schanc Creative Commons License 2020.01.04 0 0 913

Pontosan ez jutott nekem is az eszembe.

Előzmény: Gojira (909)
schanc Creative Commons License 2020.01.04 -1 1 912

Egy döntetlent azért megérdemelt volna az Érd, bár mindkét félidő úgy zajlott, hogy az Érd kicsit megugrott, aztán a játékrész második felében csak futott az Odense után.

Egyébként évek óta az a benyomásom Edina csapatáról, és valahogy olyan szürkének látom a játékukat. A betanult figurákat próbálják végigvinni, de valahogy a spiritusz hiányzik belőlük. Ma akkor voltak eredményesek, amikor az elején Tóth Gabinak ment az átlövés, egy ideig Kovacevicnek, egy ideig Jerabkovának, aztán amikor egyiküknek sem, akkor nem volt más. Beállójáték szinte semmi, szélsőjáték gyakorlatilag semmi. Janurik tartotta őket nagyon sokáig, csak hát ő se védhetett egész meccsen közel 50%-kal. (Félidőben 48% volt, a vége felé 35%, szóval a második félidőben huszonpár %-kal fogott.)

Előzmény: schanc (903)
objektív3 Creative Commons License 2020.01.04 -1 1 911

Kár érte, szépen helytállt az Érd.

Azt nem értem, miért padozott Tóth a 2. félidő nagy részében, és miért nem jött be előbb.

A Lokinak gratulálok a győzelemhez!

A rossz kezdés tette nehézzé, erre vigyázzanak!

Bamberg58 Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 910

Jogos! Gabiból hiányzik a higgadtság, mindig kapkod. Ha nem jön be biztos a döntetlen. Félmagasan lőni a kapus kezébe?

Előzmény: codi1993 (904)
Gojira Creative Commons License 2020.01.04 0 0 909

Mint Barbosa a VB döntőn.

Előzmény: Bamberg58 (906)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 908

Szokásos érdi végjáték.

Néha már azt érzem, hogy direkt csinálják.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 907

2 pontot adott.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.01.04 -1 1 906

Gabi 2 adott az Odensenek. Hihetetlen baklövés volt.

csehGuevara Creative Commons License 2020.01.04 -4 1 905

Yepp... Ennyit a magyar liga a legerősebb a világon elméletről...

codi1993 Creative Commons License 2020.01.04 0 2 904

Édes istenem ez az Érd meccs :D Tóth Gabit hülyeség volt felhozni az utolsó 15 másodpercre meggyőződésem :/  vagy haramabb vagy nem kellett volna.

schanc Creative Commons License 2020.01.04 0 0 903

Hát... most erre mit lehet mondani...

Gojira Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 902

Nem teljesen értem, hogy a magyar riporterek miért nem fogadják el, hogy a játékosnak a neve van a hátára írva. Méhes is Kyndboelnak hívja Cohrt-t, ami olyan, mintha Pelét Nascimentónak hívná.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.01.04 0 0 901

Köszi a válaszokat. Nálam az első negyedórában akadozott az EHF TV, a félidő második felében már nem.

schanc Creative Commons License 2020.01.04 0 0 900

Ne legyen igazam, de mintha kezdené átvenni az Odense a meccs irányítását.

van_Persil Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 899

45 mp-et késik az EHF-tv a kábeles sport1-hez képest, de nálam stabilan megy.

van_Persil Creative Commons License 2020.01.04 -2 0 898

Teljesen jó, sajnos hallani a házisárkány rikácsolását is. De a dán edzönö hangjával is vallatni lehetne.

Előzmény: Fradista Utazó (896)
Gojira Creative Commons License 2020.01.04 0 0 897

AZ Érd meccs? A tévében rendben van a közvetítés.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.01.04 0 0 896

A Sport1-en is akadozik a közvetítés, vagy csak az EHF TV-n?

maedros Creative Commons License 2020.01.04 0 2 895

Nagy gratula a Lokinak! Ha jól emlékszem, a Szombathely ellen nem játszott Kovács Anna, de csak pihentette Köstner ezek szerint, amikor kellett nagyot javulva a csapat húzóembere volt. Arany Rebi pedig megérdemelten lett a találkozó magyar hőse, rajta nagyon látszik már az első debreceni meccse óta, hogy bizonyítani akar, most a görcs is "kiállt" a játékából, felszabadultan, kiválóan játszott mint a nyári junior EB-n. Karnik is kezd magára találni. Év elején indításnak jó kis játék volt ez!

(A bíróknál nagyon egyirányban lejtett a pálya, szerencsére egyre ritkábban látni manapság nemzetközi kupameccsen ilyen bíráskodást. De a debreceni csapat ezt is "elviselte", nagyon bízom, hogy továbbjutnak a csoportjukból!)

RnD Creative Commons License 2020.01.04 -1 2 894

...sőt, bevállalta Debrecent úgy hogy még egy éve volt az érettségiig, és azt itt Pesten, a Vörösmarty-ban tette le.

Előzmény: Trombozis2 (893)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.01.04 0 3 893

Arany Rebeka jó helyre igazolt. Pestiként bevállalta Debrecent, ahol kap is lehetőséget. A fejlődéséhez kritikus időszak ez. Ha ezt az akadályt jól veszi, akkor válogathat a lehetőségek közül. Elsősorban azért, mert hiányposztos játékos. Ami Arany Rebekánál extra az a védekezés - szélsőktől ritkán látni ennyire agilis játékot.

A korosztályból Bánfai egyébként szintén tehetséges, meg is mutatta már, h kiemelkedő teljesítményre is képes. Technikailag, fizikálisan is képzett, viszont mentálisan még érnie kell. Hullámzó a formája, nem tudja stabilan hozni a jó megoldásokat. Mihály Petra szegény csak az említettek után következik, pedig ha 1-2 évvel fiatalabb lenne, akkor alapjátékos lehetne az ifiknél.

Előzmény: RnD (891)
RnD Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 892

Nm, szívesen:)

Előzmény: sasaMCML (890)
RnD Creative Commons License 2020.01.04 -1 2 891

Arany Rebi kiélezett meccseken észnél van, szinte mindig lehet rá számítani. Emlékszem két éve az U17-es EB elődöntőjében, amikor az első félidőben az egész ifiválogatott összeomlott, ő volt az egyetlen biztos pont, és egymás után lőtte a gólokat szélről.

Rebi tavaly a junior EB-döntőben is remekül teljesített, az elődöntőben RUS és a döntőben NED ellen 6/7 volt a stat-ja, ami mezőnyből a legjobb (és a gólok számát nézve is csak Kácsor Gréta és Nati lőtt nála többet ezen a két fontos meccsen).

sasaMCML Creative Commons License 2020.01.04 0 2 890

Köszönet a beszámolóér.

Előzmény: RnD (889)
RnD Creative Commons License 2020.01.04 -2 6 889

Kastamonu-Debrecen: 30-31 (végeredmény)

A szünet után hamar fel tudtunk jönni mínusz egyre, és ezt az egy-két gólos hátrányt tudtuk is tartani, azaz végig megvolt az esély az egyenlítésre sőt....Vámos Petra két góllal kezdett a félidő elején és Kovács Anna is beindult, 19-20 után öt gólt lőtt egymás után (vagyis majdnem, mert közte volt egy Arany Rebi-gól is). A Loki jobboldala a hátán vitte a csapatot végig, Rebi öt gólt lőtt öt lövésből a második félidőben (összesen meg 8/8-at) és jól is védekezett, fantasztikusan játszott. Balszélre nem is ment le a labda, hosszú ideig Petrus Myrtill volt szélen, amikor a vége felé kihagyott egy ziccert Köstner beküldte helyette Kelemen Vicát, ő aztán rendezetlen védelemnél belement egy török játékosba. Despotovic is gyakran volt hebrencs, ebben a félidőben már nem nagyon lehetett rá számítani elöl.

Kapuban is feljavultunk valamelyest (Triffa volt bent végig) és a törökök fáradni kezdtek, Rombescunak is ki kellett hagynia negyedórát, a cseréje, Pandzic meg nem olyan jó (bár most azzal kezdte h Bulath hetesét kivédte). A Kastamonu előszeretettel próbálkozott szélsőbefutásokkal középre vagy kettesbe, ezeket nem nagyon vettük észre és ebből azért többször is betaláltak. Viszont végre jól kiléptüünk Özelre és Iskitre,és az utolsó tíz percben csak két gólt kaptunk (viszont négyet lőttünk).

A végjáték izgalmasan alakult: kihagytunk egy helyzetet de aztán jól védekeztünk és hiába támadtak a törökök majdnem egy percig, a végén Uszkova reménytelen helyzetből szélről csak az oldalhálóba tudta lőni a labdát. A következő támadásnál viszont a beálló helyéről abszolút ziccerből lőhettek kapura, de ezt Triffa nagy bravúrral védte. Ezután jött Arany Rebi nyolcadik gólja jobbszélről, amivel átvettük a vezetést (30-31). A törökök időt kértek és ezt követően negyven másodpercig támadhattak de teljesen széttördeltük a játékukat úgy hogy helyzetbe sem kerültek (illetve megint Uszkova próbált a végén reménytelen szituációból  betalálni). Volt még tizenöt másodperc, kijöttek emberfogásra de esélyük sem volt, nagyon ügyesen öltük az időt és megnyertük a meccset.

Gratula a Lokinak, hatalmasat küzdöttek a lányok és abszolút megérdemelten nyertek....!

labdajatek Creative Commons License 2020.01.04 0 2 888

Bánfainak  volt egy remek up tornája mikor all star lett, de volt, hogy Bohus ki se vitte egy eb-re. Rebi meg mindig standart első számú játékos volt az up válogatottban és hamar bemutatkozott az NB/I-ben a Vasasban. Nem véletlen, hogy a Vasas kiesése után nem egy NB/I-es kiscsapat, hanem az ambiciózusabb Debrecen igazolta le.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.01.04 -1 1 887

Éles helyzetben nem blokkol le, na ez a lényeg! Ez anno Erdősinek sem ment és most Csibének sem megy.

Előzmény: Igazság80 (886)
Igazság80 Creative Commons License 2020.01.04 0 3 886

Ma azért áttört egy falat a csaj. Folyamatosan éles helyzetben teljesített egy fontos kupameccsen...

Előzmény: Trombozis2 (880)