Keresés

Részletes keresés

Elvis,Molly,Peti Creative Commons License 2011.03.27 0 0 26754

Mára már eltelt 1hét,de én még mindig nem tudom felfogni se elfogadni ami történt,ha lecsukom a szemem rögtön megjelenik elöttem a drága bújos elvisem. A kicsi gyerekeim miatt próbálok erős maradni, mert mikor látták,h sírok bizony ők is rákezdtek. Szegény mollykámból több mint 100 kulancsot szedtünk ki, a bogáncsot meg 3órán keresztül vágtuk ki a szöréből. Talán a jó isten vigyázott mollyra mert nem tűnik úgy,h fertözött lett volna 1 kulancs is benne, de azért elvittem az állatkórházba és kapott babesia ellen kezelést,megelőzni a nagy bajt.

Mostmár nyakörv is van rajtuk meg be vannak csepegtetve,de mondta az állatorvos,h töménytelen mennyiségű kutyát visznek hozzájuk a fertöző kulancsok miatt,mert iszonyúan sok van belölűk mindenhol. Én sem hittem volna,h ennyi kulancsot szedünk ki mollyból,de már nekünk is segitség kellett az átnézéséhez,mert csak egy tenyérnyi területről szedtem ki belőle 20-at,még igy is van benne,de aztmondták,h a szertől majd megdöglenek és kiesnek a vérszivok!

 

wandy5 Creative Commons License 2011.03.23 0 0 26753

JÉZUSOM!!!! Mi van idén a kutyikkal??? :-(((

Őszintén együtt érzünk veletek ebben a nehéz pillanatban. Nem semmi, hogy örökre elment Elvis!!!

Nektek és a családotoknak erőt ezekben a nehéz időkben. Sajnálom, hogy így kellett neki örökre elmennie!!!

Fogadjátok részvétünket!!!

 

Üdv: Andi és Béla

 

Előzmény: Elvis,Molly,Peti (26744)
leoland Creative Commons License 2011.03.21 0 0 26752

Sziasztok!

 

Ma reggel kaptam a hírt, hogy Elvis meghalt!

Nagyon sajnálom, nem is tudom, mit mondjak! Beszéltem a gazdikkal telefonon, a hangjuk mindent elárult!

Elvis valóban egy családtag volt...

 

Zoli-Zsuzsi, remélem Petiben nem fog ekkora fájdalmat okozni Nektek!

 

Lajos, Mónika, fogadjátok részvétünket !

Lordleó Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26751

Sziasztok mindenkinek!

 

Eszembe jutott,hogy ti itt már olyanok vagytok mint egy család,én új vagyok eddig nem írtam de sűrűn olvastam  amiket írtatok.Nekem is van Leom.Szomorúan olvastam azokról a kutyusokról akik már át mentek a szivárvány hídon.Szomorú bármilyen okból elveszteni ezeket a csodálatos társakat.Át tudom érezni a fájdalmat,én is izgultam már Lordi miatt,de eddig mindíg volt új esély.Két gyomorcsavarodást élt túl és sajnos csontrákja van amire kapott kezelést 2 évvel ezelőtt.Szerencsére jól van de a félelem mindíg ott van,hogy meddig!?

Mégegyszer részvétem azoknak a gazdiknak akik elvesztették kutyusaikat!

UJOKA Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26750

Nagyon sajnáljuk Elvist, részvétünk!

Előzmény: Elvis,Molly,Peti (26749)
Elvis,Molly,Peti Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26749

Szia!

 

Én is öszinte részvétemet küldöm a sors társaimnak! A mi drága elvisűnk nem betegségben, hanem egy szörnyű balesetben halt meg. Csütörtök délután kaptam a hírt,hogy a 3-om leomból 2megszökött, csak sajnos én nem voltam itthon. Nem nagyon értettem,hisz már körbe van villanypásztorozva az udvarunk,de mégis kijutottak a kiskapun. Egy kinti kobor kutyát kezdtek el űldözni 2-en játékból,petike érdekes modon nem ment ki. Szabályos hajtovadászatott rendeztűnk utánuk este már 10autóval kerestük őket, de nem találtuk, másnaptól szorolapoztunk, szóltunk tv-nek,rádiónak,rendőrségnek,polgárőrségnek,volán buszsöföröknek,taxisoknak,erdészeknek,vadászoknak és még sorolhatnám hányan kerestűk őket. Minden reggel 4től jártuk a környéket, igy szombaton a több 100 szorolapnak köszönhetően, na meg a rajta szereplő nagyon magas pénzjutalomnak, mollyt megtalálta egy lakos tölűnk jó messze a főút másik oldalán,igy őt hazahozhattam,de elvis nem volt vele. Utána még jobban kiterjesztettűk a keresést, az összes erdő közepében jártunk itt a környéken, de arra sosem gondoltam,h tölűnk majden 30km távolságba a főuton megprobált még péntek este visszajutni,de sajnos nem sikerült neki,örökre itthagyott minket.

Most még nyugtató hatása alatt állok,igy nem nagyon tudom még felfogni.

Előzmény: Snapszli (26745)
arwenleo Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26748

Őszinte részvétet kivánunk, nagyon sajnáljuk!

Előzmény: Elvis,Molly,Peti (26744)
Floydi Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26747

Ilyen nincs! Mi történik mostanában a leókkal?! Öszinte részvétünk Nektek is és Lajoséknak is!

Előzmény: Elvis,Molly,Peti (26744)
Beubabu Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26746

Őszinte részvétem Nektek is...

Előzmény: Elvis,Molly,Peti (26744)
Snapszli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26745

Mostanában nem írtam. Eddig csak csendben, magamban éreztem együtt azokkal a gazdikkal, akiket ekkora veszteség ért, hisz mi is átéltük már ezt.

Most viszont már annyira meg vagyok döbbenve, hogy nem találok szavakat. Mi ez? Meg tudja valaki magyarázni? A sors kegyetlen összejátszása? Valamiféle ragályos  "leonbergi-vész" ? Ráadásul ilyen fiatalon mindegyik kutyusnál szerető és gondos gazdik mellett? Ha jól tudom Elvis ráadásul még a mi Napóleonunknál is fiatalabb volt, aki májusban lesz még csak 3 éves.

Nagyon sajnálom minegyik gazdit.

Ha nem vagyok túl indiszkrét és tapintatlan, szabad megkérdezni milyen betegségek voltak ezek? Ha tudna valaki rá válaszolni. Nem akarok senki lelkében vájkálni, csak a félsz azóta is bennem motoszkál, amióta mi is átéltük a veszteséget és csupán tapasztalatszerzés céljából kíváncsiskodom.

Elvis,Molly,Peti Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26744

Marcali Szépe Elvis örökre elment!

Lordleó Creative Commons License 2011.03.20 0 0 26743

Részvétem Mónikának és Lajosnak!

arwenleo Creative Commons License 2011.03.19 0 0 26742

Kedves Mónika és Lajos!

Fogadd őszinte részvétünket!

 

Előzmény: wandy5 (26736)
Hankpapa Creative Commons License 2011.03.19 0 0 26741

Részvétünk Dancer halála miatt Mónikának és Lajosnak, mi is együtt érzünk velük!

Csíkék

Hankpapa Creative Commons License 2011.03.19 0 0 26740

Kedves Mare di Scilla, Castor mackó és leojoe!

 

Köszönöm kedves együttérző hozzászólásotokat és külön köszönöm Józsi azt a megható visszaemlékezést, amelyet írtál Hankről és a barátságunkról.

üdvözlettel:Palibá

Kis Alfi Creative Commons License 2011.03.18 0 0 26739

Mi is őszinte részvétünket fejezzük ki Lajoséknak.

Nagyon szomorú, hogy nem tehetünk semmit ezek ellen a végzetes betegségek ellen:-(((

Előzmény: UJOKA (26738)
UJOKA Creative Commons License 2011.03.18 0 0 26738

Részvétünk Dancer halála miatt a gazdiknak, együtt érzünk velük!

Nyugodjon békében.

 

Beubabu Creative Commons License 2011.03.17 0 0 26737

Nyugodjék békében a drága mackó, őszinte részvétem a gazdiknak. Egy leómaci a családban mindig felejthetetlen marad - szívünkben Ők örökké élnek...

Előzmény: wandy5 (26736)
wandy5 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 26736

Szisztok!

Nem tudom mi van mostanában, mert megint elvesztettük az ország szintén egy kiemelkedő többszörös Champion kutyáját:

HJCH,HCH,ICH. DRAGONGARDENS PRIVATE DANCERT!!!!Most töltötte be a 7 éves kort. Ő a Matthiasberg kennelben nevelkedett fel!

Teljesen le vagyok sújtva, hogy ő is és Hank is az utóbbi két hétben szinte egyszerre ugyanabban a betegségben haltak meg!!!

 

 Nagyon sajnálom, hogy ilyen híreket is meg kell osztanom veletek. Szegény gazdiknak most nagyon nehéz az  elvesztésük és velük együtt érzek.

Öszinte részvétem!!! Remélem az utódaiban tovább fog élni!Utolsó alom a Diamant von Bergen kennelben született!

 

 

 

leojoe Creative Commons License 2011.03.15 0 0 26735

Hank elment.

Nyíregyházán, egy CAC kiállításon ismerkedtem meg vele és gazdáival. Palival és Erzsikével. Később igaz, jó barátság alakult közöttünk. Hank pedig elragadott. Fiatal kutya volt még akkor, mégis sugárzott belőle a méltóság, a tartás, a fegyelmezettség. Igaz a mondás: kutya és gazdája hasonló jelleméről.

És Hank elment. Nagyon fiatalon. A leonbergisek között Hank nem volt megosztó, őt mindenki elismerte, rá mindenki felnézett. Amint felnézett, őszinte, rajongó szeretettel a hűséges Hank is gazdájára, drága Pali barátomra.

Nekem adatott meg sok-sok kiállításon, hogy féltett kutyáját rám bízta, míg a kiállítási adminisztrációs ügyeit intézte gazdája. Persze, büszkén vállaltam. Soha nem felejtem: attól a perctől nem volt semmi más inger Hank számára, csak a gazda hiánya. Feszülten figyelte a pontot, amerre távozott, és úszott az örömben érkezésekor.

Számtalan kiállításon találkoztunk, számtalan győzelméhez volt alkalmam gratulálni itthon és Európa különböző országaiban egyaránt. Éveken keresztül nem volt Hanknek hazánkban ellenfele. Verhetetlen volt. Az elmúlt kiállítási évadban, gazdája nagyvonalúsága, a „hagyjunk mást is nyerni” sportszerű hozzáállása miatt már csak elvétve mutatta meg magát. Mégis, minden leonbergis kiállító emlékében él, amint kiállítási sátrából kíváncsian kidugja fejét és körbenéz Hank.

Immár múlt idő: körbenézett. Tekintetét már csak utódai szemében láthatjuk viszont.

És az élet örök körforgása: a napokban születnek meg kiskutyái. Baráti szeretettel kívánom, hogy a kiskutyák tekintete vigasztalást nyújtson a bánattól lesújtott gazdáinak.

Kirják József

 

Castor mackó Creative Commons License 2011.03.14 0 0 26734

Helyesbítés: szörnyen sajnáljuk!

Előzmény: Castor mackó (26733)
Castor mackó Creative Commons License 2011.03.14 0 0 26733

Drága Pali bácsi!

 

Fogadd őszinte részvétünket Hank elvesztése miatt!

Szörnyen dajnáljuk,de már szabadon szaladgál a barátaival az örök vadász mezőkön.

Tartalmas és szép élete volt veletek!!!!

Találj vigaszt a gyönyörű babáiban.

 

Castor maci és családja

 

Előzmény: Hankpapa (26731)
Mare di Scilla Creative Commons License 2011.03.13 0 0 26732
Kedves Palibácsi!
Szörnyű ami történt! Nem is találok rá szavakat... Részvétünk és osztozunk fájdalmatokban...
Hank emléke örökké fog élni szívünkben!
Adriennék
Előzmény: Hankpapa (26731)
Hankpapa Creative Commons License 2011.03.10 0 0 26731

Kedves Leós Barátaim!

Mindnyáatoknak köszönöm az együttérző szavaitokat.

Megható, hogy így emlékeztek Hankre.

KÖSZÖNÖM!

Palibá

Medvebergi Fruzsi Creative Commons License 2011.03.10 0 0 26730

Kedves Palibácsi!

 

Nehéz ilyenkor bármit mondani, amikor egy ennyire sikeres és híres kutyus ennyire tragikusan hirtelen és fiatalon hagyja itt az élőket.

Hank emléke örökké velünk lesz, velünk él tovább. Amikor ránézünk kölykeire, őt is fogjuk látni!

Nyugodjék békében...

 

Fruzsi és az egész Fikó család

 

Hank és Buxa 2009 tavaszán a klubkiállításon

UJOKA Creative Commons License 2011.03.09 0 0 26729

Kedves Pali bácsi!

Őszinte részvétünk Hank halála miatt.

Andi, Tamás

Floydi Creative Commons License 2011.03.09 0 0 26728

Mi is szeretnénk őszinte részvétünket kifejezni Pali bácsinak! Nagyon sajnáljuk Hanket!

 

Petra és András

Előzmény: wandy5 (26723)
Cleócska Creative Commons License 2011.03.09 0 0 26727

Ez borzasztó!!! Számunkra Ő volt az első és mindent eldöntő LEONBERGI élmény, miatta és tőle van  Cleócskám.

Ez a kép ha jól emlékszem vasárnap készült, amikor késöbb megnéztem szépnek, de valahogy olyan szívfacsarónak is éreztem ahogy Cleóm nézi a naplementét. Mi ezzel szeretnénk búcsúzni Hanktől!

Előzmény: wandy5 (26723)
leoland Creative Commons License 2011.03.09 0 0 26726

Mélyen megrendített minket is a hír! :(((

Nagyon sajnáljuk Hanket aki Magyarországon egy legenda volt és az is marad!

Pali bácsi fogadd öszínte részvétünket!

 

Kati&István

Előzmény: wandy5 (26723)
Kis Alfi Creative Commons License 2011.03.09 0 0 26725

Minket is mélyen megrendített a hír, és nagyon sajnáljuk Henket.

Pali "Bácsinak" és családjának pedig innen is, erőt, kitartást kívánunk ezekre a nehéz napokra, és együttérzésünket fejezzük ki.

Előzmény: wandy5 (26723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!