Keresés

Részletes keresés

MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.10 0 0 140
Hö, te Uaz, neked hihetetlen mázlid van. Én olvastam tesztet újságban mz7-ről, jó, de full alap. Amiért az elsőt írtam: a MediaMarkt budaörsi nyitóakciójában Nikon F65 + 28-80 + ajándék(!!!)75-300 G-Nikkor 139900 Ft. Na ez a mázlid, mert ez a szett mindenhol 180-200 ezer között van. Szerintem sürgősen száguldj ki Budaörsre. Amúgy a photographyreview.com-on vannak a legjobb user tesztek. Egyébként én fogtam mindent, messze az f65 a legjobb eleve.
Az eos300 szappantartó méretű kis izé, műanyag bajonettel. Az AF mezőt asszem nem lehet manuálisan kiválasztani, nem úgy mint a Nikonnál.
A Pentax asszem 5 éves, az f65 tavalyi konstrukció. Az alap 28-80 lencsékben a Nikon jobb a Pentaxnál is, de főleg a Canonnál(usmIV valami 2-es minősítésű). Részemről ennyi. (Amúgy nem Nikon buzi vagyok, nekem is egy old Pentaxom van.)
Előzmény: Uaz (132)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 139
Megkaptad a levelemet?
Előzmény: seges (138)
seges Creative Commons License 2001.06.08 0 0 138
Ha engem kérdezel MZ7! Sajnos nem fogtam még F60-at, de láttam, ha tényleg érdekel a technika, akkor miért nem a gyártó honlapját nézed meg? www.pentaxeurope.com a nikon-ét és a canon-ét nem tudom. Az viszont tény, hogy az MZ vázak tükre kisebbet csap, mind az előbb említett kettő. Ha ez számít akkor ezt válaszd. No meg tán' olcsóbb is szettben, meg utána a Sigma, Tamron, Tokina optikák egy 10-el olcsóbbak, mint EOS-hez, viszont ua. mint Nikonhoz.

Remélem segítettem valamit.

Előzmény: Uaz (134)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 136
UAZ, leírhatnád, hogy választottad ki az MZ-7-est.Ha lesz-e pénzed és igényed USM optikákra, akkor jobb választás lehet az EOS, ha alapvetően a default optikákkal dolgozol és használt, olcsóbb optikák felé is kacsintgatsz, az MZ-7 jobb választás lehet. Van-e már valamilyen bajonett függőséged?

Canon, talán NiCd akkumulátorokkal nem lesz elegendő a telep feszültsége. Cellánként kb. 0,3V... Neked most Nikonod van, vagy kanonokod, vagy Pentaxod, netán többféle is?

Uaz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 134
Megnezem mindenkeppen...Kossz.
Előzmény: powirqw (133)
powirqw Creative Commons License 2001.06.07 0 0 133
Remélem nem dobtok ki !
A Pentax-ról csak a felhasználóktól hallottam. Személyesen nem ismerem. Nem tudlak meggyôzni arról, hogy jobb az általad említett gépeknél. Szerintem: 1. EOS300, 2.F65 . Egy kis segítség: www.photozone.de/35mm.htm Itt adatok , és kategóriák szerint összehasonlítják a vázakat. Hátha ez segít. Ez tömény technika. A szubjektív oldaláról nem segíthetek.
Előzmény: Uaz (132)
Uaz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 132
Sziasztok!

Most tervezem, hogy beruhazok egy mz7-esre.
Gyozzetek meg, hogy jobb, mint a C. EOS300, vagy a Nikon mittudomen(60?)-ja.
Ez lesz az elso tukorrefleszes gepem...

MZ5 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 131
Üdv midenkinek Csabának s akit érdekel igaz régebben láttam
Itt egy link a tavkioldo keszitesehez.
http://www.cs.kun.nl/~jwhub/mug/af-tips.html
Csá
Mikes
Előzmény: seges (130)
seges Creative Commons License 2001.06.05 0 0 130
Mennyiért adnád? Mert ha reális, akkor kéne, e-mail: seges@freemail.hu
Ide várom, oszt megbeszéljük.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.02 0 0 129
Házi kioldóból van egy abszolút deszkapéldányom. Működik, de nincs neki formája, lóg a bele, nincs burkolata, szóval be kellene fejezni, de rájöttem, hogy nekem nincs rá szükségem, így nem foglalkozom vele. Kell?
Előzmény: seges (125)
MZ5 Creative Commons License 2001.06.02 0 0 128
Maracujaa:
Véletlenül van egy gyári prospektusom hozzá,ugyhogy most itt a gond hogy csináljuk nekem adod a gépet és adok helytte egy Mamiyat vagy mégiscsak nekem kéne valahogy neked adni a prospektust
Csá
Mikes
Előzmény: MARACUJAA (127)
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.02 0 0 127
Hello, tudna valaki esetleg Pentax gépekhez valami használati utasítás- linket(p30)? Előre is köszi.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 126
Bocsi szóval ide küldtem
pat@eik.bme.hu
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 125
Komcsira így van a könyvben, sőt az MZ50-nél is ezt írta. No mindegy, azért érdekelne a házi kioldó, mivel 12-13e Ft-ért vesztegetik.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (121)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 124
Küldtem három téli ellenfénytanulmányt a fotovilág képtárba /mert ide még nekem is sikerült elküldeni/szivesen venném a véleményeteket.
Lásd Seges is!
Csá
Mikes
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 123
No rendben lehet hogy kissé vidékiesen fogalmaztam .Mindenesetre azért szeretek tanulni , a jövő héten bevetődök a Laczkovszki Árpihoz az majd megmondja hitelesen mi a betű az elemtartóval kapcsolatban.Majd erről tájékoztatást adok.
Csá
Mikes
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 122
Az aranyosság távol áll tőlem. Ha valamit túl szájbarágósan írok le, azt nem azért teszem mert feltételezem, hogy te nem tudod, csak gondolok azokra, akik még olvassák a fórumot és szeretnék tudni, miről irkálunk. Írtam, hogy ez csak feltételezés. Egy amerikai site-on olvastam, hogy az AA battery csak optional grip-pel megy. Innen gondoltam, hogy simán belepréselni nem lehet.
Előzmény: MZ5 (118)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 121
A B idő rögzítését úgy hívnák, hogy T idő, ami az MZ-3-nak nincs. Az, hogy kikapcsoláskor becsukja a zárat, szerintem default és szándékos, érdekes lehet az a kézikönyv.

Szerintem az egyetlen korrekt (és áramzabáló, ugyanis a zár nyitva tartása sokat fogyaszt) megoldás a kioldózsinór, amit rögzíteni lehet. Szerintem nem annyira életveszélyes az ára (bár biztos 10 felett van), és szükség esetén házilag is elkészíthető. Ha valakit érdekel, meg tudom mutatni a gyári kioldózsinóromat (kettős mikrokapcsoló és rögzítő kapcsoló van benne), és vannak olyan régi EPROM foglalataim, amikből ki lehet vágni / köszörülni azt a darabot, ami a gépvázba csatlakozik. Persze azért én jobban szeretem, ha a drága gépembe egy gyári cuccot dugok bele, és nem a saját barkácsolmányomat.

Előzmény: seges (119)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.24 0 0 120
MZ5:
Kalocsai elérhetőségét megírnád magánban??
A mobilja állandóan kikapcsolva.
Meg a véleményed is. (drága? korrekt?, stb)

Kösz!
Százbolha

Előzmény: MZ5 (118)
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 119
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogyan lehet a B időt rögzíteni MZ3-ason? A kézikönyv szerint ki kéne kapcsolni. No de ez nem működik mivel visszaugrik a zár.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 118
No szóval az SFX egy csúcs.Most ez az uj kedvencem,egy 28-80-as F zoommal,békebeli fémszerkezet,szép is jó is idő,rekesz ,mélységélesség akció automaták meg normál aut,ugyanakkor megy manuálisan is ,a vacu mögött felülről leolvasható LCD,1,8 kép/sec DX,2000
Amugy aranyos vagy az elem dolgokkal de azért ez ebben az esetben szerintem másképp lehet.Az MZ5-ömön egyébként van külső elemtartom tehát azt ismerem és pont nem látom itt ennek lehetőságét ill. szerintem cserélhető ez a litium elemtartó ami egyébként teljesen levehető,ez a jobb oldali markolat rész.Ugyanakkor van olyan magas hogy a cerkák beférjenek.
Amúgy ugyanezt az obit a Kalocsai karcsi 42 000 kinálta nekem .Most van ragadóban egy LOMO is .Ha tudtok távkioldót valamint SCA3702 vacuadaptert ,kellene
Csá
Mikes
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 117
Szevasz Mikes, elég jól ragadnak hozzád a kamerák, hogy csinálod? :-)

Nem láttam még közelről sfx-et (mikori gyártás?), de az interneten böngészve írják, hogy a ceruzaelem csak egy külső tartó segítségével használható. Elég logikus, másképp ne férne el, minden kameragyártó így csinálja. Az MZ5-ön sem igazán látszik a külső elemartó csatlakoztatásának lehetősége. A lítium elemtartó ajtaját ki kell nyitni, az az ajtó nyitva marad és belecsúszik a külső elemtartóba. Az elemtartó nyúlványa betolódik a lítium elem helyére, az egész tartót pedig az állványcsavar foglalatnál lehet rögzíteni.

Írhatnál többet erről az sfx-ről.

Előzmény: MZ5 (116)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 116
Véletlenül hozzámragadt egy kitűnő állapotu Pentax sfx . Ezzel kapcsolatosan kérdeznék.
Véletlenül pont az a foto ujság is a kezembe akadt amelyik anno az sfx-ről irt és azt irja hogy használható 6 voltos litium elemmel valamint 4 db 1.5 voltos AA elemmel .
Megnéztem az elemtartóját de nem nagyon estem neki ,hogy vajon befér a lizium elem helyére a 4 1,5 voltos?
Mert külső elemtartókapcsolódási módot nem igazán látok.
Ez a normál 1.5 voltos lenne?
Valamint szerinted aksit lehet beletenni?
Csá
mikes
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 115
Campona bevásárlóközpont: 2490 Ft. Mi az elfogadható?
Előzmény: MZ5 (114)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 114
Segitsetek hol lehet elfogadható áron DL245
6 voltos lithium elemet venni az sfx-emhez
Üdv
mikes
msy Creative Commons License 2001.05.20 0 0 113
Még vmi a Z1P-ről: nincs hozzá külső elem tartó :(((
Ja és csak egy AF szenzora van, de nagyon gyors...
msy Creative Commons License 2001.05.20 0 0 112
Sziasztok !
Nagyon régen jártam errefelé, de teljesen el voltam havazva, és nem volt sem időm, sem energiám topicot olvasni és fotózni sem :(((
Slr klassz, ez a topic, jó ötlet volt létrehozni !
Néhány éve én is az MZ50-Tamron settel kezdtem újra a fotózást, de hamar váltottam Z1P-re. A Tamron obiktól is megszabadultam aztán.
(Vki kérdezte korábban: igen az MZ50 is tudja az M42-es obikat kezelni a K/M42 átalakítóval.)

Tavaly nyáron határoztam el, hogy veszek egy telezoom-ot is a géphez, és nézegettem a neten, hogy milyet is lenne érdemes ?
Végül is, hosszas vívódás után egy Sigma 70-300mm f/4-5.6 DL Macro Super mellet döntöttem és nem bántam meg. A neten talált tesztek jobbnak/ugyanolyannak mutatták mint a hasonló PENTAX obikat, viszont árban jóval kedvezőbb volt. Macrozni csak 300-as Zoom állásban tud, de nagyon király.
Előnye még, hogy a napellenzője bajonettes, míg a PENTAX obiknál csavargatni kell.
Hátránya, hogy a gép kikapcsoláskor nem "parkolja" le, azaz nem tekeri végtelen távolsági állásba az obit, nem úgy mint 28-105-ös PENTAX obimat.

Bocs ha hosszú voltam…

seges Creative Commons License 2001.05.18 0 0 111
Sajnos nem számították be. 70 ezer kemény forintért adtam el, egy 35-80-as és egy 70-210-es obival. Az MZ3-at használtam vettem 115e-ért, most egy éves, az MZ50-em 3 éves volt.

Főként azért vettem ezt, mert nekem is kell a spot mérés ill., a mélység-élesség ellenőrzése.

Előzmény: Vazul.at (110)
Vazul.at Creative Commons License 2001.05.18 0 0 110
seges

Bocs, lehet, hogy már kérdezték, de mennyiért szerezted az MZ3-at? És mi lett az MZ50-nel? Beszámították? Eladtad? Nálam is az a helyzet, hogy MZ50-em van, de kéne az a spot mérés.

-- Vazul

Előzmény: seges (109)
seges Creative Commons License 2001.05.17 0 0 109
Tegnap kipróbáltam az MZ3-asomat, elmetem vadkacsát lőni. Van egy 80-320-as f/4-5,6 obim. És lőn csoda olyan gyors, mint a villám. MZ50-em volt, de ez annál 10x gyorsabb. Imádom...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!