Keresés

Részletes keresés

Kocso84 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 29
Az utolsó előtti adag :)
Kocso84 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 28
Na még 5 kép. :)panorámakép az akkori állományunkról, ma már többen vannak :)
Kocso84 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 27
Folyt. köv. 2KT8D5 palettaMagyarországi TATRÁK modellbenKT4 modellek még gyári állapotukban
Kocso84 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 26
Folyt köv. :)KT4 modellek még gyári állapotukbanDetto
Kocso84 Creative Commons License 2005.08.29 0 0 25
Sziasztok!

Pár tömegközlekedéssel kapcsolatos topicban már láthattatok, de azt még csak kevesen tudják, hogy Maffia82 barátommal elég szépen foglalkozunk villamosmodellezéssel. Elég szép számú járműállományunk gyűlt össze. Ha megengeditek, föltennék pár képet a modelleinkről, a teljesség igénye nélkül.Tátramodellek egymás közt.
toto92 Creative Commons License 2005.08.22 0 0 24

Na ehhez mit szóltok? (Sajnos nem az enyémek :-D)

s-zoli Creative Commons License 2005.08.13 0 0 23
Öntőgyantának megfelelő volna ez.
Sziloplasztott háztartásiboltba vagy épitőipari szakboltokba érdemes keresni.
Előzmény: Hernyóbűvölő (11)
Sh2 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 22

Üdv!

 

A héten összecsaptam az I. ütem szerint a papírvázat, ez amolyan arány- és hibafelmérő munkadarab, ezután kiértékel(t)em a számos hibáját és jöhet a Cu. Hogy pontosan milyen vastagságú lesz a lemez, még nem tudom, egyelőre az anyagvásárlás és a megmunkálás sem úgy lesz ahogy terveztem, de nem túl hosszú távon megoldható...

Továbbá gondolkodni kell még azon, hogy miként lehet megoldani azt, hogy az alvázról a kocsiszekrény könnyen eltávolítható legyen. (Leginkább egy egyszerű bütykös, rápattintható megoldásra gondoltam, de ez még változhat...)

 

Íme akkor a papírváz és egy kis digitális elő-festés... :-)

 

 
bkvplus2 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 21
Tisztelt modellezők!

 2

Tájékoztatlak benneteket, hogy amennyiben a Városi Tömegközlekedés Történeti Egyesület (VTTE) úgy dönt és felkér engem egy modell kiállítás megrendezésére.

 

Abban az esetben megrendezésre kerül egy úgynevezett városi és elővárosi közlekedéssel kapcsolatos modell verseny.

Bővebb infókat még nem tudok mivel ez csak terv. De az szinte biztos, hogy 2005. Szeptemberben lesz megrendezve.

 

Akit érdekel a tavai kiállítás az, kérem, keresse fel a http://www.freeweb.hu/szfftkt2004/SZFFTKT/kiallitas1.html címet.

 

Viszont aki velem szeretné felvenni a kapcsolatot a z írjon a bkvplus@c2.hu címre.

 

Üdvözlettel: Ferencz Tamás BKVPLUS

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 20
Szerintem lesz az is.
Előzmény: _nyunyuka (19)
_nyunyuka Creative Commons License 2005.05.23 0 0 19

Üdv!

 

Miért pont 1:50? Akkor már 1:22, hogy LGB pályán futhasson :-))).

Előzmény: Sh2 (15)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 18
És akkor tátrát fogsz gyártani?
Előzmény: Hernyóbűvölő (17)
Hernyóbűvölő Creative Commons License 2005.05.23 0 0 17

Az elképzelés az, hogy először készítek egy prepo másolat oldalt és azt szétvágom, majd sok 4 szárnyú ajtót készítek...ezekután a szétvágott részeket összeállítom, csiszolom, majd ha jól néz ki, akkor azokról készül öntőforma...most nem sok időm jut rá, meg így hirtelen nem sok kedvem van 30E-t beruházni.

 

 

OP:Köszönöm a szíves segítséget!

 

H.

Előzmény: Sh2 (15)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.23 0 0 16
A T5C5 1:50esben milyen vastag Cu-ból csinálod, a szedőt is csinálni fogod vagy veszed?
Előzmény: Sh2 (15)
Sh2 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 15

Ezek elég jó árak, ha elég szép a modell maga is!

És köszi az ötletet a hajtással kapcsolatban, talán van akkora padlószintje a t5c5-nek, hogy akár egy kis csalás árán ezt a verziót bele lehessen préselni. :) Majd még számolgatok...

Az 1:50-es tátrával kapcsolatban annyit, hogy elkezdtem rajzolgatni, méretezni, először kartonpapírból fogom az egyes darabokat kivágni, ha nem lesz túl otromba, akkor jöhet a Cu! :)

 

H.! Ki tudnád fejteni azt a prepós megoldásodat?

 

Előzmény: Törölt nick (12)
Sh2 Creative Commons License 2005.05.22 0 0 14
Köszönjük szépen a segítséget. :)
Előzmény: Operator (13)
Operator Creative Commons License 2005.05.22 0 0 13
a topic cím módosítást egyelőre nem tudom megoldani.

Azt akkor sem, ha be tudsz jelentkezni.:-)))

Az 1:87-ben részt ki kellene töröltetni,

Örülök, hogy segíthettem.
Előzmény: Hernyóbűvölő (11)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.22 0 0 12
E/E1es motorkocsi 14€
C2/C3as pótkocsi 11€
Motor az E/E1es modellbe 43€
Bécsben lehet kapni, a strassenbahn muzeumban, valamint a metróban az információs irodákban, pl:Stephansplatz, Westbahnhof.
A motor ára az május 1-i adat, a többi tavalyi, de állítólag nem változott.
Előzmény: Hernyóbűvölő (11)
Hernyóbűvölő Creative Commons License 2005.05.22 0 0 11

Üdv!

Sajnos nem tudok bejelentkezni rendesen, mert folyton technikai hiba lép fel meg egyébb hajmeresztő hülyeségek, ennek folytán a topic cím módosítást egyelőre nem tudom megoldani.Az 1:87-ben részt ki kellene töröltetni, vagy elé egy "nem csak"-ot beilleszteni.Írjatok a moderátornak :))

 

Holis és mennyiért lehet E1-t kapni? Pótkocsi van-é hozzá?Megy mostanság vki oda, ahol osztják?

 

A Deák féle MUKI-hoz az ellenállás beillesztése a zárlámpához tényleg jó ötlet, mert a lézerpointer feeling kiábrándító.Viszont ugyanez a fehér fénnyel pont jó lenne...a halovány sárga helyett.Még vmi: Én békebeli, igen-igen éltes PIKO  síneken próbáltam ki a jószágot és amikor az áramfelvétel nem tökéletes, akkor egy rövid pillanatra előre is vörösen világít...

 

Ha minden jól menne, akkor egy prefo építőkészlet szétvagdalásával öntőgyantázással T5C5-készülne...anyagbeszerzés miatt áll a dolog.Ha vki tud olyan helyet, ahol lehet kapni 2 komponensű kristálytiszta öntőgyantát, valamint jó penetrációjú sziloplastot írja meg a címet s'il vous plait.KÖFI!

 

H.

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.21 0 0 10
Itt van a másik kép is ez valamiért nem ment fel.
Ja és mivel ez ugye csuklós villamos a motor csak az egyik forgóvázat hajtja a másikat egy másik motor, de a motornak mind a két oldalára lehet kardánt rakni, tehát ez a megoldás ideális lenne a Tátrádhoz.
Láttam múltkor összeragasztos BKV-s festésű Tátrát, de nem azt amelyiknek nem jó az első és hátsó ajtaja. Megkérdeztem van-e hozzá motor erre azt modták, hogy Bécsben lehet kapni, de nem kifejezetten ahoz gyártják, gondolom erre a hajtásra gondoltak.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.21 0 0 9
Inkább itt részletezném, hogy kicsit fellendüljön a topic forgalma. :-)
Van egy motor a forgóváz mellett, az alvázban, egy teknőben. Onnan kardánnal hajtja a forgóvázat. A forgóváz hasonlóan kapcsolódik a Piko taurusok forgóvázához. A kardán egy csigakereket hajt ami az egyik tengelyt és fogaskerekekkel megy tovább a hajtás a másik tengelyhez.
Itt van képekben.[image2]
Előzmény: Sh2 (8)
Sh2 Creative Commons License 2005.05.21 0 0 8

Nem ismerem még sajnos, tudnád részletezni, akár mailben is...?

(Igaz, még ez messze van, de érdekelne.)

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.20 0 0 7
Szerintem a majdani hajtás elkészítéséhez vedd alapul a Bécsben kapható E1es modell hajtását, szerintem érdemes.
Előzmény: Sh2 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.20 0 0 6

Nyunyuka felajánlottál két motort!

 

Megvannak még?

Szergelyed?

 

Üdv! 1:87 az H0 nem?

Előzmény: _nyunyuka (4)
Sh2 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 5

Ha már a hétvégén szóba került ez a topik, akkor itt és most pontosítanék a Tátra ügyében:

 

Az első cél egyelőre egy T5C5 (vagy -K) próba- és mintamodell elkészítése. Ez valószínűleg 1:50 arányú vitrinmodell lesz, meghajtást nem tervezek bele, inkább a belső tér kialakítását részesítem előnyben.

 

Ha ez elkészült, a tapasztalatok alapján ugyanezt elkészítem 1:87-ben, itt viszont már érdemes gondolkozni egy motor és erőátvitel elhelyezésén is, de ez még a jövő zenéje.

 

H.! Nem akarod módosítani a topik címét oly módon, hogy elveteted belőle az "1:87-ben" kifejezést? Talán többen lennénk... :)

 

eshá

_nyunyuka Creative Commons License 2005.05.08 0 0 4

Üdv!

 

Jó hogy tegnap találkoztunk, beírom ide a tapasztalatot, nomeg kicsit fölhozom a topikot :-))).

 

Kezemben a Muki, némi ényerőcsökkentés céljából. A gyártó ezt szétszerelhetetlenre építette! A kapcsolószerkezetet le kell hajlítani ahhoz, hogy a két összerögzítő csavarhoz hozzáférj. 4-5 ilyen húzás és garantáltan letörik. Egy-egy 470 ohmos soros ellenállást kéne tenni még a zárjelző LED-ekkel sorba és akkor megoldódna a probléma.

 

A másik: szép dolog hozzá a lóré, de Gags kocsikkal is lehet élethűen modellezni. A sörgár iparvágányán dupla Muki vitte régen a tehervagonokat, amíg le nem bontották a felsővezetéket.

Előzmény: Hernyóbűvölő (2)
Hernyóbűvölő Creative Commons License 2005.02.21 0 0 3
  .
Hernyóbűvölő Creative Commons License 2004.12.31 0 0 2

Akkor ketten vagyunk, akik ilyesmivel foglalkoznak...

Le kell szögeznem, hogy még nagyon az elején vagyok...de komolyan gondolom. Ha minden jól megy, akko márciustól lesz egy városi és elővárosi modellező klub a Frenc átalakítóban. ha vi 2000 HUF a tagdíj+600 éves... elég korrektnek néz ki a történet, ráadásul sok céges kollega lesz benne: valszeg lesznek tanulmányi kirándulások is :)

 

H.

Előzmény: _ Liar _ (1)
_ Liar _ Creative Commons License 2004.12.30 0 0 1
végre .. ezt már régota vártam!!!
Előzmény: Hernyóbűvölő (-)
_ Liar _ Creative Commons License 2004.12.30 0 0 0
0
Előzmény: Hernyóbűvölő (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!