Keresés

Részletes keresés

Uaz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 134
Megnezem mindenkeppen...Kossz.
Előzmény: powirqw (133)
powirqw Creative Commons License 2001.06.07 0 0 133
Remélem nem dobtok ki !
A Pentax-ról csak a felhasználóktól hallottam. Személyesen nem ismerem. Nem tudlak meggyôzni arról, hogy jobb az általad említett gépeknél. Szerintem: 1. EOS300, 2.F65 . Egy kis segítség: www.photozone.de/35mm.htm Itt adatok , és kategóriák szerint összehasonlítják a vázakat. Hátha ez segít. Ez tömény technika. A szubjektív oldaláról nem segíthetek.
Előzmény: Uaz (132)
Uaz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 132
Sziasztok!

Most tervezem, hogy beruhazok egy mz7-esre.
Gyozzetek meg, hogy jobb, mint a C. EOS300, vagy a Nikon mittudomen(60?)-ja.
Ez lesz az elso tukorrefleszes gepem...

MZ5 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 131
Üdv midenkinek Csabának s akit érdekel igaz régebben láttam
Itt egy link a tavkioldo keszitesehez.
http://www.cs.kun.nl/~jwhub/mug/af-tips.html
Csá
Mikes
Előzmény: seges (130)
seges Creative Commons License 2001.06.05 0 0 130
Mennyiért adnád? Mert ha reális, akkor kéne, e-mail: seges@freemail.hu
Ide várom, oszt megbeszéljük.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.02 0 0 129
Házi kioldóból van egy abszolút deszkapéldányom. Működik, de nincs neki formája, lóg a bele, nincs burkolata, szóval be kellene fejezni, de rájöttem, hogy nekem nincs rá szükségem, így nem foglalkozom vele. Kell?
Előzmény: seges (125)
MZ5 Creative Commons License 2001.06.02 0 0 128
Maracujaa:
Véletlenül van egy gyári prospektusom hozzá,ugyhogy most itt a gond hogy csináljuk nekem adod a gépet és adok helytte egy Mamiyat vagy mégiscsak nekem kéne valahogy neked adni a prospektust
Csá
Mikes
Előzmény: MARACUJAA (127)
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.02 0 0 127
Hello, tudna valaki esetleg Pentax gépekhez valami használati utasítás- linket(p30)? Előre is köszi.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 126
Bocsi szóval ide küldtem
pat@eik.bme.hu
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 125
Komcsira így van a könyvben, sőt az MZ50-nél is ezt írta. No mindegy, azért érdekelne a házi kioldó, mivel 12-13e Ft-ért vesztegetik.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (121)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 124
Küldtem három téli ellenfénytanulmányt a fotovilág képtárba /mert ide még nekem is sikerült elküldeni/szivesen venném a véleményeteket.
Lásd Seges is!
Csá
Mikes
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 123
No rendben lehet hogy kissé vidékiesen fogalmaztam .Mindenesetre azért szeretek tanulni , a jövő héten bevetődök a Laczkovszki Árpihoz az majd megmondja hitelesen mi a betű az elemtartóval kapcsolatban.Majd erről tájékoztatást adok.
Csá
Mikes
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 122
Az aranyosság távol áll tőlem. Ha valamit túl szájbarágósan írok le, azt nem azért teszem mert feltételezem, hogy te nem tudod, csak gondolok azokra, akik még olvassák a fórumot és szeretnék tudni, miről irkálunk. Írtam, hogy ez csak feltételezés. Egy amerikai site-on olvastam, hogy az AA battery csak optional grip-pel megy. Innen gondoltam, hogy simán belepréselni nem lehet.
Előzmény: MZ5 (118)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 121
A B idő rögzítését úgy hívnák, hogy T idő, ami az MZ-3-nak nincs. Az, hogy kikapcsoláskor becsukja a zárat, szerintem default és szándékos, érdekes lehet az a kézikönyv.

Szerintem az egyetlen korrekt (és áramzabáló, ugyanis a zár nyitva tartása sokat fogyaszt) megoldás a kioldózsinór, amit rögzíteni lehet. Szerintem nem annyira életveszélyes az ára (bár biztos 10 felett van), és szükség esetén házilag is elkészíthető. Ha valakit érdekel, meg tudom mutatni a gyári kioldózsinóromat (kettős mikrokapcsoló és rögzítő kapcsoló van benne), és vannak olyan régi EPROM foglalataim, amikből ki lehet vágni / köszörülni azt a darabot, ami a gépvázba csatlakozik. Persze azért én jobban szeretem, ha a drága gépembe egy gyári cuccot dugok bele, és nem a saját barkácsolmányomat.

Előzmény: seges (119)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.24 0 0 120
MZ5:
Kalocsai elérhetőségét megírnád magánban??
A mobilja állandóan kikapcsolva.
Meg a véleményed is. (drága? korrekt?, stb)

Kösz!
Százbolha

Előzmény: MZ5 (118)
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 119
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogyan lehet a B időt rögzíteni MZ3-ason? A kézikönyv szerint ki kéne kapcsolni. No de ez nem működik mivel visszaugrik a zár.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 118
No szóval az SFX egy csúcs.Most ez az uj kedvencem,egy 28-80-as F zoommal,békebeli fémszerkezet,szép is jó is idő,rekesz ,mélységélesség akció automaták meg normál aut,ugyanakkor megy manuálisan is ,a vacu mögött felülről leolvasható LCD,1,8 kép/sec DX,2000
Amugy aranyos vagy az elem dolgokkal de azért ez ebben az esetben szerintem másképp lehet.Az MZ5-ömön egyébként van külső elemtartom tehát azt ismerem és pont nem látom itt ennek lehetőságét ill. szerintem cserélhető ez a litium elemtartó ami egyébként teljesen levehető,ez a jobb oldali markolat rész.Ugyanakkor van olyan magas hogy a cerkák beférjenek.
Amúgy ugyanezt az obit a Kalocsai karcsi 42 000 kinálta nekem .Most van ragadóban egy LOMO is .Ha tudtok távkioldót valamint SCA3702 vacuadaptert ,kellene
Csá
Mikes
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 117
Szevasz Mikes, elég jól ragadnak hozzád a kamerák, hogy csinálod? :-)

Nem láttam még közelről sfx-et (mikori gyártás?), de az interneten böngészve írják, hogy a ceruzaelem csak egy külső tartó segítségével használható. Elég logikus, másképp ne férne el, minden kameragyártó így csinálja. Az MZ5-ön sem igazán látszik a külső elemartó csatlakoztatásának lehetősége. A lítium elemtartó ajtaját ki kell nyitni, az az ajtó nyitva marad és belecsúszik a külső elemtartóba. Az elemtartó nyúlványa betolódik a lítium elem helyére, az egész tartót pedig az állványcsavar foglalatnál lehet rögzíteni.

Írhatnál többet erről az sfx-ről.

Előzmény: MZ5 (116)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 116
Véletlenül hozzámragadt egy kitűnő állapotu Pentax sfx . Ezzel kapcsolatosan kérdeznék.
Véletlenül pont az a foto ujság is a kezembe akadt amelyik anno az sfx-ről irt és azt irja hogy használható 6 voltos litium elemmel valamint 4 db 1.5 voltos AA elemmel .
Megnéztem az elemtartóját de nem nagyon estem neki ,hogy vajon befér a lizium elem helyére a 4 1,5 voltos?
Mert külső elemtartókapcsolódási módot nem igazán látok.
Ez a normál 1.5 voltos lenne?
Valamint szerinted aksit lehet beletenni?
Csá
mikes
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 115
Campona bevásárlóközpont: 2490 Ft. Mi az elfogadható?
Előzmény: MZ5 (114)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 114
Segitsetek hol lehet elfogadható áron DL245
6 voltos lithium elemet venni az sfx-emhez
Üdv
mikes
msy Creative Commons License 2001.05.20 0 0 113
Még vmi a Z1P-ről: nincs hozzá külső elem tartó :(((
Ja és csak egy AF szenzora van, de nagyon gyors...
msy Creative Commons License 2001.05.20 0 0 112
Sziasztok !
Nagyon régen jártam errefelé, de teljesen el voltam havazva, és nem volt sem időm, sem energiám topicot olvasni és fotózni sem :(((
Slr klassz, ez a topic, jó ötlet volt létrehozni !
Néhány éve én is az MZ50-Tamron settel kezdtem újra a fotózást, de hamar váltottam Z1P-re. A Tamron obiktól is megszabadultam aztán.
(Vki kérdezte korábban: igen az MZ50 is tudja az M42-es obikat kezelni a K/M42 átalakítóval.)

Tavaly nyáron határoztam el, hogy veszek egy telezoom-ot is a géphez, és nézegettem a neten, hogy milyet is lenne érdemes ?
Végül is, hosszas vívódás után egy Sigma 70-300mm f/4-5.6 DL Macro Super mellet döntöttem és nem bántam meg. A neten talált tesztek jobbnak/ugyanolyannak mutatták mint a hasonló PENTAX obikat, viszont árban jóval kedvezőbb volt. Macrozni csak 300-as Zoom állásban tud, de nagyon király.
Előnye még, hogy a napellenzője bajonettes, míg a PENTAX obiknál csavargatni kell.
Hátránya, hogy a gép kikapcsoláskor nem "parkolja" le, azaz nem tekeri végtelen távolsági állásba az obit, nem úgy mint 28-105-ös PENTAX obimat.

Bocs ha hosszú voltam…

seges Creative Commons License 2001.05.18 0 0 111
Sajnos nem számították be. 70 ezer kemény forintért adtam el, egy 35-80-as és egy 70-210-es obival. Az MZ3-at használtam vettem 115e-ért, most egy éves, az MZ50-em 3 éves volt.

Főként azért vettem ezt, mert nekem is kell a spot mérés ill., a mélység-élesség ellenőrzése.

Előzmény: Vazul.at (110)
Vazul.at Creative Commons License 2001.05.18 0 0 110
seges

Bocs, lehet, hogy már kérdezték, de mennyiért szerezted az MZ3-at? És mi lett az MZ50-nel? Beszámították? Eladtad? Nálam is az a helyzet, hogy MZ50-em van, de kéne az a spot mérés.

-- Vazul

Előzmény: seges (109)
seges Creative Commons License 2001.05.17 0 0 109
Tegnap kipróbáltam az MZ3-asomat, elmetem vadkacsát lőni. Van egy 80-320-as f/4-5,6 obim. És lőn csoda olyan gyors, mint a villám. MZ50-em volt, de ez annál 10x gyorsabb. Imádom...

Százbolha Creative Commons License 2001.05.15 0 0 108
Bocs Pentax-osok.

Zordon:
1. Általában igen. Pl. P-six / Nikon, Pentax, stb viszonylatban 3-4 cm-vel van messzeb.
2. Ez nem shift, hanem képszerkesztés.

A fő cél szerintem a perspektívikus torzítás csökkentése illetve extrém élességi sík létrehozása. Ehhez kell a döntés + eltolás.

Százbolha

Előzmény: K. N. Zordonbordon (106)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 107
Kedves forumosok ha már pulibarát nincs köztünk Nikon barát van e?
Mert én már csak Pentaxos akarok maradni és Nikon F60 nak 2 obival garis mint a bolti uj, gazdit keresnék Pentax objektivet beszámitanék.
Mikes
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.05.15 0 0 106
No, akkor érthetőbben:
1.) a közepesek objektívje van-e annyival messzebb a fimtől, hogy az egész objektív a kisfilmes bajonetten kívül lehessen (legalább a laposabb kisfilmes bajonettípusoknál)
Mert ha nem, akkor úgysem lehet átalakítósan shiftelni, még elvileg sem.
2.) még arra céloztam, hogy az egésszel minek annyit gyötrődni, egyszerűbb venni 1 közepes vázat is (az objektív mellé :)), azzal fényképezni, a témát félre tolva (ez a shift benne :), aztán a fölösleget levágni.
Csak kis torzítású cucc kell hozzá.
Előzmény: Százbolha (104)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 105
Saját objektívvel sajnos nem. M42 menetes objektívvel működni fog, de akkor a KAF objektív funkcionalitását veszíted el (egyebek között a programokat és az autofókuszt), és CSAK munkarekesz mellett mérhetsz.

Marad még a piszkos és veszélyes trükk. Mérsz nyitott rekesz mellett, de megnézheted mélységélességet. Átkapcsolod az objektívet manuális blendébe, beállítod a kívánt értéket, lenyomod a bajonett kioldó gombját és ütközésig tekered az objektívet, mintha ki akarnád venni. Kézzel ügyesen hozzászorítod a gépvázhoz, és vigyázol, hogy egyiket se ejtsd el. Így látni fogod a mélységélességet munkarekesz mellett.

---- Más téma ----

Piszkos trükk az M42vel kapcsolatban. Anno minden M42-höz vettünk egy K átalakítót, és az M42 objektíveket megfúrtuk és kicsit, az átalakítót pedig kiheréltük. Az objektívbe ott fúrtunk egy mélyedést, ahol a K bajonett rögzítő csapja van. Az átalakító gyűrűről pedig leszereltük azt a bepattanó rugót, ami a gyűrűt a gépvázba rögzíti (hogy aztán csak egy, a gyűrűhöz mellékelt szerszámmal lehessen kivenni). Ilyen módon az M42 objektívet is a bajonett rögzítő csapjával lehetett rgzíteni / oldani, tehát igen gyors volt egy objektívcsere.

A fúrással azért csak az próbálkozzon, aki ngyon biztos a dolgában ;-)

Előzmény: Vazul.at (103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!