Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2494

Jogos az ippon,kolléga! :-))

A legtöbb kombi kazánon.

Előzmény: sjohn (2492)
franyo01 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 2493

Sziasztok!

 

Beretta kazánomnál az a problémám, hogy mindíg leáll a felfűtés kb 20 másodperc után, vár 4 percet, és újra begyújt, majd leáll, azaz 4 percenként próbál begyújtani azaz be is gyújt, de leáll kb 20 másodperc után.

 

Lehet az a probléma, hogy még levegős a rendszer? (légtelenítettem) Hőcserélő ki lett savazva nemrég, és a radiátoroknál sarokszelepek lettek cserélve. (ki vannak nyitva a szelepek).

 

Köszönöm az infót!

 

Üdv.: F

sjohn Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2492

Ez így konkrétan nem igaz.

Előzmény: nixon70 (2491)
nixon70 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2491

Amúgy a legtöbb kazánon alul a csőbekötéseknél van egy fekete, vagy kék,vagy piros tekerentyűs szelep,a hidegvízbekötés tájékán.Ott keresd.

Előzmény: Biri01 (2489)
nixon70 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2490

2487

Előzmény: Biri01 (2489)
Biri01 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 2489

Help!

 

23kw -s junkers euroline kazánt szeretnék vizzel feltölteni, mert már nem éri el a nyomásmérő műszer mutatója a zöld mezőt.

 

Tud valaki tanácsot adni, hogy hol keressem a feltöltőjét?

 

Köszönöm!

 

KLadislaw Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2488

Köszönöm!

Előzmény: nixon70 (2487)
nixon70 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 2487
Előzmény: KLadislaw (2486)
KLadislaw Creative Commons License 2013.09.22 0 0 2486

Sziasztok!

 

Saunier Duval C/F 23E kazán,  fűtés elindul és kb. fél perc után a gáz lekapcsol. Hasonlóan viselkedik mintha fel lenne fűtve az egész rendszer.

Mi lehet a hiba? A melegvízzel nincs probléma.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

Andris8888 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 2485

Még egy hozzáfűznivalóm van még a hibajelenséghez: Ha a termosztátot felcsavarva bekapcsolom a fűtést, akkor úgy megnyitva a melegvizet, már működik rendesen. Csak utána persze oda kell figyelni, hogy pl. a fürdés után a fűtést is letekerjem... Szóval nem az igazi megoldás, de hátha segít a hibefelderítésben :)

Előzmény: Andris8888 (2484)
Andris8888 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 2484

Sziasztok!

 

Van egy Immergas Nike Mini 24kW cirkónk, amivel meleg vizet állítunk elő és fűtünk is. Újabban olyan probléma lépett fel a készülékkel (6-8 éves kb., 1-2 évente takarítva), hogy a melegvíz megnyitásakor 8-10-szer próbálkozik begyújtani a lángot, kattog, olyan, mintha megnyitná a gázt, aztán kattanva leállítja. Aztán egy másodperccel később megint megpróbál begyújtani, ismét siekrtelenül, és ezt ismételgeti a 8-10. alkalomig, amikor végre sikerül neki. Sokszor egy perc is eltelik, mire belobban és akkor onnantól kezdve jön rendesen a melegvíz.

 

Arra gyanakodtam, hogy a szikraköze nem jó vagy az elektródák rosszul vannak beállítva, ezért leszedtem az elejét és az elektródákat megreszelgettem, hogy fényesebbek legyenek - feltételezve, hogy ettől jobb lesz a helyzet. Nem lett jobb sajnos.

 

Van más tippetek, mi okozhatja ezt a bosszantó hibát?

 

András

ducatilaci Creative Commons License 2013.07.22 0 0 2483

 

Reggel elbabultam.

Remélem mostmár láthatóak...

 

 

 

 

ducatilaci Creative Commons License 2013.07.22 0 0 2482

sjohn Creative Commons License 2013.07.22 0 0 2481

Jók lettek, csak kicsit világosak:-))

Előzmény: ducatilaci (2480)
ducatilaci Creative Commons License 2013.07.22 0 0 2480

egy két kép 

ducatilaci Creative Commons License 2013.07.22 0 0 2479

Sziasztok most bontok egy Viessmann Vitodens 200-at.Esetleg valakit erdekel belőle valami?elektronikája hiányzik.

Üdv:Laci

nixon70 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 2478

A vízáramlás- érzékelőt kocogtasd meg valamivel.

Előzmény: paravar (2477)
paravar Creative Commons License 2013.07.21 0 0 2477

Tudnátok  segíteni? Régi Vaillant kombicirkóm nem kapcsol be ha kinyitom a melegvizet. Eddig is csak akkor kapcsolt ha teljesen kinyitottam a csapot. Ha a fűtést kapcsolom be, az működik, és ha megy a fűtés akkor melegvíz is van. (csak ez így 30 fokban nem az igazi megoldás)

Megoldható "házilag"?

Köszönöm!

farkaskoma007 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 2476

Igen. Kétszer szállna le-fel 3 méteren, az kb 12 m. Az össz. hosszúság-szélesség 15 m, ami duplán 30. Ez saccolva idáig 42 m.  A falban van még tízcentis kiugrás itt-ott, de azzal már tíz méterek nem jönnek össze. 

Előzmény: sjohn (2475)
sjohn Creative Commons License 2013.07.13 0 0 2475

Belemérted a le/felszálló ágakat is?

Előzmény: farkaskoma007 (2474)
farkaskoma007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 2474

De a tervet nem adta ide (ami alapján az árajánlatot tette), csak elépzelem, hol a legrövidebb. És ott kevesebb.

Előzmény: sjohn (2473)
sjohn Creative Commons License 2013.07.12 0 0 2473

Esetleg mérd le!

Előzmény: farkaskoma007 (2472)
farkaskoma007 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 2472

Ha valaki árajánlatnál tudna segíteni:

 

65nm-es lakásba kaptam egy 900.000 forintos árajánlatot (650 anyagköltség, 250 munkadíj) turbócirkós fűtésrendszer kiépétésére és a gázszerelésre. A kémény bélelés anyagköltséggel, munkadíjjal, engedéllyel 250 eFt. Ez ilyen olyan további engdélyekkel, ÁFÁ-val 1,2 millió Ft. Elfogadható? A fórumon sajnos kevés és inkább régebbi árakat találtam.

 

Lehetséges, hogy a fűtésrendszerhez 70 méter csőre van szükség? A szobák hossza 10 méter, szélességük 5 méter (nem számítva a zegzugokat), de ez duplán véve is kevesebb a hetvennél.

 

Olvastam egy cikket: http://www.origo.hu/itthon/20130708-a-gazkeszulek-kotelezo-felulvizsgalata-szazezer-forintos-kiadassal-is-jarhat.html Ez milyen kötelező vizsgálat? Ki kötelez majd rá?

Luca_41 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 2471

" A rendszer háromszor át lett mosva, de semmi változás."

Mi köze van a rendszernyomásnak az átmosatáshoz ??

AZt ki ajálotta ? az utolsó előtti vagy azelőtti szerelő ?

Átmosás a pattogás miatt volt. azt mondta, hogy mindenféle szmötyi lehet az új radiátorokban, csövekben. Annyira zajos volt egyégként, hogy szinte nem lehetett megmaradni mellette.

 

"Az utolsó szerelő azt mondta,hogy nem tudja, hogy mi baja."

És mindezért fizettél is ?

Dehogy. Jött tőle sms.

 

 

"Most nyáron oké, hogy ujra töltöm, de mi lesz télen."

Töltsd újra fagyállóval !

Csupán 40 ezer......  

 

 

" A víz órát meg nem is néztem."

"Valami tanács?"

A vízórát ne is nézd meg ! Nincs köze a rendszernyomáshoz !

 Oké.

 

 

 

Vagy amit még tehetsz, hogy feltöltöd a rendszert ÉS elzárod a cirkó alatt lévő csapokat. Mármint a fűtőrendszer felé menő csapokat.

És úgy megnézed, hogy hol megy el a nyomás.

A cirkóBAN (hőcserélő kilikadt) vagy a fűtőkörben.

Nyomásmérő hol van a rendszerben ? csak a cirkó mutatja ?

 

Valamiért fel-felnéztek a padlásra, én nem, bevallom. A cirkón szoktam nézni a nyomást.

 

Hétvégén lementünk. Víznyomás megint nullán. Engedtem bele vizet.  Észrevettem, hogy egyik radiátor folyik, ez eddig nem volt.  Elzártam. A fűtés csendben ment, rendesen felmelegedett a víz.  Reggel is rendben volt a víznyomás, a fűtés is, de melegvíz megint nem volt. Újraindítva a rendszert megint volt melegvíz.

 

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (2470)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 2470

" A rendszer háromszor át lett mosva, de semmi változás."

Mi köze van a rendszernyomásnak az átmosatáshoz ??

AZt ki ajálotta ? az utolsó előtti vagy azelőtti szerelő ?

 

"Az utolsó szerelő azt mondta,hogy nem tudja, hogy mi baja."

És mindezért fizettél is ?

 

"Most nyáron oké, hogy ujra töltöm, de mi lesz télen."

Töltsd újra fagyállóval !

 

" A víz órát meg nem is néztem."

"Valami tanács?"

A vízórát ne is nézd meg ! Nincs köze a rendszernyomáshoz !

 

Vagy amit még tehetsz, hogy feltöltöd a rendszert ÉS elzárod a cirkó alatt lévő csapokat. Mármint a fűtőrendszer felé menő csapokat.

És úgy megnézed, hogy hol megy el a nyomás.

A cirkóBAN (hőcserélő kilikadt) vagy a fűtőkörben.

Nyomásmérő hol van a rendszerben ? csak a cirkó mutatja ?

 

 

 

Előzmény: Luca_41 (2468)
Luca_41 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 2469
Ezen nem,hogy gépelni sem tudok, de meg helyesen írni sem. Érintőképernyős kütyü, én meg béna vagyok....
Előzmény: Luca_41 (2468)
Luca_41 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 2468
Sziasztok!
Egy Unical cirkonk van - bocs ezen a gépemen nincs mindig ékezet - a nyaralóban. Amikor lejövök állandóan nullát van a nyomás, utána töltök, de sokszor reggelre megint nulla. Télre feltöltötték fagyálló folyadékkal, szerencsére, mert állandóan leállt az idén a fűtés. MostKikapcsoltam a fűtést, de a nyomás ugyanúgy leesik. Tavasszal lejöttünk pár napra, fazni. A hőfokú csak vanszorgott felfelé, de meleg nem lett. A cirko annyira zajos. Pattog, mint az állat. A rendszer háromszor át lett mosva, de semmi változás. Aki üzembe helyezte , mondjuk úgy, hogy ellopta a jotallast..... A készülék alig 2 éves.... Az utolsó szerelő azt mondta,hogy nem tudja, hogy mi baja. Most nyáron oké, hogy ujra töltöm, de mi lesz télen. Persze ez az ujratoltogetes sem normális. Remelem nem a ház alatt folyik el a víz... A víz órát meg nem is néztem... Csak radiátoraink vannak. Valami tanács? Köszi

sjohn Creative Commons License 2013.05.25 0 0 2467

Köszönjük Emese, ez nagyon tanulságos volt.

Előzmény: Mariusi (2466)
Mariusi Creative Commons License 2013.05.25 0 0 2466

 "A Tv szerelőimet nagyon régen az örületbe kergettem ezzel a kérdéssel: melyik a legjobbTV?"

  Anno régen úgy 35 éve vagy tán több is, a házhozjáró tv szerelők voltak a 'császárok'.

 Volt egy majdnem szomszédom, az foglakozott ilyen házhoz járással, vett vagy 2 -3 házat.

 Nálam pl.  még a fekete fehér korszakban 2x javították, mind a kétszer a PCL 80 -s csövet cserélték, majd gyüttek a szinesek,  ott csak egyszer javítattam, de azt már az autóba pakolva be vive a szervízbe. Ha sokat mondtak mondám köszönöm. Már ott se voltam.

 Régi jólfizető szakmák : tv szerelő házhoz járós, benzinkutas , lángossütő, cipész kisiparos, házi kötöttárú gyártó  és a nőgyógyász orvos.

 

Manapság meg ezek a cirkó szerelők.

 

 És a rossz szakmák ! Hát volt egy osztálytársam,  elment katonatisztnek és egy évig örjöngött, hogy mennyire melléfogott, verte  a fejét a falba.

Előzmény: Törölt nick (2458)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.25 0 0 2465

"Valamit esetleg még megpróbáljak vele csinálni?"

 

Ha elektornikai műszerész vagy és van hozzá affinitásod és türelmed ...akkor keresd meg a hibás alkatrészt..

HA nem...akkor esetleg keres egy műszerészet..hátha neki sikerül..

Ha az sem, akkor - pont ma reggel olvastam - a dég-nél 6hónap kamatmentesre lehet elhozni kazánokat !

Egy ismerősnek is azt ajánlottam, miután az 5-6 éves talán radiant kazánjukban az 50eft-os (vagy több ??) hőcserélő csere után most panelt kéne cserélni 60eft-ért....

 

 

Előzmény: Razi66 (2464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!