Keresés

Részletes keresés

jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 62
Lehet,hogy akkor már olyan lehelős állapotban volt (mármint B.), hogy nem fogta fel, amit mondasz. Mert az első tájékoztatáskor aszonta, hogy ő ehhez nem adja a nevét. Ha nem adja, hát elvesszük.
Előzmény: Pistabácsi (61)
Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.16 0 0 61
Én is voltam hétvégén Szigligeten, és mondhatom pompás élmény volt. B. Mihály meglátogatott és akkor történt a nevezetes rálehelés Péter fiamra, aki egyébként Palibá unokaöccse. Azóta Péter csak sört hajlandó fogyasztani Unicummal.
Említettem B. Misinek, hogy neve többször felmerült külömböző témákkal kapcsolatban a topikban, de inkább érdeklődőnek tűnt mint mérgesnek.
Előzmény: deltoid (45)
deltoid Creative Commons License 2000.05.15 0 0 60
Dr. Wang: Ah, könyörgök, ne szüntesd be a közlést! Ne hallgass a törpefejűekre! (Jkarhu törpefej????!)Nagy jövő előtt állsz. Egy észrevétel: a témaválasztásnál koncenrálj még jobban Szigligetre, ha már.
Csak így tovább!
Híved: A. Bandi
Előzmény: doktor wang (59)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.15 0 0 59
Kedves jkarhu!

Mit mondhatok...

Igazad van.

Egyelőre beszüntetem verseim internetes közlését.

(Sajnos most semmi vicces nem jut eszembe.)

deltoid Creative Commons License 2000.05.15 0 0 58
Onkel Imre favorizálása jól eső. Ha valaki nem tudná: ő festette Pléh Krisztust is, az iskola kerítésének sarkánál.A Megváltó ennek megfelelően nagyon vérzik.
A strandi sör-fiaskó télleg érthetetlen. Mi van ezekkel? Korábban a Bene and Bene (Gomez y Sanchez)birodalom volt a leggyorsabb reagalásáú erő. Negyedik hete június van, és sehol semmi. Má megvan mindenük, nem kell több pénz? Visszavonom korábbi dícséreteimet.Unokaöcsnek jobbulást.
Tamáska
Előzmény: Pali bá (57)
Pali bá Creative Commons License 2000.05.15 0 0 57
Hát nem sok dologról tudok sajnos beszámolni mert csak egy napot voltam Szigligeten és az is főleg munkával telt. Meglátogatott minket B. Mihály és "rámosolygott" az unokaöcsémre aki ezek után még mindig alkoholmérgezéssel fekszik. Kisvártatva betoppant Sz. Viktor is de vele sajna elkerültük egymást. Deltoid alább említette a pizzéria termékének kiválóságát amiről meg is győződtem. Valóban nagyon jó az áru. Találkoztam Imre bácsival aki éppen festésből tartott hazafelé. Ha jók lesztek beteszek ide egy képet a budapesti nappalimról, hogy lássátok: egy igazi szigligeti itthon is szigligeti (Bárkay) képekkel veszi körül magát. Szombat délután a strandon nem volt nyitva egyetlen söröző sem!!!
Gyapot Creative Commons License 2000.05.14 0 0 56
Tegnap,

Gyönyörű napsütésben kiálltam a balatonparta, átnéztem a vizen, és mit láttam? Szigligetet.
Ezzel visszatérve, hogy mi jó a déli partban című kérdésre, egyik helyes válasz, hogy Onnan látszik a szigligeti vár.

csocsi

jkarhu Creative Commons License 2000.05.12 0 0 55
Köszönjük szépen. Remélem ezzel költői pályafutásodnak vége. Azért ha maradt benned még néhány korszakos mű, bátran leírhatod. Mondjuk a "Mit gondoltok az állatkertekről" topikba.
Előzmény: doktor wang (54)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.12 0 0 54
További versem:

Nem jár Diszelen Diesel-motor,
Merthogy a szív hiába kotor.
Nem megy oda már csak a botor,
Meg egy icike csipkebokor.

doktor wang Creative Commons License 2000.05.12 0 0 53
Ilyen időben valóban mindenkinek Szigligetre kéne menni.

Írtam is egy dalt:

Szigligetre kéne menni,
Pulykakast kéne venni.

Nem folytatom tovább, mert nem bírom a kritikát.

deltoid Creative Commons License 2000.05.12 0 0 52
Pali bá:hogy a bőr hűlne rád,b*zeg.
Midőn e sorokat olvasod, már itthol vagy megint.Számojjá be a történtekről, kellő méjségbe és terlyedelembe. Intim részletek is jöhetnek.
Előzmény: Pali bá (51)
Pali bá Creative Commons License 2000.05.12 0 0 51
Sajna most nincs időm érdemben hozzászólni a dolgokhoz viszont este hét magasságában már Szigligeten leszek. Aki bújt aki nem, megyek!
doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 50
Angol elnevezések nem jutnak eszembe, de a Diszel/Diesel-ből még lehetne kezdeni valamit.
jkarhu Creative Commons License 2000.05.11 0 0 49
Gondolni kéne az angolokra is, mert egyszer megkérdezte tőlem egy olyan, hogy merre van (fonetikusan írom)Bdekszáni. Elég hülyén nézhettem, mert elmondta még vagy öccör. Aztán rájöttem. Alsórácegrespusztát kereste.
Előzmény: doktor wang (48)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 48
Javasolnék a német turisták érdekében is néhány deutsche elnevezést.

Nemeschwita/Neofita valóban nem rossz települénév.

Diszel a neves focista után a Distl elnevezést kaphatná.

Taplóca/Tapolca az régi, de például Tappern az már nem annyira.

Szigliget, azaz Szigetliget csaknem tükörfordítása Inselwald, vagy Inselwaeldchen lehetne.

A Sieg-liget esetleg egy kicsit erős...

doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 47
Nemesvita védelmében pedig elmondanám, hogy én még sosem voltam ott.
doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 46
Éreztem, hogy nem fog tetszeni B. Mihálynak a dolog. Ezért sem írtam le róla például én semmi rosszat.

Egyébként is nagyon jól lehet vele focimeccset nézni, sakkozni, stb.

deltoid Creative Commons License 2000.05.11 0 0 45
Nemesvita valóba' nem csúnya. De felvetném: mi a frászt tud az ember csinálni az ember Nemeschvitán három napnál tovább? Válasz: a negyedik napon áthúz Szigligetre és nem megy vissza(e szavakon erős lokálsovinizmus süt át?).
Más. Rossz hír:K. Ádám nem bír hozzáférni a topikhoz. Pedig érdekes volna, ha hozzá tudna.Jó hír: K. Péter viszont asszem már hozzáfért.
Megin más: B. Miháj hírét vette, hogy gyakran felbukkan a topikban, mint hálás téma. Mérgesnek tűnt. Hangsúlyoznám viszontag: az őt említőkből szigorúan a mélységes szeretet és együttérzés beszél. Másrészről B.M. tőrülmetszett közszereplő, aki tehát ne nehezteljen, ha személye, sorsa, tettei, a világhoz való viszonya (pl.fradi, p*na)élénken foglalkoztatják a közvéleményt, azon a tíz kilométeres körön belül, ahol jelenléte általában érzékelhető.A magam részéről kifejezetten szeretem B. M.-t.
Ui: be kéne szekennelni régi sz.-i levlapokat.
Előzmény: moon (41)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 44
Szerintem még jó hely a környéken Diszel is, ahol a Látványtár van. Ez igazán szép, hogy ilyesmi előfordul egy nyaralóvidéken.

Amúgy jó még a tapolcai Tavasbarlang is, ahová majdnem belefulladtam a múltkor, valamint az a tó ott a Tapolca City közepén.

jkarhu Creative Commons License 2000.05.11 0 0 43
A keletnémet/négyzetméter akár igaz is lehet, de strandra azért jár az ember, hogy sört igyon az árnyékban. Márpedig a szigligetin a régi büfésor utolsó ablakánál a Bene&Bene cégbirodalom egyik tagjánál még Budweisert is csapolnak. (Legalábbis tavaly még csapoltak.)
Előzmény: moon (41)
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.11 0 0 42
Ezt a témát nem kéne feszegetni...
Előzmény: doktor wang (39)
moon Creative Commons License 2000.05.11 0 0 41
Szigliget jo, de a szomszedos Nemesvita meg jobb. Es a balatonedericsi strandon joval kisebb a keletnemet/negyzetmeter, mint a szigligetin.

csok

moon

doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 40
Pista bácsitól kérdezem, hogy mikor röplabdázhatok legközelebb?
doktor wang Creative Commons License 2000.05.11 0 0 39
Szerintem is szólni kellene a Misinek.

Amúgy mi a véleményetek az emelkedő szigligeti vízdíjakról?

(Wassermann jeligére a kiadóba.)

Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.11 0 0 38
Valaki szóljon már B. Mihálynak, hogy lépjen be! Nagyon népszerű...
Előzmény: Pistabácsi (37)
Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 37
Sziasztok!
Csak most sikerült belépnem, de végigolvastam az összes hozzászólást. H. Palit a lápiembert kedden láttam bicikli és lehet, hogy fogak nélkül.
B. Mihály állítólag benőzött. Cső!
Pistabácsi
Előzmény: Ifjonthykarola (36)
Ifjonthykarola Creative Commons License 2000.05.11 0 0 36
Karinthy rendben van, a dugó+Te=IDEGBAJ!!!! (De azért szeretlek)
Legközelebb beraklak a csomagtartóba!
Előzmény: doktor wang (34)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.10 0 0 35
Sajnos, én lemaradtam a fúvó-szenekarról, de idén kíváncsi lennék rájuk...
doktor wang Creative Commons License 2000.05.10 0 0 34
Kedves DELTOID?

Mi az hogy topicidegen??!!

Amikor múltkor Ifjonthykarolával mentünk Szigligetre, akkor olvastam neki fel az autóban. Enyhébb sokkot kapott, s mint látod, mára sem tudta ezt kiheverni.

Amúgy Karinthy-idézetről van szó, amiről szerintem bármilyen topicban érdemes szót ejteni.

Gyapot Creative Commons License 2000.05.10 0 0 33
Sziasztok,

Idén is meghívott vendég lesz a fúvószenekar? Nagyon szeretek a strandon arra eszmélni, hogy az ifjú zenészek térdig a vízben nyomják a fúvószenét!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!