Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

PÍT Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1275
A kutyák is megunják az értelmetlen csaholást.....
Előzmény: aTom_DJ (1274)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1274
Éppen ez az, hogy az előző hozzászólására direkt senki nem reagált, és mégis visszajött! Ő tényleg egy külön állatfaj!
Előzmény: PÍT (1270)
-=feszterg=- Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1273

Jézusom mi van itten ;)

 

Engem a kereskedésben rá akartak beszélni anno egy swiftre... hát mondanom sem kell hogy természetesen nem sikerült nekik.

Amikor mozizni voltunk kb 40en akkor kicsit eljátszottunk egy wagonrrel. Édi volt nagyon a kis ledecskéivel :)))))

 

Nem is nézett nagyon amikor 3-4 nagyvad Alfa körbefogta  :DDDD 

Forza Italia ;)

2686606 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1272

 Én örülök, högy ennyire örülsz a SWIFT-nek. Nagyon jó autó én is szerettem, de azért valahogy most, miután totálkárosra törtem, mégsem a SWIFT "bótba" állok sorba egy új autóért.

 Előtte, mármint a SWIFT előtt, egy PUNTO- m volt és nem azért cseréltem le, mert nem volt jó, hanem a hitel feltételek miatt. Jóval kényelmesebb volt a PUNTO-m, mint a SWIFT. Arról nem is beszélve, hogy a PUNTO fogyasztott 6 litert, mig a SWIFT 7 liter fölött. De ennél sokkal jobban zavart az, hogy az 1.2-es 80le PUNTO mennyivel nyomatékosabb volt, mint az 1.3-as 92le SWIFT. Ment a SWIFT is, ha a belét kitapostam és legalább 4000 alá nem engedtem a fordulatot. Ja és volt a legalja fiatom is a CIQUCENTO (már ha igy kell irni) na hát nekem azzal sem volt bajom, pedig Zeg. Budapest, Gyöngyös ( 310 km) futottam vele, nem egyszer. 140 volt a vége. Ez volt nekem a PUNTO előtt, tehát kérdezz bátran, van viszonyítási alapom akár a fiat, akár a suzuki terén.

Az igaz, hogy a SWIFT külseje, számomra meggyőzőbb, de az 1.3 GS áráért ( ez volt nekem) már egy GRANDE PUNTO 1.3 style dieselt kapsz, és nem mindegy, hogy 7-8 liter benzin, vagy 4-5 liter diesel amit kifizetek. Nem akarom bántani a SWIFTET, de azt tudnod kell, hogy nem szabad vele csattanni. Mi kb, 70km/h-val ütköztünk frontálisan egy kisbusszal és a két légzsák úgy jött elő, mint két kivert f...asz, tehát nem ez mentette meg az életünket. Ne jöjjön nekem senki azzal, hogy sebesség függő, mert akkor ha az álló autómat eltapossa egy kamion, akkor ki sem kell nyílnia, mert pont nem mentem 1km-el sem e szerint a logika szerint. Meg, hogy két fokozatu mi? Hát még az 500 SLK MERCIKBE sem az. Annyi szóljon azért a SWIFT védelmében, hogy ennek ellenére, kiszálltunk belőle karcolás nélkül, tehát a töréstesztje jó. A PUNTÓÉT nem próbáltam, de talán nem is baj, egyiket sem azért vettem, hogy összetörjön. A légzsékon és az ülés kényelmetlenségén kívül, még számos apró dolog hiányzott nekem a SWIFT-ből a PUNTO-hoz képest. De azok nélkül még megvagyok, viszont a fogyasztása nem győzött meg, és az ereje hiányzott.  Viszont van a SWIFT-ben ülésfűtés és kormányról vezérelhető izé, mert a hifi tényleg rossz, pedig hangszórókat is cseréltem, de mindegy volt. Igaz a PUNTO-ban széria volt az a blaupunkt hifi amit mélynyomóval adtak, de jó volt nagyon. Hát még hosszasan hasonlítgathatnám, de minek.

 Szerettem a SWIFTET, mert nagyon jó a formája, de ha a tartalmat nézem ár-érték arányban, akkor valószinű, hogy ezen a honlapon fogsz velem vitatkozni, mert ismét PUNTOT fogok venni. 

Előzmény: rock10 (1264)
exec Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1271
Valaki akinek van egy kis türelme elmagyarázná nekem ezeket a hitelkonstrukciókat, stbket , milyenek közül lehet válógatni, és hogy talán mi a legkedvezőbb ? Mire érdemes figyelni...etc, lévén számítógépes szakember vagyok nemnagyon folyók bele pénzügyekbe jólenne egykis rávilágítás a témára. (Első hiteles autó lenne a GP)
PÍT Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1270
Minnél többet foglalkoztok vele, annál többet lesz itt....
Előzmény: aTom_DJ (1269)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1269
Átnéztem a másik topicba, hamár ennyire emlegette: "DegeneraBocsinka válasz | megnéz | könyvjelző 2006.03.12 20:19:33 (14520)

Biztos, hogy nem megy 150-et hármasban. Nagyon lehet pörgetni, de ez túlzás."

aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1268

"De te legalább elismerted hogy kellene az a 90 LE."

Én is elismerem, ezért én a 90lovasat vettem 200Nm-el! Mekkora is ez ettől nagyobb térfogatú egyhármas suzuki nyomatéka?

Tűnj már el innen, méghogy senki nem veszi a grandét..... Azért adták el belőle februárban is a legtöbbet! Egyre jobban bebizonyítod, hogy okos vagy!

Előzmény: rock10 (1264)
exec Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1267

Kárhogy ebbőla sületlenségből csakaz jönle mennyire szűklátokörűvagy, hihetetlen hogyilyen sárdobálással aztgondolodhogy egekbe tudod magasztalni az általad "nagyrabecsült" autótípust. Ez itt nemegyéb csak beteges kapálozás amely arrairányul hogy saját magad lelkinyugalmát megőrízve produkálj értelmetlen zagyvaságot még éppen megengedhető (vagymár lehethogy megengedhetetlen) körülmények között. Rengetegféleképpen meglehet közelíteni autók és autótípusok összehasonlítását, de az általad elkezdett és foganatosított mód egyértelműen hülyeségre és szűklátókörüségre enged rávilágítani.

 

Milenne ha mostantól elfelejtenéd ezt a topicot és semmi más nemcsinálnál csak reggeltől estig lefel lapozgatnád a suzukitopicot, vagy kimennél az udvarra és polírozgatnád a drágaságod, és az esetleg felmerülő csalodottságodat nemúgy probálnád kiélnihogy mások örömét mindenlehetséges módon megprobálod degradálni, ezegy szánalmas tulajdonság.

Előzmény: rock10 (1264)
PÍT Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1266
Beteg vagy ember...
Előzmény: rock10 (1264)
Csizi PII Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1265
Megint gyógyszerre piáltál? Minket nem kell meggyőzni, hogy jó a Swift, neked tetszik, akkor használd és légy vele boldog. Kívánom neked, hogy a Swiftednél jobb autód sose legyen. Úgy látom, többünk kérésére sem jut el az agyadig, hogy itt senki sem kiváncsi rád. Már rég más témánál vagyunk, erre megint jösz a fa***al.
Előzmény: rock10 (1264)
rock10 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 1264

Sokatok örömére megint itten vagyok. Látom megint dühtől torz fejjel ütöttétek a billetyűket. Ha-ha-ha. Olyan jó szórakozok rajtatok.

aTom DJ: Aha akkor már ajándék klímát is adnak hozzá? Tudod milyen kocsikat szoktak ingyen klímával adni??? Elárulom. Ami nem kell a kutyának se. Most jöhetnék megint a Swiftel hogy még a gyártás megkezdése után egy ével sem adnak ingyen klímát bele mégis viszik mint a cukrot. De nézzünk mást. Clio, Yaris. Egyikhez sem adnak ingyen klímát. Ja már megit te vagy az okoska. Te már azt is tudod hogy nekem "csak" 130 a sebességem 3-ban 6500-nél. Még az sem győzött meg amiket a Swift fórumba olvastál???? Légy megnyugodva kipörögi a 150-et 3-ban.

Tervbe van egy Gyár látogatás a Swift klubtagokkal. Teis ha elmennél és látnád hogy miből készül mindaz amit mindenap jóízűen megeszel többet az életben még csak rá sem néznél. Ja és utálom a napszemcsit.

GRoman: Csak egy a külömbség a Suzuki nem olyan hülye hogy belerakja. Egyébként volt a motoron kívül jópár "érdekesség azzal az autóval. Emlékezz csak: Váltó, futómű, hátsó fejtámla, csomagtartó lecsukás ez csak pár példa. De te legalább elismerted hogy kellene az a 90 LE. Veled lehet értelmesen beszélni. Gratulálok!

Kovács laci: Ha neked az kell csinálok én is a "GP egy külön állatfaj" topikot. Áh nem érdemes mert olyan kevés lesz belőle az országban (pl: Stilo idea) hogy csak elvétve lehet majd belőle látni egyet-egyet. Nektek inkább egy olyan topik kellene: "Szétb@sz az ideg mert már megint lehagyott egy új Suzuki" Bruhaha.

Matizoli: Nemc cserélném el a kis Suzyt a GP-re. Jópárszor kifejtettem hogy miért. Ja és az olasz autók szereztek ám maguknak "hírvet" megbízhatóság terén. Bárhogy is akarjátok nem pozitív irányba.

Dirtybab: Nem cikket kell kerened hanem videót. Azért nem keresed meg mert akkor megrémisztene. Régen rossz ha egy modernnek mondott dízelt egy régi szar 60LE benzineshez kell hasonlítani.  

Előzmény: aTom_DJ (1178)
jetu Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1263

 

Európában január után ismét elvitte a pálmát a Grande Punto. Februárban is első helyen végzett az összeladásokat tekintve.

Itt olvasható a hír, továbbá egyebek a Stilo-ról is.

 

http://www.italiaspeed.com/2006/cars/fiat/03/stilo/1203.html

fabris123 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1262
magyarán futamidő előtti végtörlesztés?
Előzmény: Részeges KonrádFeri (1261)
Részeges KonrádFeri Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1261
Meghatározott hónap végén fennmaradó összeget (pl 55. hó végén maradt 1 000 000 Ft- ot((= maradványérték)) egyben kifizeted((=végtörlesztés + 1 kis kamat)), vagy tovább megfinanszíroztatod még 45 hónapra.
Előzmény: fabris123 (1259)
Részeges KonrádFeri Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1260
De lehet csak le kell konzultálni a bankkal, de a pontos menetét nem tudom, ne haragudj. Ugyanis a törzskönyv a bibi, mert az a banknál van, az pedig kell az átíráshoz. Engem csak az érdekel, hogy a régi konstrukció feltételeivel meg legyen a Grande Mjet. Ezt vígan el viszi a családi kassza (16 770 Ft + az egy év ingyen Casco is meg van, de egy év után automatikusan megszünik. De ez is egy sansz "neadjIsten" esetekre.
Előzmény: fabris123 (1258)
fabris123 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1259
Ez a maradványértékes konstrukció amúgy mit takar?
Előzmény: rígel (1246)
fabris123 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1258
Magyarán ha úgy akarom eladni a kocsit, hogy még van rajta hitel, akkor először a teljes maradék tartozást ki kell fizetni a banknak és csak utána lehet eladni? Úgy nem lehet, hogy az eladásból fizetem ki a bankot plusz még amit a saját pénzből hozzá kell tenni?
Előzmény: Részeges KonrádFeri (1249)
Lente Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1257
És hát a regadó!!! mi lesz, ha az elmarad... hogyan tudnál aludni így? :-DDD
Előzmény: aTom_DJ (1254)
yasuni Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1256

varshi elvtars hozzaallasa mar sokkal jobb. nemhiaba tagja a testuletnek! neked meg olyan lehetoseged van aTom, hogy alairsz egy papirt az irodamban es neha kapsz tolem utasitast, szemelyeket illetoen. tajekozodnunk kene ezen a balatoni klub-turan. megis mifele emberek ezek, mit akarnak, miert gyulekeznek...stb.

Tudnunk kene tovabba, hogyan viszonyulnak a parthoz.

Előzmény: Varshi (1255)
Varshi Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1255

> "Ki lenne az a barom aki megvenné 100ft-tal olcsóbban az üzemanyagot? :D"

 

Senki - hazudta Varshi.

Előzmény: aTom_DJ (1254)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1254

Jajjjj neeeeeeeee :)))!

Mondom, hogy csak viccezek! Ki lenne az a barom aki megvenné 100ft-tal olcsóbban az üzemanyagot? :D

Előzmény: yasuni (1253)
yasuni Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1253

Neked már késő! Biztos feltűnt az a szakadt transit a házad előtt. Ha nem akkor nézz ki az ablakon. heh! Bizony-bizony tugggyuk hol laksz! tugggyuk mikor szarsz!

Már a bizonyíték is mögvan... (lásd.(1252))

Előzmény: aTom_DJ (1252)
aTom_DJ Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1252
Normális gázolajat mindenki tud szerezni! Nekünk is volt ismink, vasúti rakodógépen dolgozott, aztán mindig ment 20-30db 20literes kannával gázolajért a kútra, abból útközben 2-vel lerakott nálunk és ennyi! Tehát ugyanazt raktam bele, mintha a kúton tankoltam volna(nem a gépből lett leszívva)! Ha olyanok is olvassák, akkor természetesen csak viccezek :)! Böcsületes voltam, s maradok is az továbbra is :D!
Előzmény: yasuni (1247)
rígel Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1251
azért nem nevezem lízingnek, hanem a lízing és a hitel ötvözetének, ami elvileg a kettő előnyeit ötvözi, az én esetemben- mint írtam- azonos thm mellett azonos időszakra mégis több kamatot kellett volna kifizetnem mint a sima hitel esetében. Ez döntött.
Előzmény: Részeges KonrádFeri (1249)
Részeges KonrádFeri Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1250

T. Fiat- al!

 

A kedvezmény azért volt ekkora, mert kettőt vettünk, egyet a sógornőmék, egyet pedig mi(ezüstmetál minda 2, csak ők benzinest választottak), akivel pedig rendeztük igen jó ismerős. Szóval így lett a "sok" kedvezmény.

Előzmény: fiat-al (1240)
Részeges KonrádFeri Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1249
Tul. kképpen akkor hol a különbség? Ha át olvasod mégegyszer akkor =. Csak a bejegyzés ami ott van. De ha egyzserű hiteled van is, a banknak opciója kell, hogy legyen rá, pl ha el akarod adni, először ki kell fizesd a fenn maradót. Ergó a törzskönyved a banknál kell, hogy legyen.
Előzmény: rígel (1246)
Részeges KonrádFeri Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1248
Szerintem az új Scania, Man, meg renyó is köpködne a HTO- tól, + a garancia is ugrana ha a márkaszervíz megállapítja ,hogy nem megfelelő üz.anyag miatt romlott el a befecskendező, fejadagoló, és egyéb kacat.
Előzmény: yasuni (1247)
yasuni Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1247

Oszt honnét tudod, hogy nem hto? kúton töltik meg a verdát?

Nem genyózni akarok veled, csak kiváncsi vagyok.

 

...Meg rendőr! muhaha! ez csak vicc volt.

Előzmény: Részeges KonrádFeri (1242)
rígel Creative Commons License 2006.03.14 0 0 1246
én az egyszerű hitelt vettem igénybe, a törlesztőrészletek 2/3-ából tőkét, 1/3-ából kamatot törlesztek, a THM 6,x %, de ha cascósat választottam volna, akkor -2%.
4 évig fizetem, ezalatt előreláthatólag kb. 180-200EFt kamatot fizetek ki. Szerintem nagyon korrekt.Én személy szerint nem szeretném, ha a forgalmiban bármilyen bank neve szereplne. Ettől függetlenül a maradványértékes konstrukciónak (akkor ne nevezzük lízingnek) is látom az előnyeit.
Előzmény: Részeges KonrádFeri (1245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!