Keresés

Részletes keresés

szuszetti Creative Commons License 2013.08.01 0 0 32936

Off:

Segítsetek nekem picit llégyszi'!

 

Van egy medence, ami építéskor kapott egy, a föld színétől magasabb peremet, erről van szó:

 

 

Fóliázás után a perem tetején ez a félkész állapot:

 

, azaz a felhajló (PVC?) fólia (kék)

mellette a ragasztó maszatja (barnás)

kifele pedig a simított csemperagasztó réteg (szürkés)

 

Kéne erre a peremre egy olyan kenhető anyag, ami

-vízszigetel

-tapad mindhárom anyaghoz

-UV és fagyálló

-jó alap lesz a majdani végső fedéshez.

 

Nincs valami tippetek?!

okinayab Creative Commons License 2013.06.03 0 0 32935

Nekem is.Csak én kicserélném a padlóburkolót.

Előzmény: cicó (32934)
cicó Creative Commons License 2013.05.22 0 0 32934

Nekem tetszik.

Előzmény: mit_is_ir (32933)
mit_is_ir Creative Commons License 2013.05.22 0 0 32933

 

Sziasztok!

Ez itt egy toalett kimozaikozása. Törött csempéből főképp de van üvegkavics, parfümüs üveg, tükör...

itt még nincs kifugázva és a padló sincs kész még.

Hanzi 56 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 32932

Sziasztok !

Ha valakit érdekel, sok különböző fajta üvegmaradékkal rendelkezem. 900.-Ft/kg-os áron eladó (a bolti ár: 2.170.-Ft/kg).

Üvegtörő fogó, alig használt állapotban eladó féláron 7.000.-Ft-ért.

Érdeklődni: v.pal56@gmail.com címen lehet.

cs.beka Creative Commons License 2013.02.05 0 0 32931

:-)

Előre is köszönöm a válasszodat!É n egyenlőre hobbi szinten szeretnék foglakozni a mozaikozással.pl.óra készitése üveg mozaikkal vagy ami nagyon birizgálja a fantáziámat és több időt igényne az a előszoba fal bemozaikozása valammilyen minta alapján , de már a fürdőszoba szekrényt kinéztem magamnak,hogy fel kellen dobni .Szóval álmaim,vágyaim ,ötleteim .... vannak csak szerszámom nincs.:-)

Előzmény: Törölt nick (32930)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 32930

Szerszámok nagy mértékben függnek az anyagi lehetőségeidtől, attól hogy mit szeretnél készíteni (felhasznált anyagok), az erőnlétedtől, és még egy csomó dologtól.

 

Alapvetően mindenképp szükséged lesz egy törő fogóra. Ebből létezik keményfém lapkás egyszerű változat (gyakorlatilag olyan mint egy harapófogó egy kis ütközővel kiegészítve). Ez szinte minden anyagot visz, tartós, és viszonylag olcsó (~4000). Azonban elég nagy erővel kell összenyomni, tehát nem igazán női kezekhez tervezték.

Ennek körülbelül duplájáért van a kerekes fogó (Cicó tud szerintem fotót is feltenni róla). Ez elsősorban vékonyabb anyagokhoz jó, s kis odafigyelést igényel ha nem szeretnéd rendszeresen cserélni a kerekeket. Viszont kisebb erő szükséges hozzá.

Kis mennyiségű anyagok keveréséhez jól jöhet egy gumi pohár. Ezt félbe vágott gumilabdával lehet helyettesíteni. Így a mozaikozás végén a csemperagasztót vagy fugaanyagot elég benne hagyni, s másnap némi gyűrögetés után kipotyog belőle.

Amennyiben használati tárgyakat szeretnél készíteni (pl. kerti pad), ahol lényeges hogy ne maradjanak éles szélek, akkor ezeket meg kell csiszolni.

Vehetsz hozzá gyémántos csiszológépet (cca. 40000), de ugyanerre megfelel az 500 forintos kaszakő is. Bár ez utóbbi nyilván kényelmetlen, és lassabb is.

 

Tehát ha leírod mivel is szeretnél foglalkozni, megpróbálhatunk egy teljes listát adni. :-)

Előzmény: cs.beka (32929)
cs.beka Creative Commons License 2013.02.02 0 0 32929

SZIA!

Igaz ,hogy nem most írtad,de eddig nem volt lehetőségem megköszöni az információt.Szóval.KÖSZÖNÖM!!!   Kihasználnám a helyzetet és megkérdeznélek a  szerszámokról.milyet érdemes venni? barkácsüzletekben nézegettem ,de olyat szeretnék amivel iveket szépen tudnék alakítani.Köszi :-)

Előzmény: Törölt nick (32913)
cicó Creative Commons License 2013.02.02 0 0 32928

Akkor úgy jársz ahogy Laci írja.

Ha megtekerted ki kell merevítened csirkehálóval körbetekerve és le kell kenni csemperagasztóval. Így talán működhet.

Előzmény: cibubu (32927)
cibubu Creative Commons License 2013.02.02 0 0 32927

Ez az anyag poliform ha jól irom 

Én két szigetelőt dugtam egymásba igy jó lenne  de vettem poliform uszógumit is azt is jó lehet tekerni  de sajnos ledobja a ragasztót Ugy gondoltam ha valami mással ragasztanám akkor az meg is keményitenné

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.02 0 0 32926

Tartósan semmivel. Ez egy annyira lágy anyag, hogy még ha fel is ragasztod rá a mozaikszemket (pl. palmatex), akkor is fugázás után törékeny lesz az egész. Rosszabb esetben már akkor összeroskad a salyát súlyától ha kiveszed alóla a tartókat (ami addig ívesen tartotta).

 

Cicó: Polifoam.

Előzmény: cibubu (32924)
cicó Creative Commons License 2013.02.02 0 0 32925

PVC vagy milyen az anyaga?

Előzmény: cibubu (32924)
cibubu Creative Commons License 2013.02.02 0 0 32924

Segitséget szertenék kérni.

Tekert szobrot szeretnék késziteni és erre a célra vásároltam szerelvény boltban csőhélyat  de a patex faragasztom nem tapad meg rajta  mivel tudok rá mozaikot ragasztani.

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.20 0 0 32923

Köszönöm nektek a választ, és a tanácsot, én is látom ám a hibákat, csak sok még a tanulni való.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.20 0 0 32922

Igen, első egész jó.

Esetleg lehet még "trükközni", ha túl nagy lett néhol a hézag. Az ilyen helyekre tehetsz a fugába gyöngyöt, vagy összetekert drótot, stb. (mivel ezeknek a tárgyaknak épp funkciója is van, így a műanyag gyöngy felejtős, de üveg lehet)

Előzmény: zsuzskamuska (32920)
cicó Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32921

Elsőre szerintem egész jó :)

Előzmény: zsuzskamuska (32920)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32920

Hát így szerszám híján, ennyire futotta.

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32919

Nem tudom mit csináltam, kettőt kétszer is be rakott, de nem baj. Ezek az első műveim.

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32918

Előzmény: zsuzskamuska (32917)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32917

Előzmény: zsuzskamuska (32916)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.19 0 0 32916

S akkor a képek:

zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.15 0 0 32915

Nem bírtam sokáig, megalkotam az első tányéralátétemet. Hát nem is olyan egyszerű mint gondoltam, ahétvégén majd lefényképezem, és véleményezitek. Lehet apróbbra kellett volna törnöm, meg nem sok színű csak kettő a csempém amit találtam. De nem bírtam várni hogy több össze jöjjön. Neki kellett fognom, mert ha nem akkor nem tudom mi lett volna. A fugáim is lehetne kisebb, na de majd a következők.

 

cicó Creative Commons License 2013.01.14 0 0 32914

üvegmozaik ügyben pontositanék. Megszüntették a turkalot, ujabban bezacskozzak és feltoljak a vaterara. Csak nem emlékszem milyen néven, ra kell keresni.

én is ugy jartam legutobb, hogy mentem és pont belecsöppentem egy atadas atvetelbe és mondtak vihetem amire még nem volt jelentkezo. Asszem 6oo forint egy kilos zacsko. 

(bocs az otvar irasért, külföldön vagyok)

Előzmény: Törölt nick (32913)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 32913

Szia!

 

Mivel a lányok nem járnak erre, így válaszolok (ha tudok).

Az anyagbeszerzés nagymértékben függ attól hogy hol laksz, és hogy milyen mozaikot szeretnél.

Csemope, járólap esetén többnyire ismerősöktől begyűjtött maradék. Szóba jöhet még a csempe szaküzleteknél szerzett ismerős, így a kifutott termék minta darabja (jellemzően egy 8mm vastag farostra ragasztva) 200-300Ft-ért megszerezhető.

Üvegmozaik esetén a DuoColor-ba (uvegmozaik.hu) szoktak ellátogatni. Ott szokott lenni egy hulladékos doboz, amiben leáztatott mozaik van vegyes méretben és színekben.

Morzsi üveg esetén jellemzően autó bontó a beszerzési hely, vagy üveges ismerősnek szólni hogy tegye félre ha ritkán bekerül hozzá. Esetleg a kitört telefonfülke üvegét összesöprögetni...

De felhasználható törött/megúnt porcelán is (gyermekesek előnyben :-))

Dekor kavics (fekete-vörös-fehér színű kavics) akvarisztikai, kertészeti bolt vagy barkács áruház, jellemzően ebből csak a minta készül, a körítés sima dunai kavics (tüzép).

Előzmény: cs.beka (32912)
cs.beka Creative Commons License 2013.01.14 0 0 32912
sziasztok!kérdésem volna felétek.ti honnan szerzitek be a csempe,mozaik dolgokat?megmondom ōszintén nem akarok nagy mennyiségget vásárolni csak pár db.és érdékelne ki-ki honnan merit.köszi :-)



zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32911

Hajj-ajj, köszönöm a válaszod! akkor kicsit későb fogok bele, mert keresnem kell valamit a mozaik alá, a csempe elég kicsi, bár találtam amelyik nagyobb, lehet arra próbálom majd.. A bakelit ezekszerint kilőve. 

Előzmény: Törölt nick (32910)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32910

:-)

 

Egy másik csempe hátára is mozaikozhatsz, vagy egy darab furnérra (festés után).

A "bakelit" korongok valójában hőre lágyuló műanyagbó készültek (csak a kezdet kezdetén volt valóban bakelit), amihez kevés ragasztó tapad. Ráadásul hőre lágyuló műanyag... Így nem javaslom.

Valószínűleg a kezdeti lépésekhez olcsó fugaanyagot fogsz használni, a cementszürke a javasolt szín. Alapvetően is ez illik a legtöbb mozaikhoz, de mivel ez használati tárgy is, az olcsó fuga elég hamar beszürkülne.

Előzmény: zsuzskamuska (32909)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32909

Köszönöm! utána nézek ahogyan még több mindennek is. A neved egyből megfogott, én Antal Lászlóné vagyok. összeszedtem már maradék csempéket is, és azon agyalok, hogy elsőre tányér alátéteket készítek, azok mindig olyan hamar elcsúnyulnak, gondolom ez tartósabb lenne. Nem tudom mire kellene késziteni, de jött egy ötlet hogy régi bakelit hang lemezekre esetleg... de lehet hogy az könnyen törik, bár ha a csempe rajta lenne akkor lehet hogy nem. Mi a véleményetek, erről az agymenésről?

Előzmény: Törölt nick (32908)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32908

Igen, lessz. :-)

Tojásmozaikkal kapcsolatban javaslom cicó blogját, van valahol nála egy videó is hogyan készíti (hogyan lehet egyszerűen).

Ha jól emlékszem vagy kiszeded a héjakból a hártyát, vagy alaposan kiszárítod. Cicó szerint mikrohullámú sokat segít a gyors szárításban.

Előzmény: zsuzskamuska (32907)
zsuzskamuska Creative Commons License 2013.01.13 0 0 32907

Igen, sehol senki, bár én napok óta titeket olvaslak, és még nem értem a végére, úgyhogy mindenképp hasznos ez a fórum. Próbálok összeszedni egy kis tudást tőletek. S úgy érzem a következö hobbim a mozaik lesz, nagyon tetszik. a tojáshéját már gyüjtögetem, aztán ha elkészülök valamivel majd mutatom, azért csak lesz itt valaki, aki véleményez. üdv mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!