Keresés

Részletes keresés

gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7834

A foglalkoztatottság meg alacsonyabb joval mint az EU fejlettebb országaiban. Hogy a politikusok mindig elfelejtik az összképet :p

Előzmény: toloba (7831)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7833

Most ne halgass ide Toloba ;)

 

azért kedves elemes2, mert mert a cikk egy szégyen. Es kicsivel késôbb kiraktak egy hasonlot. Hülyének nézik az embereket?

Ha az Origo ezt teszi, hogy bulvárabb legyen, az az ô bajuk. Ide viszont mégsem kellene berakni egy ilyen 'izét', nem?

 

Udv, gyengus

Előzmény: elemes2 (7829)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7832
Belföldi használatra ez a duma elmegy (választási kampány van, ugye), de az unióban ne nagyon verjük a mellünket, mert csak még kevesebb pénzt kapunk, ha ilyen "jól" állunk. Brüsszelben a rettentő alacsony aktivitási rátát kell mutogatni. (Mert ugye a szlovákoknál 20% a munkanélküli, ami szörnyű, de a foglalkoztatottak aránya még így is a miénk fölött van.)
Előzmény: toloba (7831)
toloba Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7831
Az európai átlag alatt van a magyar munkanélküliség

2005. március 24., csütörtök, 16:15|Utolsó módosítás: 2005. március 24., csütörtök, 16:21


Az európai uniós átlag 8,9 százalékával szemben Magyarországon jelenleg 6,6 százalékos a munkanélküliségi ráta - közölte Csizmár Gábor munkaügyi miniszter. Az idén 20 milliárd forinttal nagyobb összeg jut a foglalkoztatásra és felnőttképzésre, mint tavaly.



A három évvel ezelőttihez képest jelenleg 42 ezerrel több embernek van munkája - mondta a munkaügyi miniszter. A munkanélküliség rátája viszont valamivel növekedett, ami több tényező együttes hatásának tulajdonítható - tette hozzá. Ide tartozik például, hogy megszűnt a kötelező sorkatonai szolgálat, aminek nyomán 23 ezerrel több fiatal jelentkezik a munkaerőpiacon. A miniszter elmondta: az idén összesen 86 milliárd forint jut a foglalkoztatásra, a felnőttképzésre, ami 20 milliárd forinttal nagyobb összeg az elmúlt évinél.

Közmunkaprogramokra a tavalyi 4,4 milliárddal szemben az idén 6,2 milliárd forint jut. Munkahelyteremtő, -megtartó pályázatokra pedig 5 milliárd forintot különítettek el. A miniszter elmondta: az ország 174 munkaügyi kirendeltsége közül 60 korszerűsítését vették tervbe.

[origo]
fehérfarkaska Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7830

"Az igazat megvalva, ez a kisebbik probléma. Ettől sokkal jobban fáj, hogy 2002-ben, állítólag teljes melszélességgel EU. támogatás melett, nem gondolta, hogy a bérjövedelem után befolyt adókból tudjuk majd működtetni az országot, s nem a fogyasztáson alapuló növekedés, ÁFA-jából? ÁFA = a kisjövedelműek, extra adója.
"

 

1. Azért ez így egy kicsit túlságosan leegyszerűsített vélemény. Ugyanis saokan pedig pont azon vannak, hogy a fogyasztást kell megadóztatni, és nekik is meg vannak az érveik. A teljesség igénye nélkül pár érv amit a fogyasztást megadóztatók szoktak mondani:

- jobban beszedhető (jobban ellenőrizhető, csupán a hatóságon múlik, hogy az ellenőrzést mennyire veszi figyelembe, hétköznapibban: mennyire nézi el a hatóság azt, ha valaki nem ad számlát, míg az SZJA-nál nehezebb nézni azt, hogy a bevallott mellett mennyi megy zsebbe)

- a tényleges fogyasztást adóztatja, és a túlfogyasztást ezel hatékonyabban lehet visszafogni, mint nélküle

- a gazdagok jobban adóztathatóak (a luxus cikkek eleve magasabb ÁFA körbe sorolhatóak, vagy ha ugyanaz is az ÁFA mértéke, a magasabb ár miatt az ÁFA összege is magasabb lesz - míg az SzJA-nál a sok kedvezmény + zsebbe fizetés miatt, nem biztos, hogy azé a magasabb jövedelem, aki többet adózik)

Most fejből ez a 3 jut eszembe, amit az ÁFA pártiaktól leggyakrabban hallani szoktam.

 

2. Azt viszont csak mellékesen, kisegítő információként közlöm, hogy 2003 nyarán és őszén azon vitatkoztunk, hogy vajon az MSZP belemegy-e az SZDSZ javaslatába, az SZJA csökkentésbe/ÁFA emelésbe. Vagyis Kovácsék pont nem az ÁFA emelését támogatták - csak szokás szerint belementek az SZDSZ zsarolásába, semhogy nyíltan kenyértörésre vigyék a dolgot (mert ha az SzDsZ következetes a választási kampányban megfogalmazott adódemagógiájához, akkor bizony a koalíció felbomlása is előfordulhatott volna).

 

 

3. Én egyébként azon vagyok, hogy nem ÁFA vs. SZJA van, hanem vállalkozók adóterhei vs. munkavállalók adóterhei. És a vállalkozók számára kellene az adóterheket csökkenteni, mert ők adják a termelést, a nemzeti jövedelmet. És minél

nagyobb a vállalkozói szféra termeléknysége, teljesítménye, annál magasabb béreket tud fizetni. Fordítva viszont ez nem működik.
Előzmény: breien (7755)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7829
mi is itt a hézag? a portfolió sajtómunkása pontosan tudja, hogyan jött ki ez a fura adat. épp csak a szmálylit nem teszik ki, mert ez egy komoly újság.
Előzmény: gyengus (7825)
toloba Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7828
Tudod, nem érzem, hogy hibáztam volna...ennyi az egész. Eccerű, mint az 1x1...
Nem vagyok meggyőzhetetlen, most így érzem.
Előzmény: gyengus (7827)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7827

Csak el kellene ismerni Toloba, hogy hibáztál. Az egész Forum nyûzsög azoktol, akik erre képtelenek, csûrik, csavarják. Pedig olyan egyszerû.

 

Ami engem illet, nem csak papolom a vizet, hanem azt szoktam inni is: megesett, hogy egy vitában felülmaradva, hetekkel késôbb jöttem rá, hogy zöldség volt az egész, és képes voltam ezt le is irni.

 

Félelmetesen egyszerû.

Előzmény: toloba (7826)
toloba Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7826
Erölköggyé...még, még, még még méééég, ennyi nem elééég....
Előzmény: gyengus (7825)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7825

Kedves Toloba: idôgép, utazunk egy picit :))))))) Vissza a tekintélyek elôtti îdôszakba ;)))))

 

Idézetek tôlem:

 

"A költségvetés területén - az ez évben egységesen januárban fizetett egyhavi külön juttatás miatt - a bruttó átlagkereset 61,1, a nettó átlagkereset 52,8 százalékkal növekedett. Ez utóbbi területen a jutalom és az egyhavi külön juttatás nélkül számított bruttó kereset növekedési üteme 6,3 százalék volt.

 

Na jo, egy kicsit módositok a szépség kedvéért: még egy ekkora számitási metodika beli baromságot!"

 

Elôtte:

 

"Gondoltam beidézem a cikket, mint "következetes marhaságot", de látom megelôztél:

 

A költségvetés területén a nettó átlagkereset 52,8 százalékkal nőtt, köszönhetően a januárban kifizetett 13. havi fizetésnek."

 

Kiemelések mint az eredetiben.

 

Hát kedves Toloba, én a helyedben elgondolkoznék azon, hogy tovább akarsz szivni, vagy elismered, hogy beraktál egy se füle se farka szenzáciohajhász cikket.

 

Eh? Olvasod is a hozzászolásokat? Vagy csak reagálsz?

Előzmény: gyengus (7686)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7824

Kedves Toloba, elég lenne egy igen / nem válasz. Erôiltesd meg magad?

 

1) Szenzáciohajhásznak találod azt a cikket, amit Te tettél be a Forumba?

2) Ertelmesnek ( használhato  informácio tartalom ) tartod a benne találhato adatokat?

 

Csak azt ne mond, hogy nem emléxel a cikkre...  :p

 

Vagy hogy egy igen és egy nem megerôltet :DDD

Előzmény: toloba (7823)
toloba Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7823
Alább már minden olvasható...
Előzmény: gyengus (7822)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7822
Tényleg és mi a véleményed az álltalad idézett cikk mint olyan szenzáciohajhászásárol, valamint arrol, hogy a benne szereplô adatoknak se füle se farka?
Előzmény: toloba (7821)
toloba Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7821
A tekintélyeim elhallgattak, mert kispályás vagy nekik...
Előzmény: gyengus (7816)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7820

A tôzsde valszeg egyetért ezzel.

 

Es szerintem szivesen lobbiznának azért, hogy az általad is emlitett befektetési korlátokat feloldja a kormány.

Előzmény: elemes2 (7818)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7819
Geo,

(7793) -- szerinted ez micsoda...?
Minden szava tényszerűen hamis.
Használjak eufemisztikusabb elnevezéseket?
Mondjuk "igyekszik úgy fogalmazni, hogy a kormánypártokat előnyösebb színben tüntesse fel, mint amennyit valós teljesítményük alapján megérdemelnének..."
Előzmény: Törölt nick (7814)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7818
tuutuu,

mondom, nem érted a szavakat amiket leírsz. pl:

Mindamellett, ha az Orbán-kormány nem szabotálta volna a magánnyugdíj- pénztárakról szóló törvényt, most jobban állnánk...:} papíron..:{

A valóság ezzel épp ellenkező, a magánnyugdíjpénztárak folyamatosan szívják kifele a pénzt a költségvetésből, évről évre egyre többet. Ezen az Orbán-kormány csak keveset tudott javítani.
Előzmény: tuutuu (7813)
gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7817

Na ki látott már rokát, amint probálja kiénekelni a sajtot a varju szájábol?

 

Részletek egy Origo interjubol:

"...Ezt az emelkedő trendet próbálja meglovagolni a Budapesti Értéktőzsde (BÉT)
vezetése, akik egyáltalán nincsenek megelégedve a Magyarországon kialakult
befektetési szokásokkal...

A nagyobb arányú megtakarítás azonban fontos lenne a tőzsdének.
 Minden forint, ami valahol megtakarításra kerül, legyen az biztosítás, nyugdíj,
vagy valamilyen befektetési alap, a pénz egy része a tőzsdén köt ki,
 mondta Horváth Zsolt. Elsősorban tehát nem is a direkt részvénybefektetésekben
 érdekelt a tőzsde, tette hozzá a vezérigazgató...
Az állampapírpiac hasonló a helyzet, 2001-2002-ben éppen hogy beindult az érdeklődés, aztán jött a 2003-as év, amikor óriási veszteségek voltak, mondta az ING elemzője.  "Szokás mondani, hogy elmaradott a lakosság ismerete, de végül is jól járt az, az elmúlt 3-4 évben, aki kockázat-kerülő módon kapott a 10 százalék körüli kamatot", mondta Barcza György...
A tőzsde vezérigazgatója szerint is mindenképpen kell, hogy hatása legyen az
euróövezeti tagságnak. Ezt a piac már igazolta is korábban, 2003-ban 5-6 százalékos alapkamatszint volt, akkor az osztalékfizető részvények iránti kereslet meglódult, részben az intézményi befektetőknek köszönhetően, de a magánbefektetők körében is megugrott az érdeklődés. Amennyiben bankbetétben rövid lekötésre egy-két százalékot  lehet majd kapni, akkor előtérbe kerülnek a kicsi kockázatosabb, de magasabb hozamú befektetések, mondta Horváth Zsolt. Aki szerint optimista becsléssel ez 4-5 év múlva következik majd be...
A kisbefektetők, a lakosság mellett gondot jelent az, hogy a hazai intézményi befektetők is nagyon konzervatívok, mondta a BÉT vezérigazgatója.Annak, hogy ilyen kicsi a lakosság tőkepiaci kitettsége...Az elképzelés szerint a mai fiatalokat kell meggyőzni arról, hogy gondoskodjanak pénzügyi jövőjükről. Magyarországon ma semmilyen formában nem oktatnak pénzügyi alapismereteket az átlagos középiskolákban, és ezen kell változtatni, mondta Horváth Zsolt. Úgy néz ki, sikerült elérni, hogy az Oktatási Minisztérium támogasson egy olyan folyamatot, hogy gimnázium nulladik osztályában már idén ősszel választható tantárgy legyen a pénzügyi alapismeretek", mondta a szakember. A tőzsde célja az, hogy egy ilyen tantárgy a rendes tanterv része legyen. A felnövő lakosság ez által jobb helyzetben lesz, a fiatalokon keresztül pedig a szülők is kapcsolatba kerülnek az ilyen ismeretekkel."

 

Megjegyzés: kicsiben összefoglalva "Keresünk megkopaszthato lakosságot Tôzsde plus value-ink realizálására, sûrgôs, cim és bankszámlaszám a szerkesztôségben"

 

Az is érdekes, hogy a lakosság pénzéhez a gyerekeken keresztül "nyulna" a tôzsde. Ugyan egy hasonlo eljárás sikerének nagyon kicsi a valoszinusége (a részvényt nem lehet sem megenni, sem hordani és igazán nehéz identitási jelképpé változtatni), de azért sokat elmond a kereskedôk mentalitásárol.

gyengus Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7816

Toloba, csak nem _tekintélyre_ hivatkozol?

 

De ha észrevetted volna a te Tekintélyeid is azt emelték ki, hogy a cikkbeli adat statisztikailag értelmezhetetlen, a torzito tényezôk miatt.

 

Ezt egyébként a cikkbe az origo is beleirta, csak nem vetted észre.

 

A te Tekintélyeid mindössze azt nem értették meg elsôre, hogy én mit akarok mondani. Ha észrevetted volna a Tekintélyeid szépen elhallgattak.

 

Még mindig nem érted miért helytelen belobogtatni a Forumba egy olyan cikket, amely értelmezhetetlen adatokkal szenzáciohajhász a cimével kezdve?

Előzmény: toloba (7780)
tuutuu Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7815

Üdv!

 

Az uniós pénzügyminiszterek együtt többre mennek, mint egyenként, otthon. Ezt bizonyítja az a döntés, amelyet szerdán szentesítettek a kormányfők: nem kell az államháztartás hiányát a nemzeti össztermék három százaléka alatt tartani. Így kerültünk végre az Európai Unió élmezőnyébe, mert a magyarországi költségvetési gond sajátja Nagy-Britanniának, Franciaországnak és Németországnak is.

 

Na, ez volt a N.M.A. felvezetője.Ezután kezdte Áder ekézni a magyar gazdaságot.

Semmi baj azzal, hogy Áder hülyeségeket beszél, nade ebben a szituációban miért nem a pénzügyminisztert zaklatja a közszolgálati Magyar Rádió? Akkor szépen neki lehet esni, hol a lé? szöveggel, nem az Áder alá rakni a jó kis magas labdákat, amik

nem is azok?

Mikor kérdezi már meg valaki, hogy a házakra, autókra CHF-ben hitelek valójában mekkorák? Mert az bizony az államadósság része,mit válaszolt volna Áder az elmúlt 20 év legalacsonyabb inflációjára ( Éljen Járai! ezt...) stb.

Mielőtt bárki fröcsögésnek gondolná..:}}}

tuutuu Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7813

Üdv!

 

vagyis eddig hazudtak, amikor a 2010-es céldátumot emlegették...?


Amennyire én tudom, a mostani ( belátom, némi könyvelési bűvészkedés) változtatások a 2009-es csatlakozást tennék lehetővé.

Az az eszme(szerintem), hogy ne belezzük annyira magunkat, de 2010-re tuti legyen az EUR.

Mindamellett, ha az Orbán-kormány nem szabotálta volna a magánnyugdíj-pénztárakról szóló törvényt, most jobban állnánk...:} papíron..:{

Előzmény: elemes2 (7799)
tuutuu Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7812

Üdv!

 

tuutuu fröcsögni jött, nem kérdezni, kár belé a bitekkel. azt sem tudja, mit jelentenek a szavak, amiket leírt.

 

Nem szokásom fröcsögni, szomorú lennék, ha ilyesminek látszik, amit írok.

Csupán arra buzdítottam, hogy hallgasd meg, Áder mit hordott össze a Kossuthon.

Persze arról, hogy egy seggnyaló riporterrel készült az interjú, én nem tehetek.

Most még időben vagy, pár perc múlva kezdődik: Kossuth rádió.

Előzmény: elemes2 (7803)
TaXiN Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7811
a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) 25 országát vizsgálta és arra a következtetésre jutott, hogy az EU-tagországok átlagos államadóssága 2050-re a GDP több mint 200 százalékára nő
---------
Persze nem számoltak azzal, hogy a számítási módszer megváltoztatható :)
Előzmény: TaXiN (7810)
TaXiN Creative Commons License 2005.03.24 0 0 7810
Eu csúcs : "költségvetési hiányt korrigálni lehet"
-------------------------------------------------------------
Kénytelen vagyon én is korrigálni a korábbi hozzászólásomat.

Tájékoztatást szeretnék kérni a Bölcs Topictársaktól.

Tehát alapvetően jó dolog a költségvetési fegyelem és minden egyéb - de ettől függetlenül, minden jó és hasznos intézkedéstől függetlenül HOSSZÚ távon megállíthatatlan a költségvetési hiány növekedése (világviszonylatban) és kb 2050-re a hiány (a régi módon számolva) MO-on eléri a GDP 110% -át?
Előzmény: TaXiN (7770)
breien Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7809
De Amszterdamba, azt a másikat, amit oda hírdettek, még igen.
Előzmény: topdzsoj (7808)
topdzsoj Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7808

Ezek szerint mégsem nyithatunk cukrászdát Bécsben.

Kiváncsi lennék Kovács komisszár ezzel kapcsolatos véleményére.

 

Előzmény: breien (7806)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7807

Már milyen sínen? Azt ugyanis már rég eladtuk, marad a szánkó, az qrva gyorsan halad a lejtőn, lefelé.

Ugye, Gyurcsány?

breien Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7806
Csak ő?

Mond miért van az, hogy a magyar sajtó, elhallgatja az EU. csúcs döntését
/ a VMT-be belinkeltem, a legbővebb tájékoztatót, amit erről találtam /

Mindenhol csak a "nyugdíjalapot" említik mint sikert. ?

Mintha másról is döntöttek volna, ettől nagyobb horderejű dologba, ezt miért nem
kommunikálják itthon?
Előzmény: elemes2 (7804)
Molaf Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7805
2008-ra a magyán-nyugdíjpénztári mérlegnek már csak 40%-át lehet beleszámítani az áht-ba, 2010-re pedig már nem is veszik figyelembe.
Előzmény: Állományjavító (7797)
elemes2 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7804
Mondjuk inkább, hogy reménykedtek benne.
Drazsé nagy dumás, ha kap rá időt, kibeszéli a sajtot a róka szájából.
Vagy izé.
Előzmény: Állományjavító (7802)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!