Keresés

Részletes keresés

antiopa Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6260

Szia!

 

Ez a találka már nagyon érett sztem már tavasz óta!

A hekk csak két személynél kívánt úszni az egyiknél lassan komótosan a másiknál már azt hittem,hogy nem fog,mert igen vacilált,de a végén csak megúsztatta a dögöt!

 

Szép hetet kívánok neked!

 

Üdv!

 

Antiopa

Előzmény: ivanmiklos (6259)
ivanmiklos Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6259

Szia Ervin!

 

 

Szépek a képeid, bár megint nem tudok rájuk klikkelni!

 

A hekk úszni kívánt délután, mi?:-)

 

Én is köszönöm, hogy lejöttetek!

 

 

Üdv

Miki

 

 

 

 

Előzmény: antiopa (6258)
antiopa Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6258

 

 

Sziasztok!

 

Tegnap (2011.08.13)Mikivel,Xanthomelassal,Limenitissel,Jasiussal a salföldi csarabosben kerestük a Hyales euphorbiae táplálkozó lárváit!A túra kitűnő Baráti hangulatban telt.A területen nagy számban tenyésző Pyronia tithonus egyedeit is megtaláltuk,melyek már javában rajzottak!

Ennek meg is volt a látható eredménye,hiszen a lepkék már kissé kopottak,tépettek voltak!

Persze azért épp szárnyú egyedeket is találtunk és azok is főképp a nőstények,melyek rajzásukat valamelyest később kezdik a hímeknél.

Nagy tömegben találtuk a fajt,gyakorlatilag ahova léptünk mindenütt felugrott néhány egyede ,fotózni viszont nem volt oly könnyű főképp a nyitott szárnyas fotókhoz kellett a több türelem!

 

Miután mindenki elkészítette a maga tithonus fotóját elkeztük keresni a kutyatej szender hernyóit a területen,mivel igen nagy számban vírított a kutyatej.Kb.:5-6 fiatal lárváját találtuk aterületen két stellatarum lárva társaságában!

 

Miután végeztünk a feladattal elindultunk,hogy megkerüljük a balatont!

Lellén mindenki megitta a sörét és megettte a sült hekkét,majd Kitűnő Barátom Limenitis otthonában remek Családi körben zártuk ezt a csodás napot!

 

Köszönöm nektek!

 

Baráti üdvözlettel!

 

Antiopa

kulissza Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6257

Sziasztok!

 

Tegnap találtunk egy fagyalszender hernyót, odavagyok a szenderekért. :)

Nagyon szeretném "kikeltetni" (elnézést, nem ismerek szakszavakat, nagyon amatőr vagyok), ehhez szeretnék segítséget kérni Tőletek. Próbáltam felkutatni infókat, de nem nagyon találtam semmit ez ügyben.

Elsőként az érdekelne, hogy védett-e "azállat" :) ! Másfelől, hogy lehetséges-e "kikeltetni" vagy csak fölöslegesen kínoznánk szegényt? 

Egyelőre egy nagy hálós tartóban van (ilyeneket láttam külföldi oldalakon "lepkeszett" néven, nekünk eredetileg játéktartóként funkcionált), leveles és csupasz faágakat raktam be neki, orgonát is, mert olvastam, hogy azt fogyasztja (fagyalt nem találok sehol).
Mire lenne szüksége, hogy bebábozódjon? Át tud így telelni lakásban (olvastam, h a szabadban a föld alatt telel)?

 

Előre is köszönöm:

 

Regisztra

antiopa Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6256

Antiopa

ivanmiklos Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6255

Hopp.... ezek tegnap lemaradtak:-)

 

Igaz, hogy Ervin azt mondta, hogy háziállat nem ér, de nincs megkötve:-)

 

 

 

 

                                                                                                                                      

 

 

 

 

ÜdvMiki

 

 

 

 

 

 

ivanmiklos Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6254

Sziasztok!

 

És itt vagyok az utolsó adaggal, több nem lesz:-)

 

Ez a hely Orfalu, nagyon szép, és fajgazdag hely. Az előző két helyszín miatt ide 1/2 11 körül értem,  már hétágra sütött a nap,  a lepkék ezerrel száguldoztak.

 

A rét tökéletes állapotban volt, telis-teli friss virággal. Az egyik faj, amiért jöttem az Erebia aethiops volt, már a rét előtti rézsűs részen találkoztam vele, több példány is kergetőzött, és visszafele

 

jövet is találkoztam itt velük. Nekem újdonság volt, hogy a L. hippothoe 2 egyedét is megtaláltam itt, bár nem volt könnyű észrevenni  őket, mert annyi-de annyi lepke volt itt, hogy egyszerűen azt

 

sem tudtam, hova nézzek. A völgy legaló részén kerestem az aethiops-ot, ott is megvolt, és a rét más helyein is találkoztam velük. Körbe -körbe jártam, néha kicsit kihúzódtam az árnyékba,

 

nagyon meleg volt. Az egyik szerecsenlepkét majdnem hazahoztam, mert a kezemről, lábamról szívogatta az izzadságot, és nem akart leszállni rólam:-)

 

Itt vannak a képek:

 

 

 

 

                                                                                        

 

                                                                                 

 

 

 

 

 

 

Üdv

Miki

 

ivanmiklos Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6253

Sziasztok!

 

Akkor folytatnám. A következő helyszín még mindig Magyarszombatfa, a lápréttől csak pár km-re lévő rét. Domboldal, völggyel tarkítva, tele virággal, csudaszép hely.

 

Az idő közben felmelegedett, és százával repültek a lepkék. Különlegességgel innen sem szolgálhatok, de nagyon jó volt nézni, mennyien voltak.

 

Itt is volt még pár egyed hangyabogi, sok széna-, szemes-, tarkalepke, egy-egy kardoslepke, fecskefarkúlepke.

 

Pár kép innen is:

 

 

 

 

 

                                                          

 

 

 

 

 

Hátra van még az orfalui rét.

 

 

 

Üdv

Miki

 

ivanmiklos Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6252

Sziasztok!

 

Kihasználva a mai jó időt, több helyet meglátogattam. Az első a gödörházi láprét volt. Reggel még csak ébredeztek a lepkéink, de már ekkor látszott , itt nincs az a nyári nagy dömping.

 

A gyakori fajokból most is sok volt, szemeslepkék, szénalepkék, és a többféle tarkalepke, de mégis , kicsit kihaltnak tűnt a máskor oly lepkegazdag rét.

 

 

Pár képet mellékelek:

 

 

                                                                          

 

                                                                                                                                        

 

Aminek örültem, hogy a L. hippothoe második nemzedékét is megtaláltam,   kevesebb van belőle, mint tavasszal  ,és  fele akkora, mint az első populáció.

 

 

Hamarosan jövök a következő helyszínnel.

 

 

Üdv

Miki

 

 

 

 

 

Juhaszj Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6251

Kedves Csaba!

 

Köszönöm a segítséget.

 

Üdv: József

Előzmény: moly.ember (6248)
jasius Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6250

Szia!

 

Igen, amellet, hogy kontrasztosabb, a hátulsó szárnyának a fonákján a fekete elválasztóvonal sokkal cakkosabb.

 

Üdv: Jasius

Előzmény: drymar (6246)
moly.ember Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6249

Kedves Tamás!

 

Arethusa-nak mondanám, a semele kontrasztosabbanak tűnik. Ádámot várjuk meg vele, biztos ami biztos.

 

Üdv,

 

Csaba

Előzmény: drymar (6246)
moly.ember Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6248

Kedves József!

 

A lepke Phragmatobia fuliginosa, füstös medvelepke.

 

Üdv,

 

Csaba

Előzmény: Juhaszj (6247)
Juhaszj Creative Commons License 2011.08.14 0 0 6247
drymar Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6246

Sziasztok!

 

Ez szerintetek  Arethusana arethusa vagy  Hipparchia semele cadmus , és miből lehet eldönteni? Bugacon találtam 2011. 08. 06-án.

 

Üdv:

Tamás

 

Juhaszj Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6245

Szia Jasius!

 

Köszönöm a meghatározást. Profi vagy.

 

Üdv: József

Előzmény: jasius (6244)
jasius Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6244

Szia!

 

Az első hozzászólásban lévő lepke egy Arethusana arethusa (közönséges szemeslepke).

A többi föntről lefele:

Eilema lurideola (fakó zuzmószövő)

Thyatira batis (rózsafoltos pihésszövő)

Euclidia glyphica (közönséges nappalibagoly)

 

Üdv: Jasius

Előzmény: Juhaszj (6241)
sirok0001 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6243

Köszi.

Előzmény: moly.ember (6235)
ivanmiklos Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6242

Sziasztok!

 

A mai nap folyamán Limenitis Gabival, Antiopával, Xanthomelassal, és Jasiussal a salföldi tithonus élőhelyet látogattuk meg.

 

Én kicsit előbb értem, még pár példány harmatos lepkét is sikerült lencsevégre kapni. Amikor a fiúkkal találkoztunk, elindultunk tithonus-t fotózni.

 

Xanthomelas vezetésével hamar megtaláltuk őket, a tömeges megjelenés dacára nem könnyű jó képet készíteni róluk, mert elég mozgékony lepkék.

 

Ervinék írnak majd részletes beszámolót, én köszönöm nekik,hogy kicsit együtt voltunk, és megismerhettem Limenitis Gabit:-)

 

Pár képek mellékelek:

 

 

 

                                                                                                  

 

 

 

 

 

 

                                                                              

 

 

 

 

 

Üdv

Miki

 

 

 

 

 

 

Juhaszj Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6241

Sziasztok!

 

Segítseget szeretnék kérni ezeknek a lepkéknek a meghatározásához:

 

1. http://indafoto.hu/joco_fs/image/12712725-ddf83ce1/user

 

2. http://indafoto.hu/joco_fs/image/12712719-9bb35534/user

 

3. http://indafoto.hu/joco_fs/image/12712711-69be00a2/user

 

(nem tudom miért nem képként teszi be)

 

előre is köszönöm.

 

Üdv: József

Juhaszj Creative Commons License 2011.08.13 0 0 6240

Sziasztok!

 

Milyen szemeslepke ez?

http://indafoto.hu/joco_fs/image/12712753-f5856186/user

moly.ember Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6239

Szia!

 

Huh...:) A legjobb az lenne ha csatolnál egy képet róla (ha lehetséges).

 

Üdv,

 

Csaba

Előzmény: dawid01 (6238)
dawid01 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6238

Moly.ember. Az az igazság h az a kép  nem az enyém azt csak ugy találtam róla mikozbe kutatgattam. A lényeg h lemértem és 5.5-6 cm-es ürülék az mindig volt eddig. CSerélem rendszeresen a tápot. Ha igy is tudsz mondani vmit akk szivesen várom. Egyébként köszi a tippeket:)

Előzmény: moly.ember (6231)
Uroboros Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6237

Természetesen Ezüstkék boglárka akart az lenni.

Előzmény: Uroboros (6236)
Uroboros Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6236

 

2011.08.12. Budai-hg.

 

Polyommatus daphnis - Csipkés boglárka

Polyommatus coridon - Ezüstös boglárka (tömeges)

Argynnis paphia - Nagy gyöngyházlepke

Lasiommata maera - Nagyfoltú szemeslepke

Vanessa cardui - Bogáncslepke

Inachis io - Nappali pávaszem

Melitaea didyma - Tüzes tarkalepke (legalábbis szerintem)

Papilio machaon - Fecskefarkú pillangó

Euplagia quadripunctaria - Csíkos medvelepke

 

üdv. Tamás

 

moly.ember Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6235

Szia!

 

A hernyód egy Sóska-szigonyosbagoly (Acronicta rumicis) lárvája.

 

Üdv,

 

Csaba

Előzmény: sirok0001 (6234)
sirok0001 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6234

Persze a kép :)

Tehát, íme:

Előzmény: sirok0001 (6233)
sirok0001 Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6233

Üdv!

Egy új hernyóval jelentkezem. Melyik faj lárvája lehet? Tóparton, közönséges lizinkán találtam.

Előre is köszi.

S

-FRIPP- Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6232

Köszönöm !

Előzmény: antiopa (6230)
moly.ember Creative Commons License 2011.08.12 0 0 6231

Szia!

 

Ha jól emlékszem a képedre, a hernyó nem volt túl nagy, talán 2-3. stádiumú, így nem csoda, hogy nem eszik sokat. Így látatlanban viszont nehéz bármit is mondani. Ha nap mint nap látsz friss rágásnyomokat és ürüléket, akkor semmi gond nincs a hernyóval. Azt is számításba kell venni, hogy a levelek egy idő után veszítenek a frissességükből, tehát cserélni kell őket. A hernyó étvágytalansága sokmindentől lehet (paraziták, betegségek, nem megfelelő táplálék), egyelőre azt tudom tanácsolni, hogy tartsd szemmel. Türelem.

 

Üdv,

 

Csaba

Előzmény: dawid01 (6228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!