Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.02 0 0 129
Házi kioldóból van egy abszolút deszkapéldányom. Működik, de nincs neki formája, lóg a bele, nincs burkolata, szóval be kellene fejezni, de rájöttem, hogy nekem nincs rá szükségem, így nem foglalkozom vele. Kell?
Előzmény: seges (125)
MZ5 Creative Commons License 2001.06.02 0 0 128
Maracujaa:
Véletlenül van egy gyári prospektusom hozzá,ugyhogy most itt a gond hogy csináljuk nekem adod a gépet és adok helytte egy Mamiyat vagy mégiscsak nekem kéne valahogy neked adni a prospektust
Csá
Mikes
Előzmény: MARACUJAA (127)
MARACUJAA Creative Commons License 2001.06.02 0 0 127
Hello, tudna valaki esetleg Pentax gépekhez valami használati utasítás- linket(p30)? Előre is köszi.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 126
Bocsi szóval ide küldtem
pat@eik.bme.hu
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 125
Komcsira így van a könyvben, sőt az MZ50-nél is ezt írta. No mindegy, azért érdekelne a házi kioldó, mivel 12-13e Ft-ért vesztegetik.

Köszi,

Csaba

Előzmény: Törölt nick (121)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 124
Küldtem három téli ellenfénytanulmányt a fotovilág képtárba /mert ide még nekem is sikerült elküldeni/szivesen venném a véleményeteket.
Lásd Seges is!
Csá
Mikes
MZ5 Creative Commons License 2001.05.24 0 0 123
No rendben lehet hogy kissé vidékiesen fogalmaztam .Mindenesetre azért szeretek tanulni , a jövő héten bevetődök a Laczkovszki Árpihoz az majd megmondja hitelesen mi a betű az elemtartóval kapcsolatban.Majd erről tájékoztatást adok.
Csá
Mikes
Előzmény: Törölt nick (122)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 122
Az aranyosság távol áll tőlem. Ha valamit túl szájbarágósan írok le, azt nem azért teszem mert feltételezem, hogy te nem tudod, csak gondolok azokra, akik még olvassák a fórumot és szeretnék tudni, miről irkálunk. Írtam, hogy ez csak feltételezés. Egy amerikai site-on olvastam, hogy az AA battery csak optional grip-pel megy. Innen gondoltam, hogy simán belepréselni nem lehet.
Előzmény: MZ5 (118)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.24 0 0 121
A B idő rögzítését úgy hívnák, hogy T idő, ami az MZ-3-nak nincs. Az, hogy kikapcsoláskor becsukja a zárat, szerintem default és szándékos, érdekes lehet az a kézikönyv.

Szerintem az egyetlen korrekt (és áramzabáló, ugyanis a zár nyitva tartása sokat fogyaszt) megoldás a kioldózsinór, amit rögzíteni lehet. Szerintem nem annyira életveszélyes az ára (bár biztos 10 felett van), és szükség esetén házilag is elkészíthető. Ha valakit érdekel, meg tudom mutatni a gyári kioldózsinóromat (kettős mikrokapcsoló és rögzítő kapcsoló van benne), és vannak olyan régi EPROM foglalataim, amikből ki lehet vágni / köszörülni azt a darabot, ami a gépvázba csatlakozik. Persze azért én jobban szeretem, ha a drága gépembe egy gyári cuccot dugok bele, és nem a saját barkácsolmányomat.

Előzmény: seges (119)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.24 0 0 120
MZ5:
Kalocsai elérhetőségét megírnád magánban??
A mobilja állandóan kikapcsolva.
Meg a véleményed is. (drága? korrekt?, stb)

Kösz!
Százbolha

Előzmény: MZ5 (118)
seges Creative Commons License 2001.05.24 0 0 119
Nem tudja véletlenül valaki, hogy hogyan lehet a B időt rögzíteni MZ3-ason? A kézikönyv szerint ki kéne kapcsolni. No de ez nem működik mivel visszaugrik a zár.
MZ5 Creative Commons License 2001.05.23 0 0 118
No szóval az SFX egy csúcs.Most ez az uj kedvencem,egy 28-80-as F zoommal,békebeli fémszerkezet,szép is jó is idő,rekesz ,mélységélesség akció automaták meg normál aut,ugyanakkor megy manuálisan is ,a vacu mögött felülről leolvasható LCD,1,8 kép/sec DX,2000
Amugy aranyos vagy az elem dolgokkal de azért ez ebben az esetben szerintem másképp lehet.Az MZ5-ömön egyébként van külső elemtartom tehát azt ismerem és pont nem látom itt ennek lehetőságét ill. szerintem cserélhető ez a litium elemtartó ami egyébként teljesen levehető,ez a jobb oldali markolat rész.Ugyanakkor van olyan magas hogy a cerkák beférjenek.
Amúgy ugyanezt az obit a Kalocsai karcsi 42 000 kinálta nekem .Most van ragadóban egy LOMO is .Ha tudtok távkioldót valamint SCA3702 vacuadaptert ,kellene
Csá
Mikes
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.23 0 0 117
Szevasz Mikes, elég jól ragadnak hozzád a kamerák, hogy csinálod? :-)

Nem láttam még közelről sfx-et (mikori gyártás?), de az interneten böngészve írják, hogy a ceruzaelem csak egy külső tartó segítségével használható. Elég logikus, másképp ne férne el, minden kameragyártó így csinálja. Az MZ5-ön sem igazán látszik a külső elemartó csatlakoztatásának lehetősége. A lítium elemtartó ajtaját ki kell nyitni, az az ajtó nyitva marad és belecsúszik a külső elemtartóba. Az elemtartó nyúlványa betolódik a lítium elem helyére, az egész tartót pedig az állványcsavar foglalatnál lehet rögzíteni.

Írhatnál többet erről az sfx-ről.

Előzmény: MZ5 (116)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 116
Véletlenül hozzámragadt egy kitűnő állapotu Pentax sfx . Ezzel kapcsolatosan kérdeznék.
Véletlenül pont az a foto ujság is a kezembe akadt amelyik anno az sfx-ről irt és azt irja hogy használható 6 voltos litium elemmel valamint 4 db 1.5 voltos AA elemmel .
Megnéztem az elemtartóját de nem nagyon estem neki ,hogy vajon befér a lizium elem helyére a 4 1,5 voltos?
Mert külső elemtartókapcsolódási módot nem igazán látok.
Ez a normál 1.5 voltos lenne?
Valamint szerinted aksit lehet beletenni?
Csá
mikes
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 115
Campona bevásárlóközpont: 2490 Ft. Mi az elfogadható?
Előzmény: MZ5 (114)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 114
Segitsetek hol lehet elfogadható áron DL245
6 voltos lithium elemet venni az sfx-emhez
Üdv
mikes
msy Creative Commons License 2001.05.20 0 0 113
Még vmi a Z1P-ről: nincs hozzá külső elem tartó :(((
Ja és csak egy AF szenzora van, de nagyon gyors...
msy Creative Commons License 2001.05.20 0 0 112
Sziasztok !
Nagyon régen jártam errefelé, de teljesen el voltam havazva, és nem volt sem időm, sem energiám topicot olvasni és fotózni sem :(((
Slr klassz, ez a topic, jó ötlet volt létrehozni !
Néhány éve én is az MZ50-Tamron settel kezdtem újra a fotózást, de hamar váltottam Z1P-re. A Tamron obiktól is megszabadultam aztán.
(Vki kérdezte korábban: igen az MZ50 is tudja az M42-es obikat kezelni a K/M42 átalakítóval.)

Tavaly nyáron határoztam el, hogy veszek egy telezoom-ot is a géphez, és nézegettem a neten, hogy milyet is lenne érdemes ?
Végül is, hosszas vívódás után egy Sigma 70-300mm f/4-5.6 DL Macro Super mellet döntöttem és nem bántam meg. A neten talált tesztek jobbnak/ugyanolyannak mutatták mint a hasonló PENTAX obikat, viszont árban jóval kedvezőbb volt. Macrozni csak 300-as Zoom állásban tud, de nagyon király.
Előnye még, hogy a napellenzője bajonettes, míg a PENTAX obiknál csavargatni kell.
Hátránya, hogy a gép kikapcsoláskor nem "parkolja" le, azaz nem tekeri végtelen távolsági állásba az obit, nem úgy mint 28-105-ös PENTAX obimat.

Bocs ha hosszú voltam…

seges Creative Commons License 2001.05.18 0 0 111
Sajnos nem számították be. 70 ezer kemény forintért adtam el, egy 35-80-as és egy 70-210-es obival. Az MZ3-at használtam vettem 115e-ért, most egy éves, az MZ50-em 3 éves volt.

Főként azért vettem ezt, mert nekem is kell a spot mérés ill., a mélység-élesség ellenőrzése.

Előzmény: Vazul.at (110)
Vazul.at Creative Commons License 2001.05.18 0 0 110
seges

Bocs, lehet, hogy már kérdezték, de mennyiért szerezted az MZ3-at? És mi lett az MZ50-nel? Beszámították? Eladtad? Nálam is az a helyzet, hogy MZ50-em van, de kéne az a spot mérés.

-- Vazul

Előzmény: seges (109)
seges Creative Commons License 2001.05.17 0 0 109
Tegnap kipróbáltam az MZ3-asomat, elmetem vadkacsát lőni. Van egy 80-320-as f/4-5,6 obim. És lőn csoda olyan gyors, mint a villám. MZ50-em volt, de ez annál 10x gyorsabb. Imádom...

Százbolha Creative Commons License 2001.05.15 0 0 108
Bocs Pentax-osok.

Zordon:
1. Általában igen. Pl. P-six / Nikon, Pentax, stb viszonylatban 3-4 cm-vel van messzeb.
2. Ez nem shift, hanem képszerkesztés.

A fő cél szerintem a perspektívikus torzítás csökkentése illetve extrém élességi sík létrehozása. Ehhez kell a döntés + eltolás.

Százbolha

Előzmény: K. N. Zordonbordon (106)
MZ5 Creative Commons License 2001.05.15 0 0 107
Kedves forumosok ha már pulibarát nincs köztünk Nikon barát van e?
Mert én már csak Pentaxos akarok maradni és Nikon F60 nak 2 obival garis mint a bolti uj, gazdit keresnék Pentax objektivet beszámitanék.
Mikes
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.05.15 0 0 106
No, akkor érthetőbben:
1.) a közepesek objektívje van-e annyival messzebb a fimtől, hogy az egész objektív a kisfilmes bajonetten kívül lehessen (legalább a laposabb kisfilmes bajonettípusoknál)
Mert ha nem, akkor úgysem lehet átalakítósan shiftelni, még elvileg sem.
2.) még arra céloztam, hogy az egésszel minek annyit gyötrődni, egyszerűbb venni 1 közepes vázat is (az objektív mellé :)), azzal fényképezni, a témát félre tolva (ez a shift benne :), aztán a fölösleget levágni.
Csak kis torzítású cucc kell hozzá.
Előzmény: Százbolha (104)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.15 0 0 105
Saját objektívvel sajnos nem. M42 menetes objektívvel működni fog, de akkor a KAF objektív funkcionalitását veszíted el (egyebek között a programokat és az autofókuszt), és CSAK munkarekesz mellett mérhetsz.

Marad még a piszkos és veszélyes trükk. Mérsz nyitott rekesz mellett, de megnézheted mélységélességet. Átkapcsolod az objektívet manuális blendébe, beállítod a kívánt értéket, lenyomod a bajonett kioldó gombját és ütközésig tekered az objektívet, mintha ki akarnád venni. Kézzel ügyesen hozzászorítod a gépvázhoz, és vigyázol, hogy egyiket se ejtsd el. Így látni fogod a mélységélességet munkarekesz mellett.

---- Más téma ----

Piszkos trükk az M42vel kapcsolatban. Anno minden M42-höz vettünk egy K átalakítót, és az M42 objektíveket megfúrtuk és kicsit, az átalakítót pedig kiheréltük. Az objektívbe ott fúrtunk egy mélyedést, ahol a K bajonett rögzítő csapja van. Az átalakító gyűrűről pedig leszereltük azt a bepattanó rugót, ami a gyűrűt a gépvázba rögzíti (hogy aztán csak egy, a gyűrűhöz mellékelt szerszámmal lehessen kivenni). Ilyen módon az M42 objektívet is a bajonett rögzítő csapjával lehetett rgzíteni / oldani, tehát igen gyors volt egy objektívcsere.

A fúrással azért csak az próbálkozzon, aki ngyon biztos a dolgában ;-)

Előzmény: Vazul.at (103)
Százbolha Creative Commons License 2001.05.15 0 0 104
Zordon:
Nem egészen! Ha kisfilmes objektívet shiftelsz kisfilmesen, vagy középformátumú obvjektívet középformátumú vázon, akkor valószinűleg vignettálni fog! Kivéve az erre célra készült speciális objektíveket. De ezek nyilván nagyob átmérővel rajzolnak, mint amit a névleges filmméret megkivánna.

Százbolha

Előzmény: K. N. Zordonbordon (101)
Vazul.at Creative Commons License 2001.05.15 0 0 103
Bocs, MZ-50!
Előzmény: Vazul.at (102)
Vazul.at Creative Commons License 2001.05.15 0 0 102
Sziasztok!

Az MX-50 tud olyat, hogy munkarekesz mellett mérni? Ha igen, hogyan?

-- Vazul

K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.05.15 0 0 101
Jut még eszembe.
Ugye a közepesek foglalata annyival messzebb van a fimtől, hogy a kisfilmesen az egész kikerülhet a bajonett elé?
Persze a kérdés csak elméleti, semmi szükség rá, mert ha shiftelve akarna valaki kisfilmet, akkormár inkább vegyen vázat is közepeset, és ne ragaszkodjon a filmhez, ha épp 120-asban nem árulják. A nemkivánt rész vágandó :)
Előzmény: Százbolha (94)
pronto Creative Commons License 2001.05.15 0 0 100
100.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!