Keresés

Részletes keresés

Piet1952 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 532

5 nap, max 1 hét, persze ha minden jól megy. (vagyis amig a korházban vagy)

Utánna séta stb lehet, de semmi nehéz fizikai terhelés, emelés stb. (elötte 2xdélelöttöt azért a laborvizsgálatok elvesznek) Azért kimondottan széken nem szivessen űltem volna 8 órát. Én inkább fotel+ láb a dohányzóasztalon, olyan amerikai stilusban szoktam ücsörögni, laptopozni.

Előzmény: Jroux1 (531)
Jroux1 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 531

Egy ilyen TURP műtét miatt mennyi ideig munkaképtelen az ember? Számítógépes, tehát ülőmunka, de nem távmunka és emiatt a munkahelyre közlekedni kell.

Előzmény: Piet1952 (522)
Piet1952 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 530

Nem is kell kezdeményezni, de ha a körülményekből az következik, akkor úgy is azt fogja mondani, javasolni az orvos. Most utoljára a korházban látta a helyzetemet 4-5 orvos, csak választanom kellett melyik orvos csinálja.

Előzmény: Jroux1 (529)
Jroux1 Creative Commons License 2016.03.27 0 0 529

Akkor indokolt rákérdezni az urológusnál. Habár az ember nem szokott kezdeményezni egy műtétet :-(

Előzmény: Piet1952 (528)
Piet1952 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 528

Azt mondják nagyon is kell tartani. De nálam nem lett baja, pedig évek óta gond volt vele. Ez év elejére a teli hólyagból is csak 50ml ürült , (és korábban is sokszor volt gyulladásom is amikor katéter kellett) szóval kellett a műtét.

Előzmény: Jroux1 (527)
Jroux1 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 527

Vajon mennyire kell attól tartani, hogy a folyamatos nehezebb vizelés miatt károsodhat a vese vagy a hólyag? Mert ezt egy ilyen TURP műtét azért kivédené.

Előzmény: Piet1952 (526)
Piet1952 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 526

Nem volt, csak ultrahangon nézték. Max a TURP alkalmával arra is körülnéztek:-))))

Az biztos, hogy a holyag kijáratánál is faragtak.

Túlnyomás nekem sokszor volt magától máskor is.Meséltem , hogy az előző műtét után amikor visszarakták a katétert 1,2 liter jött ki 5 percen belül. Ahhoz képest, hogy 200-300ml-nél már jön az inger és normális esetben szinte minden kijön.

Előzmény: Jroux1 (525)
Jroux1 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 525

És nálad nem volt hólyagtükrözés? (Attól ugyanis tartok.) Esetleg hólyagba való folyadékbevitel és amiatti túlnyomás?

Előzmény: Piet1952 (524)
Piet1952 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 524

Semennyire nem fáj! Deréktől lefelé el vagy érzéstelenítve  3 órával utánna se érzel semmit.

És azután se fáj, ott nincsenek idegek. Az elözetes dolgok se gond: vérvétel, vizelet;-),Ekg, röntgen,stb szóval semmi.

Előzmény: Jroux1 (523)
Jroux1 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 523

És mennyire megterhelő egy ilyen TURP műtét? Elsősorban a várható fájdalmakra gondolok - beleértve az esetleges vizsgálatok "kellemetlenségeit" is.

Előzmény: Piet1952 (522)
Piet1952 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 522

Nekem már három TURP volt. Az első 13 éve, jobb lett, de nam az igazi aztán tavaly év végére olyan rossz lett hogy 50ml-eket vizeltem, a többi bentmaradt. (renszeresen volt gyulladásom évi 1-2x, volt amikor a kúra alatt katéter kellett)

Januarban volt a 2. Szépen faragták, de nem eleget (és egy lebeny elzárta aholyag kijáratot), így nem változott semmi. 6 hét katéter és 3 hete tovább fargták. Most jó lett, szinte minden kijön, egyszerre 200-300ml .

Semmi gondom  nincs már, talán annyi, hogy még van bennem baktérium arra szedek most ab-t.

Előzmény: is55 (521)
is55 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 521

Természetesen van rezidum, az egyéb tünetek (gyakori vizelési inger, kevés vizelet, vékony sugár, stb.) is arra utalnak, hogy van proszi nagyobbodásom, csak

egyáltalán nem biztos, hogy "csak ez a baj". Lehet, hogy semmi nem oldódik meg, mert a hólyagommal van probléma.

Te a teljes proszi eltávolításról írsz, arról hallottam, hogy súlyos következményei lehetnek.

Én arra lennék kíváncsi, hogy a TURP-nak a következményeiről hallottatok-e konkrétumot.

Egy korábbi hozzászólásodban említetted, hogy volt egy sikertelen TURP-od. Miért lett sikertelen, lett-e bármilyen következménye?

Köszi.

Előzmény: Piet1952 (520)
Piet1952 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 520

Nekem már volt TURP műtétem. Ilyen beavatkozás azért szükséges, mert a prosztata megnagyobbodott és összenyomja a húgycsővet. Így egyre vékonyabb sugárban és egyre kevesebbet tudsz vizelni. És természetesen a hólyag se tud ürülni. Ha nincs nagyobbodás akkor nem tudja a húgycsövet elnyomni, szóval ezt nem értem.

A faragással leszedtek a prosztatából, így szabad lett a vizelet útja. Nekem egy lebeny annyira belógot, hogy elzárta a húgyhójag kijáratát.(max 50ml jött egyszerre)

Orvosa vállogatja, de ha a benntmaradt vizelet, rezidium több mint 200ml akkor azt mondják, műteni kell (nekem már cca 10 éve sok volt a rezidium, a vesém azért még nem ment tönkre, de pl húgyhólyag sérv heggét láttak rajta)

Szóval a 0-50ml rezidium még jó, a több már probléma.

A prosztata kivétel nagyon veszélyes, nem is szokták kivenni, csak ha rákos! Akkor nincs mese.

(a korházban sokaknak kivették, az komoly műtét és sok baj lehet utánna,abszulut no sexinger, vizelettartás, izomzatok sérülése... szoktak utánna sugárkezelést alkalmazni (ha nő a PSA érték)

amitől roncsolónak a szervek, egy beteg pl állandóan vérzett, nem is tuták teljesen elállitani több hónap után se, másiknak a húgyholyagja károsult ,kilyukadt, műteni kell)

Előzmény: is55 (518)
Jroux1 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 519

Tapasztalatom nincs, de a gondom hasonló. Nálam éjszaka és hajnal felé van nehézvizelés. Csak azt nem tudom, mekkora az a mérték, ahol már indokolt a TURP műtét. Halogatom- halogatom, de közben félek is, nehogy veseproblémá fajuljon az ügy. Nálad ez a vizeletakadás pontosan mit jelent? Egy ideig nincs is? Vagy van, de igen csak vékony a sugár? 

Előzmény: is55 (518)
is55 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 518

Kedves Sorstársak!

Vizelet elakadási problémával járok urológusokhoz (Ismerősök javaslatára már többnél megfordultam).

Mindegyik megállapította, hogy a prosztatám nem túl nagy, de azért meg kellene csinálni egy TURP műtétet.

Hozzátéve, hogy nem biztos, hogy ezzel a problémám megoldódik, mert a hólyagom is ramaty állapotban van, trabecualt, egyenetlen falvastagságú.

Ez azért kellő képen elbizonytalanít a műtét vállalásától az esetleges következmények miatt.

A fórumozók többsége a teljes prosztata eltávolítás járulékos negatív következményeiről számol be (inkontinencia, potencia probléma).

Az én esetemben csak egy részleges rezekálás lenne, de aggályaim meg vannak.

vannak-e ezekről tapasztalataitok, mennyire függenek ezek attól, hogy hol, ki végzi?

Minden választ köszönök. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.25 0 0 517

Nem tudom!-ez majd jövő hónap vége felé kiderül.Majd megkérdezem a dokit,ha valami rendellenes van.

Előzmény: Piet1952 (513)
Piet1952 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 516

Lehetett volna máshol is probléma. De olyan is lehet amit semmi nem mutat ki.

Ez azért fontos pl nekem, mert a PSA-m 8,49, de se a biopsia, se a faragés szövettanija nem mutatt ki rosszindulaú sejtet. Én bizom benne , hogy más gyulladás, a holyag súlyos tulterhelése (maximálisan televan) miatt lehet a magas érték.

Persze még lehet olyan terület amit a biopszia nem talált meg....

Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 515

Bocsi azt kihagytam,hogyha lett volna máshol is probléma,azt kimutatta volna az MRI vagy a csontizotóp vagy a mellkasröntgen vagy a laborok valamelyike.Tehát nem műtöttek volna...

Előzmény: Piet1952 (513)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 514

Akkor kezdjük újra:augusztus végén,amikor "elakadtam" hazarohantunk a nyaralásból és az akkori laborom 18,5-öt mutatott.Eltelt a szeptemberi műtét óta 3,5 hónap amikor kivettek a húgycső körül a prosztatából annyit,hogy meginduljon a vizeletáramlás.Akkor a mintát elküldték szövettanira,ahol kiderült,hogy rákos,de még nem mászott ki a burokból.Aztán megtörtént a 2. műtét,amikor kipakoltak.Azután vérvétel és a saját szakállamra kértem PSA-t is.Mondta a doki,hogy felesleges volt,mert.3 havonta feleződik.Szóval nálam gyulladás is lehetett,de ez már senkit nem érdekelt.

Lényeg,hogy kiszedték a hátrafelé sétáló állatot...

Előzmény: Piet1952 (513)
Piet1952 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 513

Elhiszem de!

A PSA a vérben lévő antigént mutatja (ez lehet sok mindentől, gyulladástól is) és a rákos seitektől.

Ha az összes PSA érték a ráktól volt akkor  x időn belül 0-nak kell lenni (ha mástól is volt akkor valamennyi marad).

Vagy bonyolultabb?

Előzmény: Törölt nick (511)
La Goméra Creative Commons License 2016.02.24 0 0 512

Köszönöm az őszinte válaszodat. Én még előtte vagyok.

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 511

Azt mondta a doki,hogy 3 havonta feleződik.Én is várom a következő labort...

Előzmény: Piet1952 (510)
Piet1952 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 510

Valószinű minden már csak jobb lesz, majd csak a PSA-t kell időnként megnézni (hátha bent maradt pár "rossz" sejt.)

Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.24 0 0 509

Mindegyik laparoszkópos.Szeptemberben azért,mert elakadt a vizelet.Kirándulásban voltunk és jól megfáztam.Talán az hozta ki belőlem!Egyébként előtte nem voltak égbekiáltó jelei,hogy bármi bajom lenne.Hazaértünk sürgősségi ügyelet a helyi kórházban 10 percen belül az asztalon feküdtem...

4 hét katéter hetente kísérlet,hogy hátha menni fog,aztán nem.(hozzáteszem nem volt prosztata nagyobbodásom!Normális méretű volt csak elvesztette a rugalmasságát,benne vagyok a kritikus korban

)

Beszélgetés stb. aztán átirányítottak másik dokihoz (aki,mint az óvodásnak elmondott mindent,mit hogyan,miként keletkezik) -hozzáteszem a lehetséges verziók közül,hogy miként jutsz el ehhez a betegséghez rám egyik sem igaz!(nem vagyok alkoholista,bár megiszom a magamét,de egész nap kocsiban ülök,tehát este már nem bírom behozni a napi lemaradást :) aztán nem étkezem egészségtelenül,mert megy a sonka-kolbásszal-szalonnával,de mellé a sok zöldség,sajt ,hagyma stb.Nincs mozgáshiányom,mert minden hétvégén kirándulunk 12-15 km-t,de hétközben is gyakori a helyi erdőben a reggeli séta.+ fizikai munkát végzek napi 12-14 órában.Erre azt mondták,hogy a genetikában benne van:volt a családban olyan,aki prosztatarákban elhalálozott?Olyan sem volt bár utánaolvastam,hogy nem lehet tudni volt-e neki csak nem derült ki viszont agyvérzésben vagy szívinfarktusban halt meg...

 

-és jöttek a kötelező vizsgálatok:MRI,csontizotóp,mellkasröntgen.Ha bármelyikben probléma van hozzád sem nyúlnak.
Nálam minden rendben volt nem mászott ki a burokból és mehettem műtétre.Az is laparoszkópos volt.6 lyukat csináltak a hasamra és kiszedték a gócot.Néha fáj még ahol kiszedték,de semmi baj.Lehet vele élni.Azt hiszem elég magas a fájdalomküszöböm.Volt az életemben elég dolog megtapasztalni mi fáj és mi nem.

Március végén kell felhívnom a dokit (vagy,ha közben valami probléma van,akkor azonnal) és megbeszélünk egy időpontot,amikor találkozunk.Persze előtte komplett labor.

Bízom benne,hogy nem lesz semmi probléma.

 

Sok sikert kívánok mindenkinek,aki ilyen műtét előtt áll.Soha nem gondoltam,hogy velem ez előfordulhat,de még mindíg jobb,mint bármi más...

 

Bárkinek kérdése van szívesen öntök belé lelket! :)

 

 

Előzmény: La Goméra (506)
Piet1952 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 508

Ahogy írod nem fájt, csak egy kicsit kellemetlen. Ki kell bírni. Egyébként minél kevesebb érzéstelenités, fájdalomcsillapitás annál egészségesebb kiméletesebb a dolog a szervezetednek.

De szerintem ha kérsz még + valami "leszarom" gyogyót biztos adnak.

Előzmény: Officer23 (507)
Officer23 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 507

Másodjára kellene prosztata biopsziára mennem, az első nagyon
kellemetlen volt. Most a feleségem talált egy rendelőt, ahol elvégeznék
altatásban 60.000 Ft -ért.

Tudtok ajánlani valamit, Ti kérnétek ezt ?

La Goméra Creative Commons License 2016.02.23 0 0 506

Szia Lacobel.

Megkérdezhetem, hogy milyen  fajta volt a műtét? A leírtak alapján szerencsés  gyors javulás volt. További gyógyulást. 

Köszi.

Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.23 0 0 505

Mert vizelet elakadás miatt muszáj volt műteni.Akkor vettek mintát szövettanira,amiből kiderült,hogy rákos sejteket tartalmaz.

 

Rozsnya-nem működik,de még korai ezen agyalni,mert csak gyenge másfél hónap telt el a műtét óta.

Előzmény: Piet1952 (502)
Rozsnya Creative Commons License 2016.02.22 0 0 503

Szia még egyszer! A merevedésre nem tértél ki:-( Azzal hogy állsz??? Van remény, vagy működik?

Előzmény: Törölt nick (501)
Piet1952 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 502

És a TURP elött miért nem csináltak biopsziát?

Előzmény: Törölt nick (501)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!