Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 -1 0 10095

Előző törölve, már félig megnéztem. Bár megvetem az ezoterikus maszlagot, ez a film mégis lebilincselő. Ezoterikus kamu ide vagy -oda, nem semmi csapat ez. De hát nyilván úri muri, gondolom egy ilyen kis kiruccanás legalább egy millába belefáj a t. finom úri közönségnek... Tehát meg is válaszolom a filmben nyitva hagyott kérdést, hogy mi lelkesíti a szimpatikus szervező srácokat... a nagy lóvé... a milliomos balekok lerántása. Ezzel együtt nagyon érdekes, ha pénzem lenne talán én is elmennék erre a túrára.. az ezo spiritty maszlagos részeknél kissé felhangosítanám a fülesem... XD

Előzmény: Törölt nick (10090)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 -1 0 10094

Nem lehetne hogy röviden tömören lényegretörően összefoglald? Majdnem két órás film. Kinek van erre ideje?

Előzmény: Törölt nick (10090)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.08 0 0 10093
Ha ez az amikor egy amerikai egyiptológusnak az a hipotézise hogy ejtőernyőkkel rakták helyére a "köveket" akkor igen. Elsőre lenyűgöző : aztán itt lelomboztak . Évek távlatából meg nem értem hogy tudtam beszopni egy pillanatra is .
Előzmény: BBnum (10092)
BBnum Creative Commons License 2014.08.01 0 0 10092

Látta valaki a "Repülő piramisok - Szárnyaló kövek" c. filmet?

 

https://www.youtube.com/watch?v=VsvIYJZ9HxM

 

Véleményetek?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 10091

Mi van Irbisz felügyelő Úr? Csodálkozol mi? Ilyen is van!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.01 0 0 10090

Egy igazi meglepetés.

 

paul2 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 10089

Nem tudom megérteni, hogy egyesek hogyan képesek komolyan venni ilyen szemetet.

Az ürge majdnem 4 perc alatt jut el ide: (3.31-3:58)

...this is the great pyramid of Gizeh... and there... the original casing stone you can see there... and this is just our first half an hour here... and this blows me, completely blows me...

 

Ámuldozni bárki tud, az információval azonban olyan fukarul bánik, mint akinek magának is kevés van. Kókler.

Előzmény: la.cumbre (10088)
la.cumbre Creative Commons License 2014.07.27 0 0 10088

 

piramis túra

paul2 Creative Commons License 2014.06.28 0 0 10087

Az első jelenethez hasonlót élőben is láttam, asszem karolásnak hívják az ilyet, norma is van (volt) rá, vízszintesen 5 méter, függőlegesen nem tudom mennyi az egysége.

A vödördobálásnál igazából a mixerkocsi adja a kontrasztot

A harmadik snittben tényleg extra a fickó, ha jól számolom 24 téglát pakol a fejére, és még arra is gondja van, hogy kötésben legyenek

Előzmény: Jani2-3 (10086)
Jani2-3 Creative Commons License 2014.06.27 0 0 10086

"Építőmunkások emberfeletti képességekkel

 

Valahogy így készülhettek a piramisok is. Gépek nélkül, hihetetlen csapatjátékkal és egyéni teljesítményekkel. Építőmunka a harmadik világban."

 

http://mivoltma.444.hu/2014/06/27/epitomunkasok-emberfeletti-kepessegekkel/

 

 

Belegondolva, egészen egyszerű. :)

ítélőszék Creative Commons License 2014.06.11 0 0 10085

Tisztelt Elnar!

 

Amennyiben egy téma elsősorban valami máshoz kötődik és csak közvetve az illető topik témájához, úgy annak a témának az arra szolgáló topikban a helye. Ez minden topikra és témára igaz, ezért írtam általánosságban.

Előzmény: Elnar (10084)
Elnar Creative Commons License 2014.06.11 0 0 10084

Tisztelt ítélőszék!

Fellebbezéssel élnék mindannyiunk nevében, mivel a döntést irrelevánsnak tartom.

Ameddig a piramisok építésénél az emberek jelentős hányada /nem végeztem felmérést de 10% fölé saccolom/ nem zárja ki a prehisztorikus hi-tech civilizációkat mind eredetet, akár Földön, akár Földön kívülről, addig nem választható szét a két témakör. Valamint azt is vegye számításba, hogy itt évek óta folyik a társalgás, többszáz oldalon, összekapcsolva a történelmet a mitológiával és egyéb /pszeudo/tudományokkal. Egyes témák elválaszthatatlanok. Épületszerkezetről sem beszélhetünk anyagtan nélkül.
Ameddig pl. a Piri Reis féle térképnél fennáll a lehetősége, hogy Kairó fölül készített fevételen alapszik, és ugyanezen térképről állítják hogy az írott történelem előtti civilizációs korból eredeztethető - amire többnyire a központjáról elnevezett Atlantiszként utalnak, és a piramisok mint navigációs pontként való funkciója nem lesz teljesen elvetett ötlet, addig lehetséges és egyben szükségszerű kapcsolatokat keresni.
Ugyanakkor kérdezem, ha Atlantisz tabu téma itt, akkor vajon mi nem az?
Nem is olyan rég Schenouda olvtárs igen mélyreható, és részletes elemzéseket folytatott vélt/valós bizonyítékok alapján az ún. kabír civilizációról, akik akár a piramisokat is építhették. Ezen álláspont szerint ők uralták az egész Atlanti-óceánt és többé-kevésbé Európát, és tovább a Kara-tengerig. Tehát ha erről a népről beszélek, az Ázsiában fellet források alapján, az nem Atlantisz téma, ha pedig az óceánban feltételezett (mára már nem létező) szigeteken és azokról való forrásokban említett tevékenységeiket említem, már az?

Előzmény: ítélőszék (10076)
ítélőszék Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10076

Kollégák!

Úgy látom, nem volt világos. Ez nem az atlantiszos topik. A téma folytatóját ki fogom tiltani. Mivel figyelmeztetés után kell ezt esetleg megtennem, nem csak egy napra szól majd a tiltás.

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10075

Mielőtt még nagyon belebonyolódunk az „A sziget helyének pontos meghatározásába, le kívánom szögezni, hogy véleményem szerint nincs sehol, és soha nem is volt. A sziget létezését Platónt írása tette közismertté, aminek a forrása és tartalma erősen megkérdőjelezhető. valószínűleg Platón olyan helyszínre akarta tenni az általa megfogalmazott utópisztikus társadalmat, amivel a kortársai, nem tudják szembesíteni, de már megtalálható az akkori leírásokban. Nem valószínű, hogy túlzottan örülne neki, ha tudná, hogy „A szigetét”, még több ezer év múlva is az emberiség jelentős része ismeri és kutatja, de a megfogalmazott gondolatait csak néhány művelt ember ismeri.

Viszont meggyőződésem, hogy az egyiptomi eredetnek van tényleges alapja, ami az idők során tartalmilag jelentősen átalakult, és Solón hírforrása sem ismerte a monda eredetét.

Előzmény: paul2 (10073)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10074

A fő irányvonalat úgy értelmezem, hogy az adott létesítmény valamilyen megfogalmazható szimmetriáját veszem lehetséges iránynak. A piramisoknál a piramis és a hozzá épített templom tengelyét.

Stonehenge-nél a sugárút és a belső patkó tengelyét.

Babilonnál a mesterséges domb és a hozzá épített város, valamint a 2600 méterre lévő másik mesterséges domb tengelyét.

Ferraqudónál és Sisiannál, a négyszög oldalainak és átlójának irányát.

Al Ula mellet lévő rajzolatnál az ábra szimmetria tengelyét.

Lalibela sziklából kivájt, kereszt alakú, sziklából kivájt templomának szimmetria tengelyét. Stb. (van még néhány nehezebben értelmezhető helyszín.)

Tisztában vagyok vele, hogy az általam felsorolt helyszínek nem biztos, hogy valóban összetartoznak, viszont joggal feltételezhetem, hogy nem tártam fel mindent, ami kapcsolatban lehet a jelenséggel.

Előzmény: paul2 (10073)
paul2 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10073

Valamiért úgy érzem, hogy szándékosan nem fogalmazol világosan.

A "fő irányvonalat" sehol nem jelölik "fő irányvonalként" (ahol mégis, az a politika rovatba tartozik) Egy többezer éves építmény esetén ezt tehát te jelölöd ki némi önkényességgel.

Nem világos az sem, hogy mi a fenére jó az ilyesmi.

 

Előzmény: Törölt nick (10072)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10072

Úgy érzem, hogy rossz a megközelítés. Az égtájakkal nem kell foglalkozni, mert nincs jelentősége.

- megkeresünk, a lent felsorol tulajdonságoknak megfelelő létesítményeket. Az adott helyen fellelhető fő irányvonalat meghosszabbítjuk mindkét irányban maximum 10000-10000 km hosszban.

- megnézzük, hogy melyik ponton keresztezik egymást a legtöbbször a vonalak (természetesen kellően nagy tűréssel).

- végül felvetődik a kérdés, hogy ezek a helyek milyen rendszert alkotnak.

A sorrend valóban nagyon fontos. 

Előzmény: paul2 (10070)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10071

Túl bonyolultan gondolkozol. Egyszerűsítsd le a mértani ismereteidre, viszont a félkör jó felismerés.

Előzmény: Törölt nick (10068)
paul2 Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10070

A saccolás rendben van, csak a szögperc nincs, de nem ez a lényeg.

A gond a "nyugat"-tal van. Milyen irányba esik a sziget a nevezett pontoktól? Ha ugyanis megvan a definíció, akkor a korrekt eljárás az elmélet kipróbálására a következő:

- felrajzolni az összes megfelelő pontot (ahonnan  a sziget a definició szerinti irányban van), ezek (felteszem) egy vonalat alkotnak

- megnézni, hogy aminket érdeklő pontok közül mennyi esik a vonalra (kellően nagy tűréssel persze) és mennyi nem.

- ha az elmélet megáll, akkor a vonal mentén lehet keresgélni, hátha akad további, eddig fel nem fedezett (vagy nem azonosított) hely

- végül felvetődik a kérdés, hogy ezek a helyek milyen rendszert alkotnak.

 

A sorrend fontos, mert ha pl. az előzőket átugorva mindjárt a rendszert kezded kitalálni, az még egy regényben is merész, a tudományban pedig képzelgésnek minősül.

Előzmény: Törölt nick (10059)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 0 0 10069

érdekes arra egyikőtök se gondol, hogy a jégkorszak utáni tengerszint emelkedés az ismerteken túl hány és hány amerikai dedikált pontot és helyet nyelhetett el? tehát enyhe túlzás lehet az hogy amerikában nincsenek ráutaló jelek. lehet hogy vannak csak szépen elnyelte őket a víz.

 

továbbá ne feledkezzünk meg  a nagy félkörívek meg egyenesek húzogatása közben a kontinensvándorlásokról sem...

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.31 -1 0 10068

Legelőbb szerintem meg célszerű vizsgálni, hogy ez a félkör vajon bírhat-e valami profán szofizmussal, technikai funkcióval. Azaz hogy a planetáris központtól egyenlő távolságra építettek fel dedikált építményeket mire is utal? Pl valami obszervális megoldás? Egy pontra kellett nézzenek? Mivel a prehisztorikus Atlantisz ugyebár számos teoretikus szerint sajátos fejlett technológiával, még repülőgépekkel is rendelkezett. Valami olyan központi "világítótorony mondjuk, vagy kommunikációs torony (Pl egy nagyon nagy piramis Athanorral? ;) ), ami így bekalibrálva, eddig a hatósugárig működött? Csak spekulálok primitíven nyilván, de nem ártana szerintem valami komoly funkcionális okot keresni, mert szórakozásból, vagy sajátos rituáléból aligha feccölt egy hiperfejlett civilizáció, ennyi energiát és erőforrást, hogy ezt kivitelezze, hogy városait, illetve különféle fontos helyeit, központjait ennek a 7000 km körüli távnak megfelelően építse meg a bolygón. A félkör alaknak kevesebb a jelentősége, itt nyilván a távolság a lényeges, hiszen ha egy középponthoz, fókuszhoz azonos távolságra rendelünk hozzá pontokat, ugyebár óhatatlanul kör illetve legalábbis félkör alakulhat ki, ha összekötjük e pontokat. Apropó világítótorony. Itt a topikban régebben Shenouda kollega, az ókori Alexandriai világítótornyot, rendkívül fontos atlantiszi helyszínnek jelölte meg. Érdemes lenne megmérni hogy ez a pont pl hogy illeszkedik a te geometriádba, azaz milyen távolságra van a fókuszpontodhoz. Meglehet hogy az amerikai dedikált pontok egy kissé vagy jobbá más rádiuszra fűzhetők fel. Tehát valamilyen technikai okból, azok más fix távolságra épültek a központtól, de a távolságok szintén azonosak, azaz egy másik, más sugarú félkör rajzolható rájuk. Erre gondoltál már? (nyilván gondoltál, de megméricskélted-e már ilyen aspektusból?)

Előzmény: Törölt nick (10067)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10067

Ha valami működik az egyik helyen, és a logika szerint működnie kéne a másik helyen is, akkor két lehetőség van.

1)   nincs semmi alapja és csak véletlen.

2)   létezik egy tényező, ami a jelenséget kiváltja, azaz két összefüggő tényezőt kell keresni. Ha az egyiket figyelmen kívül hagyjuk, hogy megtaláljuk az okot, akkor könnyebb a másikat felismerni. ami esetleg megerősíti az első tényező valódiságát.

Előzmény: Törölt nick (10066)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10066

Az Atlanti óceán közép tájékát, ahová a vonalaid mutatnak, az utóbb 100-150 évben számos Atlantisz -kutató megjelölte mint lehetséges helyet. Az utóbbi évtizedekben voltak ott komolyabb kutatások is, de hát igen mély a víz ugyebár; egyelőre sok eredmény nincs. Bár az biztos hogy érdekes, hogy nem egyedül vagy ezzel, hogy arrafelé lehetett a bizonyos nagy sziget, szigetcsoport vagy kiskontinens, legfeljebb a pontos helyével kapcsolatban lehetnek nézetletérések. Szerintem kézenfekvő, hogy a dél és közép amerikai helyszíneknek is bele kellene illeni a képbe. Főleg a legrejtélyesebbeknek. pl Bimini, Teotihuacan, Machu Picchu és a dzsungel mélyén levő piramisok, ahol meghatározhatatlan vagy legalábbis eleddig pontosan meghatározatlan korú és eredetű ősi megalitok vannak és építmények vannak, azok a helyek, mind játszanak elvileg... Ha ez a te köröd frankó, akkor valahogy rá kell illjen legalább néhány főbb ezekből.... Ha nem és nagyon nem, az akár cáfolat is lehet... szerintem....

Előzmény: Törölt nick (10065)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10065

Először, mint nagyon sokan, akik a titokra keresik a megoldást, a piramisokat kezdtem tanulmányozni. Kívülről. Azt próbáltam kitalálni, hogy milyen eszmei tartalomnak lehetett, a következménye a rendkívüli építmény. Nem részletezem a gondolatmenetet. A lényeg, valami olyasmi történhetett a régmúltban, amit tapasztaltak, vagy láttak, éreztek. A kiindulási pontom az volt, hogy az isteneknek nem fordítunk hátat. Ezért „elindultam” nyugat felé. Először Én is a szélességi kört követtem, de rájöttem, hogy akkor körbe-körbe járok egy kör mentén, aminek középpontja az északi mágneses pont. Ezért olyan vonalat húztam, ami nyugatra indul a látszólagos egyenes mentén. Semmi rendkívülit nem találtam, amíg kezembe nem került Piri Reis térképe. Az adta az ötletet, hogy elkezdjem húzogatni a vonalakat. Olyan helyszíneket kerestem, amik nagyon régiek, vagy régi időkre visszavezethetőek voltak. Rengeteg létesítményt (körsáncot, kőkört, vallási létesítményt) próbáltam ki. Nem soknál tudtam kiinduló irányt felfedezni, de ahol igen, ott néhánynál ugyanoda jutottam. Végeztem válószinűség számítást is, hogy meg tudjam ítélni a véletlenszerűséget. A számítások nem sok jóval biztattak addig, amíg fel nem tűnt, hogy az amerikai kontinensről húzott vonalak teljes összevisszaságban haladnak. Kitöröltem az amerikai vonalakat. és akkor értelmet kapott minden. Szinte azonnal rájöttem az ok és okozati összefüggésre. Ezért vagyok kíváncsi arra, miként vélekedik más. Talál-e más is természeti magyarázatot a jelenségre. A magyarázatomat már feltettem, de kitörölték. 

Előzmény: Törölt nick (10063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10064

Hát így nem leszünk előrébb... 8/

Előzmény: Törölt nick (10063)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10063

Valóban megihletett.

 

Egy jelenség, ami kb. 20 éve történ. Nem akarom ide leírni, hogy mi volt az, mert az tényleg nem ebbe a topikba tartozik, de a jelenség okának keresése közben érdekes összefüggésekre bukkantam.

Előzmény: Törölt nick (10062)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10062

Ok, de miért gondolod, mire alapozod, hogy ez a vonalkázás ésszerű? Pusztán kútfőből kipattant ötlet, vagy valami megihletett?

Előzmény: Törölt nick (10061)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10061

Részemről folytathatjuk.

 

Azért választottam a Forumot az elméletem kitárgyalására, mert tudni akartam, hogy az általam fellelt összefüggések, valamint a levont következtetések kiállják-e a hozzászólók próbáját. Fel akartam tárni magamba az esetleges tévedéseimet, amiket a belemagyarázás, vagy a részlehajlás rejt magába.

 

Ezenkívül, most írom az életem első regényét, aminek részét képezi ez a téma, és fel kívántam használni a tapasztalatokat, csak sajnos már a küszöbnél elbuktam.

Előzmény: Törölt nick (10060)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.30 0 0 10060

Nah ennek a kis traccspartinak is annyi... 8(

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.29 0 0 10059

Teljesen „tudományos” módszerrel állapítottam meg az „A szigetének” koordinátáit. Saccoltam.

Arányosítottam az azonosítható pontokhoz, és vizuálisan elhelyeztem a Google Earth-ön. Elvégeztem az elméletem szerinti vonalhúzogatást. Kb. 100-150 km eltérést találtam, ami 6000 km-nél 1o körüli eltérést mutat. Úgy ítélem meg, hogy 10000 év távlatából ez a pontatlanság még belefér. Valójában nincs is jelentősége.

Előzmény: paul2 (10055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!