Keresés

Részletes keresés

atosi Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92384

Üdv,

 

Kicserélték a klímám kültéri egységét garanciába. A telepítési tanúsítványon csak át írták a készülék gyári számát…Ez így hivatalos?

 

köszi előre is a segítséget.

coffein2 Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 92383

Amit a megtérülésre írsz igaz.

Szigeteltünk 3 rétegű fa ablakok....

Nem akartam a hideg levegőt beengedni.

Nem feltétlen gazdaságos, de komfortos.

Ma lehet ne költenék rá ennyit ( mai áron)

Nekem az általad írt összeg alatt volt (ÁFA visszaigénylés miatt)

 

Előzmény: Törölt nick (92382)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92382

Gondolom kiszámoltad, hogy neked az az 5-10ezer Ft spórolás 8-9 hónapon keresztül megéri a befektetett összeget.

Neki is ezt kell eldönteni. 50-80ezer Ft-al számolva évente ez kb 20éves megtérülést feltételez egy 1-1,5milliós rendszertől. 100%-os hatásfokot feltételezve. Viszont eg ybolti rendszer ebben az árkategóriában (kulcsrakész ár) nem fog még csak közel sem 100%-ot tudni. :))

1-1,5millió forintot még pluszban rákölteni a szigetelésre nagyságrenddel okosabb dolog a tudomány mai állása szerint.

Mindez természetesen az én saját véleményem amit helyi viszonyok felülírhatnak. Pl. pár éve felkapott és divat a szomszédok előtt a szellőztetőrendszerrel dicsekedni, mert az új autóra már immunisak a legtöbben. :))

Előzmény: coffein2 (92381)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 92381

  mond mondj,

 

Mi közepesen szigetelt lakásban használjuk 7 éve,megelégedéssel,  igaz csak évi 8-9 hónapot.

Előzmény: coffein2 (92380)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.09 -1 0 92380

de az új házba úgy gondoltam kell az a hővisszanyerős szellőztető.

 

Ne mond le róla. Olvass utána , kérdezz szakértőt!

Előzmény: szerencses73 (92379)
szerencses73 Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92379

Köszönöm a hozzászólásodat.

Valószínűleg a szobákban csak tartaléknak lesz elektromos fűtőtest, hőfokszabályzóval.

A szobai klímáról mások is lebeszéltek.

Mostanában sokat cseréltünk a lakásainkat, és teljesen megfelelt a klíma mint fűtési rendszer, de az új házba úgy gondoltam kell az a hővisszanyerős szellőztető.

Viszont a hozzászólások után meggondolom.

Köszönöm mégegyszer a sok segítő szándékú hozzászólást.

 

Előzmény: Törölt nick (92373)
Vikéki_99 Creative Commons License 2020.12.09 -3 1 92378

Kíváncsi vagyok, hogy fog működni, ha megcsináljátok. 

Amire még érdemes gondolni, hogy a "száraz" pincékben is többnyire 80% feletti a pára (borászatban dolgozom, több km-nyi pincével), amit a legtöbb elektromos berendezés hosszú távon nem szeret. Nyilván a kültérik strapabíró szerkezetek.

Nyáron egyébként be sem kellene kapcsonod, elég ha kinyitod a nyílászárókat a pince felé ;-)

Előzmény: tosita (92371)
Ofenbau Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92377

  

"A tervező januárban ér rá elkezdeni, addig ki akarjuk találni mit tervezzen be fűt3snek, illetve mit akarunk pontosan. "

 

 

 

 Egy jó tervező mindent beletesz a tervbe amit a kedves megrendelő kér,  függetlenül attól , hogy azok racionálisak vagy hülyeségek

 Egy házban 3  -4 féle fűtés  na el lehet dönteni , hogy mennyire ésszerű.

 

 

 

 Habár most ellentmondásba keveredtem az elveimmel.

 Az életen során fűtöttem már szénnel, brikettel fával, majd háztartási tüzelő olajjal.

 

 Majd villannyal is  nem is kevés ideig. 11 évig ment 3 db. un. hőtárolós  villanykályha,  vele párhuzamosan  egy olajkályha is , tény hogy egy másik fűtendő helyiségbe. Sőt extra hidegben még egy   1 kW -os  fali hősugárzó is menegetett időnként.

 

 Aztán mind a villanynak mind a HTO -nak egyidejűleg  vége lett. Az áraik majd  3 x -osára nőttek.

   Viszont éppen az előző évben épült ki a gázvezeték... így rácsatlakoztattunk.

 

 

 Gázkazán  és radiátoros hőleadók.

 

 A gázrendszer eleve csak terv alapján készülhet. A fűtési rendszer ? Hát nagy rendszernél  eleve kell, ajánlott, kis rendszernél pedig eseteleges. A házam kerek  95 nm  úgy döntöttem minek.

 illetve a saját elképzeléseimet papírra vettetem  és  kineveztem tervnek.  Felfogadtam egy szerelőt - vállalta, elkészítette.

 A gázrendszerrel együtt. mint írtam kell  a gázra egy terv.

 nem vitattam, de ha már kell csak megnézem mit vettet apapírra a tervező.

 Ok. minden rendben, de kiböktem, hogy a gázkazán  2 x olyan teljesítményű mint extra hidegben kell.

 Szóvá tettem először jött a  szakemberi főlénnyel , hogy ő tudja mi kell oda.  majd némi vita után meggyőztem arról , hogy mi a tervező feladata.

 na szóval elkészült a csodás fűtés , nagyjából minden stimmelt. Egyedül  az egyik helyiségben kellett a radiátor felületet   lényegesen növelni... az is megtörtént.

 

 Közben  az egyik helyiségben   pár éve  visszatértem  egy kandalló fűtésre is.

 Ingyen fa  és főleg a biztonság miatt.

 Amúgy a  hagyományos fűtés felettébb macerás, de jobb mint a semmi.

 

 Ja a klíma.

 Hát az is van... 14 éve az egyik tetőtéri kis szobában.. szigorúan csak hűtésre.

 Miért írtam ezeket ?

 Olvasgatom itt a  topiktárs reménytelejes  elképzeléseit a leendő fűtéséről.

 Hát csak annyit,  az még a megvalósítás után is  sokat változhat.

 

Megjegyzem januárig már nem sok idő van a kitalálásra, de a jó tervező csak papírra veti az elképzeléseiket.

 Függetlenül attól hogy racionálisak vagy sem.

 

  "mert a full hőszigetelt csodaház miatt akarjuk, nehogy penészedés legyen."

 

 Nem kell egy háznak full hőszigeteltnek lenni, hogy penész ne legyen sehol a belső falakon.  Elegendő annyira hőszigetelni , hogy  a hőhidak mentén sehol sem  érje el a első falfelület a lecsapódási hőmérsékletet.  Ehhez elég  egy közepes hőszigetelés is.

 Az ennél nagyobb a további energia megtakarítás miatt kellhet.

 

Előzmény: szerencses73 (92363)
Ofenbau Creative Commons License 2020.12.09 0 0 92376

  Az előtér hatalmas. Gondolkodtál kisebben ??

Előzmény: szerencses73 (92345)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.09 -6 0 92375

Szerintem nagyon jó helye lenne abban a pincében annak a kültérinek.

Ha a végletekben gondolkodunk akkor az egyik az, hogy a szellőzőket elzárod, hogy a hideg levegő ne keringjen a pincében, hanem a földhő tudja temperálni.

A másik véglet, hogy nem lesz elég a hőmennyiség (kizártnak tartom) és ezért a szellőzőcsöveken ventillátorral rásegítesz a légcserére, így már akrá kültérinek is nevezhetjük gyakorlatilag az elhelyezést.

Mondjuk a 40nm-t nem igazán értem, ez akkor most 2 szint? Mert akkor 80nm.

Előzmény: tosita (92371)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.09 -2 0 92374

Ja, bocsánat az "1klímás'tervet úgy értettem, hogy egy helyiséges terv.

A rajzod alapján úgy gondolkodnék, hogy a szobák ajtaja irányába tudjak fújni a gépekkel. Tehát 2db gép kellene. 

Előzmény: Törölt nick (92373)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.09 -4 1 92373

Nagyon nem mindegy milyenek az igényeid. Sokan vannak itt akik tized fokon belül szeretik tartani minden szoba hőmérsékletét.

Ha nem zavar, hogy a szobákban akár 1fokkal is lehet hűvösebb, mint a nappaliban akkor jó is lehet az 1 klímás terved.

A jó szigetelés a kulcsa mindennek. Nekem sincs a hálóban klíma, a fürdőben pedig BŐVEN elég egy törölközőszárítós radiátor, még letakargatva is.

Ja és a fenti tizedfokos fétis mellé a 24órában csukott ajtófétis ami még nagyban bezavarhat.

Én a hővisszanyerős szellőzőt nagyon meggondolnám. Ahogy a piacot manapság nézem nagyon a lehúzás felé tendálnak az árak a műszaki tartalmat nézve. Ha nem magadnak csinálod a hőcserélőtől kezdve az egészet akkor kb. semmi értelme. Tényleg minimális a hőveszteség az egészséges levegő fenntartásához, számold ki 20-30m3/fő-vel óránként, mennyi a hőigényed erre. Logikus, hogy ilyesztő, hogy a jól szigeteltség miatt ez akár a ház igénynek a fele is lehet, de erről csak a jó szigetelés tehet, hogy az annyira keveset kér. Sima szellőzés jól meggondolt légbeejtőkkel és kész is vagy, ja a szomszéd lehetőleg ne tüzeljen gumicsizmát.

Előzmény: szerencses73 (92363)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.08 -4 0 92372

Számolj majd be róla, hogy (nem) vált be. Kíváncsi leszek az eredményére.

 

Előzmény: tosita (92371)
tosita Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92371

az eleje egy egy olyan 8x8m-es terem olyan 4m-es belmagassággal és persze oszlopokkal. Utána van kettő hosszabb járat de azok is minimum 2 m magasak és vagy 3-3,5m szélesek. Valóljában én is a hegynek a hőtartó tömegére játszok hiszen a falak a radiátorok amik fűtik a helyiség levegőjét  télen. Lassan el kell döntenem melyik típust választom és majd beszámolok, sőt ha beválna később az alsó helyiséget is hasonlóan klímával fűteném ha nem zuhan nagyon meg ettől az egytől a pince hőmérséglete. Persze kettő nyilászáróval is el lesz választva a pince az borháztól.

Előzmény: Vikéki_99 (92369)
dokeee Creative Commons License 2020.12.08 -4 2 92370

Ti tényleg ennyire nem tudtok logikusan gondolkodni? Nem a szellőzés a lényeg, hanem van egy baromi nagy felületed, ami 10 fok körüli állandó hőmérsékletű. Ott nagyon könnyű összeszedni azt a 3kw-nyi hőt, amire a kültérinek szüksége van. ( ill. nyáron elnyeletni) .A szellőzés csak azért kell, hogy ne legyen rossz a levegő a pincében.

Előzmény: Vikéki_99 (92369)
Vikéki_99 Creative Commons License 2020.12.08 -3 1 92369

Nem tudom, mennyire lenne szerencsés. A 250 m2-hez gondolom nem tartozik nagy tér, és amennyi levegőt egy kültéri megmozgat...szerintem gravitációs úton 2x200mm-es csövön ez nem cserélődne. Télen hűtenéd a pincét, nyáron meg fűtenéd ezerrel, miközben az ajtó túloldalán lennél. Olyannak tűnik, mintha te szeretnéd fújni a vitorláját a saját hajódnak, de kíváncsi vagyok egy szakember véleményére.

 

 

 

Előzmény: tosita (92368)
tosita Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92368

Igen a borház alsó szintjéből nyílik a pince és az elején és  végén van szellőztetve olyan 200mm körüli csővel ill hátul egy furattal mert ott már nagyon magasan van a felszín.

Előzmény: Vikéki_99 (92362)
tarejos Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92367

Létezik hibrid rendszer kondenzációs kazánnal együtt.

 

Előzmény: KAti (92365)
szerencses73 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92366

Szerintem ez a legdrágább rendszer, ráadásul még mindig kell a klíma, hővisszanyerő szellőző stb. /mennyezet hűtésben nem hiszek /

De ez a leg komfortosabb is egyben. 

 

Előzmény: KAti (92365)
KAti Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92365

Padlófűtés levegő-víz hőszivattyúval.
Beletéve egy elektromos kazán, ha a hőszivattyú leállna vagy épp túl hideg lenne neki. (Ha nincs a hőszivattyúban olyan megoldás, hogy akkor is fűt a benne lévő patron, ha a berendezés maga meghal - nem tudom, hogy van ez)

Van ennél jobb? :-)

Előzmény: szerencses73 (92364)
szerencses73 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92364

Szia!

Gondolom a nappaliban, akár több ponton is. 

De ha hülye ötlet amit akarok, akkor meggyőzhettek a szobai klímák ról, vagy a szobai fűtőpanelekről is. 

Nyitott vagyok mindenre, csak ötletelgetek mi lenne a legjobb megoldás. 

Előzmény: coffein2 (92361)
szerencses73 Creative Commons License 2020.12.08 -4 1 92363

Szia!

Mindegy mikor jön vissza az ára, mert a full hőszigetelt csodaház miatt akarjuk, nehogy penészedés legyen. 

Illetve az alvás sokkal komfortosabb, a friss levegő miatt. 

Nyilván vákuum nem lesz, ezt a bevezetett levegő vastagabb csöveivel, vagy több bevezető idommal... majd a szaki kitalálja, megoldjuk. 

Napelem mindenképp lesz, bár ezt nem írtam, de a gázt nem akarjuk bevezetni. 

A tervező januárban ér rá elkezdeni, addig ki akarjuk találni mit tervezzen be fűt3snek, illetve mit akarunk pontosan. 

 

Előzmény: 1 valaki (92360)
Vikéki_99 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 92362

Szia, csak laikusként kérdezem, hogy a borházból nyílik a pince, vagy külön bejárata van?

A szellőzés mit jelent? kb. 200-as eternit/kpe cső áll ki belőle?

Előzmény: tosita (92354)
coffein2 Creative Commons License 2020.12.08 -2 0 92361

Hol lenne a friss levegő bevezetése?

Előzmény: szerencses73 (92345)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.08 -6 0 92360

Érdekes, kiszámoltad mikorra jön be a hővisszanyerő szellőzésből, a simához képest a különbség?

A fűtésen kb 5-10%-ot dob, ha nincs benne. Árban 1-1,5 milliót.

A fél házat árammal akarod fűteni, szép villanyszámla lesz.

Ha lesz napelem, akkor ez mindegy. Akkor csak telepítéskor öntöd ki a pénzt.

Ha vákumot csinálsz, a meleg is kénytelen lesz bemenni, de a levegő nem hülye, honnan tudja, hogy a meleg menjen be? A meleg fent lesz, az ajtók feletti részen, bent és az ajtón túl is. A többit gondold ki.

Az ötleteket a terveződtől kérj, ha ennyit tud, cseréld le. Nem lesz komfortos.

Előzmény: szerencses73 (92345)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.08 -3 0 92359

Ennyi pénzért kapsz Gree és klónjaiből, Polar, Sinclair, Nord, Cascade. Vagy Mitsu, pl.

Előzmény: tosita (92351)
1 valaki Creative Commons License 2020.12.08 -4 0 92358

A csövek átmérőben teljesítmény alapján nőnek, 1/4 - 3/8  1/4 - 1/2 3/8 - 5/8, stb.

a fal vastagságot nem nézem, de mindegyik tudja a ráírt nyomást 4,2 MPa, nincs vékonyabb, vastagabb falvastagság.

Mindegyik cég profitból él, a lehetőségeik szerint a legolcsóbb megoldást választják. Persze van, aki fölé megy, mert a többi szempont fontosabb.

Mi ez: A fűtőszálasítottak csak téliesítettek.

A fűtésre tervezett klímák azért ennél többen térnek el a komfort hűtő klímáktól, mint a fűtőszál. Képzeld, van olyan fűtésre tervezett klíma, amiben nincs elektromos fűtőszál. És mégis megoldja.

Előzmény: Poc2 (92355)
lafanc Creative Commons License 2020.12.07 0 0 92357

Az melyik gép és mekkora abból a legkisebb?

Titok? :)

Előzmény: lafanc (92336)
lafanc Creative Commons License 2020.12.07 0 0 92356

Nem atomerőmű ez, hogy órákig tartson leszabályozni. Ott van hozzá a távirányító nevű varázslat. Valahogy majd megtanuljuk, melyik gomb állítja meg és melyik indítja. :)

Előzmény: Poc2 (92338)
Poc2 Creative Commons License 2020.12.07 0 0 92355

Csak kérdezek,nem érint a dolog.

A fűtésre tervezett klímának nem a kialakítása más?Valahol azt olvastam hogy a csövek vastagsága nem egyforma a klímáknál,amiben a gáz szaladgál.És a kifejezettem fűtésre készülteknél,pont az a vastagabb,ami a hűtősöknél vékonyabb.

A fűtőszálasítottak csak téliesítettek.

Ez így van?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!