Keresés

Részletes keresés

csufi.rulez Creative Commons License 2006.08.01 0 0 128

Úgy van, ahogy írod. A budapesti anti-aluljáró. Már újkorában is rettenetesen gáz volt, ilyen kontár munkát még nem láttam Budapesten.

 

Előzmény: r_tamas (127)
r_tamas Creative Commons License 2006.08.01 0 0 127

A fotón a Liget téri aluljáró egyik lejárója látható.

 

Nagyon gáz az egész.  Budapest egyik legrondább, legkihasználatlanabb aluljárója. :-(

 

Amikor építették a nagy lakótelepet, akkor épülhetett ez is kb 1970-80 körül.
Nem is tudom, hogy miért építették meg egyáltalán azt hitték, hogy mindenki azt fogja használni.  Inkább egy zebrás csomópont kelle a helyére.

Előzmény: csufi.rulez (126)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.08.01 0 0 126

Kérdés: hol van ez és mit tudtok róla elmondani. Nehéznek tűnik, de nem túl komplikált feladvány...

 

csufi.rulez Creative Commons License 2006.08.01 0 0 125

Köszi a plusz infot!! Tényleg Rókus.

 

Nem tudod, hány évig használták halottszállításra?

 

 

Előzmény: Zolcsi67 (123)
csirip46 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 124

 

A felrakott térképen kinagyitottam a vonatkozó részt. Egyértelmü. 1900-ban a Rókusból a Népszinház utcán keresztül vezetett a "köztemetői vasut". /Pallas/

Előzmény: Zolcsi67 (123)
Zolcsi67 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 123
Nem vonat közlekedett, hanem gőzvontatású közúti vasút. A kórház meg a Rókus.  halottszállításra ténylegesen csak a II. világháború után, az ostrom befejeztével használták.
Előzmény: csufi.rulez (107)
csirip46 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 122

 

Budapest közlekedési térképe 1900. Fogalmam sincs, hogy honnan töltöttem le.

Előzmény: csufi.rulez (107)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.31 0 0 121
Bocsánat a tragikus helyesírásért, minél jobban igyexem, annál több hibát vétek :-)
Előzmény: csufi.rulez (120)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.31 0 0 120

Hát most csak röviden és leegyzerűsítve. Kifejtve is lesz, helytörténeti érdeklődésem erre (is) irányul.

 

Szóval zanzásítva. Kőbányán eleinte (szervezetten) szőlővel foglalkoztak. Főleg az Óhegy (persze nem csak az Óhegy) szinte teljes része szőlővel volt beültetve. (mai nyom: Csősztorony).

A 18 század végén azonban egy hatalmas filoxéra járvány pusztított, ami gyakorlatilag az összes szőlőt tönkreverte. Nem is próbálkoztak utána a szőlő újratelepítésével. Ennek más oka is volt, de ez most itt nagyon OFF lenne.

 

Visszatérve: az új iparág a sertéstenyésztés lett. Nagyon profi vasúthálózat volt, amelyeken vidékről felhozták a sertéseket (lásd: Kőbánya Hízlaló; de még számos iparvágány-rendszer), és így egy forradalmi ötlet valósult meg az iparág szempontjából,  mert helyben dolgozták fel az állományt.

Innen a feldogozott hústerméket vasúton továnbb is tudták szállítani.

 

A Szálás utcában a sertések voltak elszállásolva, az utcán végig sertésszállások,ipar ólak voltak. Innen az  utca neve. A sertésk itt várták a feldolgozást. Itt még jókedvűek voltak.

 

Ez itt a reklám helye: egyébként pont Kőbánya történetéről és jelenéről készítek egy képes ismertetőt (a weben lesz majd, természetesen)

 

Képem kevés van a szállás utcáról,

 

 

Ha jól tudom, ez az épület (a Szállás utcában) egy irodaépület volt, itt inézték a hivatalos ügyeket a sertésekkel kapcsolatban. Ma már nem :-)

 

 

Ez is Szállás utca, de itt már nyoma sincs a sertésiparnak...

Előzmény: r_tamas (119)
r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 119

Ha az első képet raktad vola be egyből kitaláltam volna :-)

 

Amúgy nem tudom, hogy miért hívják szállás utcának.

Talán valami "szállás" lehett erre felé a vasút miatt ??

Előzmény: csufi.rulez (118)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 118

Kis segítség...

 

 

Nagy segítség :-)

 

Tudod, hogy miért hívják Szállás utcának? A válasz Kőbánya múltjában keresendó. Még nem mondom meg, de segítséget adok: Nem messze van a Kőbánya Hízlaló vasútállomás...

Előzmény: r_tamas (117)
r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 117
Passz :-(  Nem tudom, hogy merre lehet.
Előzmény: csufi.rulez (114)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 116
Ha Kőbányáról és/vagy Ferencvárosról van szó,akkor én is partner vagyok!!
Előzmény: csakisazigazat (115)
csakisazigazat Creative Commons License 2006.07.30 0 0 115

Hasonlóan látom - tehát

uccú neki - mondjuk szeptembertől.

Előzmény: csufi.rulez (111)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 114

Mi ennek az utcának a neve és miért ezt a nevet kapta?

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 113

Úgy van, pontosan! Köszi, hogy emlékeztetsz, tudtam, csak elfelejtettem említeni!

 

MNellesleg: szerintem zseniális film :-))

Előzmény: r_tamas (110)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 112
Bocsánat a sok hibáért! A negyedik diplomámat fogom szerezni, de gépelmi képtelen  vagyok jól megtanulni...
Előzmény: csufi.rulez (111)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 111

Ez nagyon szomorú!!

 

Én a jelenlegi körülményekközött csak egy lehetőséget látok. Egy erős civil szervezet kell. Illetve egy civil szervezet, amel ykemény munkával, fáradhatatlansággal próbál eredményeket elérni. Eleinte kkevesebbet, majd pedig később akár számottevő (jó esetben kikerülhetetlen) cerővé kellene válni.

 

példa a közlekedés világából: VEKE.

Előzmény: csakisazigazat (109)
r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 110

3. Egy érdekesség:

 

Ezen a helyen forgatták 1999-ben forgatták a 6:3, AVAGY JÁTSZD ÚJRA TUTTI

cimű filmet, amit Tímár Péter rendezett. A film végén (kb utolsó 1-2 percben) látható

lesz az Őrház és környéke.

Előzmény: r_tamas (106)
csakisazigazat Creative Commons License 2006.07.30 0 0 109

Hát csak annyit, hogy e-mailok sorozatát, de levelet is küldtünk a Kőbánya-Kispest vágállomási csomópontnál ma is látható folyamatos állapotokról  (elnézést... ez valóban nemcsak Kőbánya már), amire több válasz is érkezett, továbbítva levelünket ide, meg oda, egészen addig, amig már követhetetlenné vált a dolog, illetve nem lett értelme folytatni. Ez cca három hónapot ölelt át.

De ha mondjuk 1000 E-mail menne egyszerre, (BKV, ANTSZ, Főváros, stb) talán az jobb eredményt hozna. Magányos harcosként csak szélmalomharc eredményével kecsegtet az ügy.

Előzmény: csufi.rulez (104)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 108
A visszafogóról van fotód?
Előzmény: r_tamas (106)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 107

Helyes válasz!

 

Még két dologgal egészítenélek ki.

 

1. Itt ugyebár ma a 37-es villamos jár. Régen itt nem villamos járt, hanem vonat (képpel tudom bizonyítani, de az a könyv egy kincs és nem cincálom szét, h szkennelhessek.) De próbálok képet nézni máshol.

Szóval itt vasút járt, méghozzá a Corvin áruház melletti kórházat (Korányi?) kötötte össze a tamatővel. gondolom ki lehet találni, miért...

Igen, a kórházban elhalálozott embereket ezen a vonalon szállították a Köztemetőbe...

 

2. Innen (Őrház) kb 200-300 méterre van a (volt) 29-es kiágazása. Elveszett sínek... Lásd fotó (kb 3 hete készült)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: r_tamas (106)
r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 106

A 37-es villamos vonalán található. Őrház megálló.

 

Érekesség:

 

1. A kanyar után 10km/h seb korlát van :-)

2. Van egy visszafogó váltó a megálló elött.

Előzmény: csufi.rulez (105)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 105

Találós kérdés.

Ez hol van? Milyen kapcsolata van a tömegközlekedéshez? Esetleg egyéb érdekes info :-)

 

 

csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 104

Kommentár nélkül, a közel féléves sorozat-levélváltásunk (Főváros, BKV, ANTSZ, stb.)

eredményeként... 

 

Erről a levélváltásról, illetve az eredményéről részletesebben is lenne kedved beszámolni?

Előzmény: csakisazigazat (102)
r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 103

Ezek a képek a kőbánya-kispesten készültek.

 

Kőbánya-kispest NEM TARTOZIK KŐBÁNYÁHOZ. 
Ezért nem ebbe a topikba tartoilk.  Ez már Kispest XIX kerület.

 

Azért az tényleg durva, hogy a 200-as busz (ex Reptér-busz) ide hozza a túristákat.

Mit lát budapestből elsőre?? Szemetet hajléktalanokat ....  :-((

Előzmény: csakisazigazat (102)
csakisazigazat Creative Commons License 2006.07.30 0 0 102

 

 

Kommentár nélkül, a közel féléves sorozat-levélváltásunk (Főváros, BKV, ANTSZ, stb.)

eredményeként...      (az érkező turisták nem lebecsülhető Budapest imázsának kialakításához)

r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 101
Még jobban nézne ki ez a környék a 36-os villamossal ...
Előzmény: r_tamas (100)
r_tamas Creative Commons License 2006.07.30 0 0 100

Kösz az infót.  Nem is tudtam, hogy itt is lakópark lesz.

Egész jól fog kinézni ez a környék.

Előzmény: csufi.rulez (99)
csufi.rulez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 99

Úgy va, az a református templom :-)

 

Az előző kép a Kápolna u-hoz (1.kép) kötődik, ott épül eme lakópark.

 

Az előbbi építési terület, most tisztes távolból (2. kép)

 

Épületbontás is zajlik, ugyanott. (3. kép) Hát mit is lehet mondani, jó ez, vagy rossz...ez bizony rősen nézőpont kérdése. Én azin a véleményen vagyok, hogy a változás hozzátartozik egy város(rész) életéhez is és ha azt átgondoltan és ízlésesen csinálják, mindenki örömére válik. Remélem, így lesz :-)

 

Pontosság a jó építész erőssége :-))  (4.kép)

itt jegyzemmeg, hogy két építési terület is van,de gyakorlatilag egymás mellett, ezért egy projektnek vezsem.

 

A projekt neve (5. kép)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: csirip46 (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!