Keresés

Részletes keresés

kifli Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82733

Tisztességesen élelmiszert csak közvetlenül a termelőtől lehet vásárolni. Erre manapság lehetőség csakis valamilyen jobb piacon van, legalábbis részben. Ideális esetben szóba lehet elegyedni a termelővel meglehet fogni az árut netalántán meg is lehet kòstolni. De ezen dolgozni kell. Ha kialakul a bizalom akkor előfordulhat hogy online is lehet egy-egy  termelôtol rendelni. De h egy szukos szemelytelen gyujoportrol vegyem meg azt az arut amit megeszunk az  nem.

Előzmény: syntaxerror (82731)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82732

ott vásárolsz ahol szeretnél.

én nem online vásárolok élelmiszert, szóval ezt a kérdést másnak kell h feltedd 

Előzmény: syntaxerror (82731)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82731

szerintem nem találni rajta tisztességtelen árazást, sőt, a közelemben elérhető nagyobb üzletekhez képest enyhén feláras, szóval a legyalulást nem tiszta hogy pontosan mire érted

magyar kereskedőt pedig mondj egyet ahol lehet rendesen online élelmiszert vásárolni

Előzmény: shiraz2 (82730)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82730

a problémám a kifli.hu-val, h a befektetők pénzét (startup) arra használja, h legyalulja az online élelmiszer piacot. amellett, h magyar vállalkozásnál is meg lehet venni az élelmiszert.

Előzmény: BZoltan (82709)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82729

mi kérdés?

Előzmény: BZoltan (82712)
Hepci Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82728

Nézz rá délolasz (Puglia) vörösökre, pl. primitivo, 10-20 g/l maradékcukorral, ezek tetszeni fognak.

Az egyik barátom kereskedelmi mennyiséget vedel ebből:

https://www.vineshop24.de/weine-aus-aller-welt/italien/apulien/epicuro-primitivo-di-manduria-doc.html

Előzmény: karcsika75 (82726)
karcsika75 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82727

Lemaradt, h a pannonhalmi cuccok nagyon jók! 

karcsika75 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82726

Sziasztok! 

köszi az ajánlásokat. Ez a pannonhalmi cucc ( Hermina, Pinot noir) most iszom a maradék Herminat épp. írtad h itthon nehéz ilyen borokat találni( tisztességes maradék cukros száraz vörös, de amúgy)  Ezek nagyon jók voltak. Tudsz vagy tudtok esetleg javasolni valamit a külföldiek közül? melyek a külföldi borvidékek jófajta borai? Illetve merre fele érdemes nézelődni? Erről merre lehet olvasni valamit? A bortársaságtól milyen külföldi borokat ajánlotok? Köszönöm szépen 

Előzmény: Hepci (82472)
kifli Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82725

Tisztelem a véleményed😁

Előzmény: BZoltan (82722)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82724
Hepci Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82723

:DDD

De a valóságban mikor ugrik ránk tripla leszúrt Rittbergerrel a meztelen, felajzott Jennifer Lawrence?

Miközben - khmmm - gondolni simán lehet rá...

[Úgy látom, mostantól, hogy rákattintottam, legalább 2 hétig minden felületen reggeltől estig látni fogom a webáruházadat. :)]

Előzmény: kifli (82721)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82722

Egy jó rejszolás simán ver egy szar dugást :) Arra is csak rá kell szánni az időt és meg kell adni a módját.

Nincs ezzel máshogy az online vásárlás sem. Mondom, az én fő okom az online vásárlásra az, hogy bizonyos termékek egyszerűen nincsenek lőtávolban.  Bizonyos borok például nem kaphatóak magyar borboltokban.

Előzmény: kifli (82721)
kifli Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82721

az online vásárlás úgy viszonyul az igazi vásárláshoz, mint a rejszolás a dugáshoz. ez az én tudományos képletem. 

Előzmény: BZoltan (82720)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82720

Én egyszer nekifeküdtem és kiszámoltam a karbon-lábnyomát a különféle csatornáknak. nyilván ebben egy csomó becslés és spekuláció volt, de igyekeztem elfogulatlan lenni... értsd :) tényleg kíváncsi voltam.

Nagyon érdekes, de úgy 20-30 palackos egyéni vásárlásnál billen át abba, hogy etikusabb magad utánamenni a dolognak mint egy teljes kihasználtságú gyüjtő-elosztó rendszernek.

A papírpazarlás meg nagyon függ attól, hogy milyen az újrafelhasználási. Én például a boros kartondobozokat simán újra felhasználom :)

Előzmény: Hepci (82718)
kifli Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82719

Koszonom az infot

Előzmény: syntaxerror (82713)
Hepci Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82718

Mondok egy szempontot, ami téged is érdekel.

Ez a környzetterhelés.

Tehát amikor elautózom a gazdagréti Radovin előtt 8 méterrel, és megállok a vele szemben 20 méterre lévő parkolóban, majd előveszem a csomagtartóból a bevásárló diszperzites vödrömet, az jobb a világnak, mintha ezt a 8 palack bort valakik becsomagolják egy kellően biztonságos, tehát igen papírpazarló kialakítású dobozba, elhurcolják a postára vagy kijön érte a DPD, majd egy újabb fuvareszköz kihurcolja hozzám, én pedig akkurátusan széttépem a dobozt és a maradványát bebaszom a szelektív kukába.

Előzmény: BZoltan (82717)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82717

Évek óta nem vettem könyvet könyvesboltban. Most vettem meg angol nyelvű, francia szakácskönyvet. Szerintem Magyarországon soha nem is lesz kapható. Londonban meg New Yorkba nem megyek túl gyakran... és ha megyek akkor sem könyvesboltokba rohangálással akarom tölteni az időt. Szóval, klikk-klikk és jön szépen postán a könyv.

De konyhai cuccokat is csak online veszek már sok-sok éve. Ha kell egy jó lábos, akkor tudom a márkát, tudom, hogy melyik kereskedő árulja... megyek a webshopjára, klikk-klikk és jön a csomag. Minek bumliznék el a boltba, hogy ott sorban álljak meg cipekedjek.

De például a nőm évek óta ugyanazt a futócipőt használja. Évente elkoptat egyet. Minek menjen cipőboltba? Klikk és jön a cucc. A gyerekruhákkal ugyanez van. Pontosan tudjuk melyik márkából melyik méret kell melyik gyereknek? Szeretek én szerinted két lánnyal meg az anyjukkal ruhaboltba járni? Nem őrültem meg... klikk és jön a cucc. 

Amúgy én bort is sokat veszek/vettem online. Főleg külföldit. 

Előzmény: Hepci (82716)
Hepci Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82716

Általában utálok vásárolni, leszámítva a kisboltokat.

Ennél már csak online utálok jobban vásárolni. :)

Még soha semmit nem is vettem online, és amíg lesznek boltok, nem is fogok.

Előzmény: syntaxerror (82715)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82715

Különbözőek vagyunk. Én ha nem kóstolhatok helyben, akkor nem szívesen megyek oda semmilyen boltba bort venni mert pont annyi az információm mint itthon a fotelben (sőt, itthon jobban utánanézek vásárlás előtt). Kivétel az aldi/lidl 1500 alatti külföldi borok amit berámolok ha már ott járok és ha kiderül hogy nem jó nem vesztettem nagyot.

Előzmény: Hepci (82714)
Hepci Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82714

De miért kerülnénk meg?

Bort venni, nézegetni a palackokat, az jó.

Előzmény: altimus (82702)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82713

Vörös Homár halak, húsok a Steakestől, Marmorstein pékáru (bár ilyet nem veszek mert sütök), Garat malom lisztek, ilyesmik. Nem kimondott kézműves, de rendes minőségű élelmiszer.

Előzmény: kifli (82711)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82712

Szóval shiraz, ez itt a kérdés:

https://kifli.hu/c300117533-tokaji-borvidek?productPopup=49373-pelle-nyulaszo-2016

https://www.mitiszol.hu/termeklap/nyulaszo-furmint/104166

Nyolc forint nem a világ. De a szép új online világban akkor mi is lesz a különbség?

kifli Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82711

mia minőségi, vag ykézműves a kifliben (kifli.hu-n)?

Előzmény: syntaxerror (82708)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82710
Előzmény: BZoltan (82709)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82709

Igen  Tomas Cupr cseh srác vállalkozásáról már hallottam. Bár még nem használtam. Nyilván vannak akiket aggaszt, hogy cseh kereskedő... de a tecsó és a madaras tecsó meg a lidl/aldi sem éppen turultollas ősmagyar cégek :)

Valószínűleg egyébként a covid-19 járvány egyik hozamánya az lesz, hogy a fogyasztók jobban elfogadják az ilyen házhozszállító cégeket.

Legyen így :)

Az egyik kérdés, persze, hogy miért vegyen valaki a bar24-től dúzsi rozét 2 rugóért amikor vehet a kifli.hu-ról is 1500-ért. A másik pedig az, hogy  az aki eddig sem vett élelmiszerboltban bort az vajon online fog-e venni... és ha em akkor mi lesz a különbség a bar24.hu és a kifli.hu között? Főleg ha a kifli már 700Ft-ért is házhoz szállít.

Előzmény: syntaxerror (82708)
syntaxerror Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82708

Itt a nagy falu környékén ez szerintem más. Amióta van kifli pont hu, azóta van minőségi élelmiszer is házhoz szállítva, beleértve az általad soroltakat. A többi dolog meg már a vírushelyzet előtt is elérhető volt, egyedül az Aldis macskakaja az amit nem tudtam kiváltani de lassan nekik is lesz házhozszállításuk.

Ja és nem boltba járok beszélgetni, az esetek döntő részében nem is szeretek vásárolni menni, a plázákat és hasonlókat meg pont gyűlölöm. A néhány kivétel amikor azért megyek valamelyik nagyobb élelmiszerboltba hogy vegyek felesleges de finom cuccokat pl francia diós szalámit a lidlben meg ilyenek, de amúgy a bolti vásárlás "élménye" nekem nem hiányzik. Meg persze ha elmúlik a járvány akkor megtámogatom a helyi hentest majd újra pusztán mert jó fej, de ha lenne kiszállítás akkor most is megtámogatnám akár.

Előzmény: BZoltan (82704)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82707

termelő oldalról bizományba az ad bort, akinek sok van eladó vagy barátilag támogatni akarja a cashflow a nagy reset évében :)

Előzmény: BZoltan (82706)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82706

Én sem hiszem, hogy ott állna náluk most 153 raklap bor :) 

A kérdés az az, hogy nagykerből veszik ezeket a borokat vagy a termelőktől. Én arra tippelek, hogy a termelőktől.

De amúgy azon sem csodálkoznék ha tényleg lenne egy jó nagy raktáruk és bizományba bekérték volna ezeket a borokat.

Amúgy érdekes, hogy a Mitiszolon 206 tétel szerepel 46 termelőtől, 6000Ft medián árral és a 4000Ft alatt borok mediánja is 3200ft és a kínálat 7%-a van 3000Ft alatt.

Újra leírva, hogy a Bor24-nek 153 tétel 39 termelőtől 2790Ft mediánnal, az 4000Ft alatt 1940Ft és a borok 60% van 3000Ft alatt.

Pusztán a számokat nézve szerintema Bor24 portfóliója és megcélzott árszegmense az ami életszerűbb a jelenlegi magyar fogyasztók fizetőképességéhez.

Ráadásul úgy tűnik, hogy valaki ott osztja az én nézetemet, hogy a kisebb portfólió és a kevesebb beszállító az előnyösebb... 

Hogy aztán mi jön ki ebből azt meglátjuk.

Előzmény: shiraz2 (82705)
shiraz2 Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82705

kétségem van afelől, h 153 raklap bort vásároltak volna :) a legtöbb borból néhány kartont.

Előzmény: BZoltan (82694)
BZoltan Creative Commons License 2020.12.10 0 0 82704

Biztos, hogy erről szól?

Az online kereskedelem a .com boom óta folyamatosan az egyik legnagyobb buzzword. Az Amazon és az AliExpress meg hasonló online piacterek, áruházak hatalmasat futnak, de alapvetően azért nem olyan egyszerű ez. Máshogy és más dolgokat vásárolnak az emberek online mint offline.

Más dolog egy átlag irodistának a munkahelyén unatkozva klikkelgetni és csak úgy brahiból megrendelni egy análintrúdert házhozszállítással mint hazafelé vagy a gyerekért az óvodába menet beugrani a sarki zőccségeshez némi gyümölcsért meg pár jó szóért amit sem a munkahelyén sem otthon nem kap meg. 

Vannak termékek amiket már talán többet adnak el online mint offline. Ilyenek a könyvek, zenék, elektronikai, számítástechnikai cuccok... de vannak amiknek az online kereskedelme szinte nem is létezik. Ilyenek az alapélelmiszerek mint kenyér, zöldségek, gyümölcsök, húsárú, hal. Van mozgolódás, de csekély.

Hogy a bor piacán mi a helyzet azt nehéz megmondani. Globálisan jóval előrébb tart az online borkereskedelem mint Magyarországon, de hogy ennek kulturális vagy infrastrukturális okai vannak, esetleg valami más az én nem tudom.

Előzmény: altimus (82702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!