Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 239

Ja-ja...ott mindenki nagy szakértő!:DD...de ez a szakértelem a legtöbbjük esetében (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) abban merül csak ki, hogy hogyan szivassák egymást...illetve vitatkozzanak egy sor teljesen felesleges dolgon (a sehova nem vezető versus témákra gondolok itt)...

Előzmény: Doctor Golf (236)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 238
Mint Beckham?...ha minden igaz ő is visszajön Európába...mert Berlusconi bácsi megvásárolja a Los Angeles Galaxytól:))
Előzmény: Doctor Golf (235)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 237

Glock és Pantano is Champ Carozott 1 évet...mégis vissza bírtak jönni Európába:)

Egyébként az IndyCar naptárában kb. fele-fele arányban találhatóak meg az ovál-nem ovál pályák...szal azért lenne esélye a kis Sennának is...de az tény, hogy az ő álma a F1...és Észak-Amerika jelenleg elég messze van a F1-től...

 

Előzmény: Doctor Golf (233)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.07 0 0 236

Régóta harsogom ezt az F1 topikban, de a sok nagyon okos arcot nem lehet erről meggyőzni.

 

Előzmény: Törölt nick (234)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.07 0 0 235

Olyan ez, mintha focistaként be akarnál kerülni valamelyik menő európai klubba, hogy a bajnokok ligájában szereplhess, de amikor ez nem jön össze, elmész Amerikába amerikai focit játszani...

 

Előzmény: Doctor Golf (233)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 234
Villeneuvenek és Hamiltonnak (azon kívül, hogy jó pilóták) még egy nagy adag szerencséjük is volt, hiszen a legjobb autókat tették a seggük alá...
Előzmény: Doctor Golf (231)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.07 0 0 233

Igen, de szerintem az egész eddigi élete és karrierje annak a célnak lett szentelve, hogy F1-es lehessen. Ha most elmegy Amerikába orálozni oválozni, akkor az nagyobb visszalépés még az F2-nél is, annál meg pláne nagyobb, mint ha a GP2-ben maradna.

 

Ráadásul az oválból nehezebben jöhetne vissza az F1-be, mint az említett sorozatokból ugorhatna be az F1-be.

 

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.07 0 0 232

Na, akkor egyre gondoltunk!:D

 

A honda látja el motorokkal az IndyCar szériát..., ha az F1-ben nem jön össze neki, akkor mehetne oda a kis Senna...úgyis tele van az a sorozat dél-amerikaiakkal...habár előbb meg kellene tanulnia oválon is vezetni:)

Előzmény: Doctor Golf (230)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.07 0 0 231

Mindenre volt már példa, de mégsem az a jellemző, hogy alsóbb kategórában szerénykedő arc nagyot alakít az F1-ben, ahogy arra is volt példa, mégsem jellemző, hogy valaki Villeneuve vagy Hamilton módjára kezdjen az F1-ben.

 

Előzmény: Törölt nick (228)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.07 0 0 230

Pont ezt írtam meg a fő F1-es topikban is.

 

Szerintem még nem tud sokat, inkább hazárdírozik. Vagy bejön, de akkor nagyon, vagy nem, és akkor max. majd egy másik csapathoz, esetleg egy másik szériába igazol át.

 

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.06 0 0 229

van der Garde és Nunes lesznek az iSport versenyzői idén a fősorozatban

 

...akkor ide Senna már nem megy vissza akármi is lesz...Remélem ez azt jelenti, hogy a brazil már tud valamit...és a Honda utód csapattal ott lesz az F1 idény nyitóján...

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 228

Előfordulhat! Volt már rá példa, hogy azok mentek jól a F1-ben akik az alsóbb kategóriákban nem voltak sikeresek...esetleg ki is hagyták a nevelősorozatok nagy részét, mint pl. Kimi Raikönnen...

 

Persze azon továbbra is meg lennék lepődve, ha Buemi valami maradandót produkálna F1-es karrierje során...de hajrá!:P

 

Sokszor egyébként azért nyomnak be valakit, mert mondjuk kell a piac, amit az adott nemzetiségű pilóta képvisel...mondjuk az nem tudom, hogy Svájc mekkora felvevő piaca a Red Bullnak....de pl. Speed szerepeltetése egyértelműen ennek volt köszönhető....szerintem.

Egyébként ha már Speed...őt még mindíg támogatja a Red Bull...a Nascarban is...

Előzmény: Doctor Golf (227)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.05 0 0 227

De miért éri meg benyomni valakit, akinél a befektetett pénz nem hozta meg a hasznot, és nagy esély van arra, hogy nem is fogja?

 

Nagyon sok alsóbb kategória győztes hullot ki az F1-ből, mert nem tudtak produkálni (pl. a szintén Red Bull csapattag Liuzzi, vagy a már említett Pantano). Akkor pont egy olyan fog brillírozni, aki eddig keresztbe kakit nem tett?

 

Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 226

Buemi nem rossz pilóta egyébként, de nem is F1-es szintű az is biztos...de hát ez van, pénz beszél...

Előzmény: Doctor Golf (225)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.05 0 0 225

Hát igen, sajna valóban jó előre lehet tudni, hogy ki hova fog kerülni, anélkül, hogy az eredményei ezt jelentősen befolyásolnák. Már most borítékolni merném 2012-ig az újoncokat.

 

Buemi F1-es megjelenése sem volt váratlan, csupán az lepett meg, hogy nem futtattak vele még egy alibi évet valahol, mondjuk az új F2-ben "széleskörű tapasztalatszerzés" címén.

 

Lehet, hogy érzik, hogy a hatodik helynél jobb nem "gurulna ki a jattból", és akkor még nehezebb lenne igazolni az F1-es jelenlétét?

 

Ahogy szerintem anno Rozsda azért ülhetett be 2006-ban a Mekibe, mert egyrészt nem akarták Hamiltont kivenni a GP2-ből idő elött, hiszen akkor ugrott volna a bajnoki cím, másrészt tudták a vezetők, hogy egy olyan autóval, amivel három tapasztalt F1-es nem tud futamot nyerni, azzal egy újonc sem boldogulna. Így viszont megóvták egy kudarcos kezdettől, Rozsda viszont örülhetett, hogy újra szereplhet, ráadásul megfutotta élete versenyét, az egy darab leggyorsabb kör után meglett a dobogó is.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 224

Egyetértek...ráadásul már évekkel a F1 előtt meg lehet mondani, hogy kiből lesz F1-es pilóta...pl. Hülkenberg esetében asszem nem kockáztatok sokat, ha azt mondom, hogy 1-2 év és a Williams, esetleg a BMW kocsijában fog virítani. (Ja és ezt már vagy 2 évvel ezelőtt is tudni lehetett az esetlében.) Míg mások, akik legalább annyira jók mint ő, esetleg még jobbak....esélyük sincs a F1-be kerülni, mert nincsenek annyira futtatva. Persze ezzel nem azt mondom, hogy Hülkenberg rossz pilóta...csak jóval szerencsésebb...

 

Klien azért már nézelődik másfelé...ha minden igaz tagja a Peugeot LeMans projektjének...

Előzmény: Doctor Golf (222)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 223

Most olvastam, hogy lehet valamit mégiscsak összehoznak  Brawnék...még az is lehet, hogy marad a Honda motorszállítóként...Button és Senna pedig a pilóták lesznek...Mindennek hamarosan ki kell derülni.

Ha mégsem jön össze Sennának az F1, akkor szerintem mégiscsak vissza fog menni az iSporthoz még egy évre...mi mást tehetne? Tesztpilótának lenni a F1-ben az új szabályokkal a háttérben nem érné meg, hiszen alig ülhetne autóba...akkor már inkább versenyezzen...

 

Igen...ez a nagy szégyen, hogy jó pilóták partvonalon vagy bizonytalanságban vannak, miközben Nakajima, Buemi stb. félék meg F1-es autókban virítanak...Az meg már a pofátlanság netovábbja, hogy Pantanot még csak meg sem keresték az F1-esek a tavalyi szezon után...biztosan nem illik bele az F1 imázsba...hiszen "túl öreg" és még szponzora sincsen...

 

Én Bourdais helyében már rég visszarepültem volna az USA-ba...Én biztosan nem tűrném, hogy egy sza*os STR packázzon velem hónapokig...

Előzmény: Doctor Golf (221)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.05 0 0 222

Ha már indulás: ott van pl. Klien, aki évek óta tesztpilótáskodik, de nem jön rá, hogy életben nem lesz már F1-es. Ha pilóta kell egy csapatnak, akkor majd az ifjak közül mazsoláznak. A mai F1 már nem olyan, mint régen, hogy nagy volt a jövés-menés, és érdemes volt a közelben lenni, mert gyakori volt az üresedés.

 

Előzmény: Törölt nick (218)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.05 0 0 221

Senna: ha nem GP2, nem F2, nem F1, akkor mi marad neki?

 

Döntenie kell, mert ketyeg az idő, és még nincs azon a szinten, hogy egy évet szabadságon legyen büntetlenül.

 

A GP2 rizikós, mert lehet, hogy elverik. Az F2 lehet, hogy visszalépés, de ha megnyeri, akkor az egy jó pont a neve mellett, ha meg nem, akkor meg elmondhatja, hogy az újdonság varázsa miatt nem tudott jól szerepelni. F1? Ott meg az a baj, hogy vagy ezért, vagy azért, de szinte mindenki be van betonozva, az egy Bourdaist kivéve, ami az STR részéről hatalmas pofátlanság.

 

És itt jöm a másik téma, a háttér. Valóban fel nem fogható, hogy Buemi, aki életében nem nyert még sorozatot, és tavaly is csak sprint versenyeken tudott nyerni, bekerülhet az F1-be, amikor pontszámok alapján "csupán" öten voltak jobbak nála.

 

Jó, Red Bull nevelés, de a Red Bull jelen van pl. a WSR-ben is, meg még ezer kategóriában, találhattak volna jobbat is.

 

Ahogy az is röhej, hogy a hivatalos GP2 honlapon a bajnokok mellett ott vannak azok, akik bekerültek az F1-be. Ebből Kova és Piquet még okés, ők legalább összetettben ezüstöt nyertek, Speed is még elmegy a 2005-ös bronzérmével, na de Nakadzsima??? Azért, mert a szponzora betette a Williams-be a Toyota motorokért cserébe? Ez már majdnem olyan, mint Zsolti tündöklése a Minardiban.

 

Előzmény: Törölt nick (217)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 220

A katari versenyhétvége február 12-14 között lesz...

Most vagy én vagyok a hülye és rosszul emlékeztem, hogy ezen a hétvégén lesz az esemény vagy a szervezők kavartak be már megint...Grrrrrrr:P

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.05 0 0 219
Karun Chandhok az Ocean Racing Technology versenyzője lesz idén a fősorozatban.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 218

Ralf Schumit sehol sem tudom elképzelni, hogy induljon!:DDDD

 

di Grassi gyors gyerek...akár a bajnokságot is megnyerhette volna tavaly, ha időben kezd a többiekkel....2007-ben is második lett a sorozatban Glock mögött...

Egyébként Glock is Pantanohoz hasonló pályafutást futott be...csak neki nagyobb szerencséje volt és vissza tudott kerülni a F1-be...

Előzmény: Doctor Golf (216)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 217

Az F2 visszalépés lenne neki szerintem...hiszen a GP2-es autók majd 150 lovacskával erősebbek, gyorsabbak...

 

Igen, így van...nem merik bevállalni a következő évet...ami érthető...hiszen nagyon sok újonc érkezik minden évben a különböző F3-as szériákból, illetve a Renault World Seriesből...akiktől akár ki is lehet kapni, hiszen ők is bizonyítani akarnak...

 

Pantano nem volt kedvencem sosenem, de az tiszteletre méltó, hogy igencsak kitartó volt a srác...aminek meg is lett az eredménye tavaly...

Pantano-t nem tartom bénának...csak hát nem olyan szerencsés mint egyes társai...akik mögött ott áll egy-egy pénzeszsák (Matesitz pl.) vagy egy-egy nagy szponzor...Az pl. kész röhej, hogy a "nyikhaj" Buemi állást kap az F1-ben, amikor a GP2-ben nem sokat ért el...legalábbis messze nem annyit mint pl. Pantano...

Előzmény: Doctor Golf (215)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 216

Ja, azt kihagytam, hogy Senna azért lett összetettben második, mert Di Grassi az első hat futamon nem indult, igaz, így is csak egy ponttal maradt le a második helyről.

 

Ezek után érthető, hogy GP2 második helyezetként akar megmaradni az emberek tudatában, és nem akarja bevállalni, hogy idén esetleg ennél rosszabbul muzsikáljon.

 

Pantano ennyivel jobb, hiszen ő merte bevállalni azt, hogy "bukott" F1-esként a GP2-ben induljon, majd azt is, hogy "szégyenszemre" évekig ott maradjon.

 

El tudod képzelni, hogy pl. Ralf Schumi a GP2-ben induljon? :-)

 

Előzmény: Doctor Golf (215)
Doctor Golf Creative Commons License 2009.02.04 0 0 215

Elmehet az F2-be.

 

Amúgy ez több GP2-es pilótára jellemző, de más alsóbb kategórákban is fellelhető: ha valaki jó eredmény ér el, rögtön tovább akar állni, mert fél, hogy a következő év már nem lesz olyan jó, és akkor oda a jó hírnév.

 

Kiváncsi lennék, hogy pl. Rosberg 2005 vagy Hamilton 2006 után újra nyerni tudott volna-e.

 

Volt nemrég egy cikk Pantanoról, hogy milyen béna, hogy sok év alatt jutott el a bajnoki címig, míg másoknak egyből sikerült. Igen, de lehet, hogy az, aki egyből nyert, az a következő évben nem nyert volna, és így a Pantano féle utat fordítva járta volna be.

 

 

Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.04 0 0 214

Senna nem akar GP2-őzni...

 

Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy akkor mihez kezd a brazil idén...

Doctor Golf Creative Commons License 2009.01.26 0 0 213

Szép!

 

Előzmény: Törölt nick (212)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 212

Egy valóban gyönyörű kép a hétvégi Bahrain-i versenyről!:DD

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.26 0 0 211

Az állás Bahrain után:

 

1, Kamui Kobayashi 34 pont

2, Davide Valsecchi 24

3, Roldan Rodriguez 22

4, Jerome D'Ambrosio 17

5, Javier Villa 12

6, Sergio Perez 10

7, Vitaly Petrov 8

8, Earl Bamber 8

9, Sakon Yamamoto 7

10, Giedo Van Der Garde 7

11, Nico Hulkenberg 7

12, Edoardo Mortara 6

13, Chris Van Der Drift 5

14, Rodolfo Gonzalez 2

Törölt nick Creative Commons License 2009.01.25 0 0 210
Helyes!:))
Előzmény: Doctor Golf (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!