Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 155
Szervusz, jó véleménnyel vagyok. Mindenben a jót keresem, és Te egy elég jó gépet vettél. Nem szabad összehasonlítani a Minoltád keresőjét az MZ-50-nel, ez a két gép nem azonos kategória. Cserébe' azért, amit amit a Pentax nem tud olyan jól, más tulajdonságai kárpótolni fognak. Rajtad múlik, hogy mit keresel egy gépben.

Az MZ-50 esetében az volt a cél, hogy egy olyan, nem szakember által is kezelhető kamerát építsenek, ami egy kompakt fényképezőgép minden kényelmével, funkciójával és egyszerű kezelhetőségével rendelkezik, mégis mindent be tudj rajta állítani kézzel ha akarsz, és élvezhesd a tükörreflexes rendszer előnyeit. A régi Minoltádon mindent a kézzel, szemmel való beállításra optimalizáltak és finommechanikára bízták a pontosságot. Ennél a Pentaxnál az automatiké a főszerep és a pontosságról, kényelemről elektronika gondoskodik.

Az slr a tükörreflex (single lens reflex) rövidítése. Az Asahi Pentax élen járt a Dulovits Jenő magyar mérnök Duflex gépével bevezetett kameraépítési elv elterjesztésében, tökéletesítésében és világhódításában.

Amikor az Indexnél regisztráltam, éppen egy tükörreflexes kamerát keresgéltem a neten és vagy százszor beírtam különböző keresőablakokba azt, hogy 'slr'. Mikor a regisztráció usernevet kért, nem volt jobb ötletem.

Előzmény: mannkesz (154)
mannkesz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 154
Köszi! Látom nem vagy túl jó véleménnyel, azért remélem lehet használni. Mit jelent hogy slr?
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 153
Sokszor kitárgyaltuk itt a fórumon, hogy az autofókuszos kamerák amelyek ráadásul általában nem nagy fényerejű fix gyújtótávolságú objektívvel, hanem jóval kisebb fényerejű zoomokkal kerülnek a piacra, soha nem nyújtanak olyan világos, tiszta keresőképet és szemmel látható élességet, mint a jó öreg manuális fényképezőgépek. Sajnálom, ha ez meglepetésként ér.

Azzal vígasztalódj, hogy itt az élességet autofókusz elektronikának kell jobban látnia, mint a szemednek. Ennek megfelelően a bejövő fény nem elhanyagolható hányadát a kereső helyett kivezetik az AF segédtükörre.

Előzmény: mannkesz (151)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 152
Ez az az eset, amikor valaminek hírét keltik. A Teszt magazinban olvastam már olyan 'adatokat' fényképezőgépről, amelyek köszönőviszonyban nem voltak a valósággal. Saját készítésű fotóval cáfoltam a teszt állításait, és tisztelettel kértem, magyarázzák meg, mire alapozták, honnan vették, hogy mérték az eredményeket. Nem méltattak válaszra. Tényleg azt írták az MZ-7-ről, hogy full alap és 5 éves?
Előzmény: MARACUJAA (145)
mannkesz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 151
Szaja 50-es, és minolta srt101-em volt. Ahoz képest ez tök homály!
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 150
Bocs, most 5-ösöd van vagy 50-esed? Nagyon különböző a kettő!
Előzmény: mannkesz (148)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.15 0 0 149
Szervusz, az MZ-5N-hez van angol és francia kézikönyvem, ha az érdekel. Üdvözöllek és gratulálok a gépedhez. Elégedett vagy vele? Mit nem tudsz, amihez kézikönyv kellene?
Előzmény: mannkesz (147)
mannkesz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 148
Szia! Látom nagy pentaxos vagy, nincs ötleted honnan lehetne mz50-hez hun nyelvu leírást szerezni. Kösz csá.
Előzmény: seges (109)
mannkesz Creative Commons License 2001.06.15 0 0 147
Sziastok most vettem egy mz5-öt nem tud valaki segíteni haszn. ut. ügyben,elore is kösz.
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.12 0 0 146
A rossz élességet természetesen nem az f65-re, hanem az eosra írtam. A MediaMarkt ár csak a budaörsi nyitási akcióra érvényes.
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.12 0 0 145
Bocsi, én nem tapasztalatból írtam az mz7-ről, ez igaz. Viszont a Teszt magazin 1999. augusztusi számában szerepelt, amiket írtam, onnan vettem. Az f65-öt 2000.novemberében adták ki, és a photographyreview-n panaszkodtak többen az élességre, és a Teszt mag. is írta, hogy annál jobb a Pentaxé is, ott viszont a fénymérést találták gyengének, mert 1 fajta van. Na cső.
Amúgy imádom a Pentaxomat :).
Előzmény: seges (144)
seges Creative Commons License 2001.06.11 0 0 144
Bármelyik MediaMarkt-ban megkapod. Szegeden is. Amúgy az MZ7-tavalyi vagy azelőtti modell. Ennyi.
Előzmény: powirqw (143)
powirqw Creative Commons License 2001.06.11 0 0 143
Nem kell Budaörsre kimenni, a WCC-ben a Pálvölgyinél is annyi az F65. Egyébként az EOS 300-nál is lehet manuál fókuszpontot választani. Az F65 ennyiért fantaszikus vétel. Na ez összevisszára sikeredett.
Előzmény: MARACUJAA (140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.10 0 0 142
Érdekes lenne, ha a Pentax képviselete is bekukkantana és néha válaszolgatna kérdésekre. Úgy tűnik, nem nagyon érdekli őket.
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.10 0 0 141
Az MZ-7 nem full alap és nem ötéves.
Előzmény: MARACUJAA (140)
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.10 0 0 140
Hö, te Uaz, neked hihetetlen mázlid van. Én olvastam tesztet újságban mz7-ről, jó, de full alap. Amiért az elsőt írtam: a MediaMarkt budaörsi nyitóakciójában Nikon F65 + 28-80 + ajándék(!!!)75-300 G-Nikkor 139900 Ft. Na ez a mázlid, mert ez a szett mindenhol 180-200 ezer között van. Szerintem sürgősen száguldj ki Budaörsre. Amúgy a photographyreview.com-on vannak a legjobb user tesztek. Egyébként én fogtam mindent, messze az f65 a legjobb eleve.
Az eos300 szappantartó méretű kis izé, műanyag bajonettel. Az AF mezőt asszem nem lehet manuálisan kiválasztani, nem úgy mint a Nikonnál.
A Pentax asszem 5 éves, az f65 tavalyi konstrukció. Az alap 28-80 lencsékben a Nikon jobb a Pentaxnál is, de főleg a Canonnál(usmIV valami 2-es minősítésű). Részemről ennyi. (Amúgy nem Nikon buzi vagyok, nekem is egy old Pentaxom van.)
Előzmény: Uaz (132)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 139
Megkaptad a levelemet?
Előzmény: seges (138)
seges Creative Commons License 2001.06.08 0 0 138
Ha engem kérdezel MZ7! Sajnos nem fogtam még F60-at, de láttam, ha tényleg érdekel a technika, akkor miért nem a gyártó honlapját nézed meg? www.pentaxeurope.com a nikon-ét és a canon-ét nem tudom. Az viszont tény, hogy az MZ vázak tükre kisebbet csap, mind az előbb említett kettő. Ha ez számít akkor ezt válaszd. No meg tán' olcsóbb is szettben, meg utána a Sigma, Tamron, Tokina optikák egy 10-el olcsóbbak, mint EOS-hez, viszont ua. mint Nikonhoz.

Remélem segítettem valamit.

Előzmény: Uaz (134)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.08 0 0 136
UAZ, leírhatnád, hogy választottad ki az MZ-7-est.Ha lesz-e pénzed és igényed USM optikákra, akkor jobb választás lehet az EOS, ha alapvetően a default optikákkal dolgozol és használt, olcsóbb optikák felé is kacsintgatsz, az MZ-7 jobb választás lehet. Van-e már valamilyen bajonett függőséged?

Canon, talán NiCd akkumulátorokkal nem lesz elegendő a telep feszültsége. Cellánként kb. 0,3V... Neked most Nikonod van, vagy kanonokod, vagy Pentaxod, netán többféle is?

Uaz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 134
Megnezem mindenkeppen...Kossz.
Előzmény: powirqw (133)
powirqw Creative Commons License 2001.06.07 0 0 133
Remélem nem dobtok ki !
A Pentax-ról csak a felhasználóktól hallottam. Személyesen nem ismerem. Nem tudlak meggyôzni arról, hogy jobb az általad említett gépeknél. Szerintem: 1. EOS300, 2.F65 . Egy kis segítség: www.photozone.de/35mm.htm Itt adatok , és kategóriák szerint összehasonlítják a vázakat. Hátha ez segít. Ez tömény technika. A szubjektív oldaláról nem segíthetek.
Előzmény: Uaz (132)
Uaz Creative Commons License 2001.06.07 0 0 132
Sziasztok!

Most tervezem, hogy beruhazok egy mz7-esre.
Gyozzetek meg, hogy jobb, mint a C. EOS300, vagy a Nikon mittudomen(60?)-ja.
Ez lesz az elso tukorrefleszes gepem...

MZ5 Creative Commons License 2001.06.05 0 0 131
Üdv midenkinek Csabának s akit érdekel igaz régebben láttam
Itt egy link a tavkioldo keszitesehez.
http://www.cs.kun.nl/~jwhub/mug/af-tips.html
Csá
Mikes
Előzmény: seges (130)
seges Creative Commons License 2001.06.05 0 0 130
Mennyiért adnád? Mert ha reális, akkor kéne, e-mail: seges@freemail.hu
Ide várom, oszt megbeszéljük.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2001.06.02 0 0 129
Házi kioldóból van egy abszolút deszkapéldányom. Működik, de nincs neki formája, lóg a bele, nincs burkolata, szóval be kellene fejezni, de rájöttem, hogy nekem nincs rá szükségem, így nem foglalkozom vele. Kell?
Előzmény: seges (125)
MZ5 Creative Commons License 2001.06.02 0 0 128
Maracujaa:
Véletlenül van egy gyári prospektusom hozzá,ugyhogy most itt a gond hogy csináljuk nekem adod a gépet és adok helytte egy Mamiyat vagy mégiscsak nekem kéne valahogy neked adni a prospektust
Csá
Mikes
Előzmény: MARACUJAA (127)
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.02 0 0 127
Hello, tudna valaki esetleg Pentax gépekhez valami használati utasítás- linket(p30)? Előre is köszi.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 126
Bocsi szóval ide küldtem
pat@eik.bme.hu
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 125
Komcsira így van a könyvben, sőt az MZ50-nél is ezt írta. No mindegy, azért érdekelne a házi kioldó, mivel 12-13e Ft-ért vesztegetik.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (121)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 124
Küldtem három téli ellenfénytanulmányt a fotovilág képtárba /mert ide még nekem is sikerült elküldeni/szivesen venném a véleményeteket.
Lásd Seges is!
Csá
Mikes

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!