtetni, ami jobb a radiátor hatásfokának elvileg.

Ezek 33Ks radiátorok, szerintetek jól ezek így, vagy érdemes lehet 22Ks kisebb teljesítményű radiátorokat választanom?

A kazán amik közül vacilálok az Viessmann Vitodens 100-W 25kW vagy Hajdú HGK-24.

Előre is köszönöm a segítséget!

UgyanPityu Creative Commons License 2024.02.19 0 0 47504

Sziasztok,

 

Nyáron lecserélném a régi kazánt ami a szuterénben van. A jelenleg használatban lévő kémény mellett van még 2 használaton kívüli is. Lehet ezek közül az egyiket a friss levegő beszívásra használni? Szeretném megúszni a kéménycserét/bélelést.

Horvath Akos Creative Commons License 2024.02.17 0 0 47503

Sziasztok!

 

Sajnos a 7 éves Genus one 24 megállt (zárlatos lett, korábban is sok baja volt már), csere mellett döntünk.

2 kérdésem van.

Ár érték arányban mi a javasolt kombi fali kazán (24 kW)? max 445 mm széles a hely, igy a 440-esek már nem biztos, hogy felmennek ugy, hogy le is lehet venni az oldalukat karbantartáshoz, kémény 80/125, kb. 10 méter, 1 füteskör)?

Mennyi lehet most a reális generálos komplett munkadíj ár ? (bontás, átmosás radiátoros rendszer 7db, új kazán felszerelés, vízcső átszerelés, kémény cscatlakozás átszerelés, beüzemelés, kéményes és egyéb papirmunkák). A kémény frissen kimérve, légtömör, elvileg maradhat.

Köszönöm.

 

Tisztelettel,

Horváth Ákos 

kotrós62 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 47502

Szia!

Nem, nincsenek! Elvileg mind fél, vagy felette vannak nyitva!

Előzmény: kormos* (47501)
kormos* Creative Commons License 2024.02.14 -1 0 47501

A folyamatos üzem elvileg jobb a kazánnak.

A radiátorokon nincsenek termofejek?

Előzmény: kotrós62 (47500)
kotrós62 Creative Commons License 2024.02.14 0 0 47500

Tiszteletem urak!

Korábban regisztráltam az oldalra és eddig el voltam a kommentek olvasásával, de most nekem is adódna egy kérdésem a T. publikum felé!

Tavaly ősszel került nálunk beüzemelésre egy Ariston Genus One 24 kondenzációs kazán, amit szerelő be is üzemelt nekünk. Megy eddig szépen, teszi a dolgát. Termosztát nélkül üzemel, jelenleg 50 fokra állítva. Így a szobákban 22 – 23 fokot tudunk elérni. Acéllemez radiátorok vannak! Sokan állítják, hogy jobb lenne a kazánnak is, ha volna mellé termosztát, sokan meg azt erőltetik, hogy nem jó, ha sokat kapcsolgat ki – be !?! Mivel a kondenzációs kazánoknál ez a pár hónap tapasztalatom van, hozzátok fordulnék, hogy mi a jó, mi a helyes ezen a téren!? Kapcsolgasson a kazán, vagy a folyamatos üzem jobb neki?

Várom megtisztelő válaszotokat!

További szép napot!

Apaxp Creative Commons License 2024.02.13 -1 2 47499

A comfort be van kapcsolva?

Előzmény: Gardenline (47498)
Gardenline Creative Commons License 2024.02.12 0 0 47498

Szisztok.Segítséget kérnék. Adott egy ariston genius one 24 kazán. Gyári beállitást kelett eszközölnöm, és nemtudom mi volt az a beállitás,itt adta meg régebben egy fórumtárs,(valamit kelett állítanom) hogy  ha megnyitom a melegvizet zuhanyzáshoz most kb  fél percet kell várnom mire meleg jön, elötte ugyanez pár mp volt.mit kéne állítanom?

Xpke Creative Commons License 2024.02.10 0 0 47497

Tiszteletem!

Egy Ariston ClasB one kazánnal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Most lesz 3 éves és teljesen kiborít. Megvolt minden évben a karbantartás stb. ahogyan kell. A legutóbbi éves karbantartás pár napja volt. Minden szuper, minden jó volt, viszont miután elment a szaki azt vettem észre, hogy csak úgy minden előjel nélkül átkapcsol egy pillanatra a melegvízre, pukkan egyet, beindul valami ventilátor és leáll. Ez kb 2 másodperc. A gondolom az, hogy ezt akkor is csinálja, ha a hideg vizet kinyitom. A mosógép mikor tölt, vagy a masogatógép és kiakaszt. A meleg vizet ki se nyitom. Ez akkor gáz, mikor éppen fűt. Akkor abba hagyja és várni kell perceket mire visszakapcsol. Mi lehet a gond? Eddig nem csinált ilyet. 

HWK12 Creative Commons License 2024.02.09 -4 0 47496

A 47478-ban ezt írtam:

"Kb. 58 fokos VISSZATÉRŐ víz alatt indul be a kondenzáció."  szerintem ezt a füstgáz harmatponti hőmérsékletével kevered,az ugyanis kb 53-57 fok körül van a gáz összetételének függvényében.Ehhez egy jól eltalált kazán konstrukció esetén kb 5-7 fokkal kevesebb visszatérő vízhőmérséklet párosul azaz kb 48-50 fok alatti visszatérő víz esetén indul be a kondenzáció.

Majd a 47489:

Idézet a VGF szaklapból:

 

"A kondenzációs kazánok annál jobb hatásfokkal működnek, minél alacsonyabb a kazánba visszatérő fűtővíz hőmérséklete és minél magasabb a füstgáz harmatponti hőmérséklete. Harmatponti hőmérséklet alatt indul meg a kondenzáció, a füstgázban lévő vízgőz lecsapódása, a rejtett hő hasznosítása és ezen keresztül a kazán hatásfokának rohamos javulása. A füstgáz harmatponti hőmérséklete a tüzelőanyag összetételétől és a levegőfeleslegtől függően 53-57 °C között mozog. Ha a kazán hőcserélője jó hővezető-képességű alumíniumból készül, 50 °C alatti visszatérő fűtővíz-hőmérsékletnél már megindul a kondenzáció. Annál intenzívebb lesz, minél alacsonyabb ez a vízhőmérséklet. "

 

Hát ha te ebben ellentmondást látsz, akkor valóban súlyos értelmezési problémáid lehetnek."Azt azért nem ártana belátnod,hogy nem érted az alapvető fizikáját a történetnek. Pedig ahhoz, hogy beláss egy tévedést, nem ártana." idézet Smith

Előzmény: smith (47491)
HWK12 Creative Commons License 2024.02.08 -3 0 47495

Mi vaaaaaaan????

Neked értelmezési problémád is van ?

Pont azt írtam ami a cikkben is van.

A füstgáz harmatponti hőmérséklete NEM EGYENLŐ a visszatérő víz hőmérsékletével. Teljes két külön dolog.

 

Ja igen az eredeti szövegkörnyezetéből kiragadott grafikon önmagában teljes más értelmezést nyer és félrevezető mert nem azt mutatja ami a valóság. Csak és kizárólag az erdeti szövegkörnyezetében állja meg a helyét mint ahogy azt Keeper is írta neked,hogy miért is,de ezekszerint nem tudtad értelmezni.

Előzmény: smith (47491)
kormos* Creative Commons License 2024.02.08 -1 1 47494

Elvileg egy teljes beszabályozást kell csinálni és azt füstgázelemzővel ellenőrizni.

Előveszed a használati útmutatót ott le vannak írva lépések, Te is megtudod csinálni a füstgázelemzés kivételével.

Viszont, ha most semmit nem csinálsz az sem tragédia, maximum jobban kormosodik az égéstér.

Előzmény: B.Gergo84 (47493)
B.Gergo84 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 47493

Sziasztok,

 

Ház bővítés miatt az immergas kondenzációs kazán 60/80as fali kivezetője 80/125 tricox kéményre lett cserélve (hosszabb lett a kémény, stb.). A kérdésem, hogy kell e a kazánost kihívni, valamit állítani a kondenzációs kazánon valamit, vagy ezek az új hipermodern cuccok úgyis nyavajognak ha baj van? Éves karbantartásom október körül lesz, ha addig ráér, nem rángatnám ide a kazánost. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!