Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2019.03.20 0 0 4605

Én úgy értelmeztem a fotót, hogy a hajtáscsúcsokon a szokásos "viasszerű", fényes anyag van. De lehet, hogy tényleg hálószerű.

Előzmény: küf (4604)
küf Creative Commons License 2019.03.18 0 0 4604

Szia,

 

atkás a plumériád, ez látszik mind a hajtáscsúcson, mind a megmaradt leveleken. A levélhullás is nagy valószínűséggel ezért volt. Sürgősen permetezd le atkaölővel, amit érdemes 1 hét múlva megismételni, a permetszer hatásmechanizmusát is figyelembe véve. Ha nem akarsz vegyszert használni, akkor mosogatószeres vízzel érdemes lespriccelni többször, vagy valamilyen biológiai szert használni, az olajos szerek elég jók szoktak lenni, de ezeket csak olvastam. Én permetszert használok, mivel sok plumériám van.

 

Nyáron mindenképpen vidd ki lehetőleg minél naposabb helyre, a szoktatásról ne feledkezz meg. A virágzáshoz elengedhetetlen a minél több napfény, amit leginkább odakint lehet biztosítani.

 

A visszavágás késlelteti az esetleges virágzást, mert bimbó a kellően beérett hajtáscsúcson képződik.

Előzmény: Éva Kaloné Német (4602)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.03.17 0 0 4603

A növényednek semmi baja. A levélhullás természetes dolog. Amikor növekszik a törzs, vagy ág átmérője, a levélnyél nem tudja azt követni, lehullik. Hogy eddig miért nem csinálta, nem tudom.

Virágzásra azzal tudod serkenteni, ha minél több napfényt, és tápot adsz neki.

Amúgy a szobában nevelt leveleket napfénynek kitéve szintén le fogja dobni.

Előzmény: Éva Kaloné Német (4602)
Éva Kaloné Német Creative Commons License 2019.03.17 0 0 4602

 

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Van egy kb. 5 éves Plumériám.

Még sosem virágzott, viszont nagyon szépen növekedik évről-évre és egyre nagyobb a lombja. Pár napja azonban hirtelen elkezdte elhullajtani a leveleit. Az alábbi képeken láthatjátok hogyan néz ki. Sosem teleltettem hidegben. A lakás egy sötétebb sarkában állt, 20-22 fokban, viszont a leveleit sem dobta le soha, egyik télen sem. Tavasszal mindig megjelentek a hajtáscsúcson a friss levélrügyek, amelyek már most is ott vannak.

 

Mi okozta a levélhullást?

Normális ez most?

Eddig miért nem csinálta, most vajon meg miért?

Tavasztól-őszig világos helyen van, de kivinni nem szoktam. Hogyan bírhatnám virágzásra?

Érdemes lenne visszavágni?

És ha igen, mikor - gondolom most már hogy ott vannak a friss rügyek nem kéne - és hol, milyen magasságban?

 

Köszönöm előre is a válaszaitokat!

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.03.12 0 0 4601

Szia! Feltettem az Orchidea Adenium és egzotikus növények csoportban!

Előzmény: In Lak'ech (4600)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.03.12 0 0 4600

Itt a tavasz! És itt az ideje a dugványozásnak.

Úgy alakult, hogy ésszerűségi okokból az egyik plumériámat meg kell fodrászkodni. Egy 65 cm-es (!!!) ágat fogok vágni, melynek új gazdát keresek. Az ág már két szezonban virágzó növényről lesz vágva, így bizonyítottan sárgásfehér virágú. Gyökereztetném is szívesen a leendő tulajnak, de mérete miatt így a postázás igen nehézkes volna.

3 eFt+ postaköltséget kérnék érte. Ha jelentkező lesz rá, csak akkor vágom, és beszárítva fogom küldeni.

 

 

küf Creative Commons License 2019.03.07 0 0 4599

Szia, még várnék legalább 1 hónapot az átültetéssel. Nem tudom, milyen közeget szeretnél neki biztosítani, én ezt a keveréket használom nagy vonalakban, a homok esetleg elhagyható, akkor több perlit kell. A kókuszrostot én préselt formában veszem, amit vízbe áztatok, ettől felpuhul és szétesik. Utána össze kell keverni a többi összetevővel. Lényeg hogy laza, jó vízáteresztő közeg legyen. Osmocote helyett lehet komposztált marhatrágyát is tenni bele.

Előzmény: Kandrea79 (4598)
Kandrea79 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 4598

Szia Küf! :-)

 

Elérkezettnek gondolom az időt a plumi átültetésére, tavasz van :-) 

 

Szeretném a segítséged kérni egy részletes leírással mit tegyek vele, mert nincs sok tapasztalatom és nem szeretném elrontani. 

Viszont ha kibontom, csak akkor fogom látni milyen a gyökere, már ha van neki. És amint leírtad vagy gyökereztetnem kéne kókuszrostban, vagy átültetni. 

Átültetéshez a keveréknek amit írtál minden alkotóját be kell szereznem ?( virágföld, kókuszrost, perlit, homok és Osmocote keveréke)

A gyökereztetéshez veszek kókuszrostot. Ezzel így pontosan mi a teendőm? 

 

Köszi a segítséget :-)

Előzmény: küf (4562)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.17 0 0 4597

Lesznek. Türelem. :-)

Előzmény: hathello (4596)
hathello Creative Commons License 2019.02.17 0 0 4596

Virágnak jobban örülnék :) 

Előzmény: In Lak'ech (4595)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.02.17 0 0 4595

A bimbót nem az elágazások nyomják el. Ha olyan körülmények közt kezd el bimbót hozni, ami nem alkalmas a kinevelésére, akkor le fogja dobni. Örülj az elágazásnak.

Előzmény: hathello (4593)
hathello Creative Commons License 2019.02.17 0 0 4594

 

A kép lemaradt. 

hathello Creative Commons License 2019.02.17 0 0 4593

Sziasztok!

Már a második alkalommal jelenik meg bimbo és közben elágazik. Az első alkalommal elszáradt és leesett. Félek megint úgy fog járni. Szerintetek érdemes az elágazásokat levágni, hogy ne nyomják el a bimbót? 

küf Creative Commons License 2019.02.12 0 0 4592

Nagyon jól tetted. Bent a meleg helyen viszont ügyelj az atkákra. Sokat segíthet a hajtáscsúcs és - ha lasznek - a levelek rendszeres spriccelgetése, de valószínűleg szükség lesz atkaölőre is, ha felüti a fejét.

Sajnálom, hogy ott maradtak a plumi ágak (az én gyerekeim is volt, hogy ott felejtették a direkt nekem szerzett botokat :)), de majd itthon is tudsz szerezni növényeket később.

Előzmény: Éva Barna Ernőné (4591)
Éva Barna Ernőné Creative Commons License 2019.02.11 0 0 4591

Nagyon köszönöm a választ. Sajnos vagy hála nem kell bajlódnom a "botokkal" dugványokkal mert a lányomék ott felejtették Indonéziában a hajtatott dugványokat:( Fél év után jöttek haza a kis unokámmal sok cumójuk is volt de nagyon bíztam benne, hogy hoznak. Hát nem így történt:( Majd szeretnék vásárolni itt ha lesz. Amim van azt titeket olvasva gyorsan behoztam a garázsból és szép napos, meleg, ablak közeli helyen várja a "kitelepülést" 

 

Előzmény: Lisznyai Imréné (4587)
kicsinikol Creative Commons License 2019.02.09 0 0 4590

Szia! Köszönöm akkor megnyugodtam😉

Előzmény: csoer (4589)
csoer Creative Commons License 2019.02.09 0 0 4589

Nem betegség és nem rovarkártevő. A pontos nevét nem tudom, de nem is érdekel, ez is a növény természetes része.

Előzmény: kicsinikol (4588)
kicsinikol Creative Commons License 2019.02.09 0 0 4588

Sziasztok! Mi ez a plumériámon? 

Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.02.08 0 0 4587

Szia! Hát az a pár bot ami érkezik ilyenkor még elég necces gyökereztetni. Sajnos még ha hárítod az ágakat 2 hétig akkor is hideg lesz még amikor elülteted. A gyökereztetéshez meleg kell ilyenkor valamiféle fűtéssel kell megoldanod az úgynevezett meleg talpat. De ha visszaolvasol mindenképpen látni fogod mit ajánlanak. Sajnos sok jót a dugványozás terén én nem tudok neked mondani. Több alkalommal kíséreltem meg (nem ilyenkor hanem amikor már meleg volt) sajnos nekem inkább nem sikerültek azt kell mondjam. A friss dugványra egyébként is nagyon oda kell figyelni nekem volt olyan ami szépen begyökeresedett nyáron nőtt is és télen tönkre ment. Sokkal jobban járnál oltvánnyal vagy egy nagyobb magonccal ha te nem szeretnél bajlódni vele és várni a 3-5 évet a virágzásig. (Nekem magoncom 5 évesen virágzott először) Én nem merném a nagyobb növényt sem 10-15 fokon tartani télen nem véletlen visszük be ősszel amikor 10 fok környékére lehűl az idő éjszakánként. A másik dolog én télen is locsolok igaz csak keveset pedig a Pudica kivételével levél nélkül telelnek. Sokkal jobb a növényeknek a 20-22 fok még akkor is ha esetleg kevesebb fényt kap. De ha tudod ablak közelébe tenni az még jobb. Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: Éva Barna Ernőné (4585)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.01.27 0 0 4586

4577, 4582 Hsz-ben megtalálod a javaslatokat.

Előzmény: Éva Barna Ernőné (4585)
Éva Barna Ernőné Creative Commons License 2019.01.27 0 0 4585

Szervusztok! Új plumériás vagyok/leszek. S ma bővebben időztem köztetek. Olyannyira hogy be is léptem, hogy írni tudjak. Azért írtam, hogy vagyok és leszek mert van 1 ami a garázsban téli álmát alussza, és ha minden igaz hétvégén lesz Indonéziából pár "bot". remélem meg is maradnak majd. Szorgalmasan olvaslak benneteket. DE azzal az egyel kapcsolatban elbizonytalanodtam hogy jó helyen van e a garázsban locsolás nélkül. Ősszel vettem a Krisna völgyből egy hirdetést látva. Több levéllel érkezett és egy útmutató is hozzá, amiben  ez van " 10-15 fokos nem teljesen sötét helyen, öntözés nélkül " Viszont itt olvasom hogy van aki locsolja télen is. Na most légy okos Domokos :) Vagyis én.

ditupitu Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4584

Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát. Egyértelműen látszik, hogy mindenki a meleg teleltetést pártolja, hát bentebb hoztam őket, remélem nem károsodtak eddig. (Nem látszik rajtuk semmi kóros, csontszáraz a földjük, a leveleket már régebben ledobálták, csak a hajtáscsúcson van némi zöld levélkezdemény) Most úgy gondolom várok egy kicsit, hogy barátkozzanak a megváltozott hő- és fényviszonyokhoz, aztán kicsit meglocsolom.Kicsit szűken vagyunk most idebennt, de talán így is igaz a mondás, hogy "sok jó virág, kis helyen is elfér" :)

hathello Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4583

Szia!

Nekem a 4 éve magról ültetett plumériámon tavaly nyáron jelent meg először bimbó, de elszáradt, leesett , viszont elágazott. Most megint van rajta bimbó, remélem ez már virágozni is fog. Télen mindig a lakásban vannak az ablak előtt, két heti locsolással. Telente kb 3-4-5 cm nőnek és folyamatosan jönnek az új levelek.

Előzmény: ditupitu (4573)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4582

Szia! Az előttem szólók már meg is válaszolták a kérdéseidet. Bocsánat csak most olvastam a hozzászólásodat. Én is csak megerősíteni tudom azt, hogy szerintem egy Plumériának sokkal szerencsésebb a 20 fok körüli tartás télen. Nem mondom, hogy nem lehet alacsonyabb hőfokon tartani de nem véletlen visszük be ősszel is amikor kezd hűlni az éjszakai hőmérséklet. +10fok körül szerintem mindannyian behordjuk őket! Jó lehet van aki tesztelés céljából próbálkozik tovább kint tartani de szerintem veszélyes. Pláne a fiatalabb növényeket illetve a frissen gyökereztetett dugványokat azok érzékenyebbek, ezt én tapasztaltam is. Nekem is van több magoncom különböző idősek az 1 évestől a 6-ik évesekig. Az első vetésből kettő tavaly őszre hozott bimbót. Az egyik kinevelte virágzott a télen a másikon még rajta van a bimbó de nem nő csak úgy van, bízom benne hátha tavasszal újra fejlődésnek indul. Nekem is 5év után virágzott pedig táp oldatozom őket.

Előzmény: ditupitu (4573)
küf Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4581

Szia, nekem legkorábban 3 éves hozott bimbót, de a 4.-5. évtől lehet erre jobban számítani. Nagyban függ ez a tartási kötülményektől is, mert Floridában láttam 1,5 éves magoncot is virágozni, aminél fontos megemlíteni, hogy - túllépve a kedvező éghajlaton - rendszeresen volt tápozva is.

Előzmény: ditupitu (4573)
csoer Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4580

Első alkalommal sok évvel ezelőtt el hittem amit a neten írtak.

Pincébe vittem a pumikat teleltetni, 10 c fok közeli hőmérsékleten.

Totál tönkre mentek tavaszra, a kéreg szinte levált a törzsről. Pedig majd száraz volt a talaja.

Azóta már nem viszem a citrusaim közé, azok jó az igen hűs, a pluminak nem.

Szerintem nem jó a hűvösben teleltetni, jobb a lakás melege.

Lehet próbálkozni ennek ellenére, (én nem próbáltam, csak olvastam) például a cserépből kivenni a növényt, a földtől megszabadítani, gyökerénél fellógatni hűvös, sötét helyen és így természetesen tavaszig nem kell foglalkozni vele, nem kell öntözni. Akinek sok van, saját számlájára megpróbálhatja.

Előzmény: ditupitu (4576)
küf Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4579

Szerintem hozd be, jobb a szoba. Melegben viszont figyelni kell a kártevőkre, elsősorban az atkákra. 15-18 foknál azt mondanám, hogy inkább a fény, de 5-8 foknál inkább a meleg.

Előzmény: ditupitu (4576)
küf Creative Commons License 2019.01.21 0 0 4578

Köszi szépen, sajnos olyan helyen van a virág, amit csak nagy nehézséggel tudok megközelíteni, ezért még nem szagoltam meg. Az ilyen színű virágnak egyébként szokott lenni illata, viszont ez a növény nyáron mélybordó színű virágokat nyitott, amik egyáltalán nem voltak illatosak, így azt gondolom, most sem azok. De föl fogok mászni :-).

Előzmény: ditupitu (4574)
In Lak'ech Creative Commons License 2019.01.20 0 0 4577

Én csak a saját tapasztalataimat írom. Én 8 éve plumériázok, 7 db. növénnyel. Eddig az elhalálozási rátám nulla. És szobában, 20 fokon, déli fekvésű ablak mellett teleltetek, kétheti locsolással (ez utóbbi függ attól, hogy van-e levél a növényen). Olvastam itt a fórumon hidegben, sötétben, hideg sötétben és ezek variációjában történő teleltetést, és sok olyat is, hogy tőrothadással, gyökérrothadással küzdenek.

Előzmény: ditupitu (4576)
ditupitu Creative Commons License 2019.01.20 0 0 4576

Bocsánat, hogy sokat kérdezek, de plumériában még nagyon kezdő vagyok, de sok más szép mediterrán és egyéb növényt már sikeresen nevelek. Szóval még egy kérdés: ezeket a 3 év körüli növényeket, most én világos és viszonylag hideg helyen tartom. Kb 5-8 fokon, nagyon kevés locsival. Szerintetek behozzam inkább szobai körülmények közé? Csak már nem nagyon férünk, meg fényt se kapna annyit. Prioritásban melyik áll előbb a világos vagy a meleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!