Keresés

Részletes keresés

Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.17 0 0 80
Gyorsan ivott egy felest!
Szia Zaranyos! Közben kinyomoztam a dolgot, egyszerűen felhívtam a Mihályt. Mindenféle merényletet tervez ellenem, kérlek ne hagyd!
Előzmény: jkarhu (79)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.17 0 0 79
Na és mit szólt a derék Misi a róla összehordottakhoz?
Előzmény: zaranyos (78)
zaranyos Creative Commons License 2000.05.17 0 0 78
Most, hogy mindenki véleményt alkotott rólam, már bevallhatom, hogy rendszeres olvasója vagyok a topiknak.

Pistabácsi: Én nyomtattam ki a topikot a Misinek, mert már nagyon kiváncsi volt rá, és Ô nem fér hozzá. De már dolgozik a megfejtésen.

doktor wang: Misi nem tud téged elérni, hivd fel légyszíves, mert szeretne veled meccsezni ma este. Lehet, hogy megismerheted "azt a helyes barátnôt" is…

doktor wang Creative Commons License 2000.05.16 0 0 77
Valóban, és teljes vertikumra kell törekedni, úgyhogy tökmagot is fogunk árulni, somlói galuskával.
jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 76
Bocsánat, vaníliás karika
Előzmény: jkarhu (75)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 75
És milesz a pilótakeksz falatozóval?
Előzmény: doktor wang (74)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.16 0 0 74
Ha egyszer nekem is lesz ingatlanom Szigligeten, be fogom rendezni a Fanta-pincét, valamint a dobozoskóla-bárt.

Ezenkívül természetesen nyitok egy kisebb McDonaldsot, valamint konkurenciának egy Burger Kinget.

Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.16 0 0 73
Mi is megyünk pénteken.
Vajon ki nyomtatta ki BM-nek a topikot?
Előzmény: deltoid (68)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 72
Sör nem lesz? Miért nem inkább egy sösrspincét csinálsz? Azt hittem tudod, hogy Szigliget nagyon régi sörtermelő vidék. Régészeti feltárások alapján tudni, hogy már a kőkorszakban fejlett sörkultúra dívott a környéken. Találtak például olyan földbe vájt gödröket - a pince előfutára - amiket a feltételezések szerint kizárólag a korsók hűtésére szolgáltak. A vár híres kútjának oldalán - de sokszor akartam lemászni oda kiskoromba! - található kampók azt a célt szolgálták, hogy a sörösflaskát a vitézek leereszthessék hűlni a kútba. A gyeplőre kötötték az üveget, oszt jól leeresztették a vízbe, a gyeplő végét pedig a kampóhoz erősítették. Helytörténeti kutatások szerint a falu neve is a sörözés szokásából ered. Szigliget ugyanis eredetileg Szög-Liget volt, a szög pedig arra a szögre utal, amin a törzsvendégek korsója függött a sörözőben, amikor éppen nem értek rá, mert a törökkel hadakoztak, vagy komlót szüreteltek.
jääkarhu
Előzmény: Pali bá (70)
Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.16 0 0 71
Lopóra tudok javaslatot tenni
Előzmény: Pali bá (70)
Pali bá Creative Commons License 2000.05.16 0 0 70
Én ismételten Szigligeten töltöm a hétvégét és erőteljes borospince-rekonstrukciót hajtok végre legott. Az ütemterv szerint még egy-két hét kell a felújításra, ezalatt beszerzem a felszerelést( hordó, lopó, stb...) majd feltöltöm a készleteket, és akkor szeretettel várom a topic tagjait egy próbaborozásra.
Pali bá
deltoid Creative Commons License 2000.05.16 0 0 69
Helyreigazítás: B.M. éppen most közölte, hogy kinyomtatták neki az egész topicot, tegnap estig. Ezt üzeni : "bizonyos határokon ne lépjünk túl." Hozzátette ugynakkor: "Halálra röhögtem magam rajta."
Tehát nincs baj.
Figyelem: B.M. régen várt reagálásával a tesztelés időszaka befejeződött. Mostantól élesbe megyünk.
Előzmény: deltoid (68)
deltoid Creative Commons License 2000.05.16 0 0 68
Pista bácsi: B.M. küldött nekem egy eszemeszt, amiben a topic elején hivatkozott halálfejes kadarkára utal. Eszerint ismerhet pár részletet.Úgy tűnik, M. ezen a hétvégén is megy, kérdése ugyanis így szól: iszunk-e a hétvégén h.f. kadarkát? Kimegy még? Vagy nem?(én nem:topikidegen helyre megyek én.
dr. Wang: Költő, írjá verseket!
Ui. Horgász-vonatkozású hír nincs?
Előzmény: Pistabácsi (63)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.16 0 0 67
Ha erre válaszolnék, az nagyon topicidegen lenne...
jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 66
Neked is van dr. Wang, csak még nem találtad meg.
Előzmény: doktor wang (65)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.16 0 0 65
Ki az a helyes barátnő?

És nekem miért nincs ilyenem?

jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 64
Most télleg van egy aranyos barátnője, de emlékszel arra az időre, amikor a monogramjával megegyező minisztérium felügyelete alá tartozó rendvédelmi szerv állományába tartozó hölgy volt nekije a nője?
Előzmény: Pistabácsi (63)
Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.16 0 0 63
Doktor Wang!
A "Tappern" elnevezéssel csak óvatosan, mert azt kedves barátunk Bmihály valszeg levédette, azokra a (sűrű) alkalmakra, mikor agyában a nyomás>2atm, és a környékén tartózkodó hölgyekkel úgymond kontaktust (testi) keres. Ekkor hívják őt Horst Tapper'-nek.
Egyébként kicsit rosszindulatú vagyok, mert ez már a történelem. Misinek aranyos barátnője van.
Előzmény: doktor wang (48)
jkarhu Creative Commons License 2000.05.16 0 0 62
Lehet,hogy akkor már olyan lehelős állapotban volt (mármint B.), hogy nem fogta fel, amit mondasz. Mert az első tájékoztatáskor aszonta, hogy ő ehhez nem adja a nevét. Ha nem adja, hát elvesszük.
Előzmény: Pistabácsi (61)
Pistabácsi Creative Commons License 2000.05.16 0 0 61
Én is voltam hétvégén Szigligeten, és mondhatom pompás élmény volt. B. Mihály meglátogatott és akkor történt a nevezetes rálehelés Péter fiamra, aki egyébként Palibá unokaöccse. Azóta Péter csak sört hajlandó fogyasztani Unicummal.
Említettem B. Misinek, hogy neve többször felmerült külömböző témákkal kapcsolatban a topikban, de inkább érdeklődőnek tűnt mint mérgesnek.
Előzmény: deltoid (45)
deltoid Creative Commons License 2000.05.15 0 0 60
Dr. Wang: Ah, könyörgök, ne szüntesd be a közlést! Ne hallgass a törpefejűekre! (Jkarhu törpefej????!)Nagy jövő előtt állsz. Egy észrevétel: a témaválasztásnál koncenrálj még jobban Szigligetre, ha már.
Csak így tovább!
Híved: A. Bandi
Előzmény: doktor wang (59)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.15 0 0 59
Kedves jkarhu!

Mit mondhatok...

Igazad van.

Egyelőre beszüntetem verseim internetes közlését.

(Sajnos most semmi vicces nem jut eszembe.)

deltoid Creative Commons License 2000.05.15 0 0 58
Onkel Imre favorizálása jól eső. Ha valaki nem tudná: ő festette Pléh Krisztust is, az iskola kerítésének sarkánál.A Megváltó ennek megfelelően nagyon vérzik.
A strandi sör-fiaskó télleg érthetetlen. Mi van ezekkel? Korábban a Bene and Bene (Gomez y Sanchez)birodalom volt a leggyorsabb reagalásáú erő. Negyedik hete június van, és sehol semmi. Má megvan mindenük, nem kell több pénz? Visszavonom korábbi dícséreteimet.Unokaöcsnek jobbulást.
Tamáska
Előzmény: Pali bá (57)
Pali bá Creative Commons License 2000.05.15 0 0 57
Hát nem sok dologról tudok sajnos beszámolni mert csak egy napot voltam Szigligeten és az is főleg munkával telt. Meglátogatott minket B. Mihály és "rámosolygott" az unokaöcsémre aki ezek után még mindig alkoholmérgezéssel fekszik. Kisvártatva betoppant Sz. Viktor is de vele sajna elkerültük egymást. Deltoid alább említette a pizzéria termékének kiválóságát amiről meg is győződtem. Valóban nagyon jó az áru. Találkoztam Imre bácsival aki éppen festésből tartott hazafelé. Ha jók lesztek beteszek ide egy képet a budapesti nappalimról, hogy lássátok: egy igazi szigligeti itthon is szigligeti (Bárkay) képekkel veszi körül magát. Szombat délután a strandon nem volt nyitva egyetlen söröző sem!!!
Gyapot Creative Commons License 2000.05.14 0 0 56
Tegnap,

Gyönyörű napsütésben kiálltam a balatonparta, átnéztem a vizen, és mit láttam? Szigligetet.
Ezzel visszatérve, hogy mi jó a déli partban című kérdésre, egyik helyes válasz, hogy Onnan látszik a szigligeti vár.

csocsi

jkarhu Creative Commons License 2000.05.12 0 0 55
Köszönjük szépen. Remélem ezzel költői pályafutásodnak vége. Azért ha maradt benned még néhány korszakos mű, bátran leírhatod. Mondjuk a "Mit gondoltok az állatkertekről" topikba.
Előzmény: doktor wang (54)
doktor wang Creative Commons License 2000.05.12 0 0 54
További versem:

Nem jár Diszelen Diesel-motor,
Merthogy a szív hiába kotor.
Nem megy oda már csak a botor,
Meg egy icike csipkebokor.

doktor wang Creative Commons License 2000.05.12 0 0 53
Ilyen időben valóban mindenkinek Szigligetre kéne menni.

Írtam is egy dalt:

Szigligetre kéne menni,
Pulykakast kéne venni.

Nem folytatom tovább, mert nem bírom a kritikát.

deltoid Creative Commons License 2000.05.12 0 0 52
Pali bá:hogy a bőr hűlne rád,b*zeg.
Midőn e sorokat olvasod, már itthol vagy megint.Számojjá be a történtekről, kellő méjségbe és terlyedelembe. Intim részletek is jöhetnek.
Előzmény: Pali bá (51)
Pali bá Creative Commons License 2000.05.12 0 0 51
Sajna most nincs időm érdemben hozzászólni a dolgokhoz viszont este hét magasságában már Szigligeten leszek. Aki bújt aki nem, megyek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!