Keresés

Részletes keresés

gazza87 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 149
Vagy ott van Conway!
gazza87 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 148
És milyen jó vagyok, máris találtam egyet!
Bakkerud-Hollandia
gazza87 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 147
Hát....így nem könnyű. Keresek vkit, aki ide tartozik:D
Előzmény: Wác (146)
Wác Creative Commons License 2007.02.03 0 0 146
Magyarország, Norvégia, Szlovénia, Finnország, Hollandia, Svédország, Izland, Dánia, Észtország, Lettország, Litvánia, Írország és Nagy-Británnia


Ezek közül bármelyik jó lesz :)
Előzmény: gazza87 (145)
gazza87 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 145
Az milyen ország legyen?
Előzmény: Wác (144)
Wác Creative Commons License 2007.02.03 0 0 144
Remélem lesz kedvenc országom beli versenyző, akinek majd drukkolni tudok :)
Előzmény: gazza87 (143)
gazza87 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 143
Végre szép lassan kialakulnak a csapatok, egyre több nevet olvasok, hogy leszerződött vhova.
Előzmény: Wác (142)
Wác Creative Commons License 2007.02.03 0 0 142
# Team Name and License
1, 2 ART Grand Prix FRA
3, 4 Minardi Piquet Sports BRA
5, 6 iSport International GBR
7, 8 Arden International NED
9, 10 Petrol Ofisi FMS International ITA
11, 12 Trident Racing ITA
14, 15 Racing Engineering ESP
16, 17 Super Nova International GBR
18, 19 BCN Competicion ESP
20, 21 Carlin DPR GBR
22, 23 Dams FRA
24, 25 Campos Grand Prix ESP
26, 27 Durango ITA


2007 Tests and Races
Feb 21-22 Paul Ricard, France Test
Mar 08-09 Barcelona, Spain Test
Mar 15-16 Paul Ricard, France Test
Apr 13-15 Sakhir, Bahrain Race
May 11-13 Barcelona, Spain Race
May 24-26 Monte Carlo, Monaco Race
Jun 19-20 Paul Ricard, France Test
Jun 29 - Jul 1 Magny-Cours, France Race
Jul 6-8 Silverstone, Britain Race
Jul 20-22 Nurburgring, Germany Race
Aug 3-5 Budapest, Hungary Race
Aug 24-26 Istanbul, Turkey Race
Sep 7-9 Monza, Italy Race
Sep 14-16 Spa-Francorchamps, Belgium Race
Sep 28-30 Valencia, Spain Race



gazza87 Creative Commons License 2006.11.26 0 0 141
Hát szép lassan összeáll a kép, de pl. múlt héten olvastam hogy Premat a champ carban fog tesztelni. Hogy ezek után mi lesz vele is , azt még nem tudni. Az viszont biztos, hogy sok újonc lesz jövőre is a gp2-ben, hiszen általában a fél mezőny cserélődik ilyenkor. De biztosat csak vmikor január, február környékén fogunk tudni.
Előzmény: Wác (140)
Wác Creative Commons License 2006.11.26 0 0 140
Lehet tudni már valamit az új versenyzőkről? :)
gugugaga Creative Commons License 2006.11.26 0 0 139
Rochanak ott az A1GP :-)
Előzmény: gazza87 (138)
gazza87 Creative Commons License 2006.10.26 0 0 138
Rodriguez a GP2-ben indul 2007-ben

Roldan Rodriguez a Minardi alakulat közbenjárásával a 2007-es idényt már egy magasabb géposztályban, a GP2-ben fogja eltölteni, ahol a Piquet Sports versenyzőjeként indulhat majd a sorozat futamain.

A spanyol fiatalember az első olyan új pilóta, akinek már érvényes szerződése van a következő szezonra. A 21 esztendős Rodriguez a Minardi csapat kötelékében az Eurosorozat 3000-es kategóriában lépett pályára 2006-ban, ahol a hatodik helyen zárta az évadot. Mindezek mellett a spanyol F3-as bajnokságban is indult a Campos színeiben.

A következő évben tehát egy újabb tehetséggel gyarapodik a GP2 mezőnye, amikor is Rodriguez sorrendben a harmadik idényét megkezdő Xandi Negrao csapattársaként igyekszik majd kamatoztatni versenyzői tapasztalatait.




(Örülök, hogy Roldan bekerül, csak én ezt a helyet Tuka Rochának tartogattam, de ezek szerint megszakad a brazil sorozat és jövőre nem két brazil versenyzővel indulnak. Pedig Tuka is Minardis és idén ő 4. lett az összetettben, szóval elvileg jobb mint Roldan.)
gazza87 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 137
Megkezdődtek a tesztek Franciaországban. A tegnap délelőtti programon Perera volt a leggyorsabb az FMS színeiben, majd délután már Pantano a Campos Racing képviseletében. Sok új néz tűnt fel, akik lehetőséget kaptak a tegnapi napon és hatalmas kavarodás van, szinte mindenki másik csapatnál tesztel.
gazza87 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 136
Conway az Ardennél tesztelhet
gazza87 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 135
De akkor is ott van Fisinek Ricci és Bonanomi! Olyan jókat ölelkeznek dobogón, ha Fisi is ott van a versenyen. Ráadásul olaszok! Én őket akarom!
Tény, hogy Bonanomi teszteli fog a Durangonál, szóval ő azért bekerülhet, de mi lesz Riccivel?!
Előzmény: gugugaga (134)
gugugaga Creative Commons License 2006.10.02 0 0 134
Pizzonia és Fisicoról úgy tom naon jó haverok.
Előzmény: gazza87 (133)
gazza87 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 133
Pizzonia az FMS-nél tesztelhet

Fisi ne tegye ezt velem!!!! Nem akarom hogy Pizzonia legyen!!!! Én azt a helyet Riccinek szántam! Hát ezt nem hiszem el! Fisi csapatával szép lassan megnyeri az olasz F3-at és az Euro3000-et, erre lehet hogy Pizzoniát szerződtetik le?! Szegény Bonanomi is a Durangohoz megy teszteli, pedig ő is az FMS-nél versenyzik.
gazza87 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 132
Tök fura volt Premat-t és Ammermüllert nézni az F1-es szabadedzésen. Hírtelen nem tudtam hova tenni a dolgot és olyan érzésem volt, mintha gp2-t néznék. Nagyon fura, de hozzá lehet szokni. Remek srácok, remélem hogy tényleg összejön nekik vmi.

Azt olvastam hogy Lapierre a DAMS-hoz igazolt, ami nem túl jó hír. Ha jövőre is olyanok lesznek mint idén voltak, akkor nincs sok keresnivalója szegénynek.

Bruno Senna 3 csapatnál is tesztel majd, először a DPR-nál, aztán még lesz az iSportnál és az ART-nál is egy tesztje. Vhogy nem tudom elképzelni, hogy Bruno ne az ART-hoz kerüljön.
Előzmény: gugugaga (131)
gugugaga Creative Commons License 2006.09.29 0 0 131
hát igen a jövő :-)
Előzmény: gazza87 (130)
gazza87 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 130
Nelsinho nyerte a mai tesztet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Egyszerűen nem hiszem el!!!! Ez fantasztikus!!!!!!!!!!!!!!
Hamilton 6., míg Premat 9. lett. Holnap folytatják!
moose007 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 129

Premat és Viso a Spykernél, Ammermüller az A1-ben

 

A Midland F1-et nemrég felvásároló és autóit egy-kettőre narancssárgára festő holland cég megnevezte tesztpilótáit a szezon utolsó három Forma1-es nagydíjára: Kínában Premat, Brazíliában Viso vezethet majd. A két GP2-es srác (idén harmadik és hatodik helyezettek) így először vezethetnek F1-es autót versenyhétvégén. Most aztán örülhet a sok Premat rajongó (látom itt is vagy egy-kettő :). Japánban mellesleg a német Adrian Sutil lesz a teszt- és tartalék-pilóta, aki ugyan még a GP2-ben nem fordult meg, de azt érdemes tudni róla, hogy ő volt tavaly Lewis Hamilton csapattársa a Forma3 Euroseries-ben, ahol második lett. Állítólag szó van róla, hogy ő vagy Klien válthatja Monteirot jövőre.

 

Ammermüller is szinte biztosan ott lesz Kínában, bár még a Red Bull hivatalosan nem erősítette meg, hogy ő vezeti-e majd a harmadik autót. (Végül is ki, ha nem ő). Ami viszont már biztos: Premat és Lapierre (Francia csapat) valamint Fauzy (Maláj csapat) mellett a kis Michael is versenyezhet majd télen az A1GP szériában, méghozzá német színekben.

 

Még egy érdekesség: a BMW állítólag mégsem tervez olyan hosszú távra az amúgy idén fantasztikusan teljesítő és jövőre minden bizonnyal a GP2-ben versenyző Sebastian Vettellel, hiszen a fiatal német versenyzőt a Red Bullhoz köti egy sokéves szerződés. Felmerülhet így, hogy minek is nevelgessék, ha ebből más húzhat majd hasznot. Ha valóban így lesz, helyét állítólag Timo Glock veheti át, akit nemrég a Williamsszel is hírbe hoztak.

 

www.gp2.lap.hu

 

gazza87 Creative Commons License 2006.09.16 0 0 128
Piquet három napig a Renault szolgálatában

A Renault az olasz Nagydíjat megelőzően hivatalosan bejelentette, hogy az elkövetkezendő esztendőben Nelson Piquet Junior látja el a tesztpilótai feladatokat. A 21 esztendős versenyző a jövő héten Silverstoneban lép majd pályára, ahol három napon keresztül tesztelheti az R26-os versenygépet.

Piquet ma Enstoneban járt, ahol üléspróbán vett részt. "Nagyon örülök a tesztnek, és mivel már sokat vezettem Silverstoneban, az autóra összpontosíthatok. Boldog vagyok, hogy három teljes napot tesztelhetek, amelyek során nemcsak sokat tanulhatok, de megismerhetem a csapatot is."
moose007 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 127
Hírek és vélemény: hogyan tovább a szezon után?

 

Most, hogy vége lett az évadnak (amely valljuk be: igen jóra sikerült), talán érdemes lenne összefoglalni, hogy ki hol folytatja karrierjét. Azt már nyilván mindenki tudja, hogy Nelsinho (v. Nelson Jr., ahogy tetszik) aláírt a Renaulthoz, Hamiltont pedig már nem sok, csak némi tapasztalatlanság és Pedro de la Rosa választja el a második számú McLaren üléstől. Akik Nelsonról vagy Lewisról szeretnének még olvasni, azoknak belinkeltem egy-egy friss interjút a jövőbeli terveikről az oldalamra (www.gp2.lap.hu).

 

Vasárnap óta azonban rengeteg friss hír érkezett arról, hogy a többiek merre lépnek tovább. Íme a lényeg: Ammermüller Jani-t válthatja a Toro Rossonál a Forma 1-es szezon utolsó három futamára (mindezt az tette lehetővé, hogy Klien Monza után azonnali hatállyal szerződést bontott a Red Bullal, így őt ideiglenesen a tesztpilóta Doornbos váltja, akinek a megüresedő helyére a Toro Rosso harmadik pilótája Neel Jani ugorhat majd be, és így őt válthatja Ammermüller – egyszerű, mi?)

A szerencsés fiatal német jövőre is eséllyel pályázhat a pozícióra, hiszen úgy tűnik Jani a ChampCarban folytatja majd karrierjét. A további pletykák szerint Timo Glock a 2007-re versenyzővé előléptetett Wurz helyére kerülhet majd a Williamsnél, ami viszont már hivatalos: Valles tesztelhet a nemrég Spykerre keresztelt Midlandnél. Emellett Premat és Lapierre az A1GP-ben folytatják – a télen legalábbis – ahol címvédő bajnokokként immár másodszorra Franciaországot képviselik majd (egy kis sikerélmény nekik is kell). Ennél rosszabbul leginkább a szegény Adam Carroll járt, akinek nem sok új lehetősége termett a közelmúltban, de pár hete még a Honda is szerződést bontott vele. A brit versenyző jövője így egyelőre tisztázatlan.

 

Egyéb érdekességekről is hallani lehetett a szezonzáró óta: egyik kedvenc nyilatkozatom a monzai hétvégén Lopeztől származik, aki a sajtónak panaszolta el, mennyire megsértődött a Renaultra és Flavio Briatoréra, akik helyette Piquet-t választották tesztpilótának a következő idényre (ami nem túl meglepő). Lopezt ez főleg azért bántja, mert ő már évek óta a francia csapat fiatal pilóta-fejlesztő programjához tartozik (a történtek után vélhetően már nem sokáig). Az argentin hozzátette: tiszteletlenül bántak vele, sőt a rossz hírekről is az interneten kellett, hogy értesüljön. (Szegény.) Emellett Timo Glock is szolgáltatott némi friss vebális csemegét, azzal hogy lehülyézte Premat-t, miután szerinte a francia sportszerűtlen viselkedése is hozzájárult ahhoz, hogy a német szombaton nem fejezhette be a versenyt és így a szezonvégi harmadik hely lehetőségétől is elesett. Reméljük Timo – aki meg is sérült az incidensben – Williamses szerződésével vigasztalódhat majd hamarosan.

 

További részletek és az összes említett történésről szóló eredeti cikk megtalálható itt: www.gp2.lap.hu

kitt

gazza87 Creative Commons License 2006.09.10 0 0 126
Hát sajna úgy néz ki ő sem fog nyerni, mert 6 pont a különbség és ma csak 7 pontot lehet szerezni.:((((
Előzmény: gugugaga (125)
gugugaga Creative Commons License 2006.09.09 0 0 125
hát kivi vagyok hamár Alexnak nem sikerül az idei szezon ako Nelsinho nyerjen :-)
Előzmény: gazza87 (123)
gazza87 Creative Commons License 2006.09.06 0 0 124
Új tesztpilótákat igazolt a Renault

DÁTUM:
2006. szeptember 6. szerda [13:34]

SZERKESZTŐ:
Faludi Zoltán

A Renault hivatalosan is megerősítette, hogy a Toyota jelenlegi harmadik embere, Ricardo Zonta, és a GP2-es széria bajnoki esélyese, Nelson Piquet Jr. látja majd el a csapatban a tesztpilótai teendőket a 2007-es idényben.

[Alonso mögött Schumacher] Kovalainen szerződtetésével és Briatore hosszabbításával egy időben a Renault jövő évi tesztpilótai felállását is bejelentette. Ahogy arra számítani is lehetett, a 2007-es idényben Ricardo Zonta és a háromszoros világbajnok Nelson Piquet fia látja majd el a tesztpilótai teendőket a francia istállónál.

Zonta érkezése kulcsfontosságú lehet a Renault számára, ugyanis a harminc éves pilóta rengeteg tapasztalattal rendelkezik azokról a Bridgestone abroncsokról, melyeket a Michelin kivonulásával az összes Forma-1-es csapat használni fog a jövő évben.

A brazil tesztpilóta munkáját honfitársa, az ifjabbik Piquet fogja segíteni a jövő évben, aki a GP2-es szezon utolsó verseny előtt még harcban van a bajnoki címért. A háromszoros világbajnok Nelson fia egyébként elmondta, a Renault-s szerződéssel egy új fejezet kezdődött meg karrierjében.

Nelsinho korábban a Williams és a Honda színeiben is tesztelt már a Forma-1-ben, ám most nyílik először alkalma egy teljes szezont végigdolgozni egy F1-es csapattal.

"Nagyon boldog vagyok, hogy tesztpilótai szerződést kötöttem a Renault F1-es istállóval" - mondta Piquet. "Egész pályafutásom során azért küzdöttem, hogy egy nap a Forma-1-ben lehessek. Egy új fejezet kezdődik meg karrieremben. Már alig várom, hogy megkezdhessem a munkát a csapattal, és a többi versenyzővel. A GP2-ből jól ismerem Heikkit, Ricardo jó barátom, míg ő és Fisichella hatalmas tapasztalattal rendelkeznek, így rengeteget tanulhatok majd tőlük."

"Mindent megteszek azért, hogy a legjobb tudásomat adjam, és eredményes munkát végezzek a Renault számára. Célom, hogy segítsek a csapatnak, amennyire csak tudok" - tette hozzá Piquet.

A csapat ügyvezető igazgatója, Flavio Briatore - aki szintén ma jelentette be, hogy a 2008-as idény végéig a franciákkal marad - a következőket mondta a tesztpilóták szerződtetésével kapcsolatban: "Boldog vagyok, hogy a csapatunkban üdvözölhetem Ricardót és Nelsinhót, akik más-más értékeket hoznak magukkal. Ricardo kulcsszerepet kap majd a 2007-es felkészülésben, míg Nelsinho az idei esztendőben bebizonyította, igenis van keresnivalója a Forma-1-ben."

"A Renault számára egy új fejezet kezdődik meg a 2007-es idényben, éppen ezért biztosak vagyunk benne, hogy egy minden eddiginél izgalmasabb év áll előttünk."
gazza87 Creative Commons License 2006.08.26 0 0 123
A végére tényleg kezd izgi lenni a verseny. Nelsinho eddig mindent vitt Törökországban is, várom a folytatást. Most 9 pont a különbség, kivi vagyok, hogy a ma délutáni verseny után ez csökkeni, vagy nőni fog.
gazza87 Creative Commons License 2006.08.23 0 0 122
Nelson Piquet Jr. magyar rajongói oldala!!!
http://nelsinho.dynamicweb.hu/
gazza87 Creative Commons License 2006.08.20 0 0 121
Hát majd a végén kiderül. Mindketten megérdemlik, nagyon verik a mezőnyt! Ha nincs semmi gond az autóval, akkor nagyon jó csatákat tudnak vívni.
Előzmény: gugugaga (120)
gugugaga Creative Commons License 2006.08.19 0 0 120
én meg hüje voltam h kijelentettem 2/2 gratula Nelsinhonak :-)
Előzmény: gazza87 (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!