Keresés

Részletes keresés

bosijani Creative Commons License 2020.06.28 0 0 45560

addig tolod el,amig a kalapácsok nem érik el a hangrudat.

Előzmény: osika87 (45559)
osika87 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 45559

Sziasztok Jantar fali óra némító kar használatát szeretném megtudni.A némító kar magára a kalapácsokra vagy a kalapácsok alá és kiemelni a kalapácsokat melyik a szakszerű és ha kiemelni kell akkor mennyire .

Előre is köszönöm sziasztok

Tsaby Motors Creative Commons License 2020.06.20 0 0 45558

Így a nyári meleg beköszöntével jó ha van egy-két új beszerzésű póló :o)

 

123klm Creative Commons License 2020.06.17 0 0 45557

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Meranom-on az alkatrészek ellégé ki vannak fogyva. Lehet ott is a koronavírus tett keresztbe.

Kivárok, úgy is rég rendeltem már. Kellene egy új lünetta is, mert az eredetit sikerült legyaláznom. Gondolkodom még hogy a műanyag helyett rendelek fém gyűrűt a tokba. Bár nem tudtam még rájönni hogy van-e közöttük funkciós kölömbség.  Legutóbb unokahugomnak rendeltem női Amphibiát. Nagyon szép kis óra. Tetszett is neki (és ő ki is használja mert sokat úszik).

Tsaby Motors Creative Commons License 2020.06.16 0 0 45556

Esetleg még a főrugó felhúzó fogaskerekének a belső négyszöge nyalódott le valamiért. Egyszer régen egy kézihúzós svájci ONSA volt ilyen gonddal a kezem alatt.

Tsaby Motors Creative Commons License 2020.06.16 0 0 45555

Üdv!

 

Ahogy írtad a hiba szervizelés után jött elő, így ezen művelet során történhetett valami jó eséllyel.

Mivel a leírtak szerint a felhúzás vége felé szalad le a rugó és automatáról van szó, így én a rugómag környékére tippelek, hogy ott lehet a gond.

Ha a rugómag beszerelésekor deformálódik, megnyílík kissé a rugó belső vége maradandó alakváltozással, akkor jó eséllyel kiugrik a nyomaték növekedésekor újra meg újra.

Tehát mintha nem tudna rásimulni rendesen a rugó a magra. Esetleg a rugómag válla törött le, vagy a rugóvég nyílt ki, de akkor nagyon keveset lehetne csak húzni rajta a leszaladásig.

Ha pedig a rugóház fedele pattant le az szintén hasonló hibákat generál. Ennél a kalibernél meg még helye is van hozzá.

 

Mindenesetre ha meglesz a hiba pontos oka írd le légyszíves!

Előzmény: 123klm (45553)
Ugly Bob Creative Commons License 2020.06.16 0 0 45554

Hello!

 

Házilag épÍteni csak jó szerszámozottsággal lehet a már elkészült számlapról leszedni nem

a legjobb és járható út, valószínűleg sérülnének a csövek nyilván úgy vannak felrakva 

hogy tartósak legyenek tehát a leszedése elég necces :)

 

Lehet venni magában is tri csöveket különféle hosszúságban esetleg azt meg lehet próbálni

de akkor az lehet a nagy probléma amit írtál, h egyszerűen nem fér el amfibiáéknál a plexi

és számlap között hacsak valahogy ügyesen meg tudod mókólni a mutatókat...

 

A legjobb esély venni egy gyárit nem fontos europe-ot mert van parancsnokiban is tri-s

vostok komandirskie K39 az is T25-ös csövekkel van szerelve van több kinézettel is.

 

 https://i.ebayimg.com/images/g/XoQAAOSwQqJb0sY4/s-l1600.jpg

 

https://i.ebayimg.com/images/g/CQUAAOSwQF5eDGhK/s-l400.jpg

 

80-90.e pénz körül már kapható és gyári ezért nem kell számlap és mutató szettre eltapsolni

70.ezret és ugye akkor még sehol sem lennél.

 

A K35-ös szerkezete ugyan az mint az amfibiáké és a europe-oke (amikben wosztok van)

kőbeli és kialakítási különbség lehet de az alap egyezik.

 

Amit írsz az vagy rugó törés vagy valamiért valahogy a házon belül kiakadt a rúgó, nekem volt már ilyen az törés volt a szerkezetet mindenképp szét kell szedni az orvoslásához.

Jobbik esetben csak nem lett jól összerakva. :)

 

Hátha valaki még ír a rúgó problémára valamit aki jobban tudja mint én....

 

Nyugodtan 'ugass' bele továbbra is a dolgokba legalább zajlik az élet ;)

Előzmény: 123klm (45552)
123klm Creative Commons License 2020.06.15 0 0 45553

Üdvözletem!

 

Régjártam itt, mert régóta megtaláltam a számora "igazit" (Vostok Komandirskie K35). Most is kérdéssel fordulnék hozzátok:

Az mitől lehet hogy 2431-es szerkezetet ha kézzel felhúzom a vége felé olyan mintha leszaladna a rugó. Ugyan ezt csinálja akkor is amikor a rotor húzza fel. Egyszercsak leszalad. A gyári járástartalék sincs meg. Pedig nem olyan rég volt szervizelve és kellemes csalódás volt látni hogy akkor a járástartalék több órával több volt mnt a gyárilag megadott.

 

Ha tudtok segíteni előre is köszönöm!

123klm Creative Commons License 2020.06.15 0 0 45552

Trícium csöveket én is akartam. Tríciumos Vostok Europ-nak készült szerkezet kell hozzá. Azoknak hosszabbak a mutatók tengelyei, mert kell a hely a mutatók között a csöveknek, ne akadjanak össze. Elméletileg az Amphibia plexije 1 mm-el magasabb mint az egyébként sem alacsony Komandirskie plexije, tehát a mutatók valószínű elférnek. Pár éve kértem árajánlatot a hazai Europe szervíztől szerkezet, mutatók, és számlap ha jól emlékszem 60-70000 körül volt. Aztán belegondoltam kiadok egy csomó pénzt hogy itthon tríciumos csöveket "birizgáljak" le egy számlapról (Mert hát Europ számlapot nem fogok echte Orosz órába tenni). Mindezek után a végeredmény: 10-20 évig totál halványan világít az órám.

Az a baj hogy az óragyártók nagyrésze T25-ös csöveket használ, és ahogy te is írtad halványabbak mint egy közepes minőségű foszforeszkálós festék. Az Europ is T25-ös csöveket használ, csak átb... a vevőt az UV világitásnál készült hosszúzáridős fényképekkel.  Vannak olyan órák amik T100-as csövekkel készül. Na ott nincs panasz a fényerőre, de az ilyen órák elég drágák. És még mindíg ott tartunk hogy a csöveket ki kell operálni a donor órából. Csövet egymagában csak T25-ösöket találtam a neten, de sem átmérőben, sem hosszban nem voltak teljesen megfelelőek.

Ami a "egyszerübb" és használható lenne T25-ös csöveket használni szupraluminova festéssel kombinálva. 

https://www.nitewatches.com/gb/blog/t100-vs-t25.html 

 

Elnézést hogy a semmiből előbukkanva egy litánival bele ugatok!

Remélem azért valakinek informatív.

Előzmény: Ugly Bob (45537)
Tsaby Motors Creative Commons License 2020.06.14 0 0 45551

Üdvözlet!

 

Remek rugó készíthető Amphibia lünettához autók fűtés-klíma működtető huzaljából. Feszesebb is lesz kissé, mint az eredeti.

A két végét illik kissé visszagömbölyíteni, mert ha ez megakad későbbi leszereléskor, akkor nem adja könnyen magát :o)

 

Ugly Bob Creative Commons License 2020.06.14 0 0 45550

Köszi jó tudni! Ugyan én nem zenélek de van barátom aki igen, majd szólok neki

ha elszakad egy húr ne dobja ki cserekor.

 

Sima réz drótból hajtogattam már egyszer az is megfogta szépen viszont amikor

vékonyabb acél dróttal próbáltam az nem volt jó mert lötyögött.

 

Fontos a használt drót vastagsága pont a nút-ba való kell, de ezt a gitár húros

dolgot majd kipróbálom csak legyen egy fölös darab.

Előzmény: H_G (45549)
H_G Creative Commons License 2020.06.14 0 0 45549

Elvileg gitárhúrral is pótolható, ha levágod és meghajtogatod a kellő méretre. De nem próbáltam, csak láttam róla egy útmutatót a neten.

 

Előzmény: Ugly Bob (45548)
Ugly Bob Creative Commons License 2020.06.13 0 0 45548

:) azt a darab meghajtogatott drótot túlzás lenne rúgónak nevezni,

inkább csak valami fixáló drótnak kéne hívni :)

 

https://www.vostok-poljot.com/image/cache/data/BBS/BBS_3-200x200.jpg

 

https://i.ebayimg.com/images/g/L3wAAOSwGShai~7Y/s-l500.jpg

 

 

Előzmény: bosijani (45546)
kxj601 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 45547

Köszönöm a tippeket, keresgélek! Ha esetleg a fórum tagoknál lenne elfekvőben, tőlük is megvásárolnám!

bosijani Creative Commons License 2020.06.12 0 0 45546

rugó nélkül....

Előzmény: Ugly Bob (45545)
Ugly Bob Creative Commons License 2020.06.12 0 0 45545

Hello!

 

Ahogy H_G írta ott van a legnagyobb választék, de szerencsére nem kell annyira messze menni

van a közelben is az ára kb. ugyan annyi de sokkal hamarabb megkapod.

 

https://www.vatera.hu/wosztok-ampfibijahoz-uj-lunetta-2922573317.html

 

Előzmény: kxj601 (45543)
H_G Creative Commons License 2020.06.12 0 0 45544

Ebay, meranom.com, chistopolcity.com

 

Előzmény: kxj601 (45543)
kxj601 Creative Commons License 2020.06.12 0 0 45543

Üdv a fórumon lévőknek!

Segítséget szeretnék kérni egy Vostok Amphibia-val kapcsolatban. Sajnos sikerült elhagyni róla a lünettát. Szeretnék tippeket kapni. hogy honnan tudnék megfelelőt vásárolni.

Előre is köszönöm  segítséget!

Bieux Creative Commons License 2020.06.06 0 0 45542

Sziasztok!
Valakinek van esetleg barátságos áron Majak asztali órához (az üvegkeretes, bakelittalpú) olyan bilincse, amivel a hátlapot a tartórúdhoz lehet rögzíteni? Egy is megtartja, de jobb lenne, ha nem csúszkálna.
BP környékén lakom.
Köszi.

Tsaby Motors Creative Commons License 2020.05.29 0 0 45541

Most egy ilyet várok Itáliából:

 

 

De hogy kerül egy orosz órás topicba? Hát így:

 

 

Egy ZARJA 1601-es hajtja, azaz az eladó tájékoztatása szerint nem hajtja, mert nem működik. No, majd elindul ha munkapadra kerül :o)

 

Anno, valahogy a FIAT 124 licenc megvásárlása idején nagy volt a szerelem a szovjet és olasz felek között, így a gyár megrendelésére készültek ezek az öltönyórák.

Gyanítom nem sok maradt belőlük.

 

Egy veterán FIAT-os barátomnak szánom meglepetésként a felújítás után.

 

Tsaby Motors Creative Commons License 2020.05.29 0 0 45540

Kék és vajszínű volt itthon, de jó állapotú feketét nagyon nehezem találtam.

Előzmény: bosijani (45539)
bosijani Creative Commons License 2020.05.29 0 0 45539

fáin. tán számlapom van valahol még itthon.

Előzmény: Tsaby Motors (45538)
Tsaby Motors Creative Commons License 2020.05.29 0 0 45538

Három szépség felújítás után. Az UFO-hoz több, mint 2 hónapig dekkolt a számlap Szentpéterváron a postán, de csak ideért végre.

 


 

Ugly Bob Creative Commons License 2020.05.26 0 0 45537

A tricium csövet direkt nem írtam mert festékről volt szó nem gáz-ról.... :)

 

Amúgy szerintem a tricium csövesnek csak akkor erős a világítása mikor már a szemed megszokta a sötétet eleinte egy frissen feltöltődött festékesnek erősebb én legalábbis

úgy tapasztaltam igaz csak két triciumos órám van így nincs túl sok tapasztalatom ebben.

 

Visszatérve a wosztokhoz komangyirszkije-ben is van triciumos darab és pl. az SE 

széria világítása erősebb és tovább tart mint a mezei amfibia vagy parancsnokié igaz

drágábbak is azoknál.

 

A poljot aviator 24 órásom az pl. tovább bírja mint a wosztok, szóval.... van mit nézni :)

 

Lehet kéne egy tesztet csinálni melyik meddig bírja :)

 

-igaz nem oroszok de úgy vettem észre, hogy a seiko és a citizen világítása amik a

legtovább bírják, de azért még a lum-tec festéseire kíváncsi lennék mit tudnak.

Előzmény: H_G (45535)
Tsaby Motors Creative Commons License 2020.05.25 0 0 45536

Szia!

 

Az enyém a mai postával érkezett. Új, de ez sem világít túl sokáig akármennyi fényt is kap. Ilyen a festék amivel kezelik a számlapot. Pár perc alatt elhalványul.

Tehát egy új számlap maximum erősebb kezdeti fénnyel indít és néhány perccel tovább bírja, de az is viszonylag gyorsan elveszíti a fényét.

Előzmény: DANÓ29 (45530)
H_G Creative Commons License 2020.05.25 0 0 45535

"ez alól a europe széria sem kivétel"

 

Ez azért nem egészen igaz, mert abban vannak modellek tríciuimcsöves baromi erős világítással is, pl. a Lunokhod.

 

Előzmény: Ugly Bob (45533)
Ugly Bob Creative Commons License 2020.05.25 0 0 45534

A sorozatszám nem elírás sokat csináltak ezekből az órákból, ha nem túl indiszkrét

mennyiért vetted?

 

Olcsó megoldással nem fogod tudni megcsinálni az előbb írtam miért, de ez jó így is

kell egy kellemes szíj hozzá és már csak hordani kell :D

Előzmény: DANÓ29 (45530)
Ugly Bob Creative Commons License 2020.05.25 0 0 45533

Hello!

 

Aranyos azzal a számlappal is de ha nem tetszik add el :D mert jobban

jártál volna egy újabbal de a leírt elvárásaidnak valszeg az sem felelne meg....

írom miért.

 

A wosztokok világítása nem látható túl sokáig még az új óráknál sem és

ez alól a europe széria sem kivétel, lehet venni hosszabb ideig tartó festéket

de az nem olcsó és még fel is kell vinni a számlapra amihez ügyesség kell ha

te nem tudod megcsinálni akkor az sem lesz olcsó.

 

Egy új számlap 2.5e-től indul lehet venni olyan számlapokat amiknél jobb a

világító festék tovább tart azok 8-9.e ft körül vannak jóféle mutató szett

6-8.e.Ft....

 

és még akkor ki is kell cserélni amihez ha nem értesz szintén fizetni kell

érte és a fotót elnézve a lünettát sem ártana kicserélni tok polírozás és

egy szerkezet szervíz.... a plexi még talán belefér bár igazán úgy lenne

ha az is cserélve lenne.

 

Az a jó, hogy rengeteg kiegészítőt lehet venni ezekhez az órákhoz így

tényleg olyanra csinálhatja az ember amit csak megkíván.

 

:D sok sikert és amikor kész légy oly kedves mutasd meg nekünk is :D

 

 

Előzmény: DANÓ29 (45532)
DANÓ29 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 45532

Igazából a lényegesebb a világítás lenne, a cserét csak úgy értettem ha nem lehet helyreállítani valahogy a foszforeszkáló részeket és a hátlapot mindenképp cserélni kell akkor lehet valami kicsit komolyabb kinézetűt valasztanék... 

Előzmény: H_G (45531)
H_G Creative Commons License 2020.05.24 0 0 45531

SZVSZ ebben a viszonylag ritka számlapja a legjobb.

 

Előzmény: DANÓ29 (45530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!