Keresés

Részletes keresés

Venyerin Creative Commons License 2002.03.07 0 0 412
Szerintem most már nem foghatod a gépre, ha valami nem sikerül... Hogy ez végülis jó-e neked, meglátjuk. ;-)

Üdv a fedélzeten!

Előzmény: Haja (411)
Haja Creative Commons License 2002.03.07 0 0 411
Hosszu vivodas, tepelodes utan megszuletett a dontes, beleptem a klubba: MZ5N 28-70-es objektivvel. Remelem jo dontes volt, kivancsi leszek az eredmenyre.
kandor Creative Commons License 2002.03.07 0 0 410
Azt én is aláírom, hogy a 28mm a viszonylag olcsó, elérhető alapzoomok végett tényleg tömeglődözős lett az elmúlt években. Nálam most van folyamatban egyébként egy 19-35-ös Tokina beszerzése Németországból, már nagyon kiváncsi vagyok rá.
A Pentax új 24-90mm-es alapoptikáját is azért szívesen elfogadnám (legalábbis kipróbálnám) bár nem tudom, hogy valójában milyen a minősége. A
Venyerin Creative Commons License 2002.03.07 0 0 409
Az a helyzet, hogy a 28-as nálam "tömegben lődöző" gyújtótáv lett, komoly nagylátónak általában 24-est használok.
Az alatt van egy Tokina 17/3.5-öm, de az már elég spéci, ritkán kell. Ha ilyesmit keres a barátod, ezt a tipust mindenképp érdemes figyelnie.

Nem tudom elégszer leírni: köszi!

Előzmény: kandor (408)
kandor Creative Commons License 2002.03.06 0 0 408
Venyerin, beszéltem az ismerősömmel, de most készül rendszervakut venni, úgyhogy most nem kell neki az optika. Vmi 20mm körüliben gondolkodik egyébként, mert a 28mm-es Vivitarjahoz képest ezzel még nem nyer akkorát, azt mondta. A
Venyerin Creative Commons License 2002.03.05 0 0 407
Kedves kandor!

Tök jó ismerőseid vannak! ;-)
Mondjuk 25000-re gondoltam.

Előzmény: kandor (406)
kandor Creative Commons License 2002.03.05 0 0 406
Venyerin aztán mennyiért méred azt Vivitart, mert egyik ismerősöm érdeklődött utána?
A
Venyerin Creative Commons License 2002.03.05 0 0 405
Megvettem a 24-est. Első benyomások:
- picike, könnyű, gyönyörű
- mégis masszívnak érzem
- a kezelése nagyon jó
- az SMC nagyon jó (24mm-nél ez nagyon fontos!!!)
- ez a példány nagyon szép, megkímélt állapotú
Szóval szerelem első látásra.

Még egyszer köszi a tippet!

Amúgy amim előtte volt:
Tamron 2.5/24: az élessége f8 felett használható lenni, nekem kicsit hideg színeket csinált. A BBAR bevonat meglepően jó: fényszóródás nemigen volt, csak egy-két határozott körvonalú, aranyos-lilás színű kisebb tükröződés fordult elő.
Vivitar 2/24: pengeéles, inkább meleg tónusú. Az alkalmazott spéci 'floating element' technológia miatt az eleje sajnos forog fókuszáláskor. Az MC bevonata viszont messze elmarad a Tamrontól, nagyon hajlamos a becsillogásra.

Apropo, nem kell valakinek egy Vivitar 2/24?

Előzmény: kandor (403)
Venyerin Creative Commons License 2002.03.04 0 0 404
Köszönöm a számot!
Este megyek megnézni, aztán kiderül.
Előzmény: kandor (403)
kandor Creative Commons License 2002.03.04 0 0 403
Venyerin, csak most csak Neked:

06-30-250-19-80

Aztán ha összejön, várjuk a beszámolót!

A

Venyerin Creative Commons License 2002.02.28 0 0 402
Kedves kandor!

Jöhet! Pont ilyet keresek!

Előzmény: kandor (401)
kandor Creative Commons License 2002.02.28 0 0 401
Sziasztok!

Nem tudom érdekel-e valakit, de egy régi FotóMozaik hírdetés alapján megkerestek egy eladó SMC Pentax-A 24/2.8-as objektívvel,40e Ft-ért. Nekem ez nem aktuális, de ha valakit érdekel annak megadom a telefonszámot. A

Venyerin Creative Commons License 2002.02.26 0 0 400
Tegnap a budaőrsi MediaMarktban jártam, és az egyik vitrinből ki mosolyog rám? Az új MZ-6!

A masina már kapható, az FA28-80-nal, ceruzaelemes markolattal és ajándék akkukészlettel 140eFt.

Kicsit meg is tapogattam, ha már ott voltam...
- kezelésében leginkább MZ-7
- zárban MZ-3 (1/4000s, X=1/125s)
- az új AF, ami azonos az MZ-S-ben levővel, nagyon jó!
- az új távkioldók valók hozzá
- az exspozíció halk és finom, nemigen rázza a gépet
- a kereső nagyjából a megszokott MZ sorozatú
- egyetlen dolog volt fura: a spotmérés csak AE-lockkal használható, ezt is egy külön PF-el kell beállítani, igaz, életünkben csak egyszer

Csábos!

Törölt nick Creative Commons License 2002.02.22 0 0 399
Természetesen ezt az ezüstfesték dolgot egy kicsit eltúloztam, túlragoztam itt, messze nincs akkora jelentősége. Mindenesetre ha ma választhatnék ugyanannak a kamerának a tömör fekete műanyag vagy ezüstötött műanyag változata között, az előbbit választanám. Az MZ-5N megvásárlása mellett szóló érveim pedig a mai napig nem változtak meg. Nem bántam meg, hogy ezt a gépet választottam, legfeljebb szívesen választanék még mellé mást is. Szerencsére már túl vagyok azon a koron, amikor még súlyos lelki sérülésekkel járt együtt egy-egy cuccom fizikai megsérülése.

Nálam az utazás és a fényképezőgép utaztatása egy kritikus dolog. Öltönyös helyekre járok, ahová általában nem illik vagy egyszerűen nem lehet fotós felszereléssel érkezni. Rövid repülőutak esetén mindennek bele kell férnie a kézipoggyászba, és ez egy tükörreflexesnél gondot jelent. Sok helyre azért kellett szappantartóval mennem, mert egyszerűen nem fért el az slr. Próbálkoztam azzal is, hogy szétszedem a gépet és síkba terítve próbálom elhelyezni a táskámban, ami egyben az irodám is. Sajnos ezzel a módszerrel lehetetlen elkerülni, hogy olykor-olykor ütés vagy nyomás érje a csomagomat utazás közben, egyébként is állandó a küzdelem a táska-űrtartalomért - kívül és belül.

Előzmény: buszmágusz (398)
buszmágusz Creative Commons License 2002.02.22 0 0 398
Kedves SLR!

Bizony, fontos dolog a sznobság a fotózásban. Ha egy gép karcos, már nem is igazán lehet vele fotózni. Meg hát nálad a nagy állagóvás közepette csak eltörik szép lassan. De festék marad rajta legalább... :)

pályázó Creative Commons License 2002.02.21 0 0 397
Kedves Slr!

Neked építész-lelked van!!!!

:)))

Előzmény: Törölt nick (393)
Venyerin Creative Commons License 2002.02.19 0 0 396
Az 5N-ből sehogy. Én az MZ-6-ra gondoltam....
Előzmény: kloroform (395)
kloroform Creative Commons License 2002.02.19 0 0 395
Venyerin!
Világosíts föl, mert én ezért, és a felcsapható tükör hiánya miatt vagyok elégedetlen az én MZ5N-emmel!
Hogyan tudok multiexpót fifacsarni belőle?
Előzmény: Venyerin (394)
Venyerin Creative Commons License 2002.02.19 0 0 394
"Viszont - ha jól látom - ez sem tud multiexpozíciót"

Tud.

Előzmény: buszmágusz (392)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.19 0 0 393
Miért olyan fontos, hogy mennyire kopott a géped? Hát sznobságból. Nem szeretem a gagyit. Nem szeretem, amikor a műanyagot fém színűre festik, hogy fémnek hasson. Egyszerűen zavar, amikor a mikronnyi fém festék alól kibújik a vajtartó színű műanyag. Nincs bajom a műanyaggal, csak azzal, ha azt fémként szeretnék feltüntetni. Többre becsülök egy nyers beton épületet, ha igényesen van zsaluzva, mint a Déli pályaudvart, ahol összehányt, darázsfészkes betonra vékony műkő lapokat aggattak. Jobban szeretem a műanyagnak kinéző műanyag dolgokat, mint a fémszínűre festetteket.

A repedést az objektív felett, a kamera kiugró homlokának oldalán fedeztem fel. Valószínűleg olyankor kaphatott ütést, mikor rajta volt a neoprene tok, mert karcolás nincs rajta. Ez igazolja hajdani bölcsességemet, hogy 20 éve kívül merev, belül puha táskát építettem akkori műanyag kamerámnak. Ha a Pentaxot is abban hordtam volna, most nem lenne rajta sérülés.

Előzmény: buszmágusz (388)
buszmágusz Creative Commons License 2002.02.18 0 0 392
Biztosan nagyon jó.... f?leg az ára. De én a magam részér?l írtózom a felhasználói funkcióktól, és az automata programoktól. Számomra minden kép elkészítése egy procedura, amit feleslegesen nem szeretek lerövidíteni. 'Alkotás'
Azért a 1/4000-et áttenném az 5N-be. Viszont - ha jól látom - ez sem tud multiexpozíciót, amit hiányolok az enyémb?l.
Egyik ismer?söm MZ-M-jében kellett vakupanelt cserélni, garanciában. Két nap alatt megvolt. Minden szájhúzás nélkül. Vagy a Slach, vagy az akit ?k ajánlottak, csinálta.
Venyerin Creative Commons License 2002.02.18 0 0 391
Szervíztapasztalatok?
Semmi jó. A Camera Kft. rettentő drága és csak azt vállalja, amit muszáj. Karbantartást például nem vállalnak, csak javítást. Régebbi Pentaxokat (K2, LX) nem is igen láttak még. Brrrrrrr...
Más szervízek: addig jók, amíg nem kell alkatrész. Addig általában jobbak.
Előzmény: Törölt nick (384)
Venyerin Creative Commons License 2002.02.18 0 0 390
Erre mit léptek?

MZ6 /AOHC
MZ6 /Slach

Venyerin Creative Commons License 2002.02.18 0 0 389
No igen. Két megjegyzés:
- Nekem két Prakticám volt nagyon sokáig, és a gép hibájából képet csak akkor rontottam, amikor az egyik hátfalának szivacsozása tönkrement. Ez filléres, otthon végezhető karbantartás és kis odafigyeléssel megelőzhető a gond.
- A lestrapált, rendszeres szervízlátogató masinánál egy új Pajtás Deluxe is megbízhatóbb lenne...
- A legmegbízhatóbb gépem egy 20 éves Pentax, bizonyos LX.
- Abban igazad van, hogy vannak helyzetek, amikor jól jön az automatikák gyorsasága. Én állítom, hogy legalább ennyi olyan helyzet van, amikor jobban járnál egy mechanikus géppel. Persze ezek aránya erősen emberfüggő. Az is igaz, hogy az MZ5N a legjobb (még elérhető árú) kompromisszumak egyike.
Előzmény: pályázó (382)
buszmágusz Creative Commons License 2002.02.18 0 0 388
Slr!

Miért olyan fontos, hogy mennyire kopott a géped? Szerintem a képek számítanak, meg hogy megbízhatóan m?ködjön a masina. A profik gépe pár év múlva úgy néz ki, mintha verekedtek volna vele. Persze azok többnyire nem m?anyagból vannak...
Hol vannak repedések a gépeden? Nekem is 5N van, szeretnék odafigyelni rá.

Venyerin Creative Commons License 2002.02.18 0 0 387
Belső vázában, akritikus helyeken a az MZ5N épp úgy fém, mint a Z1P. Külső burkolatában, kezelőszerveiben a Z1P pont annyira műanyag, minz az MZ5N. Na jó, vastagabb a Z1P burkolata, de ennyi. A Z1P-vel se jó szöget beverni. Nem ezért szeretjük... ;-)
Előzmény: kloroform (383)
kloroform Creative Commons License 2002.02.17 0 0 386
SLR: én még csak 3 éve vagyok Pentaxos, eddig nem volt semmivel baj, így a szervizeket elkerültem...

Aki a z1P-ről akar olvasni felhasználói leírást, itt megteheti:
http://www.fotovilag.hu/foto/vegyes/pentax-z1p.htm

Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.17 0 0 385
Nagyon régi kérdés, hogy a fém burkolat jobb-e avagy a műanyag. Ha az a fém olyan, hogy nem sérül meg, akkor oké. De láttam én már olyan fém gépet, ami leesett, és javíthatatlan sérülés lett rajta (a fém végigvitte a torzulást az egész gépen), míg a puha műanyag burkolat esés során torzul, reped, visszarugózik, de megvédi a gép belsejét. Ha van szerviz, ahol cserélni tudják a műanyag karosszériaelemeket épeszű áron, akkor nem vagyok ellensége a műanyag burkolatnak. A lényeges belső vázelemek úgyis fémből készülnek.

Az MZ család burkolatával inkább csak a festése zavar. Amikor piacra dobták, nagyon divatos volt a fém színűre festett műanyag, de képzeljétek el , hogy fog az kinézni némi kopás, karcolódás után. Két és fél éves Siemens S25 telefonom a mai napig kitűnő szerkezet, de csontig lekopott róla a metál festék, brrrrrrrrrrr így nézett ki. Esztétikai okból lecseréltettem a burkolatát. Megtehettem, nem volt túl drága. Vajon megtehetném ezt egy megkopott MZ-5N-nel is?

Előzmény: kloroform (383)
Törölt nick Creative Commons License 2002.02.17 0 0 384
Tételezzük fel, hogy a kamera elromlik / megsérül / szivacsai tönkremennek / burkolata megreped. Hogy a kettő közül melyiket válasszam, abba jelentősen beleszólhatnának a szerviztapasztalatok (már ha lennének ilyenek Magyarországon). Melyiket lehetséges egyáltalán javíttatni, mi szokott elromlani, milyen gyorsan és mennyiért javítják.

De jó lenne, ha a Pentaxosokat érdekelné ez a fórum és válaszolnának. Vagy van esetleg a 'hivatalos'-on kívül más Pentax javíttatási megoldás?

Előzmény: kloroform (383)
kloroform Creative Commons License 2002.02.16 0 0 383
Mit gondoltok, nem éri meg inkább egy z1P-t venni az MZ5-N helyett? Kb. 145e a váz. Igaz, hogy az USA-ba, de azért kicsivel többet tud, mint a 5N, és fémvázas. Akár a szöget is beverheted vele :)
Előzmény: Venyerin (377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!