Az államadósság valóban 1982-ben indult el, de azt 1997-ben minimális szintre vitte az akkori kormány, Bokrossal az élen!
Utána 1998-ban az I. orbán-kormány lényegesen megdobta. Gyakorlatilag az addigi gazdasági fejlődést leállította, majd az összes pénzt marhaságokra költötte (Szent István papírkoronája a Dunán úsztatva pl........)
Aztán minden reformot megakadályozott a 2010-es kormány lépéseiből, végül népszavazást indított a reformok ellen.
Manapság a vezető semmi reformot még nem hajtott végre.....viszont minden beteg még betegebb lett, minden adós, még nagyobb adós lett, minden okos ember kirúgva lett, minden ötödvonalbeli ember magas rangú lett, mindenki közülük milliomos lett csak az a lényeg, hogy szótfogadjon!!!
Ez a rendszer mehet akár 20 évig is, de biztosan nem végtelen!!!! Minden autoriter ember előbb-utóbb megbukik.
A kérdés az, hogy milyen értelmesek az alattvalói!
Már a második ciklusban harcol az államadósság ellen Orbán. Közben a forint egyre kevesebbet ér. Devizában számolt adósságunk meg szépen cseperedik.A stadionok árnyékában.
2014.09.12-én a központi költségvetés adóssága az előzetes adatok alapján 24 602,9 milliárd forintot tett ki, ami 2 604,3 milliárd forintos növekedést jelent a 2013. év végi adóssághoz képest.A növekmény egyrészt tartalmazza az önkormányzatoktól idén átvállalt adósságot is, amely ugyan növeli a központi költségvetés adósságát, ugyanakkor nem érinti az államháztartás teljes adósságát. Másrészt az adósságot ideiglenesen növeli a március végén kibocsátott 3 milliárd USD összegű devizakötvény egy része, amely a novemberi deviza lejáratot finanszírozza, így éves szinten nem emeli az adósságot. Ezen felül az adósságállomány forintban kimutatott értékének növekedését magyarázza a tavaly év végi 296,91 HUF/EUR árfolyamtól jelenleg jelentősen gyengébb devizaárfolyam is.A központi költségvetés adóssága az előzetes számítások alapján a GDP 81,2 %-át tette ki 2014.09.12-én.
Az ósbűnt még 1982-ben követték el. A gazdasági helyzet miatt kénytelenek voltak csatlakozni az IMF-hez. Az MSZMP egy része nem látta milyen veszélyeket rejt a csatlakozás, vagy elbagatelizálta. Fekete elvtárs valószínüleg sejtette a következményeket. Gyurcsány és csapata elárulta a szocializmust és készült a rendszerváltásra. Nem véletlenül tüntette ki Fekete elvtársat Gyurcsány.
Azóta nem szabadulunk az adóságcsapdából, sőt ha az elvtársak kerülnek hatalomra gonosan szaporítják az adósságot.
akkor nem egészen igaz amit mondtál miszerint: "ezt a nem kis adósságnövekedést világgazdasági pénzbőség, és 4-5% gdp növekedési adatok mellett sikerült elérnie az elmúlt nyolc év kormányának"
Igazából miután a 2006-os extrém adósságkibocsátással kezdtem, inkább az első ciklusra értettem a 4-5% gdp növekedést, pláne hogy 2006-2010 között már kutya himbilije volt, nem hogy növekedés.
A hiba ott van, hogy az "elmúlt nyolc év kormányát" nem tettem idézőjelbe, mivel ebben az esetben ez csak a beazonosítást szolgálja.
Amúgy az külön rémes, hogy 2008 végéig még a szárnyalónak mondható világgazdasági környezet ellenére is csak adósságnövekedést, és lényegében stagnáló gdp-t tudott az említett kormány elérni.
akkor nem egészen igaz amit mondtál miszerint: "ezt a nem kis adósságnövekedést világgazdasági pénzbőség, és 4-5% gdp növekedési adatok mellett sikerült elérnie az elmúlt nyolc év kormányának"
azt a 3000 mrdot szépen hozzácsaphatod a szocik teljesítményéhez hisz ők spórolták meg, a jelenlegiéből meg szépen vond le. (persze ha hazudtak és nem fogják majd nyugdíjként kifizetni akkor nem kell, akkor spóroltunk egy csomót a jelenlegi aktívak nyugdíjaskori kisemmizésével)
.. ezzel szemben az adóságcsökkentés kormánya egy kanyit sem csökkentett, pedig még 3000mrdot is lopott hozzá, a teljes adóterhelést pedig növelte. de ha neked a kissebb kaki finomabb akkor jó étvágyat.
És hát azért az sem mellékes adat, hogy az Orbán kormány bruttó adósságkibocsátás szempontjából legdurvább éve sem éri el a Gyurcsány kormány leglazább éveinek a szintjét sem.
Tekintve az államadósság ismert alakulását, túlzás lenne visszafizetésről beszélni, de azért arra felhívnám a figyelmet, hogy ezt a nem kis adósságnövekedést világgazdasági pénzbőség, és 4-5% gdp növekedési adatok mellett sikerült elérnie az elmúlt nyolc év kormányának, ezzel szemben ti most az államadósság majdhogynem stagnáló gdp arányos szintjét kéritek számon 1-2% gdp növekedés, és a válságból épp kikászálódó világgazdaság mellett.
Ha már az ezer milliárdokat hoztad szóba, ilyenkor szoktam megemlíteni, hogy 2006-ban úgy lett az egyik legdurvább (majdnem 10%-os) az áht hiány, hogy abban az évben produkálta az ország az elmúlt évek egyik legjelentősebb adósságkibocsátását, 8888 milliárd forint értékben:)
Nem mondod? Vajon hova lett a manyup 3000 milliárdja és a 3000 milliárdnyi "külön-adó" ..és a 33 új adócska bevétele? és mégis nőtt az államadósság vagy 5000 milliárddal...nóóóómális..(
Én csak asztatat nem értem, hogy miért mindig tavasszal spájzol be az őszi lejáratok miatt és sohasem ősszel a tavaszi lejáratok miatt?
Most épp rosszkor teszed így fel a kérdést, mivel múlt év őszén pont bespájzoltak a tavaszi törlesztőkre.
Amúgy meg a piac is tudja, mikor lesz aktuális egy nagyobb törlesztő, és olyankor ez ugyanúgy működik, mint az esernyőárusnál New-Yorkban. Amíg süt a nap, 3 dollár, ha beborul, egyből a duplája:)
400 milliárddal csökkentette a kiadásokat a nyugdíjpénztárak államosítása.--
Ez az a 300 milliárd /a 8%..))) ami a nyugdijkasszába megy...a költségvetés bevétele, a GDP több mint 1 %..))). Tehát könnyű volt a költségvetési hiányt a 3% alá vinni?
De mivel a nyugdij-kassza szufficites milyen hiányról, is szövegelsz?
Hova lett a manyup 3000 milliárdja? Ha az adósság csökkentésére ment, akkor nominálisan látszani kellene../látszik is, nőtt 5000 milliárddal. De hova lett a szektorális adócskák../4 év alatt újabb 3000 milliárd bevétel?
A bespájzolt pénz biztonsági tartalék szerepét tölti be. Ha a kölcsönfelvevő megszorul, akkor már csak drágábban kaphat pénzt. Ezt a játékot játszuk már 1982 óta!
A manyup pénze csökkentette az államadósságot rövid távon, mert átalakult nyugdíj ígéretté. A manyupok mindenhol piramisjátékok voltak, erről az amerikai nyugdíj pénztárak mexikói szereplése és az angol nyomdások mesélnek csendben. Mindenhol az államok kénytelenek az adófizetők zsebébe nyúlni, ha a bankok rosszul gazdálkodnak. Biztos van adat a mi nyugdíjpénztáraink kisegítéséről is. 400 milliárddal csökkentette a kiadásokat a nyugdíjpénztárak államosítása. Az adósság kamatterhe 1400 milliárd, ha ezt nem kellene fizetni a költségvetés néhány adótól megszabadulhatna. Az állam a lejáró tartozások előtt időben bespájzol, mert a késlekedés kockázatos, persze ennek is van ára. Minden vádaskodás előtt emlékezni kell. Kivéve, ha nem vitatkozni hanem kinyilatkoztatni akarsz, de akkor mint vitapartner kizártad magad a játékból.