Keresés

Részletes keresés

shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5277

Dejó:) akkor szólj ám, ha extra drukkokat kell izzítani!!!

 

Sikért esetleg vmi malomipari boltban tudok elképzelni.....

 

süsd ki sütőben, ha zavar a lapát, a gép begyúrja, keleszti, sütni meg átrakod a rendes sütőbe...

 

Meghoztad a kedvem egy kis kenyérsütéshez....bár asszem a gépet már elcsomagoltam, na akkor majd jövőhéten lesz házikenyér...

 

Előzmény: kismica (5275)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5276
Én is így csinálom, nekem ez sem humánus, mert szegény kenyér elég hülyén fest...
Előzmény: tracy71 (5272)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5275

Látom, közben Ti is megírtátok :) A gyors kenyérhez írják külön, h 7 ml sikér...

 

Esély van :)

Most babonából nem írom, mit mondtak, talán pár nap múlva...

 

Tudom ám, h minden jó lesz, csak kezdek türelmetlen lenni :)))

 

Tegnap teljesen lehidaltam, a HA tápszer 2700/doboz... Most ez azért annyi, mert felemelték vagy mert Matyi elmúlt 1 éves?

Előzmény: kismica (5274)
kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5274

Huu, talán a foga?

 

Matyi 9 hós koráig nem aludta át az éjszakát, a végén 2-4x ébredt, voltak 1,5 órás visszaaltatások. A múlt héten volt 1x 1,5 óra, amikor felsírt, visszaaltattam, visszafeküdtem, felsírt, visszaaltattam, visszafeküdtem, felsírt, visszaaltattam stb... Akkor besokkaltam és hagytam sírni minden elvem ellenére, kb. 3 perc után elaludt. Néha este is van ilyen műsor: esti protokol, kicsi ének ringásal a székben, be az ágyba, átérek a anppaliba és hallom, h üvölt és ez párszor... Nálunk tuti a fogak is ludasak, 4-t kitapintottam, plusz a 2 alsó metsző is gyanus; + próbálkozik, h legyünk bent vele....

 

 

No, azt már tudom, mi a sikér, csak azt nem, hol lehet venni...

Előzmény: tracy71 (5271)
shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5273

Sikér: az ami a lisztben van és biztosítja h szépen megkeljen a tészta, szóval h ilyen könnyű legyen. Pl ha összegyúrsz lisztet és vizet, csirizzé és utána csap alatt mosogatod, akkor visszamarad egy kis rágógumi szerű izé, na az főleg sikér:).

Lehet külön is kapni (bár még nem láttam ..) hogy még könnyedebb legyen a kenyér. De nélüle is jó sztem, ha jó minőségű a liszt.

Lapát passz...

 

 

Csabi már volt az új helyen többször, de alapból szeret mindenhol lenni, szóval nem aggódom, nem hiszem h gond lesz neki, ágya, játékai, szülei jönnek:).

 

Bútorokat mi kértük h még ne hozzák.

 

Babzsákfotel nekünk van, azon tartjuk az reggeli és az esti szopikat. Másra nem használjuk, de jópofa, Csabi szeret belvetődni:D.

 

Remélem nektek is összejön  a költözés és a kistesó is!!

Azért ez a lakásdolog elég durván elhúzódik...milyen állapotban van most?

Azt már nem is kérdezem, mit ígérnek.....

Szerintem lesz nálatok is kistesó:), össze fog jönni! Drukkolok, hogy minél előbb!

Van esély a spontán babára is, nem?

 

 

Előzmény: kismica (5270)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5272

Kismica!

 

A sikér egy mérőszám szerűség a búza jellemzésére. Kenyérsütéshez nyugodtan használhatod az általában használatos finom lisztet. A kenyérből a lapátokat csak a kenyér kihűlése után ajánlott kiszedni (kevésbé trancsírozod vele szét a kenyeret). Én egy éles késsel a keverőlapátot körül szoktam "vágni", így könnyebben kijön.

 

Ja és Fogár, Zsuzsa! Így utólag kívánunk nektek Boldog névnapot!!!

Előzmény: kismica (5270)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5271

Ma éjszaka rekordot döntöttünk nem alvás terén: éjféltől 4 óráig fenn voltunk. 

Teljesen kivagyok már.... egyszerűen NEM tudom, miért nem akar aludni éjszaka? Napközben is csak egyszer alszik (ebéd után 2 óra hosszat).  Ez még nem is lenne baj, de éjszaka legalább aludna. 9-től éjfélig volt csak hajlandó aludni, majd úgy 3/4 4-től reggel 1/2 8-ig.

Semmi különöset nem látok rajta (gondolok itt betegségre, kedvetlenségre, stb.) Már az étvágya is kezd visszatérni, tehát ez sem okozhatna problémát. Valakinek valami ötlete????

Úgy 3 körül mondtam Balázsnak, hogy aludjunk végre. Erre ő tágra nyílt szemmel, széles vigyorral rámnézett és rázta a fejét hogy NEM! Hát most mit csináljak vele? Eddig olyan szépen teltek az éjszakáink......

 

kismica Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5270

Fogár, Zsuzsa, boldog névnapot utólag is!!!

 

Borcsi, Tasha, remélem mára minden ok...

 

Lányok, aki szokott kenyeret sütni: van valami humánus módja a keverőlapátok kiszedésének? És mija búbánat az a sikér?

 

Shaish, jajjjjj, de nagyon irigyellek!! Kistesó, költözés :)))

Kíváncsi vagyok majd a tapasztalataidra, Kis macska hogy viseli majd az új helyet... Voltatok már többször vele az új helyen? Megvettétek korábban a bútorokat és csak most szállítják?

Lovardához pedig vegyél Trek kocsit :)))

A hintaló nagyon jó! Költözés után meggondoljuk ;)

 

Gyáva Nyúl, nagyon ügyes vagy a szopival!

 

Akiknek van babzsákfotel, milyen? Gondolkodom, h venni kellene majd...

 

 

Előzmény: shaish (5268)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5269
:))))
Előzmény: ertal (5267)
shaish Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5268

Sziasztok,

 

Borcsi, várjuk a jóhíreket!

 

 

Tasha, Dominak jobbulást, remélem hamar túl lesz rajta!

 

 

Csabi porszívót bűvöl, lassan megtanítom, mire is való:)).

 

Már nem merem elkiabálni, de úgy néz ki, hogy költözhetünk a hétvégén....

Addig még dobozolok, ami vissza van (nem sok) és megrendeljük a bútorok házhozszállítását, aztán fiúk (férj, öcsém) átdobják a nagyobb darabokat és utána mehetünk, áááá, de jó is lesz!!

Aztán persze kiderül h még ezer apróság hiányzik, de nem érdekel, csak menjünk máááár!!:)

 

Mindenkinek szép napot!

ertal Creative Commons License 2007.02.20 0 0 5267

Monyesz:

Hát ezt meg vajon honnan veszed?!  :o)))))

Előzmény: borcsi555 (5251)
Fogár Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5266
borcsi---azaz NOJA : Gyors jobbulást kívánunk neked, ne ijesztgessed már enniyt Anyut&Aput meg kistesót! :)
Előzmény: borcsi555 (5260)
tasha Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5265
:(((((( Jelentkezz majd!!!

Domi is beteg, most este netto 38.8 volt a láza ;( fene a vírusokba most már.
Előzmény: borcsi555 (5260)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5264

Láz :(( gyors gyógyulást mostaztánmár!!!

 

Fogár, köszi, és Neked is boldog névnapot, és ha van még Zsuzsa... :)))

(A mi névnapjainkat is beleírhatnánk a naptárba...)

shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5263

Jajj Borcsi, nem igaz hogy ez a láz nem hagy végre békén benneteket!

Gyors jobbulást a kicsinek!!

Előzmény: borcsi555 (5260)
ertal Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5262

Jaj, neee! Jobbulást, jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Zsuzsáknak boldogot!

shaish, irtó helyes a zebra.

Előzmény: borcsi555 (5260)
MyBaby Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5261
Jaj ne má!!!!
Borcsi ha tudsz, jelentkezz!
Fenébe ezzel a lázzal!
Előzmény: borcsi555 (5260)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5260
Samumami!!! mégse gyertek, most indulunk a gyerekklinikára, megint felszökött a láza!! vsz bentalszunk
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5259

grátisz a sarokban ott figyel a nagyló is:))

 

 

most már eldugulok....

Előzmény: shaish (5258)
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5258

kicsit összeszedetlen (vagyis szétszórt:)) vagyok ma..

 

Hintaló: vettünk, kettőt is:D mert az első túl nagy lett, azt majd megkapja jövőre:), a másik a brendonból van (máshol nem találtunk ilyen cukit:), igaz jó ára volt..) piciknek való, imádja, és már tud vele hintázni is!

 

Egy kép, bár nem látszik az egész cucc, de vmennyire azért kivehető:

http://www.molnarnet.hu/csabi/11hos/kopi%20003.html

 

ja, elvileg nem ló hanem zebra de mindegy is:).

 

shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5257
3 napos, huhh, azért ijesztően magas volt a láza, de örülök, hogy "csak" ez volt az oka.
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5256

Zsuzsáknak boldog névnapot!!:)

 

Borcsi, gratula, de jó lehet már a 12.hétnél tartani:))!

Pocak kezd látszani? vagy még nem?...

 

A fiam az imént borította ki a teli zacskó kölesgolyót, és ott falatozott a konyha közepén:D.

Fogár Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5255

sziasztok

 

zsuzsa: micsoda fotóáradat, jól belejöttél :) de nagyon szuperek. JAAAA:        BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK ÁM!!! (nem tudom most tartod-e...én igen )

 

 

ertal Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5254
UH :DDD
Szóval a 3 napos láz. Jó, hogy vége. Eddig csak könyvböl ismertem.
Szép napot!
Előzmény: borcsi555 (5250)
ertal Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5253
Én már lefeküdtem :) Monyesz fejezte be. Bécsben vagyunk.
Előzmény: borcsi555 (5251)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5252
Basszus ez az Egérszörp...csuda helyes!!
Előzmény: MyBaby (5239)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5251
Ertalék éjjeli baglyok, sztem akkor még le sem feküdt:)
Előzmény: tracy71 (5248)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5250
Sziasztok!
Voltunk uh-n minibab csodaszép, méretes nyaki redővel:)) Hajszálra azok a méretei, mint a nővérének.
Rékazsúr nagyon megható és szép, nálunk csak nagyik meghívása lesz és lehet, hogy kap egy hintalovat. Shaish, ti végül vettetek? Corában láttam egy nem nagyon csúnyát.
Képzeljétek, tuti a 3 napos láz volt (4 napig tartott), mert mára a kiütések is megjelentek. Kis hőemelkedés még van, de csak du-ra. Pisitartó zacsiba belekakilt:))
Cait, köszi a dokit, de egyenlőre maradok a diósdinál, amúgy elégedett vagyok és végülis ő is megmondta, hogy mi ez a láz..
Smami: gyertek, lesz sütike, mert nagymami csinál:))
Ertal, Peti egyre édesebb, már szívesen megnézném! Külföld: szívemből szóltál, épp ezért jöttünk haza.. már nekem is kétlaki érzéseim vannak, nemhogy egy gyermeknek. Próbálunk maradni, csak nem tudom, hogyan lesz elég apa fizuja 2 gyerekre. Mi szerencsére nem parázunk, ha nem fussa, egyszerűen lelépünk pár évre, van hova menni, csak semmmmi kedvünk:((
shaish Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5249

Sziasztok,

 

Gyönyörű a kis szülinapos leányzó!!!:)

A sorozat is szuper, szép nagylány lett!

 

Család nálunk sincs teljesen rendben, de azért nem panaszkodom, mert a gyermekkorom szép volt, csak utána voltak kevésbé jó periódusok....

Biztosan nehéz lehet, hogy nem állnak mögötted teljes hátszélességgel....

 

Ertal, Petid ügyes, helyes kissrác, akire büszke lehetsz.

Mint ahogyan a többi gyerekedre is!

 

Cait, köszi az ajánlást, de a tricikli nálunk pont a közepesen hosszú sétákra nem válna be, mivel azok ált a lovardába lesznek irányozva, ott meg az útviszonyok kevésbé kedvezőek ennek....

De úgy vagyok vele, hogy majd csak akkor veszek bármit is, ha már látom mire is van szükségem:), előtte max gondolkom rajta, gyűjtöm mások tapasztalatait...

 

Mindenkinek szép napot!

tracy71 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 5248
Ertal! De korán ébredtél!!!! Mármint az időpont a hozzászólásodon!
Előzmény: ertal (5246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!