Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8922

Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8921

átváltoztattam a nevem exevo -ról :)

Előzmény: Jet 4000 (8920)
Jet 4000 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8920

Ez a befúvás hogy műküdik? Felülről nyomják a  friss levegőt lefele? Az miért jó? Akkor a köd is lefele szál. Nekem az se szimpatikus ha oldal falon van az elszivó ventilátor mert keresztül húzza a ködöt az egész autón. Véleményem szerint a mennyezeten a legjobb több pontban elszívva.

Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8919

Úgy van hogy fent van a falban a ventilátor és radiátorral fűtök be, tudom a fülke is úgy működik ahogy leírtad  az a baj hogy ennek a helységnek semmi köze egy fülkéhez. Nekem igazából a fűtés a legnagyobb gondom, gondolkoztam sokat hogy hogyan kellene megcsinálni mindenféleképpen befúvással kellene megoldani csak nem tudom hogy mivel!?!?

vasascnc Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8918

Szia!

És miért szívatod a levegőt? Miért nem befuvatod,hogy tulnyomás keletkezzen,(úgy a meleg sem távozik hamar)??

Nekem így van mindkét helyen,és nagyon bevált,sehol nem lengedezik a por,sőtt a cigi füst is pilla alatt a padlófelé eltűnik.

A gyári kamrákban is befúvás van...

Előzmény: Mafia05 (8917)
Mafia05 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8917

mareczy! Én sima tégla épületben 50 négyzetméter de már újra kéne meszelni vagy festeni mert elég szemetes szokott lenni a festés aztán lehet mindig polírozni sajnos, gondolkoztam lefóliázom a falakat és a plafont is csak nincs hozzá nagy energiám, a fűtés sima radiátor de arra is ki kéne találnom mást mert mikor megy az elszívó ventilátor akkor nagyon gyorsan kiviszi a meleget nem tudom túlfűteni a műhelyt úgyhogy elég kezdetleges sajnos! Nem te írtad nemrég hogy neked kivan alakítva nagyjából a műhelyed? Neked hogy van megcsinálva részletesebben le tudnád írni? Üdv!

mareczy Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8916

Fest valaki Devilbiss Gti PRO-val? T1-es légsapival? Ha igen akkor mik a tapasztalatok? SATA vs. Devilbiss? Jobba  Transtech mint az Rp?

Ja és ki milyen műhelyben dolgozok? És hogyan oldjátok meg a fűtést ilyen időjárási viszonyok mellet?

vasascnc Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8915

Talán az 1,8dűzni miatt,,?? Nem tudom... Bútor fényezéshez vettem...

Előzmény: Jason88 (8914)
Jason88 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 8914

Az LVLP lényege az lenne hogy kevesebbor  levegővel is beéri=kisseb kompresszorral is használható.Nem értem miért nem volt jó:)

Előzmény: vasascnc (8913)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.17 0 0 8913

Aszem nekem van 1 LVLP 1,8 as ,a márka az nem ugrik be..

Tapasztalatom:

 rengeteg fúvó nyílása van és zabálja a levegőt ( a leg jobban amit edig használtam),

igaz 2 bár kell neki max de szépen  is fúj ,jól terit.

2x használtam és a sarokba landolt,nekem kevés volt a kompim akkoriban /2hp 1 dugó/hozzá.

Előzmény: Jason88 (8912)
Jason88 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 8912

LVLP rendszerű pisztolyt használ valaki? Devilbiss gt,Optima?

Jason88 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 8911

bármelyik 2K Akril festék megfelelő,minőségben árban kell csak választani .

Előzmény: empé13 (8910)
empé13 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 8910

Tisztelt Mester Urak!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Milyen 2K festéket tudtok ajánlani -motor vázához (öreg MZ)-  amit nem kell lakkozni, magában is fényes felületet ad?

 

Üdv: P.

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8909

Bútort is fényezek  meg wobblereket is :-))

Selyemfényű festett MDF-felületeknél tikkurila elastic primerrel alapozok, fedőrétegként tikkurila diccoplastot fújok egy rétegben (vagyis egy lépésben), ha magasfényű kell akkor a selyemre fújok 2-3 réteg 4CR lakkot, csiszolva - polírozva. Ha selyemfényű lakkozást kérnek (pl.fafelületre) arra tikkurila merit30-at használok. Sata Jet90-nel fújok mindent, így fejből meg nem mondom, talán 1.4 -es fúvókával, kb.2 barral, függőleges sávban fújva.

Előzmény: vasascnc (8906)
ArGa Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8908

Én csak belekotnyeleskednék:

Két tartály esetén nem kell 3. tartály.Legalábbis szerintem.Mivel itt mindkettő légsűrítő 1 tartályba tud nyomni.

A 4 tartályos rendszernél a leghátsó nem tudott a legelsőbe nyomni, csak ha a 3. majd a 2. is engedte neki.

Cáfoljatok meg ha nem jól gondolom.

zlota Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8907

Én is kipróbáltam azt amit te is írsz pisztolyt és azzal alig-alig haladtam!Eldugult, illetve sokat kellett csavargatni és tölteni.

Vettem egy nyomott tartályos homokszórót és kb tízszeresére gyorsult a munka vele.Ugyanazon kompresszorral.

Ha legközelebb szórásra van szükséged, akkor érdemes ilyennel csinálni.

El sem tudom képzelni, hogyha ezzel ilyen jó lett neked, akkor azzal mit csinált volna a rendszered.

Mindenesetre számomra biztató, mert tudom milyen nehéz a kis pirossal fújni...

 

Ha szerencsém van, és mindent be tudok szerezni, akkor holnap ki tudom próbálni mennyire vált be.

Majd jelzem.

Előzmény: vasascnc (8903)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8906

Olvasom egy régebbi hsz-ben hogy bútort fényezel...

Képzeld én is 40%ban azt fényezek...

Kérdésem:milyen festéket illetve mekkora fuvóka /levegő beállítást használsz??

Ködölve vagy sávban tertve festettessz??

Bocs ha sok a kérdés...

Előzmény: Törölt nick (8898)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8905

Számítás szerint bírni kellene a 25nek,de sajnos induláskor sokkal több kakó kell neki mint a valós áram felvétel..+ ugye az öszevisza elcsuszás a mocik indulása között,,,

Számolgatni kell és kiderül..P=UxI

Előzmény: zlota (8902)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8904

Ment válasz!

Előzmény: Steven 68 (8899)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8903

Ugyan már,ezért fórum...ezért regisztráltam, mert néha én is elakadok ,és jól jön a segitség olykor...

A rajzod jó,így volt bekötve!

ne gondold hogy vettem külön homokfuvót,hísz minden kompihoz adtak készletet (így 4db volt)és a benne lévő "képen szereplővel" fuvattam a tiszai fövenyt,,(közel van és ingyen)

Szerintem kell a 3.tarály+2 szelep,mert mivel nem tudod beállítani sehogy,hogy a 2 kompi ellentétesen nyomjon .... ugye nem tudod mikor melyik nyom stb...

Előzmény: zlota (8901)
zlota Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8902

25A C-s van fent. 4,4KW a terhelés, + világítás hát nem tudom ezt bírni fogja-e

Kint az elektromos infrafűtés 1800W gondolom azt el lehet felejteni... :(

Előzmény: vasascnc (8897)
zlota Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8901

Köszi!

Nagyon köszönöm, rendes tőled, hogy ezt leírtad!!!

 

Egyébként nekem is erre kellene, ezért kérdezném hányas fúvókát használtál hozzá, hogy "csak" 6 bár tudott?

Illetve mivel én csak 2 kompit szeretnék összekötni így szerinted van értelme egy 3. tartálynak vagy így talán nem fontos?

Mondjuk van egy 50?80? (pontosan nem tudom) liter körül tartályom...

Még annyi, hogy akkor kijön a cső rá a visszacsapó mind a 4 kompidból és a 4 cső  TTTT alakban összecsatlakozott és 1 rövid csővel be a tartályba ugye?

Valahogy így volt neked:

 

 

Előzmény: vasascnc (8896)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8900

Ebben igazad lehet,de nem is figyeltem igazán,akkor nem derült ki!

Bírta a kiképzést,azóta meg szétt hordtam a gépeket..

Előzmény: Törölt nick (8898)
Steven 68 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8899

Olvastad az emailt amit küldtem? Üdv!

Előzmény: vasascnc (8897)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8898

Üdv!

A képen lévő visszacsapószelep nem a legjobb megoldás mert műanyag a belseje, nem nagyon bírja a nagy hőt, nálam egyszer megolvadt, aztán kicseréltem olyanra aminek réz a belseje , azzal nincs gond.

Előzmény: vasascnc (8896)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8897

Hopsz a lényeg:

a 4 kompit egyszerre nem bírta a 20A bizti..ezért a bekapcsoláskor cselesen kettesével kellet inditanom őket...

ennyi........

Előzmény: vasascnc (8896)
vasascnc Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8896

Figyu:

Nálam pár éve a Baumaxos 19eft 2HP kompresszorokból volt 4 öszekötve,mert teljes kocsi (old timer)homok fuvatásához kelett a levegő,és ez volt gyorsan olcsón elérhető..

Gondoltam összekötöm és sluxx kész is...

De mégsem,,,tetü lassu volt és kevés...

Ekkor mondta az öregem:visszacsapó szelep +1 tartály...nem hittem neki,és szívtam még 2 napot mig kinem próbáltam az Ő ötletét.

És lőn világosság...azaz teljesítmény!!!

A lényeg:

4 kompi..úgy a hogy megvettem ,mind a 4 bele egy +80L tartályba(a végén lévő menetek a gáz csövekkel megeggyeznek) ,de a LÉNYEG hogy minden cső közé 1 visszacsapó szelep,én a vizes szerelvény boltban kaptam gyorsan olcsón,,vettem 4db-ot és be a csövek közé...

Láss csodát kb 2 perc és megvolt a 8Bár...és használat közben is hamar be és ki kapcsolt,,

+ ugye ezt mind egy külön nyom.szabályzóra kötöttem mert,a rajtuk lévők csak 6-8 álásban kapcsoltak,és ez nem volt okés...

Vettem olyat ami állítható és 7-8-ra beállítottam,így tudtam a folyamatos 6-bárt tartani munka közben...

A leg tutibb az lenne ha minden sűrítőt egy motor hajtana .akkor nem volna gond a süritési pont elcsusztatással ..

 

Előzmény: zlota (8893)
zlota Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8895

Értem... nem gondoltam, hogy ezért írtad.Most már kapizsgálom ;)

Előzmény: mareczy (8894)
mareczy Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8894

ezért irtam hogy a 2 tartályt kösd össze...

Előzmény: zlota (8893)
zlota Creative Commons License 2012.12.16 0 0 8893

Hopsz!Atyaég... csapkodom a fejem, hogy erre nem gondoltam amit írtál.

Lehet ez volt a gond tényleg!

Ugyanis úgy történt  a dolog, hogy a kisebb kompresszorból közvetlen dugtam a nagy tartályára csövet kihagyva a kicsinek a tartályát.

Mivel azonban nem volt csatim így ráraktam ezt is a tartály és a cső találkozásához felhasználva a menetegyezést:

Azt hittem ez csak egy könyök+legágazás a nyomáskapcsolóhoz!

Erre most nézem ez a visszacsapó szelep volt... ez még akkor jó is lett volna, de mivel a kis lyukon elment a nyomás azt ledugóztam.

Tényleg csak egy próbát akartam, gondoltam majd megveszem a csatikat, ha bejön.

Ezzel hogy azt a kis lyukat lezártam, lehet nem működött a visszacsapó szelep?Akkor most megszívattam magam?

 

Egyébként ha a két tartályt csatlakoztatom akkor a kettő közé már nem is kell a szelep, hiszen van minden kompresszor után.

Jól kapizsgálom?

Előzmény: vasascnc (8892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!