Tisztességesen élelmiszert csak közvetlenül a termelőtől lehet vásárolni. Erre manapság lehetőség csakis valamilyen jobb piacon van, legalábbis részben. Ideális esetben szóba lehet elegyedni a termelővel meglehet fogni az árut netalántán meg is lehet kòstolni. De ezen dolgozni kell. Ha kialakul a bizalom akkor előfordulhat hogy online is lehet egy-egy termelôtol rendelni. De h egy szukos szemelytelen gyujoportrol vegyem meg azt az arut amit megeszunk az nem.
szerintem nem találni rajta tisztességtelen árazást, sőt, a közelemben elérhető nagyobb üzletekhez képest enyhén feláras, szóval a legyalulást nem tiszta hogy pontosan mire érted
magyar kereskedőt pedig mondj egyet ahol lehet rendesen online élelmiszert vásárolni
a problémám a kifli.hu-val, h a befektetők pénzét (startup) arra használja, h legyalulja az online élelmiszer piacot. amellett, h magyar vállalkozásnál is meg lehet venni az élelmiszert.
köszi az ajánlásokat. Ez a pannonhalmi cucc ( Hermina, Pinot noir) most iszom a maradék Herminat épp. írtad h itthon nehéz ilyen borokat találni( tisztességes maradék cukros száraz vörös, de amúgy) Ezek nagyon jók voltak. Tudsz vagy tudtok esetleg javasolni valamit a külföldiek közül? melyek a külföldi borvidékek jófajta borai? Illetve merre fele érdemes nézelődni? Erről merre lehet olvasni valamit? A bortársaságtól milyen külföldi borokat ajánlotok? Köszönöm szépen
Egy jó rejszolás simán ver egy szar dugást :) Arra is csak rá kell szánni az időt és meg kell adni a módját.
Nincs ezzel máshogy az online vásárlás sem. Mondom, az én fő okom az online vásárlásra az, hogy bizonyos termékek egyszerűen nincsenek lőtávolban. Bizonyos borok például nem kaphatóak magyar borboltokban.
Én egyszer nekifeküdtem és kiszámoltam a karbon-lábnyomát a különféle csatornáknak. nyilván ebben egy csomó becslés és spekuláció volt, de igyekeztem elfogulatlan lenni... értsd :) tényleg kíváncsi voltam.
Nagyon érdekes, de úgy 20-30 palackos egyéni vásárlásnál billen át abba, hogy etikusabb magad utánamenni a dolognak mint egy teljes kihasználtságú gyüjtő-elosztó rendszernek.
A papírpazarlás meg nagyon függ attól, hogy milyen az újrafelhasználási. Én például a boros kartondobozokat simán újra felhasználom :)
Tehát amikor elautózom a gazdagréti Radovin előtt 8 méterrel, és megállok a vele szemben 20 méterre lévő parkolóban, majd előveszem a csomagtartóból a bevásárló diszperzites vödrömet, az jobb a világnak, mintha ezt a 8 palack bort valakik becsomagolják egy kellően biztonságos, tehát igen papírpazarló kialakítású dobozba, elhurcolják a postára vagy kijön érte a DPD, majd egy újabb fuvareszköz kihurcolja hozzám, én pedig akkurátusan széttépem a dobozt és a maradványát bebaszom a szelektív kukába.
Évek óta nem vettem könyvet könyvesboltban. Most vettem meg angol nyelvű, francia szakácskönyvet. Szerintem Magyarországon soha nem is lesz kapható. Londonban meg New Yorkba nem megyek túl gyakran... és ha megyek akkor sem könyvesboltokba rohangálással akarom tölteni az időt. Szóval, klikk-klikk és jön szépen postán a könyv.
De konyhai cuccokat is csak online veszek már sok-sok éve. Ha kell egy jó lábos, akkor tudom a márkát, tudom, hogy melyik kereskedő árulja... megyek a webshopjára, klikk-klikk és jön a csomag. Minek bumliznék el a boltba, hogy ott sorban álljak meg cipekedjek.
De például a nőm évek óta ugyanazt a futócipőt használja. Évente elkoptat egyet. Minek menjen cipőboltba? Klikk és jön a cucc. A gyerekruhákkal ugyanez van. Pontosan tudjuk melyik márkából melyik méret kell melyik gyereknek? Szeretek én szerinted két lánnyal meg az anyjukkal ruhaboltba járni? Nem őrültem meg... klikk és jön a cucc.
Amúgy én bort is sokat veszek/vettem online. Főleg külföldit.
Különbözőek vagyunk. Én ha nem kóstolhatok helyben, akkor nem szívesen megyek oda semmilyen boltba bort venni mert pont annyi az információm mint itthon a fotelben (sőt, itthon jobban utánanézek vásárlás előtt). Kivétel az aldi/lidl 1500 alatti külföldi borok amit berámolok ha már ott járok és ha kiderül hogy nem jó nem vesztettem nagyot.
Vörös Homár halak, húsok a Steakestől, Marmorstein pékáru (bár ilyet nem veszek mert sütök), Garat malom lisztek, ilyesmik. Nem kimondott kézműves, de rendes minőségű élelmiszer.
Igen Tomas Cupr cseh srác vállalkozásáról már hallottam. Bár még nem használtam. Nyilván vannak akiket aggaszt, hogy cseh kereskedő... de a tecsó és a madaras tecsó meg a lidl/aldi sem éppen turultollas ősmagyar cégek :)
Valószínűleg egyébként a covid-19 járvány egyik hozamánya az lesz, hogy a fogyasztók jobban elfogadják az ilyen házhozszállító cégeket.
Legyen így :)
Az egyik kérdés, persze, hogy miért vegyen valaki a bar24-től dúzsi rozét 2 rugóért amikor vehet a kifli.hu-ról is 1500-ért. A másik pedig az, hogy az aki eddig sem vett élelmiszerboltban bort az vajon online fog-e venni... és ha em akkor mi lesz a különbség a bar24.hu és a kifli.hu között? Főleg ha a kifli már 700Ft-ért is házhoz szállít.
Itt a nagy falu környékén ez szerintem más. Amióta van kifli pont hu, azóta van minőségi élelmiszer is házhoz szállítva, beleértve az általad soroltakat. A többi dolog meg már a vírushelyzet előtt is elérhető volt, egyedül az Aldis macskakaja az amit nem tudtam kiváltani de lassan nekik is lesz házhozszállításuk.
Ja és nem boltba járok beszélgetni, az esetek döntő részében nem is szeretek vásárolni menni, a plázákat és hasonlókat meg pont gyűlölöm. A néhány kivétel amikor azért megyek valamelyik nagyobb élelmiszerboltba hogy vegyek felesleges de finom cuccokat pl francia diós szalámit a lidlben meg ilyenek, de amúgy a bolti vásárlás "élménye" nekem nem hiányzik. Meg persze ha elmúlik a járvány akkor megtámogatom a helyi hentest majd újra pusztán mert jó fej, de ha lenne kiszállítás akkor most is megtámogatnám akár.
Én sem hiszem, hogy ott állna náluk most 153 raklap bor :)
A kérdés az az, hogy nagykerből veszik ezeket a borokat vagy a termelőktől. Én arra tippelek, hogy a termelőktől.
De amúgy azon sem csodálkoznék ha tényleg lenne egy jó nagy raktáruk és bizományba bekérték volna ezeket a borokat.
Amúgy érdekes, hogy a Mitiszolon 206 tétel szerepel 46 termelőtől, 6000Ft medián árral és a 4000Ft alatt borok mediánja is 3200ft és a kínálat 7%-a van 3000Ft alatt.
Újra leírva, hogy a Bor24-nek 153 tétel 39 termelőtől 2790Ft mediánnal, az 4000Ft alatt 1940Ft és a borok 60% van 3000Ft alatt.
Pusztán a számokat nézve szerintema Bor24 portfóliója és megcélzott árszegmense az ami életszerűbb a jelenlegi magyar fogyasztók fizetőképességéhez.
Ráadásul úgy tűnik, hogy valaki ott osztja az én nézetemet, hogy a kisebb portfólió és a kevesebb beszállító az előnyösebb...
Az online kereskedelem a .com boom óta folyamatosan az egyik legnagyobb buzzword. Az Amazon és az AliExpress meg hasonló online piacterek, áruházak hatalmasat futnak, de alapvetően azért nem olyan egyszerű ez. Máshogy és más dolgokat vásárolnak az emberek online mint offline.
Más dolog egy átlag irodistának a munkahelyén unatkozva klikkelgetni és csak úgy brahiból megrendelni egy análintrúdert házhozszállítással mint hazafelé vagy a gyerekért az óvodába menet beugrani a sarki zőccségeshez némi gyümölcsért meg pár jó szóért amit sem a munkahelyén sem otthon nem kap meg.
Vannak termékek amiket már talán többet adnak el online mint offline. Ilyenek a könyvek, zenék, elektronikai, számítástechnikai cuccok... de vannak amiknek az online kereskedelme szinte nem is létezik. Ilyenek az alapélelmiszerek mint kenyér, zöldségek, gyümölcsök, húsárú, hal. Van mozgolódás, de csekély.
Hogy a bor piacán mi a helyzet azt nehéz megmondani. Globálisan jóval előrébb tart az online borkereskedelem mint Magyarországon, de hogy ennek kulturális vagy infrastrukturális okai vannak, esetleg valami más az én nem tudom.